Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
DIrk
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: Po dec 20, 2004 9:35 pm

Vodice pri Šibeniku

Napisal/-a DIrk To avg 05, 2008 8:46 pm

Kot že naslov pove, se na letošnji dopsut odpravljam proti Šibeniku. In ker sem do sedaj dopustoval ali na slovenski obali ali v Umagu, me zanima kje se ja najboljše odpraviti proti Šibeniku? Ali čez Kočevje ali čez Ilirsko Bistrico? Kaj je hitreje (beri manj gužve), kakšne so kaj cestnine in tako dalje!?

Za info, štartali bomo iz LJ

LP
 
Luky
 

Napisal/-a Luky To avg 05, 2008 8:50 pm

ma greš na čatež, čez zagreb proti splitu
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Vodice pri Šibeniku

Napisal/-a sašo5 To avg 05, 2008 8:58 pm

DIrk je napisal/-a:
kje se ja najboljše odpraviti proti Šibeniku? Ali čez Kočevje ali čez Ilirsko Bistrico? Kaj je hitreje (beri manj


Niti eno niti drugo..........: pripelješ do N.M. dol z avto ceste, mimo Krke čez Gorjance(Vahto) se spustiš v Metliko, ter nadaljuješ do mejnega prehoda: na Hrv se imenuje Bosiljevo in tukaj se tudi uključiš na avto cesto in gasa, do izhoda Šibenik(mislim, da je 90 kun) "z lahkega" prevoziš v dobrih štirih urah..

P.S. priporočam postanek na počivališču "Krka", kjer se razprostira prekrasen pogled na Krko(dalmatinsko)....in Skradinsko jezero v podnožju...
 
Uporabniški avatar
michelin
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: To avg 15, 2006 7:07 pm
Kraj: Kamnik

Re: Vodice pri Šibeniku

Napisal/-a michelin To avg 05, 2008 9:14 pm

DIrk je napisal/-a:Kot že naslov pove, se na letošnji dopsut odpravljam proti Šibeniku. In ker sem do sedaj dopustoval ali na slovenski obali ali v Umagu, me zanima kje se ja najboljše odpraviti proti Šibeniku? Ali čez Kočevje ali čez Ilirsko Bistrico? Kaj je hitreje (beri manj gužve), kakšne so kaj cestnine in tako dalje!?

Za info, štartali bomo iz LJ

LP


Da ti svetujem najkrajšo pot v smer tvojega dopusta ;) Štart v LJ. proti Grosupljem do Ivančne Gorice,kjer zaviješ desno izvoz nato na križišču levo smer Žužemberk,Dolenske Toplice v smeri ČRNOMELJ. V Črnomlju je tabla za mejni prehod Vinica ,ko ga prečkaš greš v smeri Bosanci kjer prideš na avtocesto. Na avtocesti imaš na vsakih 40 kilometrov imaš bencinsko ali počivališče.Če niso še nič podražili te pride cestnina 107 kun in pa lepe vožnje s postanki 6.urc.
prijetno potovanje in letovanje :tomidelej: :vrum
Slika
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
DIrk
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: Po dec 20, 2004 9:35 pm

Re: Vodice pri Šibeniku

Napisal/-a DIrk To avg 05, 2008 9:16 pm

sašo5 je napisal/-a:
DIrk je napisal/-a:
kje se ja najboljše odpraviti proti Šibeniku? Ali čez Kočevje ali čez Ilirsko Bistrico? Kaj je hitreje (beri manj


Niti eno niti drugo..........: pripelješ do N.M. dol z avto ceste, mimo Krke čez Gorjance(Vahto) se spustiš v Metliko, ter nadaljuješ do mejnega prehoda: na Hrv se imenuje Bosiljevo in tukaj se tudi uključiš na avto cesto in gasa, do izhoda Šibenik(mislim, da je 90 kun) "z lahkega" prevoziš v dobrih štirih urah..

P.S. priporočam postanek na počivališču "Krka", kjer se razprostira prekrasen pogled na Krko(dalmatinsko)....in Skradinsko jezero v podnožju...


Tudi za to možnost sm slišal in se mi sploh ne zdi slaba! :tomidelej:
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor To avg 05, 2008 9:19 pm

jaz vedno rem direk proti zagrebi pol pa karlova pa split, mimo zadara 60km pa sm ze v sibeniki pol pa dol na magistralko pa v vodice sam jaz sn s ptuja :D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Vodice pri Šibeniku

Napisal/-a sašo5 To avg 05, 2008 9:19 pm

DIrk je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:
DIrk je napisal/-a:
kje se ja najboljše odpraviti proti Šibeniku? Ali čez Kočevje ali čez Ilirsko Bistrico? Kaj je hitreje (beri manj


Niti eno niti drugo..........: pripelješ do N.M. dol z avto ceste, mimo Krke čez Gorjance(Vahto) se spustiš v Metliko, ter nadaljuješ do mejnega prehoda: na Hrv se imenuje Bosiljevo in tukaj se tudi uključiš na avto cesto in gasa, do izhoda Šibenik(mislim, da je 90 kun) "z lahkega" prevoziš v dobrih štirih urah..

P.S. priporočam postanek na počivališču "Krka", kjer se razprostira prekrasen pogled na Krko(dalmatinsko)....in Skradinsko jezero v podnožju...


Tudi za to možnost sm slišal in se mi sploh ne zdi slaba! :tomidelej:

...najboljša ;) drugače, ti je ne bi niti predlagal..........
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Sr avg 06, 2008 11:10 pm

Jaz se bi strinjal z šašotom čeprav je malenkost daljša v primerjavi z michelinovo verzijo, se vsaj ne rabiš jajcat čez tiste ovinke čez žužemberk.

Pa mejni prehod je Vinica in ne Bosiljevo.
Torej ko prideš v Metliko greš na semaforju desno za Črnomelj in potem nadaljuješ prreko Vinice na hrvaško
Slika
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Če avg 07, 2008 6:21 am

LJ-Ivančna gorica-Dvor-Soteska-Podturn-Črnomelj-Vinica (mejni prehod)-Bosanci-Bosiljevo. Tle greš na AC Zagreb -Split, cestnina je 107 HRK. Od Bosiljevga do Šibenika maš potem 270 km
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist Če avg 07, 2008 8:22 am

Jaz bi ti tudi vinico priporočal. Tam nikol ni gužve, pa še cariniki/policaji so super.. nikol problema. Po mejnem prehodu pa si čez par kilometrov že na avtocesti.. Če boš na tistem območju (šibenik - vodice) ti tudi jaz, kot že nekdo pred mano, priporočam ogled slapov krke.. res lepo.
 
_Ghostrider_
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: So maj 06, 2006 12:00 pm

Napisal/-a _Ghostrider_ Če avg 07, 2008 8:47 am

poj raje po stari cesti...do karlovaca po avtocesti pol pa naprej po stari...ni take gužve pa še cestnine niii :)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov