Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Praga!

Napisal/-a maniaxxx Ne okt 09, 2011 10:35 am

S punco razmišljava o podaljšanem vikendu v Pragi, zato me zanima če kateri od vas ve, kje se da prespat, da ni predrago pa da je kak parking kje blizu, zahtevna nisva preveč, samo da je čisto. Sicer sem bil v pragi kake 3 leta nazaj, ampak sem nažalost bil bolan 3 od 4 dni ko sem bil tam, tako da moram ponoviti.

Kje se splača it mal žurat ipd, kaj videt? Kako je z zismko opremo, ki je pri njioh obvezna od 1.11, jaz je verjetno še ne bom imel takrat. A menjaš lahko še vedno samo velike količine denarja ( brez provizije).

Odločam se pa še vedno za pot preko Linza ali preko Dunaja, ko sem šel prvič sem prišel in Budimpešte...sem šel samo nazaj preko Dunaja...


Druga opcija za izlet je Minhen.....kakšni nasveti, kaj bi bilo boljše....Minhen je bližje ( rahlo pomanjkanje časa naju pesti )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: Praga!

Napisal/-a NoFear85 Ne okt 09, 2011 10:49 am

Dve leti nazaj smo bili v hotelu HollidayInn Prague congress center. Hotel na nivoju, pod njim garazna hisa, bencinska crpalka z trgovino. Cena pa mislim da cca 100€/noc v tro-posteljni sobi z zakupom parkirnega mesta. Slabih 100m stran je podzemna zeleznica, v centru pa si z njo v slabih 5min. Za hotelom kot neka ploscad, od koder se zelo lepo vidi del centra. Nismo pa imeli bookinga, mogoce bi bilo na ta nacin se kaj ceneje.

P.s. Btw noc prej smo prespali v Brnu v nekem "horror" hotelu, v kopalnici tekla rjava voda, brez parkinga in smo dali okoli 90€. pol pa pridemo naslednji dan v Prago, hocemo sobo za 3 in nam na recepciji rece da imajo eno ma da je kr draga. Ko nam pove ceno se nasmejimo in rezerviramo. :lol:

So pa to cene samo za nocitev.
 
Maxl1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Po jun 21, 2010 10:55 pm

Re: Praga!

Napisal/-a Maxl1 Ne okt 09, 2011 10:51 pm

Podaljšan vikend bo za "prijeten" ogled Prage premalo. Imaš res ogromno stvari za videt, zato ti priporočam vsaj 4 dnevni obisk. Za žuranje je najbolj poznan klub Karlove Lazne čisto zraven Karlovega mosta. Drugače je pa precej pubov s clubing glasbo in party vzdušjem :). Menjava denarja ni več takšen problem, ker lahko menjaš tudi samo 10€ če hočeš. Je pa res potrebno najti menjalnico, kjer je dober menjalni tečaj (24 KČ za 1 EUR je dober) za "majhno" količino denarja. Provizije v menjalnicah večinoma ni nikjer. Mogoče bi se ti tudi splačalo dvigniti gotovino na bankomatu, ker te pride provizija 2€, menjalni tečaj pa je zelo dober.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Praga!

Napisal/-a tristan01 Po okt 10, 2011 8:21 am

Maxl1 je napisal/-a:Podaljšan vikend bo za "prijeten" ogled Prage premalo. Imaš res ogromno stvari za videt, zato ti priporočam vsaj 4 dnevni obisk. Za žuranje je najbolj poznan klub Karlove Lazne čisto zraven Karlovega mosta. Drugače je pa precej pubov s clubing glasbo in party vzdušjem :). Menjava denarja ni več takšen problem, ker lahko menjaš tudi samo 10€ če hočeš. Je pa res potrebno najti menjalnico, kjer je dober menjalni tečaj (24 KČ za 1 EUR je dober) za "majhno" količino denarja. Provizije v menjalnicah večinoma ni nikjer. Mogoče bi se ti tudi splačalo dvigniti gotovino na bankomatu, ker te pride provizija 2€, menjalni tečaj pa je zelo dober.


Ugodna menjava na bankomatu je odvisna od tvoje banke in ne posploševat, da je provizija 2€. V primeru moje banke je tako, da si vzamejo 1% provizije, menjava pa se dela po srednjem tečaju BS. Pod črto zame pomeni, da je bankomat vsaj tako ugoden kot menjalnica, v nekaterih primerih celo bolj. Pa še skrbeti mi ni treba kje in kdaj bom denar menjal.

Zato svetujem, da pred nakupom tuje valute (vseeno katere) preverite kolikšni so stroški dviga na bankomatu in se nato odločite kaj je bolje: denar menjati v banki in tvegati da menajš premalo/preveč, ter hoditi po mestu s polnimi žepi gotovine ali dvigniti na bankomatu vsoto ki jo potrebujete in ob tem eventuelno plačati malce več kot v menjalnici. V enem ali drugem primeru je pri 100€ ponavadi razlike do max 2€, ponavadi pa celo precej manj in se s tem ne splača obremenjevati.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Praga!

Napisal/-a 2Fast&2Furious Po okt 10, 2011 8:36 am

Mi2 sva bila lani za podaljšan vikend v Munchnu in po Bavarskih gradovih in je bilo super, letos pa je na vrsti Praga. Najina pot bo šla čez Linz z ogledom Češkega Krumlova in Čeških Budejovic v Prago, nazaj pa preko Dresdna in Munchna.

Vsekakor pa z nobenim od izletov (Muncehn ali Praga) ne boš zgrešil.

lp
 
Maxl1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: Po jun 21, 2010 10:55 pm

Re: Praga!

Napisal/-a Maxl1 Sr okt 12, 2011 8:22 am

tristan01 je napisal/-a:Ugodna menjava na bankomatu je odvisna od tvoje banke in ne posploševat, da je provizija 2€. V primeru moje banke je tako, da si vzamejo 1% provizije, menjava pa se dela po srednjem tečaju BS. Pod črto zame pomeni, da je bankomat vsaj tako ugoden kot menjalnica, v nekaterih primerih celo bolj. Pa še skrbeti mi ni treba kje in kdaj bom denar menjal.

Zato svetujem, da pred nakupom tuje valute (vseeno katere) preverite kolikšni so stroški dviga na bankomatu in se nato odločite kaj je bolje: denar menjati v banki in tvegati da menajš premalo/preveč, ter hoditi po mestu s polnimi žepi gotovine ali dvigniti na bankomatu vsoto ki jo potrebujete in ob tem eventuelno plačati malce več kot v menjalnici. V enem ali drugem primeru je pri 100€ ponavadi razlike do max 2€, ponavadi pa celo precej manj in se s tem ne splača obremenjevati.

LP Tristan01


Katero banko pa imaš? Jaz sem povedal izkušnje z NLB in SKB banko oz. njunima karticama. V obeh primerih je šlo za dvig 1000 KČ oz. 40€.
Se ti pa res bolj splača dvigovat denar z bankomatov, če imaš banko, ki ne vzame provizije, če dvigneš denar na kateremkoli bankomatu po svetu :). Drugače pa imej s seboj nekaj gotovine pa potem vsak dan zamenjaš v menjalnici in če ti te gotovine zmanjka, greš na bankomat dvignit.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Praga!

Napisal/-a tristan01 Če okt 13, 2011 8:19 am

Maxl1 je napisal/-a:Katero banko pa imaš? Jaz sem povedal izkušnje z NLB in SKB banko oz. njunima karticama. V obeh primerih je šlo za dvig 1000 KČ oz. 40€.
Se ti pa res bolj splača dvigovat denar z bankomatov, če imaš banko, ki ne vzame provizije, če dvigneš denar na kateremkoli bankomatu po svetu :). Drugače pa imej s seboj nekaj gotovine pa potem vsak dan zamenjaš v menjalnici in če ti te gotovine zmanjka, greš na bankomat dvignit.


Sam sem pri Sparkasse. Zadnja tri leta v tujino potujem le s kartico in nekaj malega gotovine v žepu, menjalnic pa sploh ne obiskujem več. Tako sem bil na Hrvaškem, v Bosni, v Srbiji, na Češkem in še v marsikje znotraj EURO območja. Povsod plačujem s kartico ali dvignem gotovino na bankomatu. Glede na to, da z gotovino plačam le minimalno, so tudi stroški relativno majhni. In če že za dopust zapravim nekaj 100 EUR, me stroški menjave ne bodo pokopali. Tisto pivo ali sladoled manj zaradi stroškov menjave pa me ne bodo pokopali. Čeprav izkušnje kažejo, da sem celo v rahlem plusu pri takem poslovanju.

Glede bank je treba malce premisliti. Tuje imajo marsikje v EU svojo mrežo in zato ne zaračunavajo stroškov dviga v tujini in so v takem primeru lahko cenejše (seveda pa je odvisno od posamezne banke). Podobna zgodba je s tujci pri kreditiranju. So precej bolj fleksibilni pri upoštevanju bonitet in prihodkov, ponavadi pa so tudi obrestne mere ugodnejše - zopet pa ne gre posploševati.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Bosta92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To sep 11, 2012 7:12 pm

Re: Praga!

Napisal/-a Bosta92 To sep 11, 2012 7:21 pm

Pozdravljeni.

Oktobra se odpravljam v Prago z avtomobilom. Zanima me, kako je s temi P+R parkirišči, saj piše, da če avto pustiš od 1-4 ponoči ti zaračunajo 100 kron, pa še odpeljejo ti ga lahko. Ima kdo izkušnje?

Če pa ima kdo nasvet, kje predvsem varno (in poceni) parkirati, prosim, da napiše.

Hvala. :D
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Praga!

Napisal/-a adamovc Sr sep 12, 2012 10:33 am

Bosta92 je napisal/-a:Pozdravljeni.

Oktobra se odpravljam v Prago z avtomobilom. Zanima me, kako je s temi P+R parkirišči, saj piše, da če avto pustiš od 1-4 ponoči ti zaračunajo 100 kron, pa še odpeljejo ti ga lahko. Ima kdo izkušnje?

Če pa ima kdo nasvet, kje predvsem varno (in poceni) parkirati, prosim, da napiše.

Hvala. :D


Odvisno kaj pojmuješ kot varno. Mi smo bili letos v Pragi in smo avto pustili kar na ulici (označeno parkirno mesto na področju, kjer je parkiranje uradno brezplačno) pod našim hotelom slabih 15 minut peš od centra mesta in Karlovega mostu (in 1 min od postaje tramvaja in nekaj več od postaje metroja). Če hočeš varovano parkirišče je stvar še posebaj v centru zelo draga (30-40€ na dan), po moje je najbolje, da najdete tak hotel, ki ima na voljo zastonj ali poceni parking.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Praga!

Napisal/-a hahehihoh Ne feb 03, 2013 11:11 am

V kratkem se odpravljam na potep v Prago in bi prosil, če mi kdo lahko svetuje, kaj pazit.

V bistvu se sploh še odločam , kako iti. Avto, letalo, vlak? Greva 2 in ne vem, če se splača iti z avtom - kakšne so cene nizkocenovnih letal? Kaj pa vlak? Koliko časa se potuje, koliko prestopov in podobno? Avto? Najbrž najbolj ekonomičen? Parking imam zrihtan v hotelu.

Prosim za kakršnokoli info!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Praga!

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 03, 2013 11:20 am

hahehihoh je napisal/-a:V kratkem se odpravljam na potep v Prago in bi prosil, če mi kdo lahko svetuje, kaj pazit.

V bistvu se sploh še odločam , kako iti. Avto, letalo, vlak? Greva 2 in ne vem, če se splača iti z avtom - kakšne so cene nizkocenovnih letal? Kaj pa vlak? Koliko časa se potuje, koliko prestopov in podobno? Avto? Najbrž najbolj ekonomičen? Parking imam zrihtan v hotelu.

Prosim za kakršnokoli info!



Pejt z avtom, gor greš čez Linz ,nazaj čez Dunaj pa si še Dunaj malo ogledaš. Kaj paziti? Nič posebnega, ceste v samem centru so precej slabe, vozijo pa dinamično. Samo čas si si slab izbral, ker je zima, boljše bi bilo da greš spomladi.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Praga!

Napisal/-a moj-avto Sr sep 04, 2013 9:56 am

V kratkem grem v Prago. Zanima me koliko ur vožnje je od Ljubljane. Šel bom mimo Dunaja.
Avto, moj partner!
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Praga!

Napisal/-a rnisan Sr sep 04, 2013 10:21 am

Približno 8 ur s postanki. Opozorilo: na Češkem so tudi vinjete za AC. :)
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Praga!

Napisal/-a moj-avto Sr sep 04, 2013 10:36 am

rnisan je napisal/-a:Približno 8 ur s postanki. Opozorilo: na Češkem so tudi vinjete za AC. :)


Hvala za informacijo. Koliko pa stanejo vinjete?
Avto, moj partner!
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Praga!

Napisal/-a rnisan Sr sep 04, 2013 10:47 am

Cena mesečne vinjete v avgustu znaša 18,00 EUR, cena desetdnevne pa 12,50 EUR. Cene v evrih se spreminjajo glede na menjalni tečaj češka krona - evro.

Vir: AMZS
http://www.amzs.si/si/356/183/default.aspx
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Praga!

Napisal/-a moj-avto Sr sep 04, 2013 11:07 am

Mene zanima, kje je v Avstriji najbližja bencinska črpalka. Koliko je oddaljena od slovenske meje, če grem mimo Maribora.
V Avstriji mislim tankat, ker je benzin cenejši skoraj za 11 centov na liter.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Praga!

Napisal/-a tristan01 Če sep 05, 2013 6:30 am

moj-avto je napisal/-a:Mene zanima, kje je v Avstriji najbližja bencinska črpalka. Koliko je oddaljena od slovenske meje, če grem mimo Maribora.
V Avstriji mislim tankat, ker je benzin cenejši skoraj za 11 centov na liter.

Prva bencinska je kakšnih 10km čez mejni prehod Šentilj. Če se prav spomnim je Shell ali pa Agip (rumena stavba). Bodi pa previden, saj so cene goriva na AC v Avstriji precej višje kot pa v naseljih. Lahko pa mejo prečkaš na starem prehodu, kjer je znotraj naselja več bencinskih servisov.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Praga!

Napisal/-a moj-avto Ne sep 29, 2013 9:22 am

Bil sem na Češkem in lahko povem, da imajo zelooooo slabe ceste.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Praga!

Napisal/-a tristan01 Ne sep 29, 2013 5:21 pm

moj-avto je napisal/-a:Bil sem na Češkem in lahko povem, da imajo zelooooo slabe ceste.


Tega ne moreš kar posploševat... Na Češkem so ceste takšne in drugačne. Če vzameva AC od Brna do Prage je res v katastrofalnem stanju - luknjasta in pri 130km/h te pretrese kot da potuješ preko njiv... Če proti Pragi udariš čez Znojmo in voziš po magistralki je prav neverjetno široka, z ogromnim asfaltiranim odstavnim pasom in tudi potovalna hitrost ni kaj manjša kot na AC (Čehi pač vozijo noro hitro celo za naše pojme). Potoval sem v Prago tudi preko Nemčije in Plzna... AC je čudovita, promet pa zmeren... Kako je v drugih delih ne vem, sem pa prepričan da ceste niso tako grozne kot jih opisuješ.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Praga!

Napisal/-a renault_dti To okt 01, 2013 11:52 pm

Strinjam se z tristan01.
Kar sem prevozil južni del Češke (Budejovice, Pribram, Plzen, Praga) so bile ceste super, kilometre ravnin, prehitevanje brez težav, potrebno edino malo previdnosti, ker je dosti prehitevanj in hitre vožnje. Osebno so mi te ceste v boljšem stanju kot marsikje v Sloveniji.

lp
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov