Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Avstralija: - vozniško dovoljenje?

Napisal/-a jack86 Pe nov 06, 2009 5:42 pm

Pozdravljeni.

V začetku drugega leta grem za mesec in pou v Avstralijo in me zanima kako je z vozniškim dovlojenjem za države izven EU in kako je z vožnjo po kontra pasu. Verjetno je potrebno kakšno potrdilo, zato sprašujem za nasvet, kje bi se dalo to dobit. Je vožnja po levem pasu precej zaj.? Zelo bom vesel, če je kdo že imel to izkušnjo in jo bo opisal v tej temi.

Kaseje pa bom odprl temo (potovanja, izleti), kjer bom naredu galerijo avstralskega prometa. Sm mal pobrskal, pa vidm da ni še nihče naredu teme o tej državci pod nami.

Hvala za info!

Lp, Jaka
 
Barracuda1
Novinec
 
Prispevkov: 138
Pridružen: Po jan 07, 2008 12:58 pm

Napisal/-a Barracuda1 Pe nov 06, 2009 6:13 pm

Kar se tiče ceste/volana se hitro navadiš. Ko me je lani pobral stric na airportu, sem se sicer skoraj vsral ko sma zavila na avtocesto po levi strani. Po 3 tednih sem pozabil na vse in se čudil, ko me je spet sestra prišla iskati na Brnik! Za izpit pa ne bi vedel kako je, ker razen poizkusnih voženj jaz tam nisem izvajal... :lol: Majo pa fajn avte. Skor vsi so avtomatiki...
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a GorazdO So nov 07, 2009 1:19 am

Vožnja po levi ni problem; še posebej, če so na cesti črte; si "notri" v 15ih minutah; tudi rondoji postanejo zabavni;

Če ni črt in če je cesta prazna,.. se malo sprostiš; in ko pride kdo nasproti lahko nastane problem, ker se avtomatsko želiš umaknit na desno;

sej kr gre.

...izkušnje iz Anglije.
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem So nov 07, 2009 2:50 am

Za Avstralijo rabiš poleg našega tudi mednarodno vozniško dovoljenje. Več o tem tu http://www.amzs.si/?podrocje=37
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Napisal/-a nevermind So nov 07, 2009 11:40 am

Kot ti je esem napisal potrebuješ mednarodno vozniško dovoljenje.
Jaz si ga grem tudi naredit, ker grem drugo leto v UAE (Dubai)... in imam
namen it kasneje tudi v Avstralijo. Komaj čakam!
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Napisal/-a jack86 Ne nov 08, 2009 8:22 pm

Tudi jaz bom pou dneva v Dubaiu (sam na letališču), tam bom sam vozičke za prtljago vozu, tud za to pa menda ne bom rabu mednarodnega vozniškega :lol:

Me res zanima kakšen bo kj občutek v Avstraliji po levi vozit 8)


Hvala vsem za info!

Lp, Jaka
 
moremin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če okt 29, 2009 1:27 pm

Napisal/-a moremin Po nov 16, 2009 1:38 pm

jaz sem tudi v namibiji vozil po levi...na začetku je hecno, vendar se potem navadiš:) pa bodi pozoren samo na vožnjo, tu avtomatizem ne deljue...enkrat sem se zapletel z drago v pogovor, pa sem takoj avtomatsko prešaltal na desno stran, in se skoraj zaletel v nasprotno vozeči avto-sreča, da je bil to izvoz iz trgovine:) pa hitrost okoli 10km/h:)
Srečno pa previdno:)
i love DS3
 
Uporabniški avatar
Skyline R32
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: To jun 10, 2008 5:57 pm
Kraj: Adelaide, SA, Australia

Napisal/-a Skyline R32 To jan 05, 2010 10:57 pm

na levi ni problem vozit, se bos hitro navadil, kaj se mene tice je menjavanje prestav z levo roko se bolj prakticno - sicer pa je 90% avtov avtomatikov... vecji problem bojo slabe ceste v mestih... razen avtocest in novejsih cest so ceste vecinoma ozke in precej razpokane in promet zna tudi bit zaj**** v centrih vecjih mest... pa pazi na hitrostne kamere ker so vsepovsod, policaji so pa tudi kreteni... ;) So pa zato ceste v podezelju in outbacku zato bolj zabavne :P
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost