Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To maj 25, 2010 5:04 am

Gosic je napisal/-a: Skratka, pride naju 600€. Skupaj sem računal okoli 900€ z nafto in trajektov vred + cestnine......


.........rabiš še nekaj dodatnih "hrčkov" v denarnici za policaje (se da vse lepo zmenit) - tebe bodo sicer štrafnili zaradi počasne vožnje,ker boš cel čas gledal na porabo in boš delal kolono za sabo :-P :lol:

PS 60e/dan apartmana_kje si to našel, maš kak link? To bi moralo bit že "best buy"...

PS1. s kje si ti?(ne piše v avatarju) predlagam namreč, da si vzameš malo več časa in greš lepo po stari cesti (D1) in ne plačaš 157 hrk AC-ja, pa tudi ko sem sam šel nekajkraz na Brač(sploh sobota) se ognem Luke Split in grem na trajkt v Drveniku(slabih 100km nižje_za Makarsko) to je tebi glih 4,4 lit. nafte več :-P pa še trajekt je dol cenejši, ker vozi 15min. in nato še par km. po Braču narediš in to je to - idila fantastična, pa obvezno "kilo" janca v Liki, da ne boš lačen.....
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek To maj 25, 2010 6:58 am

Gosic je napisal/-a: Turčija in pa podobno Tunizija aka kaki alah stuff zagotovo ne.


si ziher, da si že bil v turčiji (antaliji) oz. v njenih hotelskih kompleksih 100km gor/dol? jaz sem bil 2x pa ni blo za čutit "alaha" kot ti temu praviš ;) samo vsi te pač rusko ogovarjajo :D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To maj 25, 2010 8:33 am

lenivec je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:PS1. s kje si ti?(ne piše v avatarju) predlagam namreč, da si vzameš malo več časa in greš lepo po stari cesti (D1) in ne plačaš 157 hrk AC-ja, pa tudi ko sem sam šel nekajkraz na Brač(sploh sobota) se ognem Luke Split in grem na trajkt v .

in s tem tvegaš dosti večpolicajev, tvegš dosti več za nesrečo, voziš se dalje itd...
nevem če je pametna opcija.

meni ima stara liška magistrala svoj čar in vedno pomnim priprave ter skoraj 12 urno potovanja na morje(Korčula ponavadi) konec šestdesetih let (Fiat 850 sportcupe - poln kot škatlica šibic)

PS za Gosiča bo to idealno, mislim da mora imet porabo pod 4..... :vc
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic To maj 25, 2010 10:04 am

sašo5 je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a: Skratka, pride naju 600€. Skupaj sem računal okoli 900€ z nafto in trajektov vred + cestnine......


.........rabiš še nekaj dodatnih "hrčkov" v denarnici za policaje (se da vse lepo zmenit) - tebe bodo sicer štrafnili zaradi počasne vožnje,ker boš cel čas gledal na porabo in boš delal kolono za sabo :-P :lol:

PS 60e/dan apartmana_kje si to našel, maš kak link? To bi moralo bit že "best buy"...

PS1. s kje si ti?(ne piše v avatarju) predlagam namreč, da si vzameš malo več časa in greš lepo po stari cesti (D1) in ne plačaš 157 hrk AC-ja, pa tudi ko sem sam šel nekajkraz na Brač(sploh sobota) se ognem Luke Split in grem na trajkt v Drveniku(slabih 100km nižje_za Makarsko) to je tebi glih 4,4 lit. nafte več :-P pa še trajekt je dol cenejši, ker vozi 15min. in nato še par km. po Braču narediš in to je to - idila fantastična, pa obvezno "kilo" janca v Liki, da ne boš lačen.....


Saj se da tudi z brzino imeti lepo porabo, če znaš :D
Če sem iskren, si poti sploh še nisem bistveno ogledoval.
Link bom pa danes zvečer pripopal, ker popoldne ga rezervirava. Da se nebo kak našel, ki bi lih tist termin si na hitro rezerviral. :lol:

Sicer pa, ko bova dol na Braču, se bova zagotovo tudi okoli vozila, pa ga pregledala. zato lahko računam na porabo 4.7l/100km :lol:. Speljevanje, kaki semaforji... vse šteje... pa kake ovce, krave na cesti, nage Nemke...
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee To maj 25, 2010 2:12 pm

mislim da skrbi o semaforju so odvec :lol:

Jest sem eno stvar zgruntu, ce mam punco s sabo ko grem cez mejo me nikol ne pregledujejo, ce sem pa sam rabjo pa papirje pa odpret prtlaznik, vse zivo :D. Drugace pa ja jadranska magistrala al kakor kol jo ze klicete je zanimiva, vendar ti cez cas postane dovolj ovinkov..
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Po maj 31, 2010 8:30 pm

No, se oglašam po dolgem času, sem pozabil objaviti.
Skratka, tistega, ki sva dala v potek za rezervacijo, naju je nekdo prehitel, vendar sva v roku pol ure našla še boljšega in tudi boljše opremljenega, je pa 100€ dražji, na koncu- torej 700€/10dni.
Cesto sem si že malo ogledoval. Šel bom na Ribnico, Kočevje in lepo do Splita.Sicer bom imel za vsak slučaj tudi garmina s seboj. Še preden bova šla na trajekt, si bova še sam Split tudi ogledala, pa tudi še kaj drugega.

http://www.adriatic.hr/show_obj.php?id=2873&unit=6828

Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Po maj 31, 2010 10:00 pm

porabo pod 4 hočemo ko prideš nazaj :D :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic To jul 20, 2010 8:35 pm

Tako. Naslednji torek odhajava. Šla bova na Kočevje, čez prehod Vinice, od tam na Bošiljevo in via autoban, do Splita. Zanima me koliko pride kaj cestnina? Koliko približno trajekt? Koliko kun bi približno potreboval za to? Da vem menjat. Sicer ni problema, če bo zmanjkalo. Bom že doli vzdignil, samo da vem. Za tja in nazaj, samo cestnine+ trajekt.
Zrihtala sva si tudi zdravstvene kartice za tujino, če se slučajno kaj zgodi.
 
Enzo83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To maj 27, 2008 5:55 pm

Napisal/-a Enzo83 To jul 20, 2010 8:56 pm

Gosic je napisal/-a:Tako. Naslednji torek odhajava. Šla bova na Kočevje, čez prehod Vinice, od tam na Bošiljevo in via autoban, do Splita. Zanima me koliko pride kaj cestnina? Koliko približno trajekt? Koliko kun bi približno potreboval za to? Da vem menjat. Sicer ni problema, če bo zmanjkalo. Bom že doli vzdignil, samo da vem. Za tja in nazaj, samo cestnine+ trajekt.
Zrihtala sva si tudi zdravstvene kartice za tujino, če se slučajno kaj zgodi.


V soboto sva se z mojo vrnila z Bola. Dol sva šla LJ- Nm- Semič, Črnomelj- Bosiljevo- Split, nazaj pa po skoraj isti poti s to razliko, da sva šla Split- Bosiljevo- Črnomelj - Žužemberk - LJ.
Priporočam prvo varianto. Hitrejša in še lepša cesta je.
Dol in gor sva šla na soboto. Po avtocesti gužve nič, lahko voziš cca. 150 km/h brez problema.
Strošek cestnine Bosiljevo- Split je cca. 130 kun v eno smer, trajekt Split- Supetar pa 125 kun v eno smer. Moja povprečna poraba je bila 8,5 (bencinar 1.4T, 150KM).
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Napisal/-a mihhec To jul 20, 2010 8:59 pm

Tukaj maš cene za trajekt za na Hvar:
http://www.hvarinfo.com/si/trajekti-za-hvar/

Za cestnino ti pa ne znam povedat.
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench To jul 20, 2010 9:14 pm

Gosic je napisal/-a:Tako. Naslednji torek odhajava. Šla bova na Kočevje, čez prehod Vinice, od tam na Bošiljevo in via autoban, do Splita. Zanima me koliko pride kaj cestnina? Koliko približno trajekt? Koliko kun bi približno potreboval za to? Da vem menjat. Sicer ni problema, če bo zmanjkalo. Bom že doli vzdignil, samo da vem. Za tja in nazaj, samo cestnine+ trajekt.
Zrihtala sva si tudi zdravstvene kartice za tujino, če se slučajno kaj zgodi.


Od kod pa štartaš da boš šel v Črnomelj čez Kočevje? Ker razen če nisi v okolici Kočevja se ti to ne splača. Iz Ljubljane je bokje po AC do Ivančne Gorice na Žužember in potem Črnomelj.
Slika
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic To jul 20, 2010 9:23 pm

Enzo83 je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:Tako. Naslednji torek odhajava. Šla bova na Kočevje, čez prehod Vinice, od tam na Bošiljevo in via autoban, do Splita. Zanima me koliko pride kaj cestnina? Koliko približno trajekt? Koliko kun bi približno potreboval za to? Da vem menjat. Sicer ni problema, če bo zmanjkalo. Bom že doli vzdignil, samo da vem. Za tja in nazaj, samo cestnine+ trajekt.
Zrihtala sva si tudi zdravstvene kartice za tujino, če se slučajno kaj zgodi.


V soboto sva se z mojo vrnila z Bola. Dol sva šla LJ- Nm- Semič, Črnomelj- Bosiljevo- Split, nazaj pa po skoraj isti poti s to razliko, da sva šla Split- Bosiljevo- Črnomelj - Žužemberk - LJ.
Priporočam prvo varianto. Hitrejša in še lepša cesta je.
Dol in gor sva šla na soboto. Po avtocesti gužve nič, lahko voziš cca. 150 km/h brez problema.
Strošek cestnine Bosiljevo- Split je cca. 130 kun v eno smer, trajekt Split- Supetar pa 125 kun v eno smer. Moja povprečna poraba je bila 8,5 (bencinar 1.4T, 150KM).


Hvala. Ne ne, pot bo taka, kot sem opisal. Sem blizu Ribnice in Kočevja. Te kraji mi niso tuji torej :). Pa še zjutraj me bo zbudila cesta, ne pa dolgočasna avtocesta. 150km/h na dopust je zame malo prehuda. Midva bova šla zagotovo čisto v izi >100 po avtocesti :). Tudi sam bolj v izi tudi vozim. Sepravi ene 700-800kun, bi bilo dovolj.
Hvala za te odgovore, tudi >>mihhec-u<<. Torej za smer Bosiljevo do Splita, plačaš v Bošiljevem do Splita, na samem mestu, ali se ustavljaš? Kot se spomnim naših cestnin si moral vedno tist listič kazat, je tu isto?
 
Uporabniški avatar
mihhec
Novinec
 
Prispevkov: 248
Pridružen: To apr 03, 2007 9:30 pm

Napisal/-a mihhec To jul 20, 2010 9:27 pm

Če se še prav spomnim od lani, dobiš tako kot pri nas prej, listič oz kartico, in potem na koncu ko greš iz avtoceste plačaš.

Če sem se pa zmotil, naj me pa kdo popravi :D
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 To jul 20, 2010 9:31 pm

v Bosiljevem vzameš listek in na Dugopolju(tako se imenuje kraj, kjer ti greš dol z AC) plačaš, nato cca 20km do luke :arrow: pazi, da zapelješ v pravo vrsto_piše na samem vozišču in ostani v avtu, žensko pa pošlji v vrsto po karte....

PS če boš vozil 100 je škoda 20 eur za cestnino.....stara D1 ima "svoj čar" ...Plitvice, Macola - janjetina........z lahkega sem 5 ur(/same vožnje) v Makarski, se pravi 65 km dlje kot do Splita....
 
Uporabniški avatar
Antiznačkar
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe jan 08, 2010 4:11 pm

Napisal/-a Antiznačkar To jul 20, 2010 9:56 pm

Gosic je napisal/-a:
Enzo83 je napisal/-a:
Gosic je napisal/-a:Tako. Naslednji torek odhajava. Šla bova na Kočevje, čez prehod Vinice, od tam na Bošiljevo in via autoban, do Splita. Zanima me koliko pride kaj cestnina? Koliko približno trajekt? Koliko kun bi približno potreboval za to? Da vem menjat. Sicer ni problema, če bo zmanjkalo. Bom že doli vzdignil, samo da vem. Za tja in nazaj, samo cestnine+ trajekt.
Zrihtala sva si tudi zdravstvene kartice za tujino, če se slučajno kaj zgodi.


V soboto sva se z mojo vrnila z Bola. Dol sva šla LJ- Nm- Semič, Črnomelj- Bosiljevo- Split, nazaj pa po skoraj isti poti s to razliko, da sva šla Split- Bosiljevo- Črnomelj - Žužemberk - LJ.
Priporočam prvo varianto. Hitrejša in še lepša cesta je.
Dol in gor sva šla na soboto. Po avtocesti gužve nič, lahko voziš cca. 150 km/h brez problema.
Strošek cestnine Bosiljevo- Split je cca. 130 kun v eno smer, trajekt Split- Supetar pa 125 kun v eno smer. Moja povprečna poraba je bila 8,5 (bencinar 1.4T, 150KM).


Hvala. Ne ne, pot bo taka, kot sem opisal. Sem blizu Ribnice in Kočevja. Te kraji mi niso tuji torej :). Pa še zjutraj me bo zbudila cesta, ne pa dolgočasna avtocesta. 150km/h na dopust je zame malo prehuda. Midva bova šla zagotovo čisto v izi >100 po avtocesti :). Tudi sam bolj v izi tudi vozim. Sepravi ene 700-800kun, bi bilo dovolj.
Hvala za te odgovore, tudi >>mihhec-u<<. Torej za smer Bosiljevo do Splita, plačaš v Bošiljevem do Splita, na samem mestu, ali se ustavljaš? Kot se spomnim naših cestnin si moral vedno tist listič kazat, je tu isto?


No, upam da ti uspe doseči porabo nižjo od 4,5l/100km.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Sr jul 21, 2010 1:40 am

Gosic je napisal/-a:Tako. Naslednji torek odhajava. Šla bova na Kočevje, čez prehod Vinice, od tam na Bošiljevo in via autoban, do Splita. Zanima me koliko pride kaj cestnina? Koliko približno trajekt? Koliko kun bi približno potreboval za to? Da vem menjat. Sicer ni problema, če bo zmanjkalo. Bom že doli vzdignil, samo da vem. Za tja in nazaj, samo cestnine+ trajekt.
Zrihtala sva si tudi zdravstvene kartice za tujino, če se slučajno kaj zgodi.


malmalo si pobrkal.. šel boš po ruti kočevje-brod na kupi (mejni prehod)-delnice-nato na AC kjer boš na avtomatski postaji dobil listek in se neprestano vozil do dugopolja kjer boš plačal 130kun cestnine. če si iz lj in imaš vinjeto se mi zdi bolj pametno it na novomesto-vinico.. za trajekt boš dal 126kun (avto+ena oseba vračunana)+ še 27kun za tvojo drago.
to pomeni 306kun za obe smeri, kar znese 42€. trajekti vozijo vsake pol ure, rabiš pa dobre pol ure do supetra.

cestnina 260kun + 306kun trajekt+ 60eu benz (1000km+200km)= te bo stalo vse skupaj 140€ pot.. vozil se boš pa recimo iz ljubljane 6,5h do splita in pol ure s trajektom in še slabo uro od supetra do bola. s čakanjem za trajekt je to okoli 9ur.
osebno do splita iz lj ne rabim več kot dobre 4 ure (da bi se vozil po gužvah ni denarjain časa),ravno tako od supetra do bola vedno debelo manj kot pol ure. če imaš čas in voljo si privoščita lagano avtocesto. jst bi zaspal. še posebaj na tistih ravninah pred gospičem (za velebitom) boš doživel deja vu :lol:

PS:sašo5 te je sicer malo hecal.. ampak nekaj resnice je: makarska sumartin vozi 15min in je prazen trajekt (prideš takoj na vrsto). od sumartina do bola imaš enako kot od supetra do bola. je pa žalostno, da stane trajekt enako. kljub temu se v makarski lažje kje skopaš in ni kot v splitu kjer čakaš v vrsti na žgočem soncu in lahko eventuelno skočiš na gradsko plažo bačvice, pogledaš malo novo (za bruhat) rivo in se sprehodiš po starem mestu. če bosta imela dovolj časa pojdita na drugo stran rive in povprašajta za restavracijo FIFE (ob cesti, nezgrešljiva). ker vem da sta študenta so cene zelo primerne, tradicionalna hrana pa dobra (pašticada-to ni pašta), črna rižota, bakalar na belo. le krožniki in ambient je enak kot pred vojno.
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a _YUGO-GVX_ Sr jul 21, 2010 1:50 pm

Jerch_ je napisal/-a:malmalo si pobrkal.. šel boš po ruti kočevje-brod na kupi (mejni prehod)-delnice-nato na AC kjer boš na avtomatski postaji dobil listek in se neprestano vozil do dugopolja kjer boš plačal 130kun cestnine. če si iz lj in imaš vinjeto se mi zdi bolj pametno it na novomesto-vinico.. za trajekt boš dal 126kun (avto+ena oseba vračunana)+ še 27kun za tvojo drago.
to pomeni 306kun za obe smeri, kar znese 42€. trajekti vozijo vsake pol ure, rabiš pa dobre pol ure do supetra.

cestnina 260kun + 306kun trajekt+ 60eu benz (1000km+200km)= te bo stalo vse skupaj 140€ pot.. vozil se boš pa recimo iz ljubljane 6,5h do splita in pol ure s trajektom in še slabo uro od supetra do bola. s čakanjem za trajekt je to okoli 9ur.
osebno do splita iz lj ne rabim več kot dobre 4 ure (da bi se vozil po gužvah ni denarjain časa),ravno tako od supetra do bola vedno debelo manj kot pol ure. če imaš čas in voljo si privoščita lagano avtocesto. jst bi zaspal. še posebaj na tistih ravninah pred gospičem (za velebitom) boš doživel deja vu :lol:



jaz tudi ne bi šel iz Kočevja na Vinico. Vinica je primerna, če prideš iz smeri Nm/Žužemberk. slabe pol ure do Bola? :shock: ti voziš rally? :D

tukaj je še moja pot iz Črnomlja do pristanišča v Splitu
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Sr jul 21, 2010 3:49 pm

_YUGO-GVX_ je napisal/-a:
Jerch_ je napisal/-a:malmalo si pobrkal.. šel boš po ruti kočevje-brod na kupi (mejni prehod)-delnice-nato na AC kjer boš na avtomatski postaji dobil listek in se neprestano vozil do dugopolja kjer boš plačal 130kun cestnine. če si iz lj in imaš vinjeto se mi zdi bolj pametno it na novomesto-vinico.. za trajekt boš dal 126kun (avto+ena oseba vračunana)+ še 27kun za tvojo drago.
to pomeni 306kun za obe smeri, kar znese 42€. trajekti vozijo vsake pol ure, rabiš pa dobre pol ure do supetra.

cestnina 260kun + 306kun trajekt+ 60eu benz (1000km+200km)= te bo stalo vse skupaj 140€ pot.. vozil se boš pa recimo iz ljubljane 6,5h do splita in pol ure s trajektom in še slabo uro od supetra do bola. s čakanjem za trajekt je to okoli 9ur.
osebno do splita iz lj ne rabim več kot dobre 4 ure (da bi se vozil po gužvah ni denarjain časa),ravno tako od supetra do bola vedno debelo manj kot pol ure. če imaš čas in voljo si privoščita lagano avtocesto. jst bi zaspal. še posebaj na tistih ravninah pred gospičem (za velebitom) boš doživel deja vu :lol:



jaz tudi ne bi šel iz Kočevja na Vinico. Vinica je primerna, če prideš iz smeri Nm/Žužemberk. slabe pol ure do Bola? :shock: ti voziš rally? :D

tukaj je še moja pot iz Črnomlja do pristanišča v Splitu


hotel sem napisati, da pač gosič bo potreboval vsaj 9 ur do bola, jst pa brez tveganja in prekrškov po vaseh rabim skoraj 3 ure manj. pač za en teden dopusta se mi ne da preživet 2dni na cesti. od supetra do bola pa če nisi med prvimi pri izstopu trajekta raje greš na kavo, ker lahko prehitiš na začetku med srpentinami par počasnih kamionov in gosičev potem se konča :)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov