Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
slatncan
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Po maj 01, 2006 5:06 pm

Napisal/-a slatncan Če jul 16, 2009 12:05 pm

no da še js pristavim svoj piskrček...

lani smo bli od 1.8 - 8.8 na pagu v novalji, vglavnem če nisi topli ne hodit avgusta v zrče...populacija je bla res 90% toplih pa 10% ziz...tak da letos gremo od 24.7-31.7, ker 1 avgusta italija začnejo z dopusti in to vse navali na pag...

kar se pa vožnje tiče, trajekt se ti splača samo v enem in enem samem primeru...če VEŠ da ni gužve in veš da boš recmo v roku 10-15min šel na trajekt in se odpeljal prek, zakaj?

cenovno je isto...če je gužva pa tudi časovno :D vseeno pa se osebno raje peljem malo dlje kot pa stojim lep čas na miru na nekem "Parkingu"...

lp, bord
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Če jul 16, 2009 12:19 pm

No vidiš. Cenovno in časovno je nekje isto, je pa ja bolje 1 urco spočit noge, mogoče malo zadremat, kot pa da se jebeš naokoli s cestami kam zavit itd. Pač kakor za koga. Jaz sem res čakal nekje max 10 min, ker sem bil dokaj zgodaj tam, ko še pomoje ni kakšne večje gneče.
Pač jaz če bi šel še enkrat tja bi raje šel na trajekt. Pač moje osebno mnenje. Pomoje je za okoli porabljenega več časa in tudi tisti most ni nič posebnega, da bi bilo vredno hodit naokoli.
 
miha7889
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če maj 14, 2009 1:42 pm

Napisal/-a miha7889 Če jul 16, 2009 12:44 pm

Mi že 20 let hodimo vsako leto na pag in gremo vedno s trajektom,edino enkrat zaradi burje ne (takrat se mi je pot okoli zamerila-beri drugi odstavek :) ).
Od doma štartamo okoli 2 zjutraj, tako nekako da do pol 6, ko trajekt začne vozit, ravno pridemo do prizne.
Gremo pa Lj-postojna-ilirska,rijeka-senj-prizna...
Včasih je bila še muka, ko še ni bilo obvoznice v Rijeki, sedaj si pa mimo Rijeke zelo hitro.
Tako da letos, ko grem prvič s svojim avtom na Pag (24.jul-1.avg), grem defenitivno s trajektom.
Čas vožnje je pa vse skupaj dobre 4 ure ( do mesta Pag ), do trajekta pa več kot 3ure in pol nimaš kaj početi.

Da še omenim kaj je bilo takrat ko je pihala močna burja.
Prišli smo do Prizne in vrsta je že ob našem prihodu bila čisto do jadranske ceste ( se pravi kakšne 3,5km dolga kolona).
Malce smo se pozanimali okoli zakaj se ne premika, in so nam zagotovili da do večera sigurno ne bo pričel voziti.
Oče je seveda takoj obrnil, kakor tudi veliko drugih, in zapeljal proti mostu.
Na mostu so pa takrat ravno potekala neka dela, in tudi zaradi burje prečkanje ni bilo možno.
Pod mostom pa je vozil zelo majhen trajekt, ampak do takrat ko smo mi prišli do tja je bila že skoraj 10km dolga kolona.
Da zaklučim na hitro :), vglavnem pod glavno cesto na kateri smo stali so bile razne majhne vasice in seveda je ves besen in živčen folk začel voziti skozi vasice in se potem vrivati v kolono čimbližje trajektu,...
Rezultat: Do mesta pag smo od doma rabili skupno 28ur vožnje....
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Če jul 16, 2009 2:09 pm

bom še enkrat napisal zakaj čez most, ker sem bil v novalji v zadnjih 5ih letih vsaj 30x in ne vedno poleti.

1varianta) NAJHITREJŠA: iz mojega sela ob ljubljani je po viamichelinu.com do novalje čez črnomelj in most 4h:42min oziroma 365km. če vozim svojega trakotrja po omejitvah na AC v 6. prestavi in plačam še 90kun avtoceste, (z ENC še dodatno stalni 10% popust, če naložim z gotovino) me pride vožnja 30eu za benz+ 13eu avtocesta= zaokroženo 35eu. vozim se sigurno manj kot 4:42, ker do meje ne rabim 1:50 kolikor naračuna konfigurator in ker po avtocesti ne vozim 130 ampak 150, poleg tega pa po pagu na tisti lepi prenovljeni in pregledni cesti tudi ne vozim točno tako kot piše. Brez tveganja, da bi plačal kakšno kazen pridem do novalje v 4ih urah in sem pritem mnogo bolj varen in spočit kot pri naslednji varianti. Tudi če so gužve (kot da se trajekta takrat ne čaka vsaj eno rundo) se da na zelo lahek način izogniti le tem, bodisi z ustrezno uro ali pa tako da gremo en izvoz pred zožanjem dol iz AC (pred sv.rokom)

2varianta) PRAVITE DA NAJBOLJŠA, VENDAR..: če bi šel čez Postojno-Reko-do trajekta/ Prizne naj bi po michelinu porabil 4h:19min za 255km ter 18eu za benz in trajekt 2,29eu/osebo + 13,43eu (94kun) za avto. torej če se peljete sami, kar dvomim nanese 24eu. ob predpostavki, da ravno ko pripeljete po hribu dol samo vas, kot cesarja čaka trajekt in isto sekundo odpelje potrebujete po tej poti 4h:19 + 30min(plovba)= torej skupaj 4h:50min poleg tega, da vas od reke do prizne čaka kar nekaj možnih radarskih kontrol, divjih motoristov in vsekakor kolone, ki ne dosegajo omejitve, kot to planira michelin. torej zelo težko se po tej poti pridobi kakršno koli minutko in ker se na trajekt čaka vedno vsaj eno uro je ta pot z lahkoto dolga 6ur in dražja!

3varianta) IN ŠE NAJBOLJ EKONOMIČNA: čez Kočevje- Brod na Kupi- Delnice- malo na AC v smeri Reke-po magistrali do Prizne.. Potrebujete 4h:22min za samo 232km! Do kočevja se pride kar hitro, predvsem poleti. po mejnem prehodu na hrvaškem je 15min ovinkov in če cesto poznaš se da veliko pridobiti na času. policajev od kočevja do delnic ni razen zelo redko v kakšni vasi. Stroški 1,2eu (9kun) za AC in 17eu za benz. Po mojem mnenju enako kot pri prejšnji varianti, le da zna bit kakšnemu otroku slabo :lol:

Če je še kdo prpričan v svoje naj to argumentira. sam sem napisal teoretično in je kar točno, še toliko bolj ker v praksi se ve, da ga po AC, še posebno ponoči malo pritisneš, prav tako po zares lepi cesti po Pagu. Druge variante niso popolnoma nič cenejše, še posebno če ste 4je v avtu in trajajo dosti dlje, poleg tega pa trajekt od 23:30 do 6:00 ne vozi in se morate če se želite izogniti gužvi voziti ponoči.. Ali je res vredno?
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Napisal/-a MadIggy Če jul 16, 2009 3:22 pm

Kar se mojih izkušenj z vožnjo na Pag tiče:

Če se da se vedno odpravimo na morje med tednom. S tem se avtomatsko znebiš marsikatere kolone, tudi tistih večkilometerskih na trajektu. Vedno potujemo na relaciji Lj-Postojna-Ilirska-Rijeka-Prizna. Ker si na DOPUSTU, ne gledaš na uro in ne iščeš vsake možne bljižnice. Voziš se ob obali in uživaš ob pogledu na morje. 8)
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Če jul 16, 2009 3:32 pm

res je. eden najlepših pogledov na morje je ko se cesta od mesta pag do novalje dvigne in imaš ob jasnem vremenu razgled dosti bolj obsežen kot v koloni na stari cesti, kjer poleti prej vidiš boge otroke, ki bruhajo od ovinkov kot pa čisto morje. stojiš v koloni pa lahko tudi pred kafanami na zrčah če te je volja..

pač nekateri hodite že 30let po isti poti v službo, čeprav so vmes naredili že obvoznico. Vozite se še na morje naslednjih 3o let po isti poti. noben vam ne brani. le naroda ne nategovat. še posebno zato ne, ker mislim, da na pag hodijo pretežno mladi. ča pa že to ni res je pa res, da se na tem forumu po komentarjih sodeč informirajo predvsem mladi, ki jih zanimajo predvsem naravne lepote zrč. no nažalost imajo po zanesljivih virih največ možnosti spet Brunoti :lol:
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če jul 16, 2009 9:31 pm

MadIggy je napisal/-a:Kar se mojih izkušenj z vožnjo na Pag tiče:

Če se da se vedno odpravimo na morje med tednom. S tem se avtomatsko znebiš marsikatere kolone, tudi tistih večkilometerskih na trajektu. Vedno potujemo na relaciji Lj-Postojna-Ilirska-Rijeka-Prizna. Ker si na DOPUSTU, ne gledaš na uro in ne iščeš vsake možne bljižnice. Voziš se ob obali in uživaš ob pogledu na morje. 8)


Še boljše je ljubljana, kozina, pasjak, rijeka prizna - hitreje manj ovinkov in stalna lepa konstantna vožnja in manj drena na meji.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ So jul 18, 2009 1:45 am

ta je pa lepa.. čez kozino je od ljubljane do reke 142km!
nevem a se res splača tekoče vozt, če lahko čez pivko, ilirsko bistrco pridš na reko po 113km..?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu So jul 18, 2009 7:21 am

Jerch_ je napisal/-a:ta je pa lepa.. čez kozino je od ljubljane do reke 142km!
nevem a se res splača tekoče vozt, če lahko čez pivko, ilirsko bistrco pridš na reko po 113km..?


Tole ne bo držalo, ker ne vozim preko 110 po avtocesti in iz kozine do mejnega prehoda je 27km, tam se pa priključiš na avtocesto za reko . Jaz pridem s terencem iz ljubljane do krka v uri in pol preko kozine. Samo na mejni prehod ne smeš na rupo, ampak na pasjak.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ So jul 18, 2009 12:52 pm

viamichelin.com sem vpisal lj-kozina in potem še kozina-rijeka in je zneslo 83km+ 57km.
lj- rijeka, označeno the shortest (čez postojno, knežak in ilirsko) pa 113km. štart je iz istega mesta in cilj tudi končni. od kozine do meje pa je res mogoče 27km..

napisal sem pa zato, ker se po tej poti dostikrat peljem ko grem iz treninga. po tej poti pa grem zato, ker bi mi drugače na tisti meji ki gre proti ilirski bistrici težili kaj delam s svojo opremo itd.. na tej proti kozini pa nič ne rečejo, ker tudi vsi hrvatje tam čez hodijo in pač cariniki vejo zakaj se gre, mene pa s KP registracijo čudno gledajo ko grem na fax direkt iz reke kaj za vraga počnem na meji sam in še pogosto pozno zvečer, zato grem kar na kozino. in se pozna kar precej časovno.

sicer pa vsak vozi kjer mu paše. hotel sem samo povedati, da pač most za na pag ni nujno slaba varianta in ne nujno dražja kot trajekt. ni pa najlepša, če se radi ustavite še na kakšni kavi ob morju in če se radi malo peljete s trajektom.
 
CR17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če feb 12, 2009 11:20 am

Napisal/-a CR17 Če jul 23, 2009 10:38 am

hmm dejte mi povedat kaj pa če se gre LJ - Novo mesto - Črnomelj - Vinica pote AC vse do Gospiča in malo nazaj na prizno?

=)
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Če jul 23, 2009 11:31 am

To ti je kul varianta, samo namesto do gospiča in nazaj na prizno, ti je lepša cesta, če greš iz AC prej ven na Senj in potem po jadranski magistrali do Prizne. Tam je lepa cesta, se da relativno hitro vozit, ovinki ravno pravi.
Slika
 
CR17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če feb 12, 2009 11:20 am

Napisal/-a CR17 Če jul 23, 2009 4:12 pm

amm hvala :P pismo nikjer ne morm pogledat kolk je kj kilometrov če grem čez Gospič al pa Senj kokr si ti reku :P sej o tem sm tud razmislu sam sm reku da nebi nc po magristralki kurčevi :D
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Če jul 23, 2009 9:29 pm

cr17 vpiši v viamichelin.com po korakih dele poti kamor potuješ in ti bo najdlo.. in seštej pa bo. drugače pa na senju dol. ampak zavedaj se, da če bo tam kolona imaš 20min skoraj popolnoma brez prehitevanj od AC do senja (srpentine+ gost gozd..=neprekinjena črta)
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Če jul 23, 2009 10:23 pm

Ma tista cesta ćez prelaz je lepa in tudi tako dolgo se ne vleče spet. Od gospiča do obale je šele taprava. Sicer pa nevem zakaj se bi vozil mimo prizne po AC in potem nazaj dol, brezveze.
Slika
 
CR17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če feb 12, 2009 11:20 am

Napisal/-a CR17 Pe jul 24, 2009 8:03 pm

ja sej to mi mori da bi su dol na senj in bi bla guzva tko da bi raj su pol cez gospič... pa mn magistralke je pol... briga me za KMje samo da je AC :P
 
Uporabniški avatar
blackmagic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Po okt 23, 2006 11:14 am
Kraj: Fram

Napisal/-a blackmagic Pe jul 24, 2009 8:53 pm

Jaz jutri zjutraj pičim na Pag 8)
Who cares about
the shining of the sun
when the earth is black
\,,/ 666 \,,/
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Napisal/-a Blinder Pe avg 07, 2009 1:33 pm

Zakaj vsi grejo na pag? Če pa ni šla na pag polovica mojih znancev. Nevejretno.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a ChuckNorris Pe avg 07, 2009 3:40 pm

novalja, oz. po po partyih zelo znana plaža zrče. :)
 
nejko307
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 509
Pridružen: Ne mar 26, 2006 9:39 pm

Napisal/-a nejko307 Pe avg 07, 2009 3:50 pm

Blinder je napisal/-a:Zakaj vsi grejo na pag? Če pa ni šla na pag polovica mojih znancev. Nevejretno.


tako...98% ljudi gre na pag zaradi zrč.....žal jih je pa čedalje več razočaranih...zrče izgubljajo svoj pravi pomen izpred let....so že daleč od tistega kot je bilo..

lp
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov