Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a 4vale6 To jun 26, 2012 7:13 pm

GiGi1985 je napisal/-a:@4vale6
Katero podjetje trži ta odsek, naboljše, da njih kontaktiraš, če imaš na listku napisane podatke?
Drugače pa poizkusi tukaj:
http://www.autostrade.it/en/rmpp/index.html

lp


Živjo!
Hvala za odgovor, Autostrada BS-VR-VI-PD S.P.A., sem že gledal na njihovi strani, pa nism najdu, sm pa poslal mail, bomo vidli... :?
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a 4vale6 Sr jun 27, 2012 9:18 am

Aja še to, sva pa na vrhu Stelvia videla zamaskiranega tanovega Mercedesa A, pomoje AMG, zvok je bil pa zelo podoben bencinskemu 6-valjniku, pa vrjetno kej turbinsko podprt :twisted: Slike žal nimam ker naju je presenetil izza ovinka :cry: :D

*edit: Še če bo kdo iskal kako plačati cestnino:
Na spletni strani upravitelja odseka Italjanske AC za katero je račun, sem našel kode IBAN in SWIFT, potem pa sem šel na banko in plačal račun v tujino. To je to.
 
 
Uporabniški avatar
bmwrooky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Po jun 25, 2012 5:01 pm

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a bmwrooky Če jul 05, 2012 11:24 am

kake so pa kej temparature na stelviu, ker me mal mika kdaj it po taki cesti kak izlet naredit :?:
lp, Rok
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Če jul 05, 2012 1:49 pm

cez dan je okoli 12 stopinj ;)
turbo inside
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a MateSLO Pe jul 06, 2012 12:52 pm

Furby hvala ti za deljenje tegale :)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Pe jul 06, 2012 2:31 pm

MateSLO je napisal/-a:Furby hvala ti za deljenje tegale :)


ni panike, z veseljem. ;)
sej letos bom vrjetno si tudi vzel cas in malo opisal kako je blo.

sicer pa ce bo vse po sreci (avto narejen) grem ze 20.6. na pot :D
turbo inside
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a IcEm4n Pe jul 06, 2012 4:18 pm

Pol boš pa še dolg čaku, če greš res 20.6. :lol: :lol: :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Pe jul 06, 2012 4:20 pm

IcEm4n je napisal/-a:Pol boš pa še dolg čaku, če greš res 20.6. :lol: :lol: :lol:


oops ha ha ha ... 20.7. :lol:
hvala da si me opomnu ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Sr jul 11, 2012 3:27 pm

da malo obudim temo...
je ze bil kdo na teh lokacijah? kak nasvet kaj dodat, izpustit na planu?

Slika
turbo inside
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a 2Fast&2Furious Če jul 12, 2012 7:13 am

Od vsega tega sva bila mi2 samo v Luzernu, Luganu in Monzi (med tripom po Švici-par tem nižje). Prelazov sva se izogibala ker je bil konec aprila še na marsikaterem sneg itd.

Luzeren je vsekakor vreden ogleda, res zelo lepo mesto, ne predrag parking imaš ob glavni železniški in avtobusnu postaji, par minut hoje od središča mesta! V Luganu sva si ogledala MiniSwiss in eno manjšo tovarno čokolade, v Monzi pa je ravno potekala neka prireditev in maraton (s ciljem na ravnini, haha), tako, da je bilo do proge potrebno pešačiti, kaj dlje, da bi jo videla od znotraj pa tisti dan ni šlo.

Vsekakor pa bo super zadeva tole ... 8)

lp
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a PogachnyK Če jul 12, 2012 12:01 pm

Vaduz- Pač ubistvu čisto povprečno alpsko mesto :) Grad je privaten, tako da nimas vstopa. osebno sem ravno letos lihtenštajn obrnil po dolgem in počes, pojdi še malo v notranjsto, je zelo mondeno in slikvito. Aja pa ljudej zeloooo prijazni (me je župnik povabil na kosilo v župnijski dom, zato ker sem bil iz slovenije)

P.S. Se komu sanja, kako je z mejo tam? jaz sem se vozil po avtocesti potem do bedenskega jezera, pa nisem nobene meje prestopu (reko rhein), ?, ble so neke mitnice, pa so ble rampe gor, pa sem se pogumno mem zapelu.

V Luzernu, bi ti priporočal tudi pilates (če bo lepo vreme, ker drugače je stran vržen dnar) , pa če se nemotm, je v Luzernu na ogled ena večja zbirka picasotovih del. (ubistvu fotografije , ki jih je posnel osebni fotograf, ko je bil picaso še živ)
Slika
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a 4vale6 Pe jul 20, 2012 9:11 am

Midva z punco sva junija naredila podobno pot:
Čez Italiji -> Trento -> Stelvio -> Bormi -> Livigno -> Švicarski Narodni Park -> Vaduz -> Bodensko jezero (Mainau) -> po nemčiji do Renskih slapov ->
Zurich -> Luzern -> pod Gothardom (to mi je žal da nisva šla čez - pa drugič :D) -> Lugano -> Čez Italijo domov
4 dni, cca. 1800 km
Meje za v Lihtenštajn iz Švicarske strani ni, ker imajo podpisan dogovor, od drugod je. Vaduz nama je bil res zelo všeč, sicer majhen ampak zelo lepo mesto. Bodensko jezero je ogormno, Midva sva šla čez mejo v Nemčijo do otoka Mainau (cvetlični otok, tud zelo lep) potem pa po Nemčiji (del avtoceste brez omejitev :twisted: ) do renskih slapov - tudi vredno ogleda!
Ko se vračaš v Švico je vedno meja, za vn pa ne gledajo oz. sploh ni ramp. Luzern in Zurich sta res lepa, kar draga (ura parkiranja je recimo 4 franke, sam je pa tako čisto da bi lahko iz tal jedel v parkirni hiši)
Lugano je bil za naju pod pričakovanji in ni upravičil slovesa Švicarskega Monte Carla - je že videt da je italjanski del Švice (predvsem jezero je umazano). Sva si pa ogledala tudi "švico v malem" oz. njihov minimundus, tam dobiš še kako idejo za naslednji izlet... :D

Aja, še glede Jezera Di Cancano, blizu Bormia v Italiji, tam je bil pa tak offroad (_furby_ pomoje ve :D ), da sva šla samo do prvega jezera in od daleč slikala malo jez (še vreme je bilo čudno). Cesto so sicer popravljali, ampak sem videl na lastne oči kako "kvalitetno" delajo, zato ni čudno da je taka. Zanimiv je edino tisi obrambni stolp na vrhu.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Pe jul 20, 2012 2:01 pm

4vale6 je napisal/-a:Aja, še glede Jezera Di Cancano, blizu Bormia v Italiji, tam je bil pa tak offroad (_furby_ pomoje ve :D ), da sva šla samo do prvega jezera in od daleč slikala malo jez (še vreme je bilo čudno). Cesto so sicer popravljali, ampak sem videl na lastne oči kako "kvalitetno" delajo, zato ni čudno da je taka. Zanimiv je edino tisi obrambni stolp na vrhu.


jaz sem tudi prisel samo preko prvega jeza. razgled specialen, po cesti do tam gor gre poraba na 20+ l/100km :twisted: stolp in oba jeza zanimiva za pogledat.
kot si pa reku...od tam naprej je vsak slovenski makadam boljsi kot to. ko se mi je avto non stop vagal na 2 kolesih sem se odlocil da grem nazaj :mrgreen:

pa se hvala za par informacij ... pri nas je prislo do spremembe plana, tako da se bo slo enkrat septembra ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Pe avg 31, 2012 9:27 am

tole se nasu :D
Slika
turbo inside
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a T2a So sep 01, 2012 5:05 pm

Passo San Boldo je kar atraktiven :)

Kaj na Vajont ne gre pa nobeden?
Voda je pljusknila čez jez in dobesedno izbrisala celotno mesto. Skoraj 2000 mrtvih v sekundi.

http://www.flawapawa.com/2012/04/vajont-2012_09.html
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ So sep 01, 2012 5:32 pm

to niti ni tako dalec, cca. 200 km
en nedeljski izlet :D
turbo inside
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Ne sep 02, 2012 9:32 pm

in res...en nedeljski izlet je bil :)
nisem si mogel predstavljati kaj se je v Vajontu zgodilo :shock:

plan poti:
https://maps.google.si/maps?saddr=Koper ... 3,4,5&z=10

edit: par slik ;)
kar je ostalo od jezera. sedaj se izteka v drugo stran
Slika

na levi se vidi gmoto, ki se je usula v jezero. nekoc je bilo tu 200m vode, sedaj 100m visok kup materiala :huh:
Slika

vasica 150m visje od jezera. do tu je segal val ki je nastal ko se je hrib sesedel v jezero
Slika
turbo inside
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a 4vale6 To apr 15, 2014 1:58 pm

_furby_ je napisal/-a:in res...en nedeljski izlet je bil :)
nisem si mogel predstavljati kaj se je v Vajontu zgodilo :shock:

plan poti:
https://maps.google.si/maps?saddr=Koper ... 3,4,5&z=10

edit: par slik ;)
kar je ostalo od jezera. sedaj se izteka v drugo stran
Slika

na levi se vidi gmoto, ki se je usula v jezero. nekoc je bilo tu 200m vode, sedaj 100m visok kup materiala :huh:
Slika

vasica 150m visje od jezera. do tu je segal val ki je nastal ko se je hrib sesedel v jezero
Slika


@Furby, eno vprašanje glede Vajont-a. Kako se da prit na sam jez?, verjetno imajo kakšno peš pot? Malo se mi kolca po kakšni lepi gorski cesti, pa bi se zapeljal v tiste konce z mojo na en izlet... :lol:
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ To apr 15, 2014 4:18 pm

Parkiras za jezom tam kjer je bilo nekoc jezero in pol se sprehodis dol. Lahko tudi po jezu hodis, samo ne vem ce je kaj malega za placat al ne. ;)

p.s. pejdi za Maniago in iz une strani proti Vajontu. Prelepa cesta in pokrajina. Ko se vracas pa grws lahko okoli po drugi strani (una proti Bellunu)
turbo inside
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov