Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
DrSaso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne jan 16, 2005 12:43 am
Kraj: Domžale

Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a DrSaso Ne jan 17, 2010 10:51 am

OJ!

Zanima me, če kdo ve kje lahko pogledam stanje na avtocestah do nemčije, natančneje do Aachna. Danes ponoči odrinem pa me mal zanima stanje na cesti. A ima kdo kakšne nasvet za na dolgo pot?

LP,
Sašo
Zadnjič spremenil DrSaso, dne Pe dec 17, 2010 11:41 am, skupaj popravljeno 1 krat.
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
 
Uniqe
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 10:31 am

Napisal/-a Uniqe Ne jan 17, 2010 11:10 am

http://www1.adac.de/Verkehr/Verkehrsmel ... D=236104&= Na zemljevidu je nekaj opozoril oziroma obvestil za dela na cesti. Če ujameš kakšen nemški program ko prideš v nemčijo pa imaš skoraj na pol ure obvestila za ceste po celi državi.
Čez Avstrijo ponavadi ni težav. Svetujem le da se odpraviš tako da si ob 6ih zjutraj mimo Munchna ker je kar huda gneča zjutraj po obvoznicah. Pa previdno čez med tuneli Tauern in Katschberg v Avstriji ker ponavadi sneži.

Srečno pot!
 
Uporabniški avatar
DrSaso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne jan 16, 2005 12:43 am
Kraj: Domžale

Napisal/-a DrSaso Ne jan 17, 2010 11:56 am

Grem že ob 20 od doma tako da računam, da bom ob 6-7 že blizu Aachna, če ne bo kakšnih hudih kolon. Hvala ti za link.

LP,
Sašo
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
 
Uporabniški avatar
DrSaso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne jan 16, 2005 12:43 am
Kraj: Domžale

Re: Razmere po nemčiji

Napisal/-a DrSaso Pe dec 17, 2010 9:37 am

V nedeljo grem ponovno v Nemčijo in sem v dilemi ali kupim ketne za sabo ali ne? Tisti, ki imate izkušnje s cesto Karavanke-Salzburg, kako kaj plužijo tam?
Gume imam dobre, GY z 6mm profila.

LP,
Sašo
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a 2Fast&2Furious Pe dec 17, 2010 8:31 pm

Živijo!

Jst sem šel v Munchen 3.12., ko so bile razmere bolj kot ne slabe. Do Karavank je promet potekal res zelo počasi, na avstrijski strani pa so se razmere kar izboljšale. Med Beljakom in Salzburgom so plužili res pogosto, tudi če je bilo na cestišču le par cm "brozge", pa še to pluga ne vozita čisto skupaj, ampak je med njima toliko prostora da ju brez problema prehitiš in nadaljuješ pot odtenek hitreje (če razmere seveda dopuščajo). Tako, da moje izkušnje so s pluženjem po avstrijski strani zelo pozitivne.

lp in srečno pot :)
 
Uporabniški avatar
DrSaso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne jan 16, 2005 12:43 am
Kraj: Domžale

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a DrSaso Pe dec 17, 2010 10:50 pm

Super.

LP,
Sašo
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a tristan01 So dec 18, 2010 2:37 pm

2Fast&2Furious je napisal/-a:Živijo!

Jst sem šel v Munchen 3.12., ko so bile razmere bolj kot ne slabe. Do Karavank je promet potekal res zelo počasi, na avstrijski strani pa so se razmere kar izboljšale. Med Beljakom in Salzburgom so plužili res pogosto, tudi če je bilo na cestišču le par cm "brozge", pa še to pluga ne vozita čisto skupaj, ampak je med njima toliko prostora da ju brez problema prehitiš in nadaljuješ pot odtenek hitreje (če razmere seveda dopuščajo). Tako, da moje izkušnje so s pluženjem po avstrijski strani zelo pozitivne.

lp in srečno pot :)


Od Spitala do Salzburga je najnevarnejši del poti. Tu se avtocesta močno dviguje, Katchberg tunel ki je najvišja točka tega odseka je na višini 1500 in nekaj metrov, okoliški vrhovi pa segajo preko 2.500m. Kot so ti že svetovali ves čas poslušaj radio O3 (tretji program nacionalnega radija) dobra postaja za take informacije pa še glasba je dokaj sprejemljiva in na vseh pomembnejših prometnicah ga boš spremljal. Kje preveriti razmere so ti že svetovali. Ob vsem skupaj bi te želel še opozoriti, da bodi previden ob izhodih iz tunelov. Zaradi zaprtih dolin in visokih gora nikdar ne veš kaj te pričakuje na drugi strani.

Za primer: pred dobrim desetletjem smo bili na podobni poti oktobra. V Celovcu sem po trgovskih centrih in parkirišču skakal kar v sami majici in puloverju, v Spitalu se je med dež začel mešati sneg, ob izhodu iz prvega daljšega tunela pa smo naleteli na 10cm snega na cesti in reševalci so ravno oskrbovali poškodovane, ki so prehitro pripeljali v sneg in končali v bližnji ogradi.

Sicer ne pričakujem kakšnih resnih težav, vseeno pa med prtljago dodaj odejo in kak sendvič in termosko čaja, če bi se pot zavlekla.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a simply So dec 18, 2010 6:21 pm

Katchberg tunel ki je najvišja točka tega odseka je na višini 1500 in nekaj metrov,



Ali ni nekaj čez 1300m.n.v.?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a tristan01 So dec 18, 2010 9:07 pm

simply je napisal/-a:
Katchberg tunel ki je najvišja točka tega odseka je na višini 1500 in nekaj metrov,



Ali ni nekaj čez 1300m.n.v.?


Če se prav spomnim je 1500m, sicer pa tudi 1300m ni bistveno bolje. Okrog kamor pogledaš pa samo gore do neba... Vreme je pozimi primerno okolju.

In na to se je treba pripraviti. Dve ali tri leta je v snegu na tem odseku prenočilo nekaj tisoč voznikov, v pomoč pa je priskočila vojska in civilna zaščita ki so dostavljali čaj in tople odeje.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
DrSaso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne jan 16, 2005 12:43 am
Kraj: Domžale

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a DrSaso So dec 18, 2010 10:30 pm

Hvala za nasvete.
Glede radia je tako da nemščina ni moja močna stran, sem pa vseeno nabavil ketne, termovka in odeja sta pa itak na taki furi vedno v avtu.

Lp,
Sašo
It's nice to be important, but it's more important to be nice!
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a tristan01 Ne dec 19, 2010 10:17 am

DrSaso je napisal/-a:Hvala za nasvete.
Glede radia je tako da nemščina ni moja močna stran, sem pa vseeno nabavil ketne, termovka in odeja sta pa itak na taki furi vedno v avtu.

Lp,
Sašo


Potem pa veliko sreče in čim manj težav na poti.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
lenivec
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: To nov 08, 2005 12:28 pm

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a lenivec Če jan 27, 2011 9:31 am

ma saj to je za pričakovat vedno pozimi. ko prideš čez tauern tunel da je lahko pizdarija in da bo vreme 100% drugačno.
drugače pa jaz še nisem naletel na težave. pa sem bil gori ko je 3 dni skupaj metalo sneg na polno. ceste so ble bele to je pa to. normalno prevozne če si šel malce počasneje. kerne niso ble nuja, čeprav je bilo dosti vozil z ketnami.
 
JureV
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe jun 20, 2008 7:37 pm

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a JureV Ne avg 14, 2011 8:46 am

Lp!
1. Čez mesec dni grem v Mainz iz Maribora, pa me zanima ali je boljše it čez Munchen in Stuttgart, ali čez Nurnberg? Razmišljam, da bi šel gor čez Nurnberg, nazaj pa čez Munchen (za ogled Dachaua)?
2. Poznate kolko se kaj plača cestnine in predore čez Avstrijo, da si malo zračunam stroške.
3. Glede na to, da bomo tam nekaj dni, me zanima, al naj avto parkiram kr pr sorodnikih pa gremo z vlakom in nahrbtnikom okoli (center Mainza, Frankfurt) ali je boljše met avto (kak je z umweltplakette?)
4. Priporočate ogled kakšne znamenitosti tam okoli?

Vem, da je dosti vprašanj:) Hvala za kakršnokoli pomoč
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a ~toMmy~ Ne avg 14, 2011 11:15 am

Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a LukL Ne avg 14, 2011 11:37 am

a gre mogoče kdo s kakim kombijem al pa tovornjakom v naslednjih 14ih dneh do berlina ali podobno linijo, in gre nazaj prazen?
 
JureV
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe jun 20, 2008 7:37 pm

Re: Razmere po nemčiji,avstriji

Napisal/-a JureV Ne avg 14, 2011 12:05 pm

JureV je napisal/-a:Lp!
1. Čez mesec dni grem v Mainz iz Maribora, pa me zanima ali je boljše it čez Munchen in Stuttgart, ali čez Nurnberg? Razmišljam, da bi šel gor čez Nurnberg, nazaj pa čez Munchen (za ogled Dachaua)?
2. Poznate kolko se kaj plača cestnine in predore čez Avstrijo, da si malo zračunam stroške.
3. Glede na to, da bomo tam nekaj dni, me zanima, al naj avto parkiram kr pr sorodnikih pa gremo z vlakom in nahrbtnikom okoli (center Mainza, Frankfurt) ali je boljše met avto (kak je z umweltplakette?)
4. Priporočate ogled kakšne znamenitosti tam okoli?

Vem, da je dosti vprašanj:) Hvala za kakršnokoli pomoč


Za pot sem si že poračunal stroške in te dejansko lasten prevoz (2 osebi) pride precej ceneje kot vlak.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov