Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Z avtodomom po Bavarski

Napisal/-a gore Sr jul 14, 2010 6:38 am

Prejšnji teden smo se z AD odpravili po Bavarskem (Salzburg, Berchtesgaden, Legoland, Schwangau, Garmisch) ... bilo je zanimivo, človek nabere kar nekaj izkušenj. Nekaj reportaže sem napisal na blogu, sicer pa lahko kdo kaj vpraša.
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Sr jul 14, 2010 8:44 am

Sem bil pred kratkim na podoben izletu - Bavarska, Salzburg, ...
In mene je najbolj navdušilo Orlovo gnezdo in vse je tako kot praviš :) Strogi gospod v dvigalu v gostilni pa so nas stregli sosedje iz Hrvaške :) Izredno veliko turističnih delavcev je balkanskega porekla. Recimo v Ledenih Jamah Werfen smo imeli Srpskega vodiča kar je za tiste ki niso ravno vešči v nemškem ali angleškem jeziku kar dobrodošla zadeva.
Hitler se je bal tudi maljhnih zaprtih prostorov in strel zato je Orlovo gnezdo menda obiskal le okoli 14krat.
Kakorkoli že, razgled je čudovit. Mi smo imeli perfektno vreme !

Sicer pa izredno zabavne so bile tudi drče v rudniku soli sicer pa me ni najbolj navdušil, razen slovenskega predavanja seveda. Pohvalno !
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Napisal/-a PogachnyK Sr jul 14, 2010 12:30 pm

Tiste drče so res top zadeva :D :D
Slika
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Napisal/-a vepar Sr jul 14, 2010 2:26 pm

a imaš še kak predlog kam se odpraviti v okolici munchena septembra?
petek je rezerviran za oktoberfest, sobota ter nedelja je pa še fraj.
razmišljali smo da gremo pogledat tehnični muzej, orlovo gnezdo ter rudnik soli v salzburgu..
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a B|ind Sr jul 14, 2010 2:38 pm

vepar, orlovo gnezdo je prva liga in tehnični muzej je ok.
Rudnik soli pa meni osebno nič posebnega.. jaz osebno bi raje izbral recimo trdnjavo Hohenwerfen kjer greš lahko na tka lagani ogled trdnjave in pa 'bird show' - nevrjetna predstava ptic ujed. Jaz nisme mogel vrjeti kaj vse lahko natrenirajo ptiče da počnejo po zraku. Izredno zanimivo..
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Napisal/-a gore Pe jul 16, 2010 4:52 am

vepar je napisal/-a:a imaš še kak predlog kam se odpraviti v okolici munchena septembra?
petek je rezerviran za oktoberfest, sobota ter nedelja je pa še fraj.
razmišljali smo da gremo pogledat tehnični muzej, orlovo gnezdo ter rudnik soli v salzburgu..


Na Bavarskem je res veliko zanimivih točk. Vse omenjeno je vredno ogleda, na misel mi ta jutranji trenutek pade recimo še Chiemsee.

Drži pa tisto od prej - v Avstriji človek težko naleti na slovenščino, v Nemčiji pa niti ni tako redko. Je pa gor res ogromno muslimanov. V Garmischu (dobesedno v mestu, ki slovi po bavarskih poslikavah in narodnih oblačilih) smo sedeli v gostilni, kjer smo bili evropejci močno v manjšini. Pa sploh ne, da bi se vsi tisti muslimani poznali ... enostavno so kar kapljali na kosilo, na pivo ... sem zelo toleranten in nimam predsodkov, vendar mi je to padlo v oči.
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Pe jul 16, 2010 6:32 am

vepar je napisal/-a:a imaš še kak predlog kam se odpraviti v okolici munchena septembra?
petek je rezerviran za oktoberfest, sobota ter nedelja je pa še fraj.
razmišljali smo da gremo pogledat tehnični muzej, orlovo gnezdo ter rudnik soli v salzburgu..


tehnični muzej maš 1 dan premalo, bmw muzej in bmw welt maš 1 dan dovolj, jst sm res po celem hodu :shock:
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Pe jul 16, 2010 7:05 am

vepar je napisal/-a:a imaš še kak predlog kam se odpraviti v okolici munchena septembra?
petek je rezerviran za oktoberfest, sobota ter nedelja je pa še fraj.
razmišljali smo da gremo pogledat tehnični muzej, orlovo gnezdo ter rudnik soli v salzburgu..


tehnični muzej si pa kar oglejte no pa do bivšega stadiona se lahko zapeljete :-P
seveda, če še stoji :lol:

mi smo v enem dnevu ogledali tehnični muzej ter nekaj malega mesta.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov