Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Napisal/-a moj-avto So jul 11, 2009 9:39 pm

Za tisto glavno cesto v istri, ki kasirajo 2€ ni vredna niti 1 cent.
Jaz ne vem kake ceste so v dalmaciji, pa vendar sklepam, da niso vredne denarja, ki pobirajo.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec So jul 11, 2009 9:53 pm

Strokovnjak
tosi zadel v polno, kajti isto finto so men prodali in me prosil za 1 Eur, ker češ nima 20 kun za menjati. Nekdo sprašuje, kako je na Rijeka/Zadar. Jaz sem šel skoz po magistrali od Rijeke, pa do Omiša, lepa vožnja ob morju pa še ceneje, res pa je 90 km daljša pot, pa saj se gre na dopust in uživaj po magistrali, ne bo ti žal.
 
fikfty2303
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe jul 17, 2009 10:05 am

Napisal/-a fikfty2303 Pe jul 17, 2009 10:13 am

najprej hvala za vse odgovore, sem izvedel nekaj ključnih informacij glede plačevanja, da nebom čakal v kolonah na Lučkem.
imam pa še eno vprašanje glede plačevanja cestnine s kartico:
imam bankomat kartico NKBM. z njo vedno moraš vpisat PIN ko plačuješ. na cestninskih na hrvaškem pa torej ne rabiš PIN-a vtipkat? ker tele bankomat kartice(NE ZAMENJAT S KREDITNIMI) so Maestro. zdaj pa me zanima če lahko plačam s to BANKOMAT(ne kreditno) kartico NKBM Maestro- torej iz tega sledi tudi z vsemi bakomat karticami ki so Maestro?

pa še to: a to se je treba razvrstit v kolono kjer zgoraj piše EXPRESSCARD,ne?ne v tiste ko piše ENC ali SMARTCARD.?

hvala za odgovore že vnprej.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a LaMike Pe jul 17, 2009 10:46 am

Na tablah piše: ENC, CARD in CASH oz narisan je kao čudek v kabinici, ko denar prejema. Ti se razporediš v vrsto za card. V smeri prosti sloveniji imaš pred lučkim, tako kot je že nekdo povedal, približno 2 km prej izvoz samo za kartice in enc. Tam se še pa dodatno razporediš na enc in card. V smeri Zg pa so ponavadi Card linijce na levi strani, ko se voziš proti cestninski postaji. Maestro, amex, visa in še nekatere prejemajo in ne rabiš pina, ker ti avtomati sploh nimajo tipkovnice. Tudi če se zmotiš pa se ne sekiraj preveč imaš tam gumb, ki ga stisneš, v roku pol minutke, ti prihiti nekdo na pomoč.
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Kukec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 663
Pridružen: Ne feb 06, 2005 6:38 pm
Kraj: ok. MB

Napisal/-a Kukec Pe jul 17, 2009 11:10 am

kak pa je s provizijo če plačaš z mastercardom? ali kolk tolk realno preračunajo valute?
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a LaMike Pe jul 17, 2009 1:50 pm

Kukec je napisal/-a:kak pa je s provizijo če plačaš z mastercardom? ali kolk tolk realno preračunajo valute?


Oni ti zaračunajo v kn, potem je pa odvisno od banke koliko zaračunajo konverzijo. Sem šel pogledat v avto na račun in imam napisano točno toliko, koliko je prišla cestnina, gor ni provizije.
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Tommo
Novinec
 
Prispevkov: 360
Pridružen: So maj 03, 2003 9:41 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Tommo So jul 18, 2009 12:39 pm

a če plačuješ po hrvaški z master cardom moraš tipkati PIN ali je podpis tko kot pri nas?
..::::..SEAT..::::..POWER..::::..
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a LaMike So jul 18, 2009 1:34 pm

Tommo je napisal/-a:a če plačuješ po hrvaški z master cardom moraš tipkati PIN ali je podpis tko kot pri nas?


Preberi 2 posta nazaj.
Card avtomati nimajo tipkovnice in podpisat tudi ne moreš glede na to, da ni osebe, ki bi podpisan račun vzela nazaj. Ko prideš do avtomata, najprej vstaviš kartico, ki jo dobiš na vstopu na avtocesti, potem svojo kartico pri drugi odprtini in pri tretji odprtini pritisneš na gumb, ki ti natisne račun. Če pa greš, do okenca Cash pa plačaš s kartico pa tudi ne podpisuješ ampak jo le potegne in ti vrne kartico z računom. To je to. :D
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Tommo
Novinec
 
Prispevkov: 360
Pridružen: So maj 03, 2003 9:41 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Tommo So jul 18, 2009 7:46 pm

LaMike je napisal/-a:
Tommo je napisal/-a:a če plačuješ po hrvaški z master cardom moraš tipkati PIN ali je podpis tko kot pri nas?


Preberi 2 posta nazaj.
Card avtomati nimajo tipkovnice in podpisat tudi ne moreš glede na to, da ni osebe, ki bi podpisan račun vzela nazaj. Ko prideš do avtomata, najprej vstaviš kartico, ki jo dobiš na vstopu na avtocesti, potem svojo kartico pri drugi odprtini in pri tretji odprtini pritisneš na gumb, ki ti natisne račun. Če pa greš, do okenca Cash pa plačaš s kartico pa tudi ne podpisuješ ampak jo le potegne in ti vrne kartico z računom. To je to. :D


uuups, sem spregledal :oops:
..::::..SEAT..::::..POWER..::::..
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Ne jul 19, 2009 9:41 pm

Še kar podpirate hrčke? Vsaka vam čast, res ste ponosni Slovenci! :roll:
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a LaMike Ne jul 19, 2009 9:54 pm

GiGi1985 je napisal/-a:Še kar podpirate hrčke? Vsaka vam čast, res ste ponosni Slovenci! :roll:

:woohoo :pray:
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Po jul 20, 2009 5:22 pm

GiGi1985
to nima nobene veze s ponosom, temveč s počitnikovanjem. Če grem v Grčijo, bom zagotovo plačal dosti več, kot pa sem v Ruskamen(pri Omišu)2 osebi all inclusive 820 eur/11 dni. Ljudje prijazni, brez izjeme. Ne trdim, pa da so vsi OK, tudi takšni so, kot je njihova politika. Vedno pravim: povsod so dobri in slabi.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov