Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
alex2000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne jun 28, 2009 7:01 am
Kraj: ljutomer

Cesta Split- Sarajevo - Beograd

Napisal/-a alex2000 Ne jul 26, 2009 6:53 pm

Pozdravljeni, imam namen prevoziti z osebnim avtom iz Splita do Beograda, pa me zanima če ima kdo izkušnje na tej relaciji, oz kje se je najbolje peljati, hvala in lp
Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Ne avg 02, 2009 3:42 pm

Ravno prišel s podobne poti. Prevozil sem lep del tvoje trase. Split - Sarajevo.

Ceste so dobre, promet zmeren, vendar za naše razmere precej počasen. Sam sem šel v obratni smeri. Torej iz Slo v BIH, Sarajevo, Pelješac, skok v Dubrovnik in potem po jadranski magistrali (še pomnite tovariši) do Rijeke in v SLO. Gorivo se splačta tankat v BIH - cene so precej nižje kot pri nas, pazi le na kakovost. Tudi na Hrvaškem so cene nizke. Glede na tvoje želje bo najboljša pot Split - Metkovič - Mostar - Sarajevo. Če imaš čas predlagam da si v okolici Metkoviča vzameš čas in vsaj iz avtomobila ogledaš delto Neretve. Za Mostar rabiš cca 2 uri za ogled in dobro kosilo. Nato pa po pameti do Sarajeva. Do Jablanice je pot kar tekoča, nato sledi malce bolj razgibano območje. Vzemi si čas, ker boš verjetno obstal za kakšnim avtobusom ali kamionom. Razgled na pokrajino je čudovit. Predlagam da vzameš s sabo tudi dober fotoaparat. Pot do Sarajeva z ogledom Mostarja bi morala trajati cca slab dan. Pozno popoldne in večer si vzemi za ogled Sarajeva - čevapi in burek na Baščaršiji ter nočitev, nato pa pot v Beograd. Če se odločiš nočiti v BIH, pa si lahko na spodnjem linku poiščeš še primerno ugodno nočitev - apartma v centru Mostarja 15 EUR/osebo, Sarajevo cca 20 EUR/osebo...

http://www.sobe.ba/

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost