Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a adamovc Sr apr 04, 2012 9:56 am

jack86 je napisal/-a:Gledal sem na izzirent.

Sem prebral njihove pogoje in je napisano, da ne dobiš 100% istega avta, kot si ga rezerviral. Jim bom mail poslal, kaj je v njihovi ponudbi pod "or similar".

Kje so pa ti švabi rezervirali? (nemško ne znam veliko oops )


google translate...

Drugače prvi primer Alamo, drugi Dollar.

Izzirent verjetno posreduje preko teh dveh agencij, ki sta običajno najcenejši, kaj dosti ne morejo vedeti ali garantirati, kateri avto na koncu dobiš. Je pa zaželjeno, da ima poslovalnica t.i. "choiceline", kjer lahko sam izbiraš izmed modelov, ki so na voljo. Še to, če najameš preko Alamo lahko v primerih, da na zalogi nimajo željenega modela z malce prijaznosti in odločnosti dobiš avto tudi iz njihove sestrske družbe National, ki ima večinoma prostore na isti ali sosednji lokaciji, ter ima kot bolj premium družba običajno na zalogi boljše modele. Moraš pa biti vztrajen in recimo razlagati, da si samo zato prišel v najboljšo državo na svetu ker hočeš vozit Mustanga cabrio... :D
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a jack86 Sr apr 04, 2012 12:13 pm

...med najboljše ljudi... :D

Tole sem dobil iz izzirent-a:
V rent a car industriji lahko rezervirate samo skupino vozila in znamke, v tem primeru gre za STAR skupino, cabrio automatic. Lahko dobite ford Mustanga ali podobno vozilo ki bo cabrio z avtomatskim menjalnikom. Vozni parki partnerjev se razlikujejo in nimamo natancnih informacij o podobnih vozilih, ker jih ne dajejo na razpolago. Razen Sixta - STAR Ford Mustang, Chrysler 200, Chevrolet Camaro.
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a Matjazy Sr apr 04, 2012 1:00 pm

jack86 je napisal/-a:Gledal sem na izzirent.

Sem prebral njihove pogoje in je napisano, da ne dobiš 100% istega avta, kot si ga rezerviral. Jim bom mail poslal, kaj je v njihovi ponudbi pod "or similar".

Kje so pa ti švabi rezervirali? (nemško ne znam veliko oops )


Dobiš pač primerljivo (velikost, oblika, moč motorja) gajbico.
Jaz sem vedno dobil kar sem rezerviral oz boljše. Prvič rezerviral razred chevrolet cobalt (mali chevrolet), pa sem dobil impalo 3.5V6, ker cobalta ni bilo pa sem si lahko na parkirplacu izbral kar je bilo pa sem pač največjega vzel :) . Drugič rezerviral isto cobalt, dobil ford fusion (v zda popolnoma drugačen kot evropski fusion in spet malce boljši od cobalta). Tretjič rezerviral impalo in dobil impalo.
Vedno sem pa dobil praktično nov avto (recimo 10.000 milj prevoženih).
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a adamovc Sr apr 04, 2012 1:42 pm

jack86 je napisal/-a:...med najboljše ljudi... :D

Tole sem dobil iz izzirent-a:
V rent a car industriji lahko rezervirate samo skupino vozila in znamke, v tem primeru gre za STAR skupino, cabrio automatic. Lahko dobite ford Mustanga ali podobno vozilo ki bo cabrio z avtomatskim menjalnikom. Vozni parki partnerjev se razlikujejo in nimamo natancnih informacij o podobnih vozilih, ker jih ne dajejo na razpolago. Razen Sixta - STAR Ford Mustang, Chrysler 200, Chevrolet Camaro.


vidim, da si hitro doumel logiko...

drugače vidim, da je na Floridi/Miami cabrio ful poceni, recimo preko ebookers.com maja pod 200€ na teden (162GBP). V drugih zveznih državah so običajno cene od 250€ navzgor, za primerjavo cen poglej npr. na http://compare.carrentals.co.uk/
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a jack86 Sr apr 04, 2012 2:08 pm

No, saj počasi dojemam fore :)

hvala adamovc!

Se mi zdijo kar poceni, cca 60€ za teden več kot kak focus.
Moti me to, da dajo k Mustangu Convetible similar car pt cruiser convertible. Grem pa raje peš...
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a adamovc Sr apr 04, 2012 2:27 pm

jack86 je napisal/-a:No, saj počasi dojemam fore :)

hvala adamovc!

Se mi zdijo kar poceni, cca 60€ za teden več kot kak focus.
Moti me to, da dajo k Mustangu Convetible similar car pt cruiser convertible. Grem pa raje peš...


fora je v tem, da v ZDA razlika v ceni sploh ni posebej velika, Mustang cabrio je po ceniku 28.000$, navadni pa 23.000$. Primerjaj da stane osnovni Focus 17.300$, SUV Escape 22.300$.

Pt Cruiser je na tvojo srečo že 2 leti mrtev model in verjetnost, da bi ga imela katera od glavnih firm je zelo majhna, saj imajo večinoma modele stare največ eno leto.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a jack86 Pe maj 04, 2012 11:04 am

OK, mustang convertible je rezerviran prek Izzirent, pri Dollar. Sem malo preveril, upam da jih bodo v Miamiu dovolj.

Cena mustanga je 235€, eosa za isto časovno obdobje pa 540€ :lol:

Velik sem tuhtal kaj izbrati :D
 
Uporabniški avatar
Misak
Uporabnik
 
Prispevkov: 809
Pridružen: To mar 09, 2004 9:13 pm
Kraj: Grosuplje

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a Misak Po maj 14, 2012 4:52 pm

No pa se moja izkusnja z izzirentom. Preko sixta so mi nasli mustanga, prakticno novega (1500 milj imel na stevcu) in sm zadovoljen se pa se. Cena je 55 dolarjev na dan z vsemi zavarovanji brez odbitnih fransiz in predplacano cestnino. Avto super, lep zvok in z zabavno masino. Se nasvet - ce imas smartphone, pojdi na t-mobile kjer si bos za dva dolarja na dan omislil neomejen internetni dostop preko 2g omrezja in neomejene klice po celi ameriki. S tem in z googlovo navigacijo se bos po miamiju znasel ko boss :) navigacijee od rent druzb niso vredne nic.

Zdej pa na bartenders bash, jutri pa nazaj v slo :(

Lp
Da bi zmanjšali število prometnih nesreč na naših cestah,
bi morali moškim prepovedati točiti alkohol.
In ženskam bencin!
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a GorazdO Po maj 28, 2012 7:45 pm

Pri T-mobile je sedaj prepaid paket - 50$ mesečno za klice (v ZDA + partnerske države - Slovenije ni med njimi) 1500 min, 1500 SMS + "unlimited" podatke, 30$ za 1500 minut in 1500 sms-ov.

Pokritost T-mobile je vsaj na vzhodu in centralni ameriki (NY, Ohio, Nebraska, Colorado,...) bolj tako tako; v mestih gre, zunaj malo manj.
Menda ima boljšo pokritost Verizon wireless. Preveri še njihovo ponudbo.

Meni so pri T-mobile nekaj zmučkali s prijavo SIMa v omrežje; nekaj časa je delalo vse, potem pa smo bili 2 tedna samo na SMS komunikaciji; uredili itak niso nič.
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a jack86 Pe jun 15, 2012 2:59 am

:D dobil novga mustanga. V Miamiu ima dollar samo mustang conv. kar se tice kabrioletov.
 
salko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne jun 24, 2007 6:25 pm

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a salko Sr avg 24, 2016 9:06 pm

Če lahko malo obudim temo: zanima me, če se so letos napram lani cene rentacarja v ZDA na splošno občutno dvignile ali kaj? Namreč lani sem v novembru najel avto preko auto-europe za 9 dni, za Full size car z dobro mero zavarovanj in vsem sem plačal okoli 190 EUR, letos gledam za praktično identičen termin za 10 dni, pa se primerljive ponudbe začnejo pri ca. 350 EUR, wtf?
 
Uporabniški avatar
gortnar
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Če apr 29, 2010 2:26 pm

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a gortnar Če avg 25, 2016 9:40 am

Še tukaj preveri. Ponavadi imajo dobre cene.

https://www.kayak.de/cars
 
salko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Ne jun 24, 2007 6:25 pm

Re: Rent-a-car usa

Napisal/-a salko Če avg 25, 2016 11:23 am

gortnar je napisal/-a:Še tukaj preveri. Ponavadi imajo dobre cene.

https://www.kayak.de/cars

Žal meni tule ne najde nobene ugodne ponudbe ...
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov