Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
fhfghgf
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če okt 15, 2009 8:45 pm

Katera pot je najkrajša?

Napisal/-a fhfghgf Če okt 29, 2009 3:13 am

Trenutno se vozim v službo v ljubljansko podjetje TCG Unitech, zato me zanima, katera pot bi mi vzela najmanj časa. Kot je razvidno iz okolice zemljevida se v Ljubljano pripeljem po avtocesti iz smeri Kranja.

Potrebujem mnenja, ki bazirajo na izkušnjah, ne pa na Google Earthu.

Sedaj vedno zapustim avtocesto na izvozu LJ-Brod, saj je izvoz LJ-Šentvid zaprt. Kaj pa, ko bodo ponovno odprli ta izvoz? Se to bolj splača? Ogromno časa izgubim, ko zapustim avtocesto ter se vključujem na Mihelčevo cesto. Moti pa me tudi čisto na koncu poti vključevanje iz Korotanske ulice na Litostrojsko cesto.

Mnenja, ideje, predlogi....

Slika
 
Uporabniški avatar
plasi
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Po feb 20, 2006 8:16 pm
Kraj: Suhor

Napisal/-a plasi Če okt 29, 2009 4:45 am

Kaj pa če greš na izvozu desno na Miheličevo cesto, pa potem na Tacensko in se v Vižmarju priklopiš na Celovško cesto :?: :?
Pijem Laško pivo in j... se mi za vse živo!
 
Uporabniški avatar
imilet1
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: Pe dec 05, 2003 11:55 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a imilet1 Če okt 29, 2009 6:59 am

bližnjice so ravne črte:)
 
Uporabniški avatar
/miha\
Novinec
 
Prispevkov: 450
Pridružen: Sr okt 24, 2007 7:39 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a /miha\ Če okt 29, 2009 8:50 am

v prometu je tako, da najkrajša pot ni vedno najhitrejša....

Včasih je treba narest en korak nazaj za tri korake naprej. Kar pomeni, da rajš 1km več in 10min časa manj.
Sam ne se kregat :P
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a GorazdO Če okt 29, 2009 9:42 am

Pojdi naprej skozi tunel Šentvid,.. pa potem po zanki nazaj proti Celovški,.. izvoz Ind. cona Šiška.. desno do štreke, pa si.
Nekaj AC km več, časovno pa verjetno hitreje. (ne vem kakšno je stanje na izvozu Ind. c Š).
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Če okt 29, 2009 10:35 am

GorazdO je napisal/-a:Pojdi naprej skozi tunel Šentvid,.. pa potem po zanki nazaj proti Celovški,.. izvoz Ind. cona Šiška.. desno do štreke, pa si.
Nekaj AC km več, časovno pa verjetno hitreje. (ne vem kakšno je stanje na izvozu Ind. c Š).


se strinjam, tunel, obvoznica, izvoz ind. cona.. po mojih izkušnjha bi pridobil vsaj 5 min dnevno oz. drugače - od izvoza Brod do službe ne bi smel potrebovati več kot 5-7 min.

jaz bi tudi nazaj grede šel na obvoznico na istem uvozu, če ne bi ravno na nadvozu čez njo videl, da promet čisto stoji
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed Če okt 29, 2009 10:57 am

Za V SLUŽBO bi tudi jaz uporabil obvoznivo in izvoz lj. ind. šiška, za IZ SLUŽBE pa bi uporabil tvojo sedanjo varianto.
 
Uporabniški avatar
buffalo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To sep 15, 2009 1:05 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a buffalo Če okt 29, 2009 5:22 pm

ghandaed je napisal/-a:Za V SLUŽBO bi tudi jaz uporabil obvoznivo in izvoz lj. ind. šiška, za IZ SLUŽBE pa bi uporabil tvojo sedanjo varianto.


Tudi jaz mislim da je to najboljsa varianta.
 
fhfghgf
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če okt 15, 2009 8:45 pm

Napisal/-a fhfghgf Če okt 29, 2009 6:21 pm

Za pot nazaj bom uporabljal sedanjo pot, saj ni nobene gneče, le en semafor.

Pot je sicer res precej bolj naokoli a je najbrž hitrejša. Razmere z gnečo poznam le po poti skozi šentviški predor pa naprej po obvoznici. Kaj pa od "zanke" pa do izvoza Ind. cona Šiška? Je tam pogosto gneča?
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Če okt 29, 2009 7:34 pm

fhfghgf: pozabil si povedati kljucno - ob kateri uri prihajas v sluzbo in ob kateri se vracas domov?

Jaz sem tule prevozil (in se vedno - delam na Litostrojski) ogromno, in dejansko je izvoz ind. cona Siska popolnoma neproblematicen, vsaj tam nekje med 8:15 in 9to zjutraj. Tudi sam bi ti svetoval to varianto - lahko pa poskusis se isti izvoz kot sedaj, le da zavijes na Avsicevo in se pripeljes do Savelj, tu levo in do obvoznice, pa potem takoj za njo desno. Obstojeco pot ti odsvetujem iz enega samega razloga - vkljucevanje na litostrojsko iz Stegen je muka, sploh ker ta cas polovica telebanov spi za volanom, preckas pa dva pasa (no, na enega se vkljucujes)...

Pot nazaj:
Isto kot sedaj, ali pa obraten potek tele, ki sem jo predlagal za poskus v kontra smeri. Tule se ti zna edino zgodit, da se ob stiku Litostrojske z Verovskovo (pri obvoznici) zacnejo nabirat na semaforju avtomobili. Je pa odvisno kdaj gres. Okrog 15te je se v redu, med 15:30 in 16to pa ze kar gneca...

fhfghgf je napisal/-a:Za pot nazaj bom uporabljal sedanjo pot, saj ni nobene gneče, le en semafor.

Pot je sicer res precej bolj naokoli a je najbrž hitrejša. Razmere z gnečo poznam le po poti skozi šentviški predor pa naprej po obvoznici. Kaj pa od "zanke" pa do izvoza Ind. cona Šiška? Je tam pogosto gneča?



...se tole, ja, promet se zgosti, vendar nikdar ni sile. Rado pa se na izvozih zjutraj dogajajo prometne nesrece - jaz sem jih bil po letu dni in pol voznje na isti relaciji kar sit...

LpF
 
fhfghgf
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če okt 15, 2009 8:45 pm

Napisal/-a fhfghgf Če okt 29, 2009 11:24 pm

gofra je napisal/-a:fhfghgf: pozabil si povedati kljucno - ob kateri uri prihajas v sluzbo in ob kateri se vracas domov?


7.00 - 15.00 (16.00)

POT NAPREJ: AC - šentviški predor - zanka - IC Šiška - Litostrojska
POT NAZAJ: Litostrojska - Korotanska - Stegne - Cesta na Poljane - Ulica bratov Komel - Mihelčeva - priključek Brod - AC (moja sedanja verzija v obratni smeri)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov