Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Istanbul?

Napisal/-a GoGo To jun 23, 2009 11:52 am

Ker je to edini forum na katerem sodelujem, bom vprašal tu - upam da bo kdo znal kaj povedat...

Torej, zanima me, če se je kdo zadnje čase kaj sprehajal po Istanbulu. Kako je z varnostjo - kaj posebnega ali klasika?
Gre za to, da čez vikend obiščem familijo, ki 14 dni dopustuje v antaliji (ja, kaj čmo, žena in otroc na dopust, fotr pa delat :lol: ) in letim iz ljubljane v istanbul in nato naprej v antalijo, nazaj grede pa imam v nedeljo v istanbulu 20 ur časa.
Sem razmišljal da bi se malo razmigal in iz ataturka šel peš do centra mesta in nazaj (cca 1o km v eno smer, pretežno ob obali).
Hoje sem navajen in 20km pešačenja ni nič ekstra (bo pasalo, glede na to da sem zadnje čase postal bolj nepremičnina), zanima me predvsem če je kaj ekstra za pazit... Na turški obali sem že bil, v 15 miljonskem istanbulu pa ne, in nimam občutka...
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To jun 23, 2009 12:11 pm

na tvojem mestu bi se pazil osebkov, ki so zaviti v plašče še posebej v teh poletnih časih :lol:

šalo na stran...

verjetno je klasika tako kot povsod seveda z izjemami a nedvomno moraš spoštovati tako kulturo kot običaje še posebej v turčiji, kjer so bolj občutljivi glede tega.

se pravi majhna distanca nebo škodila.
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo Po jun 29, 2009 10:46 am

No, da malo poročam....
preživel sem prijetna dva dni na obali, in še en super dan v istanbulu...
Ne morem verjet kako je turčija napredovala v 9 letih, kar sem bil nazadnje dol...
skratka, ljudje še vedno prijazni, vedno pripravljeni pomagat, žal pa se izgublja tradicija... Če ne bi bilo prometnega kaosa in divje vožnje bi lahko rekel da so se
(no, vsaj v istanbulu) povsem izenačili s podobnimi zahodnoevropskimi mesti...
Tudi ženski spol je presenetljivo paša za oči... Nič več zakritosti...

Pa še to: zamudu sm avjon iz antalije v istanul, pa sem brez doplačila šel na naslednjega...Kaj takega pri easyjetu ali celo ryanairu ne bi bilo niti približno možno...
Skratka, če ima kdo v planu obisk tega dela turčije, vsekakor priporočam...
Lep dan!
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov