Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
BraaZ
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: So nov 01, 2008 6:01 pm
Kraj: Grosuplje :) SELO:)

Napisal/-a BraaZ Sr jul 21, 2010 5:06 pm

:D :D Yugo brez zamere...ampak iz supetra do bola je 30 min večk kot dovolj, če je cesta normalno prevozna(brez oslovn in motokultivatorov)...aja pa mišljeno je brez dirkanja ampak normalna dopustniška vožnja.

Smo veliko hodili na Brač tako, da vem :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Antiznačkar
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe jan 08, 2010 4:11 pm

Napisal/-a Antiznačkar Sr jul 21, 2010 5:14 pm

Jerch_ je napisal/-a:
_YUGO-GVX_ je napisal/-a:
Jerch_ je napisal/-a:malmalo si pobrkal.. šel boš po ruti kočevje-brod na kupi (mejni prehod)-delnice-nato na AC kjer boš na avtomatski postaji dobil listek in se neprestano vozil do dugopolja kjer boš plačal 130kun cestnine. če si iz lj in imaš vinjeto se mi zdi bolj pametno it na novomesto-vinico.. za trajekt boš dal 126kun (avto+ena oseba vračunana)+ še 27kun za tvojo drago.
to pomeni 306kun za obe smeri, kar znese 42€. trajekti vozijo vsake pol ure, rabiš pa dobre pol ure do supetra.

cestnina 260kun + 306kun trajekt+ 60eu benz (1000km+200km)= te bo stalo vse skupaj 140€ pot.. vozil se boš pa recimo iz ljubljane 6,5h do splita in pol ure s trajektom in še slabo uro od supetra do bola. s čakanjem za trajekt je to okoli 9ur.
osebno do splita iz lj ne rabim več kot dobre 4 ure (da bi se vozil po gužvah ni denarjain časa),ravno tako od supetra do bola vedno debelo manj kot pol ure. če imaš čas in voljo si privoščita lagano avtocesto. jst bi zaspal. še posebaj na tistih ravninah pred gospičem (za velebitom) boš doživel deja vu :lol:



jaz tudi ne bi šel iz Kočevja na Vinico. Vinica je primerna, če prideš iz smeri Nm/Žužemberk. slabe pol ure do Bola? :shock: ti voziš rally? :D

tukaj je še moja pot iz Črnomlja do pristanišča v Splitu


hotel sem napisati, da pač gosič bo potreboval vsaj 9 ur do bola, jst pa brez tveganja in prekrškov po vaseh rabim skoraj 3 ure manj. pač za en teden dopusta se mi ne da preživet 2dni na cesti. od supetra do bola pa če nisi med prvimi pri izstopu trajekta raje greš na kavo, ker lahko prehitiš na začetku med srpentinami par počasnih kamionov in gosičev potem se konča :)


A ne razumeš, da Gosic imel porabo manj kot 4,5l/100km, ti pa vsaj en liter več?!
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Sr jul 21, 2010 5:24 pm

antiznačkar, ker je gosič študent ima plačo vsaj 4€ na uro. 3ure=12€. zame je vožnja hujše in bolj nevarno kot 99% študentskih del. pa si sam izračunaj kaj se mu bolj splača!
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Napisal/-a Gregamax Sr jul 21, 2010 6:04 pm

Midva s punco greva letos tudi na Brač, vendar v mesto Povlja! Cestnina + trajekt v obe smeri te pride 100 € + gorivo! Sicer pa nevem od kje Vam take nore cene apartmajev?! Midva sva dobila apartma za 26€ na dan s klimo, TV-jem, svojo teraso z žarom itd. Greva pa v nedeljo na pot!
LP,
Grega
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Sr jul 21, 2010 9:27 pm

Gregamax je napisal/-a:Midva s punco greva letos tudi na Brač, vendar v mesto Povlja! Cestnina + trajekt v obe smeri te pride 100 € + gorivo! Sicer pa nevem od kje Vam take nore cene apartmajev?! Midva sva dobila apartma za 26€ na dan s klimo, TV-jem, svojo teraso z žarom itd. Greva pa v nedeljo na pot!
LP,
Grega


Verjetno sta rezervirala že dosti prej? Midva sva pred ene dvema mesecema.



Glede časa je, da morava biti do 2h popoldne dol.
Glede porabe pa delam tudi do 800-900km na teden, potem pa računajte koliko se splača 150km/h po avtocesti, ali 10-20min kasnej ( če se seveda ne mudi). Poleg tega pa sem se na avtocesti Lj-Mb (pred BP Lopata) izzognil kamikazeju iz Italije, ki se je razletel pred mano, takoj za tem ko je šel mimo mene. Ob primeru da bi divjav za njim ali ob boku (tako kot večina ljudi počne), morda nebi tu pisal. Pametoval nebom, vsak naj vozi tak ko njemu paše.

Glede ceste pa tudi nimam pojma, zato ker se po Hrvaški niti še vozil nisem. Na Hrvaškem sem bil le na Crvenem vrhu :lol: in pa na Baški, pa še to 10 let nazaj, še z osnovno se mi zdi :lol:. Navigacija gre zagotovo z mano. Nisem iz LJ, sem iz okolice Ribnice. Za prvič nebom šel kr čez neke vasi, da se še izgubim ali kaj( vprašanje če bom sploh še kdaj šel na HR). Reskiram tistih 260kun, pa je.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Napisal/-a Jerch_ Sr jul 21, 2010 10:43 pm

gosic ce si iz ribnice samo kreni proti kočevju in se drži glavne ceste. peljala te bo mimo broda na kupi in čez delnice. 4km za delnicami zaviješ levo na AC (velike table). nato po 20min v bosiljevu ne smeš falit in odpeljat proti Zagrebu ampak zavij desno za split. sledi 3,5 ure tvoje vožnje do dugopolja. ko plačaš na krožnem prvi izvoz in nato samo ravno 25km in si v splitu. se mi zdi dovolj enostavno, da ne potrebuješ navigacije!

ps: če imaš čas in voljo potem je dobro da prišparaš kakšen €. sam se bom ravnokar vsedel v avto in odpeljal proti le havre pristanišču v franciji odkoder mi gre trajekt za anglijo ju3. čeprav imam športni rekvizit na strehi bom vozil 145 po tempomatu. če bi vozil 100 bi imel 2,5 litra nižjo porabo, ker je upor precej manjši. enostavno mi pri toliko kilometrih na leto teh 35eu več ki jih bom dal pomeni precej manj kot 5-6ur, ki jih bom preživel kje drugje kot v avtu.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Ne avg 08, 2010 10:48 am

Uspelo. Sva srečno in uspešno preživela Brač. Bol je krasn. Veter piha (na zlatem raju) nonstop.
Poraba 4.6l/100 :lol: .
Kilometrov sva naredila okoli 970 vsega skup. Če se kdo odpravlja dol, so cene trajekta(točne) 33 kun za osebo, za vozilo+1 oseba pa je 193kun.
Kako sliko bom se v prihodnje uplovdal, predvsem tiste z Vidove gore, kjer so fantastični razgledi po dalmaciji.
Sicer pa vse lepo in vse okej ( razen antene, ki je čudežno zlomljena vse ok), ampak, mislim da večjega dopustovanja na Hrvaškem več nebo.
Cene po trgovinah so take, da malo debelo gledaš. Cocta (pol litra v Konzumu, ki je kot pri nas Mercator ali kaj podobnega) stane 9 kun, za debelo kuno več kot Cocacola. Recimo tudi kraševe dobrote. Jaz sem velik fanatik domačice( ne trave, da ne bo pomote :lol: ). Pri nas stane v kaki akciji tudi 1.5€. Dol stane 16kun. To je dobra 2€, tam okoli 2.25€. Je pa poceni kepca sladoleda. 6kun, tudi 5kun. Ampak, z našimi sladoledi, še posebaj tistem pri Ilichu v centru Maribora, se nikakor nemore noben primerjat, pa če se vsi Brač sladoledarji skup spravjo naredit en sladoled :) .
Sicer pa voda je super. So se mi pa zamerli razni turisti. Prvi dan ko sva prišla dol, je bil Bol nekako prazen. Zlo malo ljudi. Voda, plaže - kristalno čisto vse. Čez nekaj dni, temu ni bilo več tako. Ljudi je bilo vedno več, vedno več arašitov po tleh, vedno več lubenic v morju(odgrizkov), ananasev, vrečk, flaš,plastičnih flaš itd...
Vreme sva imela odlično. Pričakoval sem slabše, vendar je bil samo dvakrat dež in še to ponoči plohca in pa zadnjo noč rahla plohca. Celih 10 dni pa vsaki dan 30 stopinj ali več. Voda ni tak topla, se je pa hitro navadiš ko malo migaš v njej. Sem se kopal že v soči, tak da lih orng krize ni bilo :D
To bi bilo več ali manj vse. Glede ceste pa : za dol se mi je vleklo, za nazaj pa kot bi mignil. :)
 
Uporabniški avatar
Antiznačkar
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe jan 08, 2010 4:11 pm

Napisal/-a Antiznačkar Ne avg 08, 2010 10:57 am

Ne razumem ljudi, ki gredo na dopust z mislijo, da morajo varčevati. Posledično se ti je tudi pot za dol vlekla (se sploh ne čudim, če si vozil 100km/h. Si pa privarčeval fascinanten liter na 100km. In kar 10€ če štejemo vse kilometre. :shock:
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic Ne avg 08, 2010 12:21 pm

Ja ja, vozil sem 88km/h, točno za tovornjakom :lol:.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Ne avg 08, 2010 8:36 pm

lenivec je napisal/-a:vi se kr zajebavajte.
jaz sem res vozil 80kmh od zagreba skoraj do svetega roka :D
smo šli z 2 avtoma, jaz na cestninski z mastercardom takoj oni pa v gužvi z denarjem...

skupno porabo sem mel 6.8 na 1.9jtd, enostavno se mi neda šparat nekaj. raje sem v uri al pa dveh prej doli. mi to več pomeni


ja jst sm tut to enkrat naredu do naše obale...in to zarad enga frenda k to skos dela (špara), fura se pa do umaga, ker ma tm vikend, in sm pač reku da bom probu...stari prvič pa zadnjič, pa še to nism skos furu, k enostavno ne morm.
Enkrat sm pa še probu non stop 100km/h do naše obale pa nazaj (pač zarad porabe, da vidm kakšna je razlika)...muka muka :D
jst mam relacije vedno 120-130...in to je to :D
 
Uporabniški avatar
Antiznačkar
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe jan 08, 2010 4:11 pm

Napisal/-a Antiznačkar Ne avg 08, 2010 9:05 pm

Jaz tudi ne razumem tistih, ki selahko šlepajo za tovornjaki v zavetrju (kar je nevarno) z 90-100km/h.

Sam kljub izredno nezmogljivi mašini 1.4 dizel na AC malokdaj peljem pod 140km/h. Povprečno okoli 150km/h, včasih tudi nekoliko več, v glavnem pa največ 170km/h, kjer ni prometa (recimo na Hrvaških AC proti Bosni je zelo malo prometa ob delavnikih in se ni problem peljati 160-170km/h.

Pa čeprav porabim liter ali dva več kot tisti, ki se šlepa. Kakor komu. :)
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Ne avg 08, 2010 9:14 pm

Antiznačkar je napisal/-a:Jaz tudi ne razumem tistih, ki selahko šlepajo za tovornjaki v zavetrju (kar je nevarno) z 90-100km/h.

Sam kljub izredno nezmogljivi mašini 1.4 dizel na AC malokdaj peljem pod 140km/h. Povprečno okoli 150km/h, včasih tudi nekoliko več, v glavnem pa največ 170km/h, kjer ni prometa (recimo na Hrvaških AC proti Bosni je zelo malo prometa ob delavnikih in se ni problem peljati 160-170km/h.

Pa čeprav porabim liter ali dva več kot tisti, ki se šlepa. Kakor komu. :)


sej ne fura vedno za kamioni (je pa to že delu) sam vedno fura 80km/h...zato da porab tiste pol litra manj :roll:

pa enkrat je to naredu k smo šli proti morju, in sm bil jst notr (spredi) in mudelče fura lepo 80km/h. in sm ga opazoval neki cajta in bil lepo tih...ko smo pa pršli do vrhnike mi je pa stegnu živc, ker je mislu kr skos tko furat...se mi je zdel da je že od lj pa do vrhnike trajal pol ure :lol:
pa gre prehitevat kamion, pa ga 15min opazujem s strani...
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Ne avg 08, 2010 10:42 pm

Pa kaj eni res ne morte tega prebolet!? Pa naj se fura 80km/h, če mu paše, dokler nobenga ne ovira, je vse OK, a ni?
Slika
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS Ne avg 08, 2010 10:51 pm

Antiznačkar je napisal/-a:Ne razumem ljudi, ki gredo na dopust z mislijo, da morajo varčevati. Posledično se ti je tudi pot za dol vlekla (se sploh ne čudim, če si vozil 100km/h. Si pa privarčeval fascinanten liter na 100km. In kar 10€ če štejemo vse kilometre. :shock:


Zanimivo, da eni sploh pomislijo, da bi privarčevali na tak način. Jaz se sploh nebi spomnil ;)
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Napisal/-a Gosic To avg 10, 2010 10:30 pm

Ja pa dobro, do zadnjega odgovora sem bil zelo sarkastičen, vendar to pa je čisto malo bolno.

Antiznačkar: Vozi ti svojo drago ali kogarkoli 150km/h, 170km/h... ko se ti kaj zgodi, se spomni name. Briga mene kako se ti voziš pa kok maš težko nogo. Jaz je nimam. Jaz se vozim oldschool. V izi. Men je vsaka vožnja v užitek. Po avtocesti 90-110. Na regionalki 80-90km/h. Meni je užitek ob vožnji še kaj vidt. Recimo za to so tudi razni motorji, ki pa jih dan danes kupuje mladina, da se razsuva tja po cest in samo izziva en drugega. Isto je z vozniki avtomobilov. Razni frajerčki, ki nonstop izzivajo na cestah.

Norte tja po cesti, potem pa jokajte kaka država je, sama policija pa visoke kazni. Nimate meje, to je to. Drugo pa je razum. Danes je kar normalno če se pelješ 160km/h po avtocesti. Danes je normalno če nekomu trobiš, blendaš, ko se pelje po omejitivi, samo zato ker se tebi mudi.

In da še drugim odgovorim, ko se jim tak mudi na dopust. Na dopust greš da se sprostiš. Da pozabiš na tečnega šefa, druge, da zamenjaš okoliš.

Tu so te razlike, ki jih z vašim razumom neboste nikoli razumeli, ker vaš razum se pelje 170km/h po avtocesti, moj pa gre bolj počasi. In nisem tisti frajer na cesti. Nikoli nočem bit in tudi nikoli nebom. Sicer pa v naši 'prečudoviti' državici z KIA CEED niti nemoreš bit. In tu so potem samo še sama nasprotja.
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar To avg 10, 2010 10:39 pm

sem mal preračunu kolk je bila pijača ko sem pršu s Paga, 4€ pir v gostilni v mestu,..
pajek je pa vozu nonstop, lani ga je kolegu odpelu 150€

majo radi denar teli hrvati..
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee Sr avg 11, 2010 5:23 am

Juh, drago imajo jest sem bil pred sezono blizu pule in sva narocila z mojo kalamarcke, in pico + 2x pijaca in tatarske sva placala okoli 50 kun. Sva opravila ta isti izlet s podobnimi narocili(v sezoni) cca 97kun, tko da skoraj podvojijo cene.

Glede pijace bom pa tko reku sej je kej pocen samo v konzumu tisti dober gosti sok pride mislim da okoli 16 kun :D. Tak da sva za sokove dala cca 1700 kun samo, ker sva pila izkljucno goste sokove(ne marava ostalih - podatek cca 8 tetrapakov po liter po 16 kun = 128kun za 1 dan, v 14 dneh pride 1792 :) ).
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov