Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
avtomobili001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: So feb 06, 2010 12:07 am

Črna Gora - Budva

Napisal/-a avtomobili001 Ne maj 16, 2010 10:17 am

Pozdravljeni

To poletje imam namen se s starši odpraviti v Budvo z avtom pa me zanima kako je dol kakšne iskušnje ste imeli :D je mogoče že kdo bil z avtom koliko časa se voziš :?:

najlepša hvala za odgovore :D
 
BOKI81
Novinec
 
Prispevkov: 302
Pridružen: Sr apr 30, 2008 7:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a BOKI81 Ne maj 16, 2010 10:50 am

Bil prejšnje poletje, z avtom računaj čez hrvaško ene 10-12 ur vožnje, odvisno od načina vožnje. Drzgače pa avtocesta večinoma čez hrvaško nekaj je lokalne ceste, ,potem pa lokalne ceste čez neum pa čez Črno goro do Budve.
Dve opozorili: Plačaj varovan parking, ki ga ponujajo lastniki apartmajev (cirka 10 eur na dan), pa previdnost glede črnogorskih šoferjev pri njih je pravilo "ko prije stigne" ;)

Nazaj sem se pa vračal čez Bosno do Banja Luke pa pol v Ljubljano. POt čez Bosno je zelo mučna, res da je krajša ampak toliko bolj časovno daljša.
Lp
 
Uporabniški avatar
avtomobili001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: So feb 06, 2010 12:07 am

Napisal/-a avtomobili001 Ne maj 16, 2010 10:55 am

BOKI81 hvala za informacijo :D ...ko pa je kej dol,ker imamo namen v hotel sem slišal,da je zelo živahno :D
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed Ne maj 16, 2010 2:45 pm

Lej Budva je party središče Crne Gore. Tako, da je vzdušje tam primerljivo s kakšno Ibizo ali Iosom. Plaže so nabito polno, nočno življenje super itd... Če pa hočeš it na umirjen družinski dopust, ti pa Budvo odsvetujem! V tem primeru je precej boljši Herceg Novi, Petrovac ali pa Sutomore (čeprav je slednje tudo kar žurersko).

Jaz dol nikoli nisem imel problemov s parkiranjem in krajami, je pa res da vozim 10 let starega korejca (kar po črnogorsko pomeni, da sem neviden). Če pa imaš novejšega nemca, pa je bolje bit malo bolj pazljiv.
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Ne maj 16, 2010 2:47 pm

pripravi drobiž za miličnike :lol:
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Ne maj 16, 2010 10:34 pm

upam da ne motim s tem, da si samo mal sposodim temo!

mogoče se letos tut jst odpravim do Budve pa me zanima kaj se v ČG še splača pogledat...da bi naredu en tak "mini trip"...

hvala za odgovore!

lp
 
lukp
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: Če dec 11, 2008 9:38 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lukp Ne maj 16, 2010 11:10 pm

Približno od leta 1997 do 2005 smo s starši hodili na morje v Črno goro. Prvo leto smo bili v Budvi, ostala v Bećićih, kjer so boljše plaže. Bećići so zraven Budve, in ju loči majhen prehod. Vedno smo šli z avtom, razen enkrat sem šel s kolegi z avtobusom. Prvič in zadnjič, ker je predolga vožnja (19-21 ur). Nikoli nismo imeli nobenih problemov. Črna gora je zadnja leta postala preveč draga.
 
Uporabniški avatar
damjan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1630
Pridružen: So okt 19, 2002 10:46 am
Kraj: črnomelj

Napisal/-a damjan Po maj 17, 2010 4:40 am

lukp je napisal/-a:Približno od leta 1997 do 2005 smo s starši hodili na morje v Črno goro. Prvo leto smo bili v Budvi, ostala v Bećićih, kjer so boljše plaže. Bećići so zraven Budve, in ju loči majhen prehod. Vedno smo šli z avtom, razen enkrat sem šel s kolegi z avtobusom. Prvič in zadnjič, ker je predolga vožnja (19-21 ur). Nikoli nismo imeli nobenih problemov. Črna gora je zadnja leta postala preveč draga.


a to ste meli tist bus iz "KO TO TAMO PJEVA"?
 
BOKI81
Novinec
 
Prispevkov: 302
Pridružen: Sr apr 30, 2008 7:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a BOKI81 Po maj 17, 2010 5:21 am

avtomobili001 je napisal/-a:BOKI81 hvala za informacijo :D ...ko pa je kej dol,ker imamo namen v hotel sem slišal,da je zelo živahno :D


Kar se tiče nočnega življenja ludilo, mene je najbolj presenetila prijaznost in gostoljubnost ljudi. Res same pohvale, edino kar zna bit drago so taksiji (vzemi bele ti so najcenejši) vsi drugi so na črno in znajo biti tudi 5x do 10 x dražji. Pa hrana v določenih restavracijah je tudi zasoljena :? . Drugače je pa nasplošno name budva pustila dober vtis...
PS: Ko boš dol pojdi obvezno na plažo Trsteno in Ploče ;)
lp
 
Uporabniški avatar
avtomobili001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: So feb 06, 2010 12:07 am

Napisal/-a avtomobili001 To maj 18, 2010 3:56 pm

ok hvala za odgovore :D
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Napisal/-a lizard To maj 18, 2010 5:28 pm

Pa će imaš svetle lase se pripravi, da bodo vsi hoteli v ruščini s tabo govorit.
 
sasiti
Novinec
 
Prispevkov: 177
Pridružen: Ne maj 09, 2004 6:54 pm

Napisal/-a sasiti To maj 18, 2010 5:37 pm

Pa domača dekleta so urejena v nulo in jih je res veselje za pogledat... se ne spomnim, kje sem videl toliko čednih deklet na kupu (lepotnih tekmovanj ne štejem). Takole ko sem posedal po lokalih, sem dobil občutek, da prav čakajo na svojega princa na belem konju v obliki situiranega rusa, da jih odpelje v lepši širni svet :pray: Budva očitno v poletnih mesecih med lokalnimi dekleti velja za pravi romarski kraj - tak da tja bom jst še vsekakor kdaj romal :EE
 
tonem
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr jan 20, 2010 12:27 am

vstop v Črno Goro

Napisal/-a tonem Po jul 26, 2010 12:16 pm

Kar na tej temi bi postavil vprašanje in sicer: Ali je možen vstop v ČG z najetim (neuradno) avtom? Kao od prijatelja. Po nekih info. so na meji zavrnili avto če ni bilo lastnika zraven.Če ima kdo kako informacijo, prosim za pomoč, da ne bo kakšnega neljubega zapleta. V kratkem se tja odpravljamo z družino.
Dobrodošla tudi kakšna druga informacija.
Hvala in LP T
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Napisal/-a ma_hi Po jul 26, 2010 12:21 pm

Potrebuješ pooblastilo tako kot za vstop v vse druge države. Več o tem boš zvedel na AMZS

http://www.amzs.si/default.asp?podrocje ... =45&info=0
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: vstop v Črno Goro

Napisal/-a tristan01 Po jul 26, 2010 12:33 pm

tonem je napisal/-a:Kar na tej temi bi postavil vprašanje in sicer: Ali je možen vstop v ČG z najetim (neuradno) avtom? Kao od prijatelja. Po nekih info. so na meji zavrnili avto če ni bilo lastnika zraven.Če ima kdo kako informacijo, prosim za pomoč, da ne bo kakšnega neljubega zapleta. V kratkem se tja odpravljamo z družino.
Dobrodošla tudi kakšna druga informacija.
Hvala in LP T


Letos sem bil na dopustu skozi Srbijo in Črno goro. Načeloma ni težav, vseeno pa je dobro da imaš urejene vse papirje, tudi pooblastilo če je avto "od prijatelja" in le tega ni v vozilu. Še bolj pomembno pa je, da imaš urejeno zavarovalno polico in zeleno karto (to sem moral kar naprej kazati).

Sam sem bil dol s službenim avtomobilom (podjetje jih ima v poslovnem najemu), jaz pa v uporabi. Niti enkrat me niso vprašali za pooblastilo, zeleno karto pa sem rabil večkrat kot potni list. Prav tako te lahko doleti pregled vsebine prtljažnika, saj je pri njih še vedno precej aktualno tihotapstvo cigaret in alkohola za "osebne potrebe".

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Po jul 26, 2010 3:22 pm

jaz sem sicer imel pooblastilo, ampak ga nikjer nisem potreboval.

SO pa vse ostalo pregledovali, sploh zeleno karto.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Re: vstop v Črno Goro

Napisal/-a Courage™ Po jul 26, 2010 4:51 pm

tonem je napisal/-a:Kar na tej temi bi postavil vprašanje in sicer: Ali je možen vstop v ČG z najetim (neuradno) avtom? Kao od prijatelja. Po nekih info. so na meji zavrnili avto če ni bilo lastnika zraven.Če ima kdo kako informacijo, prosim za pomoč, da ne bo kakšnega neljubega zapleta. V kratkem se tja odpravljamo z družino.
Dobrodošla tudi kakšna druga informacija.
Hvala in LP T


Bil prejsnji teden z bratovim avtom, zahtevali so prometno (avto je na lizing), to je pa tudi vse, niti vprasanja niti mrkega pogleda :)
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po jul 26, 2010 4:53 pm

BOKI81 je napisal/-a:Bil prejšnje poletje, z avtom računaj čez hrvaško ene 10-12 ur vožnje, odvisno od načina vožnje. Drzgače pa avtocesta večinoma čez hrvaško nekaj je lokalne ceste, ,potem pa lokalne ceste čez neum pa čez Črno goro do Budve.
Dve opozorili: Plačaj varovan parking, ki ga ponujajo lastniki apartmajev (cirka 10 eur na dan), pa previdnost glede črnogorskih šoferjev pri njih je pravilo "ko prije stigne" ;)

Nazaj sem se pa vračal čez Bosno do Banja Luke pa pol v Ljubljano. POt čez Bosno je zelo mučna, res da je krajša ampak toliko bolj časovno daljša.
Lp


10-12 ur je malo zasoljena, jaz sem tja in nazaj rabil 8 ur (malo manj), na AC tempomat med 150-160. Je pa res, da pri izvozu iz Avtoceste grem na Vrgorac/Ploče/Dubrovnik, in s tem profitiram cca 1,5 ure.
 
BOKI81
Novinec
 
Prispevkov: 302
Pridružen: Sr apr 30, 2008 7:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a BOKI81 Po jul 26, 2010 6:09 pm

Courage™ je napisal/-a:
BOKI81 je napisal/-a:Bil prejšnje poletje, z avtom računaj čez hrvaško ene 10-12 ur vožnje, odvisno od načina vožnje. Drzgače pa avtocesta večinoma čez hrvaško nekaj je lokalne ceste, ,potem pa lokalne ceste čez neum pa čez Črno goro do Budve.
Dve opozorili: Plačaj varovan parking, ki ga ponujajo lastniki apartmajev (cirka 10 eur na dan), pa previdnost glede črnogorskih šoferjev pri njih je pravilo "ko prije stigne" ;)

Nazaj sem se pa vračal čez Bosno do Banja Luke pa pol v Ljubljano. POt čez Bosno je zelo mučna, res da je krajša ampak toliko bolj časovno daljša.
Lp


10-12 ur je malo zasoljena, jaz sem tja in nazaj rabil 8 ur (malo manj), na AC tempomat med 150-160. Je pa res, da pri izvozu iz Avtoceste grem na Vrgorac/Ploče/Dubrovnik, in s tem profitiram cca 1,5 ure.

Je pa to čas z kar nekaj postanki in obveznim postankom na ćevapih v neumu :D
lp
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Po jul 26, 2010 6:34 pm

10 ur sem tudi jaz potreboval do budve... vozil okoli 140km/h, ampak problem nastane pri cestninah in mejnih prehodih ;) takoj nanesejo postanki urco. Da ne omenjam ceste čez ploče :twisted: po stari cesti pa sem vozil max 70km/h, ker drugače je bilo preveč kritično za podvozje. Imaš lep odsek ceste potem pa kr na 1x bum in jama pa že preverjaš sprednji odbijač :lol:

Avtocesta čez hrvaško pa je 1a... brez pripomb.
Slika
dB team united
16. dB awards 2009
Slika
irmscher vectra C GTS
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov