Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Livigno - passo Stelvio - St. Moritz

Napisal/-a gore So jul 25, 2009 4:31 pm

Ravnokar sem se vrnil iz Livigna.
Zanimivo, sploh ker je tam prejšnji vikend snežilo :D - ampak Subaru gre povsod.
Sploh je tam zelo veliko Subijev, kot pri nas Renaultov.
Cene pa kar precej visoke.

Nekaj sem nakracal na blogu http://kacnje.blogspot.com in prilepil nekaj slikic. Če slučajno koga še kaj zanima, pa z veseljem odgovorim.
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a So jul 25, 2009 4:44 pm

jst sem prejšni mesec tudi imel podobno turo...v enem tednu 1800km ovinkov, serpentin, prelazov. škoda ker nisi iz st. moritza zavil še do davosa, po mnenju top geara eden najlepših cestnih odsekov na svetu.
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a gore So jul 25, 2009 6:25 pm

En lep konec poti sem šel - od St. Moritza proti Zernezu (vmes je odcep proti Davosu). Če me spomin ne vara, sem tam že bil, ko sem pred desetletjem obdelal večino najbolj znanih alpskih prelazov.

Tokrat sem šel v Livigno preko Bolzana, Stelvia in Bormia, nazaj pa preko Švice nato pa iz avtoceste proti Nemčiji še mimo Kitzbühla in proti Lienzu. Skratka kar preko cel dan vožnje.

Sam bi šel še kaj, pa imam ženo in mulca, ki nista prav hudo popotnika.
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a So jul 25, 2009 7:04 pm

ko sem šel skozi Livigno nisem še vedel da je brezcarinsko območje in ob pogledu da tablo ob črpalki ki je kazala okoli 0,6€ za liter dizla sem se samo nasmehnil in pripomnil, da že dolgo niso osvežili podatkov :lol:
ni mi blo jasno tudi zakaj so bili deležni temeljite kontrole na meji z italijo in zakaj je carinik spraševal po cigaretih in alkoholu :lol:
 
turtle
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Če apr 19, 2007 11:21 pm
Kraj: kp

Napisal/-a turtle So jul 25, 2009 8:06 pm

Cene storitev so res malo višje ampak tako pač je v turističnih krajih, tudi v Portorožu dobiš lahko dražjo kavo kot v Livignu, cene apartmajev pa so v zimski sezoni čisto primerljive z ostalimi letovišči v Alpah. Jaz sem bil letos drugo leto zapored gor na smučanju in se bom še vračal. :D
Pozimi je možnost dirkanja po ledu, tisto je šele drago :?

A kašno testno mulo pa nisi srečal? Jaz sem zasledil alfo 149 gor letos 8)

P.S. Livigno je rojstni kraj Gigija Gallija in policaji se vozijo okoli z mazdo 6 MPS :-P
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a gore Ne jul 26, 2009 3:06 pm

Ta teden kontrol ni bilo - mislim, da so bolj tako - občasne. No, razen seveda Švice - tam pa vse po predalčkih :D

Na avtocesti pri Bolzanu sem sicer videl nek črno pokrit avto, vendar ga nisem uspel niti najmanj prepoznati. Policijsko Mazdo sem videl, ker pa sem Subarujevec, so mi bolj v oči padale švicarske policijske Subaru makine :D

Hoteli in gostilne so takšne cene kot pričakuješ - pač nekaj višje, vendar sprejemljivo. Bolj me moti tisto nategovanje v trgovinah - "saldi", "taxfree", cene pa niso nič nižje kot sicer. Kvečjemu višje. Razen za nekatere redke izjeme - ampak butasti folk je danes tako marketinško usmerjen, da kupuje polne vreče "pomfa". Kakor hočejo.

Drago pa smo plačali neko malico na avstrijski avtocesti - dvakrat makaroni in solata iz bara in enkrat pomfri in mala solata. Brez pijače je naneslo 37 EUR. To pa so cene.
Ampak, ko se človek nekaj ur vozi, je pač utrujen in se ustavi. Izgleda lepo in pač nameče na krožnik.... potem pa tudi lepo plača :twisted:
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov