Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
matjazek
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Če jun 05, 2003 7:30 pm

Kje kupit nemško Umwelt nalepko za Munchen?

Napisal/-a matjazek Sr maj 05, 2010 1:00 pm

Pozdravljeni,

čez 2 dni grem v Nemčijo in se bom vozil tudi po centrih mest, kjer moraš imet Umwelt nalepko.

Kje jo lahko dobim? Na kaki bencinski črpalki ob poti ali kako to gre?


Hvala in LP, Matjaž
Slika
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Sr maj 05, 2010 1:00 pm

naj še kdo napiše kako je s temi nalepkami in "neinformiranostjo" tujcev in kaznimi...
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Sr maj 05, 2010 1:18 pm

Nekaj informacij podaja AMZS: http://www.amzs.si/?podrocje=424

Največ podatkov pa na nemški spletni strani (že prevedeno v HRV): http://www.umwelt-plakette.de/int_kroat ... e9f46b31c2

Najlaže jo je naročiti on-line, kupiti pa se seveda da tudi na prodajnih mestih (TUV, Dekra,...). Bencinske črpalke je žal ne prodajajo.
 
matjazek
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Če jun 05, 2003 7:30 pm

Napisal/-a matjazek Sr maj 05, 2010 2:12 pm

CHAN je napisal/-a:Nekaj informacij podaja AMZS: http://www.amzs.si/?podrocje=424

Največ podatkov pa na nemški spletni strani (že prevedeno v HRV): http://www.umwelt-plakette.de/int_kroat ... e9f46b31c2

Najlaže jo je naročiti on-line, kupiti pa se seveda da tudi na prodajnih mestih (TUV, Dekra,...). Bencinske črpalke je žal ne prodajajo.


Hvala sicer za info, ampak jaz nimam časa za online nakup. Mater, kje naj jaz zdaj najdem tale TUV nekje v Nemčiji ???

Po mojem, da se bom kar švercal...avto bo tak skozi v garažni hiši, pa me kaki redarji verjetno ne bodo videli...hope so ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
_BANDIT_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: Če feb 27, 2003 9:23 am

Napisal/-a _BANDIT_ Sr maj 05, 2010 2:19 pm

In kaj je fora teh nalepk?
http://www.zup-racing.com/
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! Slika
 
Uporabniški avatar
Ronin
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 722
Pridružen: So jul 24, 2004 12:29 pm

Napisal/-a Ronin Sr maj 05, 2010 3:36 pm

_BANDIT_ je napisal/-a:In kaj je fora teh nalepk?


Ekološka nalepka določa v kateri ekološki razred vozilo sodi. Na podlagi tega dobi vozilo nalepko z rdečo, rumeno ali zeleno barvo, najbolj neekološka vozila pa nalepke sploh ne morejo dobiti in jim je tako prepovedan vstop v središča mest z ekološkimi conami.Tako npr. dizelska vozila z motorjem Euro 1 (večinoma vozila starejša od l.1997) ne morejo dobiti nalepke, z motorjem Euro 2 dobijo rdečo nalepko, z Euro 3 rumeno in z dizelskim motorjem Euro 4 ali 5 zeleno nalepko. Pri avtomobilih z bencinskim motorjem je zadeva nekoliko bolj enostavna saj vsa vozila z motorjem Euro 1 ali več dobijo zeleno ekološko nalepko. (kopirano iz amzs-a)

Nism pa zasledil koliko stanejo
There is no time...
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK Sr maj 05, 2010 5:49 pm

Jah no če so že tako nujne, pol njihova napaka, da jih nim,ajo na benzinskih, servisih, jaz jo nebi kupu, to je tko, kokr de bi vinjeto samo v lj na AMZS-ju prodajal.
Slika
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Če maj 06, 2010 9:14 am

matjazek je napisal/-a:
Hvala sicer za info, ampak jaz nimam časa za online nakup. Mater, kje naj jaz zdaj najdem tale TUV nekje v Nemčiji ???


Poslovalnice Dekre v okolici Munchna: http://www.dekra.de/de/web/muenchen/karte
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Pe maj 07, 2010 7:13 am

učer sem ravno imel čas ko sem registriral avto pa sem na AMZS-ju še vprašal za te "plakete".

Postopek je tak, rabi se homologacijski kartonček ali prometna če je vozilo prestaro za kartonček, oni poskenirajo in pošljejo na nemško Dekro, v treh dneh pa dobijo nazaj plaketo s sprintano registrsko na njej - velja za avto brez prekinitve veljavnosti, cena pa je 20€.

sicer sma se z najprej prijazno gospo zakačila ker je rekla da če je vozilo predelano ne more dobit te plakete pa ni znala povedat zakaj, potem sem jo vprašal kako je s sezonskimi vozili ki se odjavljajo čez zimo in posledično vračajo tablice, pa sem ji še bolj stopil na prste, tako da sma bolj na hitro zaključila pogovor, pa vmes so mi že prometno podalšal tak da sem lahko šel :lol: :lol: :lol:
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
GoGo
Uporabnik
 
Prispevkov: 807
Pridružen: Sr okt 13, 2004 9:34 am
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a GoGo Po maj 17, 2010 12:21 pm

Iz prve roke: v soboto, manjše mesto v bližini stuttgarta.
Policaj hodi po parkingu štacune v centru in kontrolira, ravno ko vlačim deco iz avta.
Prijazno me je opomnil, da bi potreboval nalepko in kje ter kako se jo dobi.
Razložil sem mu, da mi ni bilo čisto jasno kako je s tem, da nisem vedel kako prit do nje,
zapovrh pa mi je ob otroškem trušču in lakoti, to ušlo iz glave...
Niti malo ni kompliciral, samo zaželel srečno.

Nemčija pač ni slovenija, kjer organi samo polnijo proračun in jih boli k**** za vso logiko,
tako da ne paničarite preveč.

Včeraj popoldne so bili spet zastoji na AC ned nunchnom in salzburgom, ene dvakrat je blo treba dol pa po obvozih. Na nekaterih križiščih so promet urejali policaji. Ker pač nisem vedel kam, sem ustavil in vprašal. Glede na to, da smo bli v koloni z ženo nisva privezana, ker je blo treba animirat tamale, pa je potem, ko je detajlno razložil kje nazaj na AC, samo prijazno opozoril naj se potem ne pozabiva privezat. Naši bi v taki situaciji že veselo pisal položnico. Žal!
Lep dan!
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Po maj 17, 2010 12:43 pm

@gogo: pri nas bi ti že na 100m mahal s položnico :)
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK Če jun 17, 2010 3:00 pm

L.P.

Mislite da bi bilo hudo narobe, če bi šel v Minchen brez te nalepke?, je že kdo dobil kazen?
Slika
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK Po jun 21, 2010 12:38 pm

Danes sem bil na AMZS-ju v Ljubljanu, v turistčni pisarni. Lepo rečem, če lahko dobim Nemško ekoliško nalepko, me mal postrani pogleda, pa reče, da se to več neda, pri njih naredit, Vprašam, kje bi se dalo, pa reče, da samo še preko interneta.

Skratka en šmorn je tale AMZS
Slika
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK Sr jun 23, 2010 8:16 am

Ena nva informacija.

V sloveniji se zdaj najbrž nikjer več neda dobiti te nalepke, ker je DEKRA zarpla svojo poslovalnico v Ljubljani, oz.Sloveniji
Slika
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Sr jun 23, 2010 8:18 am

to se lahko samo pri nas zgodi, cepci :roll:
the brand with the three stripes :)
 
mm46
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:05 pm

Napisal/-a mm46 Sr jun 23, 2010 9:28 am

Jaz sem bil v ponedeljek v münchnu in sem dobil nalepko na vw servisu za 2.5eur :)
 
Uporabniški avatar
mihant
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr avg 25, 2004 12:43 am
Kraj: Lj

Napisal/-a mihant Ne jun 27, 2010 2:16 pm

mm46 je napisal/-a:Jaz sem bil v ponedeljek v münchnu in sem dobil nalepko na vw servisu za 2.5eur :)


kateri servis in si moral kaj težit? se odpravljam v nemčijo in bi izkoristil enak način (predvsem pa enako ceno)
jaz niti nimam kej dost pojma o avtih.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Ne jun 27, 2010 8:45 pm

PogachnyK je napisal/-a:L.P.

Mislite da bi bilo hudo narobe, če bi šel v Minchen brez te nalepke?, je že kdo dobil kazen?


Preverjeno je ne dobiš. Sem bil 3 dni gor brez nalepke, saj se mi je pot (zaradi poslovnih razlogov) zapletla toliko da sem zamudil vse delovne čase. Avto postavil v garažno hišo in potem iz nje odpeljal domov. Vse BP.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
xxseby
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: Ne feb 18, 2007 10:29 pm
Kraj: medvode/pirnice

Re: Kje kupit nemško Umwelt nalepko za Munchen?

Napisal/-a xxseby Če sep 29, 2011 9:30 am

Da ne odpiram nove teme!
Kdo slučajno ve kakšne so sedaj cene umwelt nalepk v nemčiji? Na amzs so bojda po 15 €!!!!
Just checking....... ;)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kje kupit nemško Umwelt nalepko za Munchen?

Napisal/-a tristan01 Če sep 29, 2011 9:52 am

xxseby je napisal/-a:Da ne odpiram nove teme!
Kdo slučajno ve kakšne so sedaj cene umwelt nalepk v nemčiji? Na amzs so bojda po 15 €!!!!


Če že planiraš pot v Nemčijo (predvidevam da v Munchen na oktoberfest) si naredi plan poti tako da urediš gor to plaketo. Je lažje in ceneje kot pri nas odkrivat toplo vodo.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov