Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 To jul 27, 2010 7:52 am

jay je napisal/-a:10 ur sem tudi jaz potreboval do budve... vozil okoli 140km/h, ampak problem nastane pri cestninah in mejnih prehodih ;) takoj nanesejo postanki urco. Da ne omenjam ceste čez ploče :twisted: po stari cesti pa sem vozil max 70km/h, ker drugače je bilo preveč kritično za podvozje. Imaš lep odsek ceste potem pa kr na 1x bum in jama pa že preverjaš sprednji odbijač :lol:

Avtocesta čez hrvaško pa je 1a... brez pripomb.


Kje si naletel na slabo cesto? Lani in letos sem prevozil Bosno, Srbijo, Črno goro, lani Jadransko magistralo, letos pa AC, nikjer nisem naletel na kakšne posebej slabe ceste. Celo čez Durmitor bi si upal z nizkim avtomobilom. Ti pa praviš da si preverjal ali še imaš odbijače.... Si morda ubral kakšne stranske ceste? Cesta preko Ploč do Dubrovnik, Herceg Novega in naprej proti Budvi pa je tudi tekoča in hitra in vožnja med 90 in 100km/h ni noben napor. Edino s kakšno ekstremno predelavo imaš lahko težave, ampak pri SLO cestah je tudi pri nas tak stroj praktično nevozen.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Sr avg 04, 2010 1:18 am

Ravno nazaj iz Kotorja. Pot tja se je kar vlekla (12ur) zaradi mnogih postankov (familijarna varianta z malimi otroci itd.) in pa hude burje od sv. Roka naprej, kar je pomenilo da je bilo vse nad 50kmh zelo rizično. No potem ko se je veter umiril, je zadeva končno spet stekla. Za nazaj je bilo pa dosti hitreje (slabih 10ur), s tempomatom na 150 in tam 80-100 po magistralkah. Glede stanja cest, avtocesta je milina, se mi ni zgodilo da bi naletel na zjahano vozišče, tudi magistralke niso preveč kritične (predel od Kotorja oz. Tivata proti Budvi ima nekaj lukenj ampak nič pretiranega) izjema je del od konca avtoceste proti Neumu, kjer je en odsek trenutno makedamski, ker nekaj gradijo.

Odnos na ČG cestah je pač ko je jaći, ampak to pride do izraza (bolj ali manj) samo pri kolonah in vključevanjih. Drugače pa sem imel na 1600km dolgi poti samo 5 hujših incidentov (izsiljevanja prednosti in "brihtna" prehitevanja), potem pa pridem v Lj in me po hitrem postopku dva izsilita ampak to je že druga zgodba...

@Kegl, ti priporočam da si greš ogledati Njegošev mavzolej v narodnem parku Lovčen, res super razgled in tudi zelo zanimiva zadeva (samo cesta iz Kotorja gor je pa kar malo strašljiva za nekatere voznike, ozka, prepadne stene z zelo bogimi zaščitnimi ograjami in okoli 25 serpentinami (slabih 1000m se dvigneš)). Cena vstopa v park 2€/oseba, cena ogleda mavzoleja 2€/oseba, zadeva je odprta do 18ih.

Aja pa kot rečeno, zelena karta je NUJNA! Sem jo moral kazati na vseh mejnih prehodih (tu računajte še na konkretno čakanje ob izhodu in ponovnem vstopu na Hrvaško). Paziti je treba tudi na policijske kontrole in parkirajte na označenih parkiriščih (še posebaj v Budvi je "pajek" zelo delaven).

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 04, 2010 10:46 am

Ker se odpravljam tudi sam v ČG me zanima po kateri poti je najboljše da grem iz Celja in koliko je približno cestnine čez hrvaško in ekološke takse v ČG.

Par let nazaj sem bil doli pa sem prej prišel po starci cesti kot po AC, ampak takrat še ni bila dokončana, mislim da je zdaj boljše da grem po AC?

Torej naboljša pot iz Celja do Budve prosim :D

P.s rabiš pasoš ali je dovolj osebna?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
damek1a
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Po jan 10, 2005 4:48 pm

Napisal/-a damek1a Sr avg 04, 2010 10:53 am

Ravno v nedeljo sem se vrnil s ČG. Sem teden dni raziskoval tam sem pa tja..
Moja priporočila:
- ne hodit v Budvo, ker je gužva za popizdit, nizki nivo. Tja greš zvečer žurat, če ti to ustreza
- če se da pojdi z letalom, ker letiš 50min, namesto da se celi dan jajčkaš v avtu. Sploh pa ne hodit ob sobotah, saj so prejšnji teden potrebovali 4h, da so prišli sploh do hrvaške meje iz ČG (cca 80km).

Sam sem bil v Bečičih, hotel queen of montenegro. Zelo na nivoju hotel, plaža in hrana. Glede na to, da sem bil prvič tam, mi je bilo vščeč. Precej nad pričakovanji. Sem se pogovarjal tudi s tistimi, ki so bili že večkrat in pravijo, da se je zelo spremenilo v zadnjih par letih.
nič ni tako dobro, da ne bi moglo biti boljše!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 04, 2010 10:58 am

damek1a je napisal/-a:Ravno v nedeljo sem se vrnil s ČG. Sem teden dni raziskoval tam sem pa tja..
Moja priporočila:
- ne hodit v Budvo, ker je gužva za popizdit, nizki nivo. Tja greš zvečer žurat, če ti to ustreza
- če se da pojdi z letalom, ker letiš 50min, namesto da se celi dan jajčkaš v avtu. Sploh pa ne hodit ob sobotah, saj so prejšnji teden potrebovali 4h, da so prišli sploh do hrvaške meje iz ČG (cca 80km).

Sam sem bil v Bečičih, hotel queen of montenegro. Zelo na nivoju hotel, plaža in hrana. Glede na to, da sem bil prvič tam, mi je bilo vščeč. Precej nad pričakovanji. Sem se pogovarjal tudi s tistimi, ki so bili že večkrat in pravijo, da se je zelo spremenilo v zadnjih par letih.


Grem z avtom v soboto, pol sm ga najebu? :D
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Sr avg 04, 2010 11:20 am

Cestinina je bila 160kn v vsako smer, od Bosiljevega do konca AC v vsako smer (verjetno ene 10 kn več če greš prej na AC)... Najboljše poti iz Celja ti neznam predlagati, vendar verjetno se ti splača iti na Krapini gor in potem dol mimo ZG po AC vse do konca. Ali pa greš po stari cesti proti NM in potem na AC čez Bergano in mimo ZG (itd.). V vsakem primeru se ti splača iti na AC, zdaj je samo vprašanje, po kateri poti. Ko prideš z AC zaviješ na magistralko (proti Dubrovniku, na desno stran če se ne motim), in slediš tablam za prej omenjeno mesto. Po kakšni uri boš prispel do Bosanske meje, greš čez Neum (u se splača tankati zaradi poceni bencina), nazaj v HR in spet naprej proti Dubrovniku. Ko boš mimo mesta samo nadaljuj po glavni cesti (vmes se splača ustaviti zaradi zelo lepega razgleda) naprej do mejnega prehoda (žal pozabil ime ampak nemoreš faliti), čez mejni prehod (plačilo eko takse 10€ gospodu ki šeta od avta do avta in prodaja nalepke) spet po glavni cesti čez Herceg Novi, potem pa imaš dve opciji: Lahko greš na trajekt (4€), in potem čez Tivat proti Budvi ali pa nadaljuješ po glavni cesti čez Risan in Kotor spet proti Budvi. Če te zanima razgled in pa ogled mesta Kotor, potem priporočam slednjo, drugače pa raje pojdi na trajekt (boš pol ure hitrejši v najslabšem primeru, če pa je gužva iz Kotorja, se zna pot čez tunel hudičevo vleči.) ;)

Rabiš osebno izkaznico, prometno (če ni tvoj avto še pooblastilo), ZELENO KARTO(!), pa priporočam da skleneš zavarovanje za tujino, za čas dopusta (ČG ni zajeta v Evropsko zdravstveno kartico).

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 04, 2010 11:23 am

=ZiAn= je napisal/-a:Cestinina je bila 160kn v vsako smer, od Bosiljevega do konca AC v vsako smer (verjetno ene 10 kn več če greš prej na AC)... Najboljše poti iz Celja ti neznam predlagati, vendar verjetno se ti splača iti na Krapini gor in potem dol mimo ZG po AC vse do konca. Ali pa greš po stari cesti proti NM in potem na AC čez Bergano in mimo ZG (itd.). V vsakem primeru se ti splača iti na AC, zdaj je samo vprašanje, po kateri poti. Ko prideš z AC zaviješ na magistralko (proti Dubrovniku, na desno stran če se ne motim), in slediš tablam za prej omenjeno mesto. Po kakšni uri boš prispel do Bosanske meje, greš čez Neum (u se splača tankati zaradi poceni bencina), nazaj v HR in spet naprej proti Dubrovniku. Ko boš mimo mesta samo nadaljuj po glavni cesti (vmes se splača ustaviti zaradi zelo lepega razgleda) naprej do mejnega prehoda (žal pozabil ime ampak nemoreš faliti), čez mejni prehod (plačilo eko takse 10€ gospodu ki šeta od avta do avta in prodaja nalepke) spet po glavni cesti čez Herceg Novi, potem pa imaš dve opciji: Lahko greš na trajekt (4€), in potem čez Tivat proti Budvi ali pa nadaljuješ po glavni cesti čez Risan in Kotor spet proti Budvi. Če te zanima razgled in pa ogled mesta Kotor, potem priporočam slednjo, drugače pa raje pojdi na trajekt (boš pol ure hitrejši v najslabšem primeru, če pa je gužva iz Kotorja, se zna pot čez tunel hudičevo vleči.) ;)

Rabiš osebno izkaznico, prometno (če ni tvoj avto še pooblastilo), ZELENO KARTO(!), pa priporočam da skleneš zavarovanje za tujino, za čas dopusta (ČG ni zajeta v Evropsko zdravstveno kartico).

Lp


Hvala, potem za bosno ni potreben pasoš? Avto je na leasing, zna to bit problem?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Sr avg 04, 2010 11:30 am

Nam niso nič rekli glede osebnih, pa je kar nekaj mejnih prehodov vmes in na vsakem temeljito pogledali, tako da to ne bi smel biti problem (tranzit) :? . To z lizingom pa nevem, bo moral nekdo drug povedati.

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 04, 2010 11:34 am

=ZiAn= je napisal/-a:Nam niso nič rekli glede osebnih, pa je kar nekaj mejnih prehodov vmes in na vsakem temeljito pogledali, tako da to ne bi smel biti problem (tranzit) :? . To z lizingom pa nevem, bo moral nekdo drug povedati.

Lp


Hvala ti.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Sr avg 04, 2010 11:56 am

speedfreak je napisal/-a:Ker se odpravljam tudi sam v ČG me zanima po kateri poti je najboljše da grem iz Celja in koliko je približno cestnine čez hrvaško in ekološke takse v ČG.

Par let nazaj sem bil doli pa sem prej prišel po starci cesti kot po AC, ampak takrat še ni bila dokončana, mislim da je zdaj boljše da grem po AC?

Torej naboljša pot iz Celja do Budve prosim :D

P.s rabiš pasoš ali je dovolj osebna?


Evo še info od bivšega Celjana, ki je bil v Budvi in okrog letos.

Iz CE je najhitrejša in najmanj obremenjena pot CE- Rogatec in naprej proti Krapini, ZG, ter AC proti Splitu. Nimaš kaj zgrešit.Če si malo več avanturista ter imaš viška časa pa lahko iz ZG obrneš proti Beogradu, ter nato skozi Srbijo Podgorice in Budve. Kilometrov bo precej več je pa vsekakor vredno doživetja.

Glede leasinga - vzemi s sabo pooblastilo da lahko uporabljaš vozilo (tega ti leasing tako priloži ob prevzemu vozila), obvezno zeleno karto. Glede na to da potuješ v soboto predlagam da kreneš v petek zvečer ko se shladi (ne proti jutru), voziš preko noči, prehitiš gnečo vselitev v hotel/apartma pa pričakaš na plaži ali v senci ob pivu. Prihranil boš kar nekaj živcev pa tudi par ur kuhanja v avtomobilu.

LP Tristan01

PS: Če te zanima še kakšna alternativna pot do Budve pa sporoči.
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr avg 04, 2010 12:24 pm

tristan01 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:Ker se odpravljam tudi sam v ČG me zanima po kateri poti je najboljše da grem iz Celja in koliko je približno cestnine čez hrvaško in ekološke takse v ČG.

Par let nazaj sem bil doli pa sem prej prišel po starci cesti kot po AC, ampak takrat še ni bila dokončana, mislim da je zdaj boljše da grem po AC?

Torej naboljša pot iz Celja do Budve prosim :D

P.s rabiš pasoš ali je dovolj osebna?


Evo še info od bivšega Celjana, ki je bil v Budvi in okrog letos.

Iz CE je najhitrejša in najmanj obremenjena pot CE- Rogatec in naprej proti Krapini, ZG, ter AC proti Splitu. Nimaš kaj zgrešit.Če si malo več avanturista ter imaš viška časa pa lahko iz ZG obrneš proti Beogradu, ter nato skozi Srbijo Podgorice in Budve. Kilometrov bo precej več je pa vsekakor vredno doživetja.

Glede leasinga - vzemi s sabo pooblastilo da lahko uporabljaš vozilo (tega ti leasing tako priloži ob prevzemu vozila), obvezno zeleno karto. Glede na to da potuješ v soboto predlagam da kreneš v petek zvečer ko se shladi (ne proti jutru), voziš preko noči, prehitiš gnečo vselitev v hotel/apartma pa pričakaš na plaži ali v senci ob pivu. Prihranil boš kar nekaj živcev pa tudi par ur kuhanja v avtomobilu.

LP Tristan01

PS: Če te zanima še kakšna alternativna pot do Budve pa sporoči.


Hvala za nasvete, samo jaz ne vem kje imam pooblastilo za uporabo vozila, še nikoli ga nisem rabil pa sem marsikje bil.

Čez beograd verjetno ne bom šel, ker sem dosti na tej relaciji, in nimam kaj novega za videt, sem pa razmisljal o tej poti že sam, hvala vseeno.

Če imaš še kakšno drugo alternativno pot pa se priporočam.

Kar se tiče štarta v petek zvečer sem tudi sam razmišljal o tem, samo ne vem kako mi bo časovno zneslo ( predvsem punci, ki gre zraven :D ), sem pa mislil štartati okoli 2h zjutraj, se pa sam raje vozim po svetlem, in se sproti še ustavljam in ogledujem kraje po poti, nisem tip, ki samo oddrvi na dopust in nazaj:P

Še vedno ne vem če za BIH zadostuje osebna
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Če avg 05, 2010 11:41 am

speedfreak je napisal/-a:
tristan01 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:Ker se odpravljam tudi sam v ČG me zanima po kateri poti je najboljše da grem iz Celja in koliko je približno cestnine čez hrvaško in ekološke takse v ČG.

Par let nazaj sem bil doli pa sem prej prišel po starci cesti kot po AC, ampak takrat še ni bila dokončana, mislim da je zdaj boljše da grem po AC?

Torej naboljša pot iz Celja do Budve prosim :D

P.s rabiš pasoš ali je dovolj osebna?


Evo še info od bivšega Celjana, ki je bil v Budvi in okrog letos.

Iz CE je najhitrejša in najmanj obremenjena pot CE- Rogatec in naprej proti Krapini, ZG, ter AC proti Splitu. Nimaš kaj zgrešit.Če si malo več avanturista ter imaš viška časa pa lahko iz ZG obrneš proti Beogradu, ter nato skozi Srbijo Podgorice in Budve. Kilometrov bo precej več je pa vsekakor vredno doživetja.

Glede leasinga - vzemi s sabo pooblastilo da lahko uporabljaš vozilo (tega ti leasing tako priloži ob prevzemu vozila), obvezno zeleno karto. Glede na to da potuješ v soboto predlagam da kreneš v petek zvečer ko se shladi (ne proti jutru), voziš preko noči, prehitiš gnečo vselitev v hotel/apartma pa pričakaš na plaži ali v senci ob pivu. Prihranil boš kar nekaj živcev pa tudi par ur kuhanja v avtomobilu.

LP Tristan01

PS: Če te zanima še kakšna alternativna pot do Budve pa sporoči.


Hvala za nasvete, samo jaz ne vem kje imam pooblastilo za uporabo vozila, še nikoli ga nisem rabil pa sem marsikje bil.

Čez beograd verjetno ne bom šel, ker sem dosti na tej relaciji, in nimam kaj novega za videt, sem pa razmisljal o tej poti že sam, hvala vseeno.

Če imaš še kakšno drugo alternativno pot pa se priporočam.

Kar se tiče štarta v petek zvečer sem tudi sam razmišljal o tem, samo ne vem kako mi bo časovno zneslo ( predvsem punci, ki gre zraven :D ), sem pa mislil štartati okoli 2h zjutraj, se pa sam raje vozim po svetlem, in se sproti še ustavljam in ogledujem kraje po poti, nisem tip, ki samo oddrvi na dopust in nazaj:P

Še vedno ne vem če za BIH zadostuje osebna


Za BIH je osebna dovolj (sem bil lani tam). Če greš čez BIH pa na tako relacijo: ZG, proti BG. V gradiški proti Banji Luki, Jajce, Donji Vakuf, Travnik, Zenica, Sarajevo, Konjic, Jablanica, Mostar, Metkovič.

Rabiš dva dni na lagano z ogledi.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Če avg 05, 2010 2:39 pm

Hvala, bom razmislil ampak mislim, da bom za dol ubral najkrajšo relacijo, za nazaj pa turistično:)
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Če avg 05, 2010 2:57 pm

speedfreak je napisal/-a:Hvala, bom razmislil ampak mislim, da bom za dol ubral najkrajšo relacijo, za nazaj pa turistično:)


Pametno. Sam sem naredil sicer obratno. Računaj pa da pot skozi BIH poteka po regionalkah (avtoceste imajo vseka 10km in nekaj gradbišč). Pot je tekoča, mestoma sicer relativno počasna, zato pa precej sproščena. Za razliko od Črne gore je promet bolj umirjen in s precej manj kamikazami. Predlagam le da si sopotnik/sopotnica pripravi fotoaparat, saj razgledi na nekaterih mestih jemljejo dih. Če potrebuješ ti lahko na kratko napišem še seznam kaj je na poti vredno pogledati.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Če avg 05, 2010 3:08 pm

tristan01 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:Hvala, bom razmislil ampak mislim, da bom za dol ubral najkrajšo relacijo, za nazaj pa turistično:)


Pametno. Sam sem naredil sicer obratno. Računaj pa da pot skozi BIH poteka po regionalkah (avtoceste imajo vseka 10km in nekaj gradbišč). Pot je tekoča, mestoma sicer relativno počasna, zato pa precej sproščena. Za razliko od Črne gore je promet bolj umirjen in s precej manj kamikazami. Predlagam le da si sopotnik/sopotnica pripravi fotoaparat, saj razgledi na nekaterih mestih jemljejo dih. Če potrebuješ ti lahko na kratko napišem še seznam kaj je na poti vredno pogledati.

Lp Tristan01


Ti si predober oops , prosim če se ti le da mi sestavi opis, maš sok v dobrem ;)

Vem, da nimajo AC, osebno se itak najraje vozim po takih cestah, avtoceste uporabljam samo ko rabim nekam hitro priti, drugače obožujem turistične vožnje po magistralkah.

Da so pa ČG kamikaze pa se še spomnim oops
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 So avg 07, 2010 9:06 am

speedfreak je napisal/-a:
tristan01 je napisal/-a:
speedfreak je napisal/-a:Hvala, bom razmislil ampak mislim, da bom za dol ubral najkrajšo relacijo, za nazaj pa turistično:)


Pametno. Sam sem naredil sicer obratno. Računaj pa da pot skozi BIH poteka po regionalkah (avtoceste imajo vseka 10km in nekaj gradbišč). Pot je tekoča, mestoma sicer relativno počasna, zato pa precej sproščena. Za razliko od Črne gore je promet bolj umirjen in s precej manj kamikazami. Predlagam le da si sopotnik/sopotnica pripravi fotoaparat, saj razgledi na nekaterih mestih jemljejo dih. Če potrebuješ ti lahko na kratko napišem še seznam kaj je na poti vredno pogledati.

Lp Tristan01


Ti si predober oops , prosim če se ti le da mi sestavi opis, maš sok v dobrem ;)

Vem, da nimajo AC, osebno se itak najraje vozim po takih cestah, avtoceste uporabljam samo ko rabim nekam hitro priti, drugače obožujem turistične vožnje po magistralkah.

Da so pa ČG kamikaze pa se še spomnim oops


Upam da ni prepozno:
Ker boš potoval z morja nazaj gre zadeva takole:
Mejni prehod Metkovič v BIH, potem pičiš ob Neretvi do Mostarja. Tam se ustaviš v mestu, pogledaš most in staro ulico. Predlagam da se nekje tam ustaviš in kaj malega poješ. Hrana je smešno poceni in okusna. Obvezno kaj domačega. Potem sledi lepa vožnja do Jablanice, tam je tik pred mestom muzej (žal opuščen) in most iz WWII. Vendar ga boš spregledal če ne boš pazljiv. Za orientacijo skriva se za bencinsko črpalko, ki je milo rečeno podrtija. Od Jablanice do Sarajeva je le lepa cesta s čudovitimi razgledi. Kadar se vzpneš na kakšen klanec vozi počasi, saj se na trenutke odprejo čudoviti razgledi, mesta za postanek pa so precej ozka. Splača se imeti tudi dober fotoaparat (predlagam kak soliden DSLR ali pocket z veliko zooma).
Sledi Sarajevo, tu si oglej Baščaršijo in njeno okolico. Obvezno sarajevske ruže (ostanki vojne), tunel ob letališču in obvezno se zapelji še na pokopališče, nad Baščaršijo. Da boš lažje razumel agonijo Sarajeva med vojno se nad pokopališčem vzpni še na staro trdnjavo. Od tu se odlično vidi kako je mesto skrito v dolini, od koder je edini izhod preko letališča. Pot po Sarajevo si organiziraj v naslednjem zaporedju: Letališe in tunel, nato ob Mljacki proti Baščaršiji, ko cesta na koncu zavije ostro levo na Baščaršijo zavij v klanec in po nekaj ulicah boš na pokopališču. Nadaljuj mimo pokopališča na vrh hriba. Od tu boš imel odličen razgled na mesto. Nato se spusti v mesto in na Baščaršijo. V okolici je še par zanimivosti, ki jih dobro opisuje Lonley planet, vse pa so v dosegu 10 min peš. Tu predlagam tudi prenočevanje. Hoteli so poceni in solidni. Drugi dan sledi pot proti Zenici, ki je predvsem industrijska in sem jo preskočil. Ustavi se v Travniku in se zapelji v center mesta, tam poišči Šareno mošejo za njo pa si privošči čevape v lepinji. Pazi kaj naročiš, saj je velika porcija primerna za zelo lačnega (če se prav spomnim 15 čevapov in lepinja). Za normalne jedce je dovolj polovična porcija. Nato se obrni proti Donjem Vakufu in naprej v Jajce. V Jajcu svetujem sprehod skozi mesto in vzpon na trdnjavo, za konec pa ogled dvorane AVNOJ. Ne pričakuj preveč, saj so posledice vojne močno vidne, so pa cene vstopnin primerne ponudbi (1KM, oz 0,5 EUR). Od tu nadaljuješ skozi Banjo Luko do Gradiške. V Banji luki se zapelji v center, oglej si tržnico in trdnjavo. Če kadiš je na tržnici velika ponudba cigaret, vendar ne pretiravaj z nabavo saj boš verjetno preveliko zalogo pustil na meji. Od meje pa na AC in proti Zagrebu in domov.

LP Tristan01

PS: Predlagam da v prvi knjigarni kupiš Lonley planet vodič po EX Yugoslaviji (Western Balkans ali nekaj podobnega je original naslov), saj so vse stvari super predstavljene, vključuje celo zemljevide zanimivih lokacij, pa tudi cena vodiča je ugodna cca 30 EUR in imaš notri BIH, Srbijo, CG, CRO. Sam ga s pridom uporabljam že dve leti.
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
AVX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1523
Pridružen: Sr mar 29, 2006 2:42 pm
Kraj: V Avtu

Napisal/-a AVX So avg 07, 2010 9:52 am

sasiti je napisal/-a:Pa domača dekleta so urejena v nulo in jih je res veselje za pogledat... se ne spomnim, kje sem videl toliko čednih deklet na kupu (lepotnih tekmovanj ne štejem). Takole ko sem posedal po lokalih, sem dobil občutek, da prav čakajo na svojega princa na belem konju v obliki situiranega rusa, da jih odpelje v lepši širni svet :pray: Budva očitno v poletnih mesecih med lokalnimi dekleti velja za pravi romarski kraj - tak da tja bom jst še vsekakor kdaj romal :EE


Fino fino, še lepo da se blont :D haha To že grem drug let dol :D mogoče pripeljem kaj v slo nazaj :D haha.
Ford Mondeo ST TDCI,... soon on show =)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 So avg 07, 2010 12:48 pm

AVX je napisal/-a:
sasiti je napisal/-a:Pa domača dekleta so urejena v nulo in jih je res veselje za pogledat... se ne spomnim, kje sem videl toliko čednih deklet na kupu (lepotnih tekmovanj ne štejem). Takole ko sem posedal po lokalih, sem dobil občutek, da prav čakajo na svojega princa na belem konju v obliki situiranega rusa, da jih odpelje v lepši širni svet :pray: Budva očitno v poletnih mesecih med lokalnimi dekleti velja za pravi romarski kraj - tak da tja bom jst še vsekakor kdaj romal :EE


Fino fino, še lepo da se blont :D haha To že grem drug let dol :D mogoče pripeljem kaj v slo nazaj :D haha.


Pazi le da ne boš ti dol ostal. Ko enkrat resno začneš s katero od tam dol je bolje da imaš razčiščeno kaj in kako. Drugače te bodo poiskali še tu pri nas.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov