Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Praga - stanje cest

Napisal/-a tristan01 To jan 20, 2009 11:57 am

V prihodnjem tednu se odpravljam v Prago. Možnosti sta dve ali letim iz Benetk, ali pa potujem z avtomobilom. Glede na to da odrinem iz Celja, je v vsakem primeru pot približno enako dolga. Manj komplicirano bo z avtomobilom. Zanima me če kdo iz prve roke pozna razmere na cestah. Čez Avstijo ne bo težav, ceste so normalno prevozne in urejene. Skrbi me predvsem zadnji del poti, ki mi ni poznan od prej. Vem, da me čaka krajši del po magistralni cesti, bolj me skrbi koliko je zapadlo snega....

Vsaka informacija je dobrodošla.



LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Matjaz46
Uporabnik
 
Prispevkov: 839
Pridružen: So feb 17, 2007 1:58 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Matjaz46 To jan 20, 2009 12:45 pm

Če bi pogledal malo an kak iskalnik za vreme bi vido kak bo! Glede na tega ko ti ga bom dal mislim da snega nimajo saj kaže da bo deževalo gori..
http://wetter.rtl.de/redaktion/wetterco ... 23a40180ea
 
Dylan_dog
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če avg 14, 2008 9:46 pm

Napisal/-a Dylan_dog To jan 20, 2009 2:49 pm

Če boš šel čez Brno, imaš med Dunajem in Brnom cca. 60 km široke magistralne ceste, malo pred Brnom se začne spet AC, ki gre vse do Prage. Celje - Praga, ob normalnih vremenskih pogojih = 6ur.
 
dencor
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe dec 07, 2007 9:28 pm

Napisal/-a dencor To jan 20, 2009 3:35 pm

Ja ce gres cez dunaj in brno mas avtocesto do dunajo pol magistralko pol pa opet avtocesto je pa zelo dober nightlife tak da ce bos so, malo posliki predvsem ponoci


lp denis
 
Žumi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe maj 11, 2007 12:47 pm

Napisal/-a Žumi To jan 20, 2009 5:10 pm

ne brini. ceste so vredu. maš zdaj skoz avto cesto. lahko greš clo čez dunaj pa v bratislavo ( je od lanskega leta že avto cesta) potem pa bratislava praga je pa tud skoz avto cesta. tko da dve urce pa pol nimaš kaj izkat iz dunaja
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr jan 21, 2009 11:51 am

Hvala za informacije. Tole bo res pomagalo. Dencor za slikanje ne bo časa je zadeva poslovne narave in tempirana skoraj na minute. Zadnja odličitev je padla da letimo, ker gredo z nami še ljudje s primorske. Je pa dobro vedeti tole še za kdaj prihodnjič. Morda za kakšne počitnice. Takrat pa tudi slikce obljubim.


Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed To feb 24, 2009 4:08 pm

Mene tudi čaka v petek pot LJ - Praga pa sem malo zmeden ker mi gps ponudi pot mimo Salzburga, Linza preko Budejovic, viamichelin pa preko Dunaja.
Sam se bolj nagibam za varianto preko Dunaja, me pa zanima katera je dejansko hitrejša in lagodnejša opcija?

Zanima me tudi kakšno je kaj stanje za radarje in kazni v Avstriji in Češki? Predvsem stacionarci, merjenje povprečne hitrosti, provide, radarske patrulje... in sama višina kazni če te utrofijo tam 150 - 160 na 130 omejitev?
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed To feb 24, 2009 11:35 pm

kaj res nihče ne ve nič? :cry:


Kar se tiče avstrije in kazni imate zagotovo kakšne izkušnje :)
 
dms
Novinec
 
Prispevkov: 433
Pridružen: So apr 21, 2007 5:59 pm
 
Uporabniški avatar
Falco'
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2188
Pridružen: Sr apr 06, 2005 10:55 am

Napisal/-a Falco' Sr mar 11, 2009 12:32 pm

cesta, po kateri boš vozil je neprimerno boljša, kod večina cest pri nas. sploh od Znojma naprej proti Pragi na magistralki je luksuz se peljat. lepa ravna cesta, pazi edino na traktorje in stare škode. ;)
[OO-(||||)(||||)-OO]
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed Sr mar 11, 2009 1:43 pm

Hehe ja je že kak teden kar sem se že vrnil. Nebi pa rekel, da so ceste pretirano boljše, Avtocesta D1 je navaden skret iz sovjetobetona, gor sem mel občutek da mi bo avto razpadel, magistrala Znojmo - Jilhava je pa tudi bolj povprečna kar se kvalitete asfalta tiče. Se tudi kaka nesprejemljivo velika luknja najde, v glavnem je kar podobno kot naše večje magistrale, tudi tranzita je precej.

Je pa res, da se da krasno prehitevat ker ovinkov praktično ni, pa tudi čehi so (to sem bil najbolj presenečen!) zelo dobri vozniki. Defenzivni, neemocionalni, a še vedno precej hitri, kar se kulture vožnje tiče mi je bilo tam še celo lepše vozit kot po Avstriji, je manj nedojebancev...
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Praga - stanje cest

Napisal/-a gecco To dec 11, 2012 9:05 am

Pozdravljeni!

Zanima me, če je bil kdo pred kratkim (november/december 2012) v Pragi? Katera pot se priporoča...čez Dunaj in Brno? Največ priporočil najdem za to pot, ampak bi rad dobil malo bolj posoboljene informacije, če je kdo bil gori zadnje čase :) Kakšna je pa pot čez Linz...razmišljam da bi se vračal po njej.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Praga - stanje cest

Napisal/-a tristan01 To dec 11, 2012 6:38 pm

gecco je napisal/-a:Pozdravljeni!

Zanima me, če je bil kdo pred kratkim (november/december 2012) v Pragi? Katera pot se priporoča...čez Dunaj in Brno? Največ priporočil najdem za to pot, ampak bi rad dobil malo bolj posoboljene informacije, če je kdo bil gori zadnje čase :) Kakšna je pa pot čez Linz...razmišljam da bi se vračal po njej.


Evo sicer malce stara tema, ampak vseeno. Pred slabim leto, sem bil gor z avtomobilom, pa se ni moglo kaj dosti spremeniti. Verjetno je res najboljša pot do Dunaja in naprej proti Brnu in dalje po AC do Prage. Med Dunajem in Brnom je kakšnih 60km magistralke ki se vleče, ampak ni panike. AC iz Brna v Prago je dolgočasna in utrujajoča - kot je nekdo pred mano že zapisal je betonska in zato polna razpok - podobno kot dobra stara avtcesta mimo Krškega proti Zagrebu (še pomnite tovariši avtoput bratstva in jedinstva). Skratka do Prage boš prijetno pretresen. Obstaja pa druga pot preko Znojma in dalje po magistralki proti Pragi - časovno ni velike razlike, ker so Čehi neverjetno hitri vozniki. Obe poti sta dobro označeni, tako da se nebi smel izgubiti. Osebno mi je bolj všeč magistralka, saj je resnično široka in ne preveč zaivta. Previden bodi le pri prehitevanju kamionov, saj so domačini na trenutke nepremišljeni in radi prehitevajo tudi tam kjer je se ne vidi dovolj daleč. Hitrosti na magistralki pogosto presegajo omejitve na AC. Skratka zanimivo doživetje za tiste z dovolj živcev.

Poti preko Linza ne poznam in ti težko svetujem.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Praga - stanje cest

Napisal/-a maniaxxx To dec 11, 2012 6:44 pm

gecco je napisal/-a:Pozdravljeni!

Zanima me, če je bil kdo pred kratkim (november/december 2012) v Pragi? Katera pot se priporoča...čez Dunaj in Brno? Največ priporočil najdem za to pot, ampak bi rad dobil malo bolj posoboljene informacije, če je kdo bil gori zadnje čase :) Kakšna je pa pot čez Linz...razmišljam da bi se vračal po njej.


Sam sem za 1 maj šel gor preko Linza in je cesta OK, čeprav se malo vleče, meni osebno je bila najboljša pot preko Dunaja po neki magistralki nekje do sredine Češke, krajev se ne spomnim, je pa najbližje po garminu pa hitro prideš.


Ostalo pa beri Tristanov post, pa pazi se policajev, ki so radi za kakšnimi dolgimi prevoji in je že prepozno ko jih zagledaš.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Praga - stanje cest

Napisal/-a tristan01 To dec 11, 2012 6:50 pm

maniaxxx je napisal/-a:
gecco je napisal/-a:Pozdravljeni!

Zanima me, če je bil kdo pred kratkim (november/december 2012) v Pragi? Katera pot se priporoča...čez Dunaj in Brno? Največ priporočil najdem za to pot, ampak bi rad dobil malo bolj posoboljene informacije, če je kdo bil gori zadnje čase :) Kakšna je pa pot čez Linz...razmišljam da bi se vračal po njej.


Sam sem za 1 maj šel gor preko Linza in je cesta OK, čeprav se malo vleče, meni osebno je bila najboljša pot preko Dunaja po neki magistralki nekje do sredine Češke, krajev se ne spomnim, je pa najbližje po garminu pa hitro prideš.


Ostalo pa beri Tristanov post, pa pazi se policajev, ki so radi za kakšnimi dolgimi prevoji in je že prepozno ko jih zagledaš.


Pri 150km/h v koloni bi me bilo bolj strah norca ki proti meni prehiteva kamion (češki nacionalni šport) kot pa policista ki me čaka za tistim prevojem. Kazen plačaš če nabašeš na takega bisera pa te lahko reši le še angel varuh če ti uspe slediti :huh:

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Praga - stanje cest

Napisal/-a maniaxxx To dec 11, 2012 7:09 pm

tristan01 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
gecco je napisal/-a:Pozdravljeni!

Zanima me, če je bil kdo pred kratkim (november/december 2012) v Pragi? Katera pot se priporoča...čez Dunaj in Brno? Največ priporočil najdem za to pot, ampak bi rad dobil malo bolj posoboljene informacije, če je kdo bil gori zadnje čase :) Kakšna je pa pot čez Linz...razmišljam da bi se vračal po njej.


Sam sem za 1 maj šel gor preko Linza in je cesta OK, čeprav se malo vleče, meni osebno je bila najboljša pot preko Dunaja po neki magistralki nekje do sredine Češke, krajev se ne spomnim, je pa najbližje po garminu pa hitro prideš.


Ostalo pa beri Tristanov post, pa pazi se policajev, ki so radi za kakšnimi dolgimi prevoji in je že prepozno ko jih zagledaš.


Pri 150km/h v koloni bi me bilo bolj strah norca ki proti meni prehiteva kamion (češki nacionalni šport) kot pa policista ki me čaka za tistim prevojem. Kazen plačaš če nabašeš na takega bisera pa te lahko reši le še angel varuh če ti uspe slediti :huh:

Lp Tristan01


Imaš prav, samo sam sem se kr ujel z njihovim stilom vožnje, razen prehitevanja seveda...men se živi..njim zgleda da ne :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: Praga - stanje cest

Napisal/-a Grega_ Sr dec 19, 2012 2:20 pm

Mi smo šli spomladi do Parge po relaciji Dunaj - Brno...OK pot...vmes je neka široka magistralka kjer se prehiteva v troje :roll: ...se navadiš, samo bolj desne se drži...cesta je sicer široka kot naša avtocesta. Med Brnom in Prago je pa tako kot bi se vozil po stari magistralki Ljubljana - Zagreb :roll: ....je pa dosti bolje če si vedno na prehitevalnem na avtocesti.
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Praga - stanje cest

Napisal/-a DaDek Sr dec 19, 2012 2:56 pm

mi smo bli slaba 2mesca nazaj.. obvezno idi na bratislavo pa pol praga.. maš celi čas avtocesta.. tam oni kos od dunaja do ac na češkem se vleče.. dela na cesti.. vglavnem brezveze.. :) ac na češkem je res slaba, vendar ko smo se mi vozli so na kar nekaj mestih delali "preplasitev". :)

btw.. tja smo šli preko munchna (bmw muzej - crap) - plzen.. se ti splača it v plzen v najstarejšo pivovarno :)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov