Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Potepanje do Dubrovnika preko BIH

Napisal/-a tristan01 To jul 14, 2009 5:49 pm

Konec meseca se odpravljava na zaslužen dopust. Letos je padla odločitev, da se nikamor ne mudi in sva se odločila da spoznava še malce južnejši del Jadrana (beri Dubrovnik, Split in okolico). Ker se nikamor ne mudi, dragi pa sem obljubil še pristen burek in čevapčiče, je padla odločitev da ne potujeva po AC temveč preko BIH.

To pot sem pred cca 20 leti prevozi s starši. Jasno mi je da AC ne bo, vseeno pa mislim da je vredno obiskati Bihač, Jajce (tam bi prespala) ter nato drugi dan skočiti do Sarajeva, si ga ogledati (burek na Baščaršiji in kakšen rokodelski spominek...), tam prespati in po zajtrku preko Mostarja in skozi dolino reke Neretve odleteti do morja. Kolikor sem zadevo preveril na tiscove-ju je do Dubrovnika slabih 800km. V treh dneh nebi smelo predstavljati prevelikega zalogaja.

Prosil bi informacije tistih ki ste večkrat tam kakšne so ceste, kje prespati, kakšne so cene nočitev, varnost vozila in vse ostale uporabne podatke o poti... Pravtako bova vesela vsakega predloga kaj naju čaka na poti še zanimivega in vrednega ogleda.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx To jul 14, 2009 5:51 pm

Za BIH ne vem, samo dolina Neretve je prelepa pa ko si že v Dubrovniku, skoči še do Črne gore če boš imel čas.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 To jul 14, 2009 5:57 pm

Uh za tole pa ne bo časa. Da se samo pohvalim da sem šel v Črno goro nima smisla. Ker za to je dovolj skok do Igala, ki je 5 km čez mejo. Če hočeš imeti kaj od črnogorske obale pa je treba teden dni. Tako da morda naslednje leto, če ne bo kakšnih drugih dopustniških planov.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a hrošč To jul 14, 2009 6:00 pm

Jaz sem sel podobno pot 2 leti nazaj. Preko j***a v Sarajevo, nato preko Mostarja do Metkovića in proti severu po magistrali. Ceste skozi Bosno so ok, nic posebnega, ne bi rekel da kaj (dosti) slabse kot pri nas. Avtocesta se je takrat gradila med Banjaluko in Sarajevom, nevem koliko so napredovali. Je pa po regionalkah dokaj tekoca voznja, tako da je tudi poraba zelo nizka.
Spala sva takrat samo v Sarajevu, dve noci, v penzionu izven centra. Lep, dokaj nov penzioncek, za 10-15 eur na noc na osebo. Se moras pa peljati z avtom do centra, tam sem avto pustil v garazni hisi, 1 marka na uro. Ce te zanima, ti posljem podatke od penziona na PM. V centru je tudi nekaj hostlov, penzionckov, ampak z njimi nimam izkusenj, lahko kdo drug kaj vec pozna. Poguglaj magari. Glede varnosti, penzioncek je imel dvorisce, sicer neograjeno, ampak ni bilo nobenih problemov. V mostarju sem avto pustil kar nekje na enem plocniku, tudi BP. Lahko imas pa povosd smolo, tudi na HR.
Dolina Neretve je res lepa, se splaca pogledati, tudi delta je lepa, Mostar pa sploh.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx To jul 14, 2009 6:05 pm

tristan01 je napisal/-a:Uh za tole pa ne bo časa. Da se samo pohvalim da sem šel v Črno goro nima smisla. Ker za to je dovolj skok do Igala, ki je 5 km čez mejo. Če hočeš imeti kaj od črnogorske obale pa je treba teden dni. Tako da morda naslednje leto, če ne bo kakšnih drugih dopustniških planov.

Lp Tristan01



Škoda...priporočam, ko boš imel čas...kar se pa tiče cest okoli Dubrovnika, so pa solidne, sicer je zdaj verjetno gneča ampak je OK.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
JanJ
Novinec
 
Prispevkov: 193
Pridružen: To jan 29, 2008 1:14 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a JanJ To jul 14, 2009 6:58 pm

Sem bil malo več kot 1 mesec nazaj. Smo imeli v planu do Dubrovnika, vendar na koncu v 6 dneh ni zneslo. V Sarajevu smo spali v kampu na Ilidži, cca. 10 min hoje od kampa je tramvaj (pazi žepe, cigani kradejo, preverjeno), ki pelje direktno v Sarajevo. Pri nas vožnja po centru ni prišla v poštev, ker smo bili z avtodomom. Kar se cest tiče, se bom strinjal, ni neko razsulo.....so predeli, kjer se stvari še vedno obnavljajo, vendar ni panike. Predvsem pazi na omejitve, nas so "varuhi zakona" t.i. krstili ( na koncu nam je policaj prišepnil, če vas še enkrat ustavijo vi samo pokažite, da smo vas že ustavili in vas bodo spustil). V Sarajevu je za pogledat Baščaršija, slavni tunel pod letališčem, meni je bil najbol zanimiv in hkrati najbol pretresljiv historijski muzej, kjer je razstava o vojni. Priporočam ogled, res poučno in pretresljivo. Zanimiva je tudi tradicionalna muslimanska hiša mislim da iz 16. stoletja.

Najlepšo mesto v Bih je nedvomno Mostar. Že vožnja iz Sarajeva v Mostar je pravljična, ko pa prideš v Mostar ti ni nič jasno. Res posebno mesto, lepote na pretek. Spali smo na parkirišču, saj prav v Mostarju ni nobenega kampa ( imaš kamp mislim da 20km iz Mostarja v mestu Blagaj - izvir reke Bune). Uglavnem Mostarja ne smeš zamuditi.

Te stvari so meni najbol ostale v spominu. Če imaš mogoče še kakšno vprašanje, pa kar vprašaj :D
LP Jan
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Sr jul 15, 2009 10:41 am

JanJ je napisal/-a:Najlepšo mesto v Bih je nedvomno Mostar. Že vožnja iz Sarajeva v Mostar je pravljična, ko pa prideš v Mostar ti ni nič jasno.


šel sem ene 6x; ni ga "dneva" sploh v sezoni, da v Neretvi ni kakšen kamion ali celo bus :P

P.S ob naši dolenjki, najnevarnejša cesta stare juge....
P.S1 na baščaršiji priporočam čevape...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Če jul 16, 2009 10:12 am

sašo5 je napisal/-a:
JanJ je napisal/-a:Najlepšo mesto v Bih je nedvomno Mostar. Že vožnja iz Sarajeva v Mostar je pravljična, ko pa prideš v Mostar ti ni nič jasno.


šel sem ene 6x; ni ga "dneva" sploh v sezoni, da v Neretvi ni kakšen kamion ali celo bus :P

P.S ob naši dolenjki, najnevarnejša cesta stare juge....
P.S1 na baščaršiji priporočam čevape...


Sašo se strinjam če se prav spomnim je bila ta cesta včasih posejana s križi in volani na vsakem ovinku, vsak drugi ovinek pa je imel oznako crna tačka.

Kar se baščaršije tiče bo burek za zajtrk čevapi pa za pozno kosilo/večerjo. Volk sit, koza cela.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Fiatfan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 626
Pridružen: Če mar 12, 2009 4:54 pm

Napisal/-a Fiatfan Če jul 16, 2009 12:08 pm

Najbolje je od Mostarja čez Metkovič in potem do dubrovnika. Lahko pa tudi "prestopiš" hrvaško-bosansko mejo brez mejne kontrole in sicer tako, ko si v Neumu je čez hribe dobra cesta do bosne brez mejnih kontrol.
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind Če jul 16, 2009 12:51 pm

Če vam pridejo otroci pucat šipe jim ne pustit. Na bivšem avtu so se potem poznale rise.
Jaz vem, da nobenemu več ne pustim, da šara po vetr. steklu... raje se vstavim na vsaki črpalki pa sam očistim.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Če jul 16, 2009 2:12 pm

Še dodatno vprašanje. Zanima me tudi kakšen dober kamp med Dubrovnikom in Splitom. Če ima kdo izkušnje iz prve roke bi prosil da svetuje.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov