Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
slovenc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So avg 16, 2008 12:49 pm

Lefkada-Grčija

Napisal/-a slovenc Če jan 15, 2009 2:16 pm

Pozdravljeni,
letos bi malo bojkotirali Hrvate. Zato me zanima če ima kdo izkušnje s kampiranjem na Lefkadi (Lefkas)? Nekaj sem našel na netu, vendar nič kaj konkretnega.
Šli bi z avtom (trajekt iz Benetk), nazaj bi se mogoče vrnili po cesti čez Srbijo.
Kakšni so kaj kampi na tem otoku, cene itd..?
LP
 
domnov
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne maj 10, 2009 10:52 am

Napisal/-a domnov Ne maj 10, 2009 11:49 am

lep pozdrav.
Lani sva z mojo bejbo prevozila kar lep del Grcije.Med drugim sva si za nacrtovani oddih in zakljucek popotovanja izbrala Lefkado.Tako opevano s strani turisticnih informacij in tudi po predlogu Grkov s katerimi se dopisujeva ze nekaj let.

Karto za trajekt druzbe Anek lines sva rezervirala v neki turisticni agenciji v LJ(ne vem imena, nasproti Mc donaldsa na presercu gres v nek tunelcek med hise). Karte nato prevzela v pristaniscu v Benetkah.Bila palubna potnika.Voznja do Patrasa kjer sva se mi2 izkrcala je trajala 36 ur v eno stran.V Patrasu sva prenocila v enem mini kampu in se odpravila na jug(Peloponez, Eidavros) Tu nama je bilo najboljse.Jug je lep in plaze dostopne. Nadaljevala sva pot v Atene, kamp maraton 20 km izven Aten zanemarjen in brez postrezbe.Sam ogled Aten ti priporocam z Avtobusom oziroma kasneje z podzemno zeleznico.Ker mi2 ava bila hrabra in sv a v Atene rinila z avtomobilom; KAOS. Zbezala ven in se iz Maratona z avtobusom odpravila na izlet v Atene.
Z Aten sva sla v Delfi(prerocisce)Tud zelo lep kamp s krasnim razgledom proti korintskemu prekopu.!!!! in nato na Lefkado.
Lefkada lepa in divji otok.Kampi rahel problem .Pomoje da jih je na celem otoku 6. Najlepsa plaza na svetu s katero se Grki radi hvalijo(katsiki B) izgleda nekako tako kot BTC v soboto :) Ljudje lezijo en zraven drugega kot sardele v konzervi.Za pogledat pa plaza je , saj take vode se nisem videl.Nacina voznje in cest se navadis :)
Problem je dostopnost do morja.Lefkada je je res lepa.Kristalno cista voda.A kaj ti rabi ce ne mores do nje.Ce se bom se kdaj tja vrnil, bom rental coln.Hrvaska je kar se plaze, kampov tice najboljsa na svetu :)
Kar se Grskih kampov tice je za razvajene slovence katastrofa.Obiskala sva jih sigurno ene 7 in od tega je bil prvi na v Nea epidavrosu najlepsi.Ostalo katastrofa.
Cena kampov pa nekako od 20-30E na osebo. Trgovin kot so pri nas ni. Pazi ko opazis kak SPAR market se ustavi in nakupi za naprej, ker ne ves kje te caka naslednji :)
Zelenjavo kupuj ob cesti na stojnicah.Jest se ti splaca v restavracijah po vaseh.Mesta so draga.V Atenah 2 girosa in 2 pira 35 E!!!!!Ce si sam kuhas ne prisparas ne vem kolko.Pa se hrana je dobra.
Cene bencina so od pumpe do pumpe razlicne, tko da preveri ktera firma je trenutno najcenejsa.


Jst osebno bom ko se vrnem tja prezivel cel dopust na Peloponezu. Sicer pa pojdi tja in dobi svoje mnenje.Mene navkljub vsesplosno prisotnemu kaosu ponovno vlece dol.Lokalni ljudje so LJUDJE!!!!!!Vsak ti bo pomagal kolikor ti bo lahko.Anglesko govori VSAK ki ga srecas .

To je to ce te se kaj zanima vprasaj.

PS: Twingo letnik 1999 je 1300 km pri 70 C asfalta in 40 C zraka odvozil kot je treba :)
[/img]
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist Ne maj 10, 2009 12:30 pm

Midva s punco sva bila lani sredi septembra na lefkasu... Gotovo ene najlepših počitnic sploh. Imela sva sobo v Nidriju na vzhodu otoka (kjer so mesta - plaže so pa lepe na zahodu), nato pa rentala skuter (za 3 dni) in ATV ( za 4 dni ) .. in nato v 7. dneh prevozila cel otok. Vsak dan sva bila na 2h plažah ( ena do kosila, druga po kosilu). Dostop do morja je res malo težak, vendar 100 stopnic niti ni taka ovira :P ). Ob visoki sezoni si predstavljam, da je gužva... septembra pa je bilo ljudi ravno prav. Sonce je že bolj znosno, morje ravno pravšnje. V brošurah sem prebral, da naj ne pričakujmo luksuza in da ta otok ni za bolj petične goste... Kar je blo meni slišat bolj kot plus, kot minus :D

Kar se kampiranja tiče - res ne vem. Je pa gotovo za preračunat, ker velike razlike med kampiranjem in najemom sobe ne more biti.. Hkrati pa je skoraj vseeno kje na otoku živiš, ker je otok majhen.. Jaz sem se raje odločil za sobo na vzhodu, da lahko greš zvečer malo peš v mesto, ker na zahodu razen plaž in kake ribiške vasice ni nič..

Glede izbire otoka, pa ti gotovo ne bo žal..
No escape from the mass mind rape...
 
domnov
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne maj 10, 2009 10:52 am

Napisal/-a domnov To maj 26, 2009 2:56 pm

mas kej v spominu kolko si dajal za sobo na dan??
Mi2 sva za kampe dajala 22-30E za oba(ena nocitev)
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a marjan novak To maj 26, 2009 3:28 pm

http://www.b92.net/putovanja/destinacij ... tegory=806

Avtor posta bo tukaj rešil težavo.

Tudi sam sem ljubitelj rajskih plaž s čimmanj naroda, zato sem rešitev našel na vzhodni obali Sitonie (Halkidiki) - kot v reklamah pa še naroda bo manj zaradi recesije.

Otoki v Jonskem morju so priporočljivi, tisti v egejskem pa so nesramno dragi in preobljudeni.

LP
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Napisal/-a Polo78 Pe jul 17, 2009 10:37 am

Sem opazil tole temo...

Pred kratkim sva se z boljšo polovico vrnila z dopusta na Lefkasu. Bivala sva pa v kraju Agios Nikitas, to je zahodna stran, kjer so najlepše plaže. Za ogled le teh pa seveda rabiš prevoz, tako da sva si rentala avto za 3 dni. Avte imajo razdeljene v več kategorij, od najcenejše A kategorije (mali avti brez klime), do D, če se prav spomnim + terenci, ki so kategorija zase. Vzela sva iz B kat. in dobila enega zguncanega punta mk2 s klimo (če se je tistemu lahko reklo klima). Prišel naju je 160 eur + bencin. Verjetno bi se dalo dobiti še kaj cenejšega iz te kategorije, če bi poiskala na lastno roko, ker midva sva vzela prek agencije.

Skratka glavne ceste so še kar ok, čeprav te na vsake toliko preseneti kaka pol-meterska luknja in ti ni nič jasno. :lol: Ali pa kaka čreda koz, ki se vračajo iz paše. Domačini (stari ateki) lepo flegma sedijo na kakem stolu, ki ga postavijo kar na cesto, po možnosti tam, kjer je najbolj ozka. :lol: Tako da malo pazljivosti ni odveč. Sicer pa nekih problemov ni bilo, sem in tja ti kak domačin seka ovinek ali te prehiti čez dvojno neprekinjeno črto, to je pa tudi to. :D

Stranske ceste so kajpak še slabše ampak so tudi tako zavite, da hitrost redko preseže 50 km/h. Na novo pa so položili asfalt na skrajno južnem delu otoka ter uredili parking pod svetilnikom na rtu "Lefkata", kjer je prečudovit razgled na morje ter visoke pečine, tako da lahko ogled le tega samo priporočim, če se bo kdo potikal tam okoli. ;)

Aja pa še to: Na tistih najbolj znamenitih plažah (Porto Katsiki, Egremni) se plačuje parkirnina, ki znaša od 3 do 6 eur. Je pa zato zastonj parking na plaži Kathisma. ;)
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov