Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Car-t-maN
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: Po jan 14, 2008 10:18 pm

Najboljša cesta za uživanje v SLO?

Napisal/-a Car-t-maN To sep 02, 2008 6:35 pm

Zanima me vaše mnenje katera cesta/odsek, je najboljši za dirkanje oz. uživanje v vožnji(seveda v Sloveniji)?
Avto ni avto če nima trikrake zvezde na nosu
 
Uporabniški avatar
ijuvan
Novinec
 
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe okt 12, 2007 4:19 pm
Kraj: SG

Napisal/-a ijuvan To sep 02, 2008 6:44 pm

Dirkališče. Cesta ni za dirkanje, razen, če hočeš narediti kaj sebi ali ostalim udeležencem. :roll:
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Napisal/-a black To sep 02, 2008 6:44 pm

:pop: :pop:
 
Uporabniški avatar
Somebody_new
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe sep 07, 2007 11:21 am

Napisal/-a Somebody_new To sep 02, 2008 6:46 pm

Jaz bi to temo zbrisal!!!!!!!
TIGR
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Najboljša cesta za uživanje v SLO?

Napisal/-a adis To sep 02, 2008 6:53 pm

Car-t-maN je napisal/-a:Zanima me vaše mnenje katera cesta/odsek, je najboljši za dirkanje oz. uživanje v vožnji(seveda v Sloveniji)?


lj obvoznica

hitra cesta, ovinki, predori, radarji, table, ... peljati se v krogu je neprecenljivo za vse ostalo je tu slo policija :lol:
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Napisal/-a Sportivo To sep 02, 2008 7:05 pm

Jaz sem se zadnjič peljal iz Cerkna do Bače pri Modreju, potem sem tam zavil desno in se napotil proti Podbrdu, od tam pa proti Bohinski bistrici. Zanimiva cesta z dosti ovinki ;) . Jaz sem užival, čeprav nisem dirkal.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare To sep 02, 2008 7:17 pm

Odsek Pesnica - Spodnja Kungota!
Zakon stari.
Prvo 20 krogov v ronoju narediš, pol puni gas naprej kjer imaš več pasti na poti: radar na desni, pjan kolesr na levi ali traktor direkt.
Ko daš to skozi sledi oster desni ovinek. Tu ga nažgeš do konca tak da kar preskočiš nadvoz nad avtocesto. Pol puna v levo kjer po možnosti ne povoziš moje sekice in njene punčkice. Pol pa ravnina, oster pogled desno da vidiš če ma oni mafijozo kaj rusinj v bazenu(nagih seveda). Pol puna bremza, pogled pred odvzemom prednosti desno, levo, desno, levo, puna čez mostek, 1., 2.. puna zategneš ročno obrat v levo za ......ne vem, vun skočiš, zakleneš in lepo greš k Fifolti na špricer.
To je to.
;)
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar To sep 02, 2008 7:23 pm

če pogledaš kje se jih največ ubije, boš kmalu našel odgovor :twisted:
 
Uporabniški avatar
Badmike
Novinec
 
Prispevkov: 459
Pridružen: To jan 30, 2007 7:59 pm
Kraj: Tu pa tam

Napisal/-a Badmike To sep 02, 2008 7:24 pm

Fare.
:lol: :lol: :D :P
Tist tazadnja je naj naj. Hladen ko špricer
Make my day
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor To sep 02, 2008 7:30 pm

v mb pol pa v sp. duplek pa proti vurberki ce znas gre tudi do 200 oz mas pravo masino :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
primozek69
Novinec
 
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne nov 04, 2007 2:43 pm

Napisal/-a primozek69 To sep 02, 2008 7:36 pm

Hradeckega
 
Uporabniški avatar
|kr_en|
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Sr okt 06, 2004 8:37 am
Kraj: Šentjur

Napisal/-a |kr_en| To sep 02, 2008 7:42 pm

ja za uživanje v vožnji pa preverjanje voznih lastnosti je men odsek logatec-most na soči. ta je res lep, fajn ovinki in podobno (ni za divjanje ker so ovinki nepregledni.

podobne so tut ceste čez vršič, predel, paličevo sedlo, jezersko, črnivec, ...... teh cest je ogromno.

vsaka cesta, ki ni avtocesta je za uživanje. je pa res da je uživanje v vožnji samo v glavi. če si rečeš dans bom šou na izi pa uživu te ne spravi iz tira niti hud zastoj. če se ti pa mudi, pa si živčen/živčna pa je lahko že rdeča luč razlog za živčni zlom. nasploh slovencem manjka strpnosti na cesti. če je zastoj je pač zastoj. čakajo vsi in ni potrebno, da se nekateri obesijo na hupo, dolge luči ker pač nekdo noče zapret križišča in povzročit še večjega zastoja

za zdivjat se je najboljše da greš na dirkališče (vem pa da je edini problem to, da tam ni zanimivo, ker je to dovoljeno:D )

drugače je pa idealna relacija za zdivjat se maribor-koper-maribor po AC, pa v najslabšem primeru dobiš še dve slikci domov...sam morš pazit, da se lepo držiš:D


(sorry za mal offtopica glede divjanja)
imam peticu........nije beemve......ali troši ko beemve!!
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Napisal/-a Sportivo To sep 02, 2008 7:55 pm

|kr_en| je napisal/-a:vsaka cesta, ki ni avtocesta je za uživanje. je pa res da je uživanje v vožnji samo v glavi. če si rečeš dans bom šou na izi pa uživu te ne spravi iz tira niti hud zastoj. če se ti pa mudi, pa si živčen/živčna pa je lahko že rdeča luč razlog za živčni zlom. nasploh slovencem manjka strpnosti na cesti. če je zastoj je pač zastoj. čakajo vsi in ni potrebno, da se nekateri obesijo na hupo, dolge luči ker pač nekdo noče zapret križišča in povzročit še večjega zastoja

Zato pa najbolj uživaš kadar se voziš brez razloga, recimo v sredni šoli ko namesto da greš k pouku greš in nardiš recimo 200 kilometrov brez razloga pač kamor te nese :P .
 
Uporabniški avatar
oorosh
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 513
Pridružen: Sr okt 11, 2006 4:10 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a oorosh To sep 02, 2008 7:56 pm

Meni je do zdaj za uživanje (poudarek: uživanje v vožnji po cppju, brez dirkanja) najbolj všeč cesta Ljubljana-Lipoglav-Grosuplje (čez Zg. Slivnico in Perovo). Precej ostrih ovinkov, poleti ogromno kolesarjev (potrebna posebna previdnost!!!), veliko je tudi klanca, v katerega moja 1.0 gajbica vztrajno leze. Skratka: malo odročna vaška cesta, ki je kar zahtevna za vožnjo, a tudi zelo primerna za uživanje v vožnji.
 
Uporabniški avatar
ijuvan
Novinec
 
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe okt 12, 2007 4:19 pm
Kraj: SG

Napisal/-a ijuvan To sep 02, 2008 7:58 pm

Če že misliš hitro vozit, krši od zakonov samo omejitve hitrosti. Če razumeš kaj mislim (prednostna, neprednostna cesta; da voziš po svojem pasu,). Pa če že dirkaš, daj vsaj na preglednih ovinkih, drugod pa lepo počasi...
Bolje da končam, zabluzo čist
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar To sep 02, 2008 8:01 pm

ponoči se pelji na pohorje, maš lepe ovinke...
 
Uporabniški avatar
Car-t-maN
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: Po jan 14, 2008 10:18 pm

Napisal/-a Car-t-maN To sep 02, 2008 8:32 pm

Ne mislim nevem kako kršiti hitrosti, rabim samo lepo cesto z veliko zavojev in po možnosti brez prometa.

Kaj pa mislite o cesti Bled - Bohinj ali pa na Vršič čez Kr. goro in do Kobarida?

PS: to temo sem odpril samo zato ker dobim za dva dni Jaguarja XK in da se malo pozabavam.
Tako da otroci vozite varno :)
Avto ni avto če nima trikrake zvezde na nosu
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Napisal/-a Sportivo To sep 02, 2008 8:47 pm

Car-t-maN je napisal/-a:Ne mislim nevem kako kršiti hitrosti, rabim samo lepo cesto z veliko zavojev in po možnosti brez prometa.

Kaj pa mislite o cesti Bled - Bohinj ali pa na Vršič čez Kr. goro in do Kobarida?

PS: to temo sem odpril samo zato ker dobim za dva dni Jaguarja XK in da se malo pozabavam.
Tako da otroci vozite varno :)

To lahko združiš skupaj tako da greš iz bleda proti bohinju (precej prometna cesta), potem pa greš po tisti cesti ki sem ti jo jaz predlagal (samo v obratni smeri) ali pa si pogledaš za avtovlak ki gre iz bohinske bistrice do Mosta na soči, od tam pa greš proti Kobaridu kjer lahko greš na vršič ali pa še malo skozi Italijo in prideš v Kr. goro.
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a rhino To sep 02, 2008 8:58 pm

fare je napisal/-a:Odsek Pesnica - Spodnja Kungota!
Zakon stari.
Prvo 20 krogov v ronoju narediš, pol puni gas naprej kjer imaš več pasti na poti: radar na desni, pjan kolesr na levi ali traktor direkt.
Ko daš to skozi sledi oster desni ovinek. Tu ga nažgeš do konca tak da kar preskočiš nadvoz nad avtocesto. Pol puna v levo kjer po možnosti ne povoziš moje sekice in njene punčkice. Pol pa ravnina, oster pogled desno da vidiš če ma oni mafijozo kaj rusinj v bazenu(nagih seveda). Pol puna bremza, pogled pred odvzemom prednosti desno, levo, desno, levo, puna čez mostek, 1., 2.. puna zategneš ročno obrat v levo za ......ne vem, vun skočiš, zakleneš in lepo greš k Fifolti na špricer.
To je to.
;)

Ne pozabi omenit,da je cesta zelo široka tako da je dovolj prostora še za enga dirkača na nasprotnem pasu :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe To sep 02, 2008 9:21 pm

Car-t-maN je napisal/-a:Ne mislim nevem kako kršiti hitrosti, rabim samo lepo cesto z veliko zavojev in po možnosti brez prometa.

Kaj pa mislite o cesti Bled - Bohinj ali pa na Vršič čez Kr. goro in do Kobarida?

PS: to temo sem odpril samo zato ker dobim za dva dni Jaguarja XK in da se malo pozabavam.
Tako da otroci vozite varno :)

jst z avom ki ga "ne poznam" nebi nikoli su hitro vozit pa ce je to ko j bolid f1.
Ni vse res kar napišem
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov