Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Celovec (enodnevni izlet)

Napisal/-a 4vale6 Po maj 31, 2010 5:42 pm

Pozdrav!

V reku enga mesca imam namen punco pelat na izlet v Celovec, pa bi lepo prosu za kak nasvet glede poti (da nebi kupoval vinjete itd.). Uglavnm bi šla mal v šoping, tko d bi lepo prosu tud za kkšno informacijo kje je kak večji trgovski center kamor se splača it, pa mogoče kkšno turistično zanimivost pogledat. Ker teh koncev ne poznam dobro (samo kolikor sem slišal od znancev), lepo prosim za kakršne koli napotke.
Hvala!
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Po maj 31, 2010 5:46 pm

nevem kje zivis,recimo iz lj je najlazje prek Ljubelja,tam se vozim vsak petek v Celovec in nazaj.ne rabis vinjete pa se tunelu karavanke se izognes.
lp
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a cruiser1 Po maj 31, 2010 5:47 pm

A brez avstrijske vinjete bi šel rad v celovec? Pojdi čez Ljubelj. O turističnih zanimivosti pa ne vem kaj dosti. Morda Vrbsko jezero, minimundus...
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Napisal/-a Doche Po maj 31, 2010 5:55 pm

Nevem če se ti ravno v šoping tja splača, sicer imaš pa zelo podobne trgovine tud tukaj pri nas. Kot sta ti že zgoraj omenila pojdi preko Tržiča in Ljubelja, da se izogneš vinjete. Če hočeš znamenitosti zavij na prvem semaforju levo in sledi tablam Wörthersee ali se pelji bolj proti centru in od tam naprej sledi tablam.

Tud minimundus je zanimiv ampak pazi na uro kdaj prideš noter, ko sem bil nazadnje se je okrog 18h že zapiralo al nekaj podobnega. Potem se ti splača fjakat okoli jezera, se mogoče zapeljat za ladjico ali pa enostavno zapeljati na Pyramidenkogel na razgledni stolp. Tam nekje okrog je še živalski vrt oz v vsakem primeru pojdi do Pyrmiden kogla in tam vzami brošure, jih dobiš pa tudi v Minimundusu.

Ta mesec sem bil na GTI treffnu in morem povedat da je Velden kr zanimivo mestece, se splača tja na kak sprehod. Če te pa kako drugače skrbi za pot pa poguglaj Google maps in označi lokacijo tvojega doma in lokacijo jezera pa ti bo izrisalo vsaj 2 možni poti do tja.
 
Uporabniški avatar
Matjaz46
Uporabnik
 
Prispevkov: 839
Pridružen: So feb 17, 2007 1:58 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Matjaz46 Po maj 31, 2010 6:04 pm

v minimundusa lahko greta!! :lol:
 
Sebko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Po maj 31, 2010 11:45 am
Kraj: Medvode

Napisal/-a Sebko Po maj 31, 2010 6:16 pm

Glede poti je najbolš čež ljubel pol pa itak sam tablam slediš, seveda se izogneš avtocesti pa še mal narave vidš! Drgač midva z mojo greva dostkrat gor k je lepo sam ne greva ćist do celovca je že tm mal čez mejo dost lepo da zganjaš romantiko :-P
glede ostalih stvari pa nebi znal pomagat.
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Napisal/-a 4vale6 Po maj 31, 2010 6:35 pm

:D najlepša hvala za informacije. Sj drugače kot "asistenta" uporabljam garmina na telefonu,sam ga dostikrat kej zmot (in znače preračunavat seveda :twisted: ) in se neb rad kar na enkrat na avtocesti znajdu. Točno, minimundus, tam sem bil kakih 15 let nazaj pa sem čist pozabu na to. A potem kakšnih "posebnih" šoping centrov ni tam,isto kot pri nas pravite, cene so pa vrjetno tudi približno iste.
Hvala vsem za informacije!lp ;)
 
Uporabniški avatar
momo
Novinec
 
Prispevkov: 211
Pridružen: Ne feb 19, 2006 10:19 am
Kraj: SAVINJDSA DOLINA

Napisal/-a momo Po maj 31, 2010 7:21 pm

Tko so ti pot in vse ostalo povedali že fantje ...če pa bo tvojo punco vseen zaneslo v trgovine imaš v centru Celovca City Arkaden nakupovalni center. Spodaj imaš plačljivo avtohišo in not velik trgovin res pa so trgovine zelo podobne našim nakupovalnim centrom ...cene pa približno iste, mene niso neki navdušle sem bil enkrat tam in mam dost. Spodi imaš še link si lahko mal ogledaš ta nakupovalni center...

http://www.city-arkaden.at/

Drugače pa na wortherseeju ,če je lepo vreme je super ... tko ,da si zapomni kje je to, ker drugo leto nesmeš manjkat na 30.boletnici GTI srečanja ;)
Audi.... zakon!
 
Uporabniški avatar
sejjaretun
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Ne feb 10, 2008 9:28 pm
Kraj: Wien

Napisal/-a sejjaretun Po maj 31, 2010 10:15 pm

no,glede nakupovanja sem pa drugace slisal.namrec moji sorodniki ki zivijo v Tržiču pravijo da vedno hodijo nakupovat v Celovec.ugotovili so da je dosti ceneje tam,in pa tudi popuste imajo konkretne.kot primer so mi navedli oblacilo,ki je v Celovcu v trgovini H&M kostalo 0,99€ ,v ljubljani pa,v isti trgovini,isto oblacilo 9,99€.
razlika je ocitna,to je pa le eden od primerov ki se jih spomnem.
poskusiti ni greh v tem primeru.
lp
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Napisal/-a FuriousG Po maj 31, 2010 10:49 pm

Ravno v petek sem šel po doolgem času v šoping v Celovec in sem bil zadovoljen. Izbira je dosti večja kot pri nas. Se splača it v City Arkaden ( http://www.city-arkaden.at/ ) in Südpark ( http://www.suedpark.at/ ).
Aja pa na poti proti Celovcu se boš peljal mimo nekega "kanjona", se lahko tam malo ustavita. Tud turistični avtobus vozi, se mi zdi. Že 5 let pravim, da se bom enkrat tam ustavil, pa se še zdaj nisem. :-P
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Napisal/-a branee To jun 01, 2010 6:05 am

Si mogoce razmisljal kaj v smeri Salzburga, izjemno lepo mesto. Sredisce srednjevesko in vse lepo ohranjeno, trgovince vkomponirane v stare zgradbe zgledajo naravnost fenomenalno! Mas izjemen park(mirabell),grad,hiso ki je sedaj muzej mozartov, itd itn... Mesto ima reko ki je precej velika in ladijco ki pluje po njej, na poti proti salzburgu se pa lahko ustavis tudi v worthersee(jezero)

Slika (worthersee)

Slika (reka po kateri pluje ladica, mislim da je mozno tudi kosilo na njej)


Slika (pogled na mesto)


Slika
http://shoresineurope.files.wordpress.c ... rdens3.jpg (mirabell park, en del) - slika je velika zato nisem dal v img da je takoj vidna

Slika (v srediscu mesta imas tradicionalno kocijo in pa gospoda ki vaju/vas bo popeljal z njo po mestu, super za dozivet :) )

Slika


Slika(trgovince ki sem jih zgoraj omenil, mas obcutek k da si v filmu o harry potterju :) )

Lahko zase povem, sva bila lansko leto jeseni tam in sva se imela izjemno lepo.
No to bi bilo z moje strani vse pa lep pozdrav!

PS: a ni enotedenska vinjeta ene 10 € ?
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Napisal/-a 4vale6 To jun 01, 2010 1:00 pm

wow lepo, tole je pa vredno premisleka. Čeprav se nekako nagibava najprej k celovcu, naslednji tak izlet bo pa (upam da že do jeseni), na južno bavarsko in tam ogled gradov Ludvika II, predvsem Neuschwanstein je fascinaten kokr sm gledu po slikah. Takrat bo pa že treba pol vinjeto kupt, sj nemčija jih pa nima a ne?
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic To jun 01, 2010 2:52 pm

Ne vem, zakaj skrb glede avstrijske vinjete, ker je vsekakor ne potrebuješ. Če si iz Notranjske, je najkrajša pot gor čez LJ, od LJ do Celovca pa je najkrajša in najhitrejša pot mimo Tržiča in čez Ljubelj - na avstrijski strani ni potem nobene avtoceste do Celovca, samo regionalna. Od Ljubljane do Celovca voziš dobro urico.

City Arkaden - je v redu šoping center, čeprav v samem mestu je zelo luštno nakupovati v množici lepih vsakovrstnih trgovinic v starem centru (ki glede tega ni tako osiromašen kot npr. v Ljubljani). Center pa je itak dobesedno takoj čez cesto od City Arkaden proti jugu - sprehodita se po uličicah, pa čez Alter Platz in naprej na Neuer Platz. To so najlepši deli samega centra in obilo lepih trgovin, pa tudi kavarnic itd.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov