Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Benetke parking, izlet....?

Napisal/-a pinny To jul 20, 2010 9:23 pm

V četrtek pelem kolega in punco na letališče v Benetke. In ker bom ravno tam in če bo šla ena moja češpla zraven, sem si reku da bi jo lohk pelu mal benetke pogledat, js sm jih že vidu ker bil tam enkrat z katamaranu Prince of Venice. Zdj pa mene zanima ker pač tam okol nč ne poznam, pa morda kdo od vas, kje se da tam kj avto pstit pa to, pa da pol greš se mal fjakat pa razgledat naokol? Pa morda še kak predlog, glede na to da gremo čez Fernetiče, je morda kje na poti al kok tolk v bližini, kaj pametnega it za pogledat?
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Napisal/-a Scorp84 To jul 20, 2010 9:27 pm

Ko prideš v benetke greš do konca pač dokler cesta vodi, pol imaš vsaj 4-5 parkirnih hiš in vedno se najde prostor. Tko da tukaj ni problema kje parkirat.
Če hočeš iti še kam, ti priporočam lignano, ker je les lepo pa še za kopat imaš peščeno plažo.
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Napisal/-a NoFear85 To jul 20, 2010 9:29 pm

Kolikor se spomnim, je garazna hisa tam, gres pa sam po AC pol pa proti centru. Za njo pa so ze vezane gondole, colni,... Drugace pa ne bi smelo bit problemov s park placi. Je pa res da je ze 5,6 let od tega, kar sem bil tam. Pa se to je bilo za 5min, samo prevzem avta in nazaj. Je pa zraven neka avtobusna postaja al neki takega
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny To jul 20, 2010 9:41 pm

sta bla pa hitra madonca :)
sm kako pa nej iz letališča pridem do kake parking hiše, al ko greš iz letališđča ven, je že kje kaka oznaka za kak center benetke pa pol gledam za park house?
lignano si bom pa zabeležu, verjetn k prideš v lignano je pol kaka oznaka za plažo al kuko? :)
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Napisal/-a Scorp84 To jul 20, 2010 9:47 pm

Z letališča ne vem kako se pride, ampak ziher so oznake. Glede lignano ko prideš do velikega krožnega prometa piše Lignano ne vem točno kaj še zraven, je pa center in imaš lokale itd.... lignano sabbiadoro pa slediš da prideš na peščeno plažo. Se splača iti pogledat, edino senco boš moral kupiti pri njihovih ležalnikih z senčnikom.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a hrošč To jul 20, 2010 10:26 pm

Letalisce je cist posebi, se mors vrnit nazaj na AC in potem do Benetk ce se ne motim. Naj bi pa vozila tudi neka ladjica od letalisca do mesta, pozanimaj se, lahko pride ceneje. Nazadnje sem bil v Benetkah lani in v eni izmed dveh glavnih garaznih his, je bilo parkiranje mozno samo celodnevno in to ta ~25 eur. Drago. Lahko parkiras na trajektnem terminalu, tam je dnevno parkiranje 10 eur (vsaj nedolgo nazaj bilo). Ali pa obstaja se kaksna tretja varijanta, nevem. $$$
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Napisal/-a Kalos To jul 20, 2010 10:41 pm

Scorp84 je napisal/-a:Ko prideš v benetke greš do konca pač dokler cesta vodi, pol imaš vsaj 4-5 parkirnih hiš in vedno se najde prostor. Tko da tukaj ni problema kje parkirat.
Če hočeš iti še kam, ti priporočam lignano, ker je les lepo pa še za kopat imaš peščeno plažo.


Isto mesto, a bližje benetkam je Jesolo, na podobnem principu kot Lignano, je pa Lignano res fenomenalen...sem preživljal otroštvo tam :)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Če jul 22, 2010 9:09 pm

Evo mene back from Benetke :D. Sicer tablo za Lignano sem opazil :D, šel pa nisem kam ker sem bil kar sam pa se mi ni dal samemu okol postopati :), vseeno pa hvala za predloge, morda pa grem 19.8. k grem spet tja :). Ti mater v Italiji je pa blo na AC obupni veliko šleperjev :shock:
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Napisal/-a Scorp84 Če jul 22, 2010 9:47 pm

Šleperjev se navadiš, sam to še ni nič ko se od benetk naprej pelješ, jih je še več. Na srečo so 4 pasovnice.
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Pe jul 23, 2010 12:52 am

Malo off topic ampak za opozorilo, ne "futraj" golobov, če boš še šel v Benetke, ker so zagrožene kar hude kazni ;) Nasplošno me v Italiji kot turista ne vidijo več s takšnimi absurdnimi predpisi kot so jih začeli sprejemati v zadnjem času. /konec off topica :)

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Napisal/-a a_sist Pe jul 23, 2010 6:23 am

Scorp84 je napisal/-a:Ko prideš v benetke greš do konca pač dokler cesta vodi, pol imaš vsaj 4-5 parkirnih hiš in vedno se najde prostor. Tko da tukaj ni problema kje parkirat.
Če hočeš iti še kam, ti priporočam lignano, ker je les lepo pa še za kopat imaš peščeno plažo.


točno tako! Samo table glej.. je kar lepa cesta .. in ko je ceste konec (dobesedno) .. so tam parkirne hiše. Nis falit.

Imel sem podobno misijo. Srečo sem imel, da je imel kolega let zelo zgodaj. Pred letališčem sem ga pustil okoli 4:30 .. in nato sva s punco šla direkt v benetke, tako da sva bila na glavnem trgu ( sv. marko ) še pred 6h zjutri. Super. prazen trg - tega še na razglednicah ne vidiš. Bilo je nekaj policajev in 2 trgovca s kruhom. Škoda da nisem takrat poslikal trga .. in potem naredil še eno slikco ob 12h, ko se je trlo japonskih in drugih turistov ;)
No escape from the mass mind rape...
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov