Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
geronimo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če okt 18, 2007 7:48 am

Napisal/-a geronimo Sr jul 08, 2009 9:53 am

Sigor je napisal/-a:Vrnil sem se z dopusta na Hrvaškem in plačeval cestnino s kartico (Maestro). Tečaj je bil pa različen, od 6,8 do 7,3.


To pa ne razumem, a ti ne obračuna kune v evro tvoja banka kjer maš Maestro in to vedno po istem tečaju? Sam sem tudi čisto vse kar se je dalo plačeval z Mastercard ali Maestro, prvič je bolj enostavno, pa še tečaj se mi zdi da je celo boljši kot da dviguješ evre pa jih potem tam menjaš.
 
tk2398
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: Če okt 21, 2004 9:53 pm

Napisal/-a tk2398 Sr jul 08, 2009 9:58 am

Meni pa se je zgodilo to, da mi tukaj za mejnim prehodom Jelšane ni hotela vzet 20 kun (za plačat je 5kun), ampak me je prosila, ce imam 1€ :D
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Sr jul 08, 2009 10:09 am

geronimo je napisal/-a:
Sigor je napisal/-a:Vrnil sem se z dopusta na Hrvaškem in plačeval cestnino s kartico (Maestro). Tečaj je bil pa različen, od 6,8 do 7,3.


To pa ne razumem, a ti ne obračuna kune v evro tvoja banka kjer maš Maestro in to vedno po istem tečaju? Sam sem tudi čisto vse kar se je dalo plačeval z Mastercard ali Maestro, prvič je bolj enostavno, pa še tečaj se mi zdi da je celo boljši kot da dviguješ evre pa jih potem tam menjaš.



Mislim, da se ti že ob plačilu s kartico izpiše znesek v EUR, nisem pa ravno 100% prepričan, niti ne gledam tako podrobno tam tega, pa še vse je tako hitro: vstaviš kartico, v naslednji sekundi jo že dobiš nazaj in rampa se dvigne pol pa vozi miško :)
Slika
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a LaMike Sr jul 08, 2009 10:14 am

Vedno ti izpiše ceno v kn ( zgoraj) in € ( spodaj). Tudi če imaš gotovino. :lol:
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Napisal/-a kaWsk Sr jul 08, 2009 12:06 pm

mogoče kdo ve, koliko pridejo vsi stroški cestnine od zagreba do zadra? se tunel tudi plača?
EJ6
 
Uporabniški avatar
Somebody_new
Novinec
 
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe sep 07, 2007 11:21 am

Napisal/-a Somebody_new Sr jul 08, 2009 12:44 pm

kaWsk je napisal/-a:mogoče kdo ve, koliko pridejo vsi stroški cestnine od zagreba do zadra? se tunel tudi plača?

V eno smer (Zagrab-Zadar vzhod) 109KN.
TIGR
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Napisal/-a kaWsk Sr jul 08, 2009 12:51 pm

hvala :tomidelej:
EJ6
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a LaMike Sr jul 08, 2009 1:50 pm

Somebody_new je napisal/-a:
kaWsk je napisal/-a:mogoče kdo ve, koliko pridejo vsi stroški cestnine od zagreba do zadra? se tunel tudi plača?

V eno smer (Zagrab-Zadar vzhod) 109KN.


Plus 57kn odsek, ki je takoj za mejo, do Zg! Razen če greš ta del po stari cesti... :tomidelej:
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Napisal/-a kaWsk Sr jul 08, 2009 1:56 pm

kaj pa če grem na avtocesto preko Rijeke? obstaja povezava?
EJ6
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a LaMike Sr jul 08, 2009 2:03 pm

kaWsk je napisal/-a:kaj pa če grem na avtocesto preko Rijeke? obstaja povezava?


Do zadra? Ja, če se želiš dolgo vozit ja. Lahko greš tudi preko kočevja na Rijeko oz. Senj pa dol proti Zadru po jadranski magistrali. Ali pa do Rijeke potem pa po magistrali do Zadra. Če ma punca slab želodec ti tega ne priporočam. :lol: Lahko pa greš celo pot po stari cesti do Zadra ( ne magistrali), tam pa je veliko radarjev... :(
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Sr jul 08, 2009 2:29 pm

Še ena varianta je, da gre do Rijeke, potem pa po avtocesti proti Zagrebu do Bosiljevega, tam pa zavije proti Zadru oziroma Splitu in spet po avtocesti dalje :)
Slika
 
Uporabniški avatar
seeman66
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Sr okt 05, 2005 10:16 pm

Napisal/-a seeman66 Sr jul 08, 2009 2:30 pm

Mislim, da se ti že ob plačilu s kartico izpiše znesek v EUR, nisem pa ravno 100% prepričan, niti ne gledam tako podrobno tam tega, pa še vse je tako hitro: vstaviš kartico, v naslednji sekundi jo že dobiš nazaj in rampa se dvigne pol pa vozi miško :)[/quote]

Ker nimam toliko poti po lijepi naši, bi vprašal v zvezi plačevanja s karticami. Postopek, rabiš tipkat PIN, malo info. bi prosil.
Hvala lastniku, ker skrbi za mojo kondicijo!
VW
 
Uporabniški avatar
kaWsk
Uporabnik
 
Prispevkov: 1040
Pridružen: Pe feb 13, 2004 5:51 pm
Kraj: Dol pri Ljubljani

Napisal/-a kaWsk Sr jul 08, 2009 3:50 pm

Sigor je napisal/-a:Še ena varianta je, da gre do Rijeke, potem pa po avtocesti proti Zagrebu do Bosiljevega, tam pa zavije proti Zadru oziroma Splitu in spet po avtocesti dalje :)


tako sem imel v mislih... mogoče veš, koliko km je od rijeke pa do tega priključka za zadar? toliko da vidim, kaj se mi bolj splača
EJ6
 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor Sr jul 08, 2009 9:43 pm

seeman66:
nbenega PIN-a in nič, tako udobno in enostavno, da bolj ne more bit, samo vstaviš kartico, takoj jo dobiš nazaj in že pelješ

kaWsk:
malo poglej na www.hac.hr ker ti ne znam na pamet povedat koliko je tam kilometrov, po moje ti je bližje it na Metliko pa prideš nekje blizu Bosiljevega v Hrvaško. Slabo poznam tisti konec, zato ne morem kaj več povedat.
Slika
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Če jul 09, 2009 3:40 pm

viljuska33

10% popust pri ENC se obračuna takoj ko na neki enoti v času uradnih ur naložiš (v pisarni) denar na ENC kartico z gotovino!
imaš pa še možnost direktnega trganja s kreditne kartice po potrebi (brez popustov, na koncu meseca dobiš račun)
če imaš na firmo ti po želji na določen interval pošljejo račune.

upam da ni prepozno
lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Če jul 09, 2009 4:03 pm

Novo mesto >> Metlika >> Karlovac >> Bosiljevo >> direkt do Splita je najcenejša (če ne štejemo vijuganja ob Jadranu) in najkrajša pot (iz Dola npr), morda tudi najhitrejša (če je Bregana zabasana).

Če kdo rad plačuje z drobižem - Hrvati na AC sprejemajo 50 centov in več, manj pa ne.
 
Strokovnjak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1225
Pridružen: To jun 07, 2005 4:35 pm

Napisal/-a Strokovnjak Če jul 09, 2009 5:00 pm

tk2398 je napisal/-a:Meni pa se je zgodilo to, da mi tukaj za mejnim prehodom Jelšane ni hotela vzet 20 kun (za plačat je 5kun), ampak me je prosila, ce imam 1€ :D


In veš zakaj? Zato ker je 1€ = 7,34 kune. Verjemi, da ti nebi vrnila 2,34 kuni razlike. Zdej si pa zamisli koliko ljudi dobi na to finto in koliko se na ta način okoristi v 1 mescu. Znesek sigurno ni majhen.
Jaz jih imam dost in me ne vidijo več, zgleda da Hrčki celo zimo samo tuhtajo nove načine kako nategovat turiste.
 
Uporabniški avatar
ST 13
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: So mar 22, 2008 10:25 am
Kraj: Celje

Napisal/-a ST 13 Če jul 09, 2009 5:15 pm

 
Uporabniški avatar
Sigor
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe avg 06, 2004 8:48 am
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Sigor So jul 11, 2009 9:33 am

S kartico se praviloma plačuje na skrajno levih kolonah, kolikor je meni znano.
Kot pa sem že napisal, imajo povsem novo cestninsko postajo za plačevanje skartcio, ko se vračaš z morja into pred Zagrebom. Je pa dobro označena, ne moreš zgrešit.
Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov