Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a Kegl Po avg 08, 2011 11:35 am

_furby_ je napisal/-a:
Kegl je napisal/-a:
Rey je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:uuuu :-:o glede porabe

jaz ko ga stisnem vsaj uzivam, zvok, moc... ti pa povzrocas preglavice v zracnem prometu :mrgreen:


v času recesije je bolj pomembno kolkokrat si na pumpi =P
Traktor power :mrgreen:



a ti maš dizlaša rey??? :o


on je ta falot ja. :mrgreen:
glede temperatur je pa tko. v dolinah je bilo kar okoli 25, na prelazih (2000m +) je bilo okoli 12, ponoci v livignu cca. 8, ko nas je vjela nevihta na 2100m se je ohladilo na ene 4-5 stopinj.
jaz sem primorc, meni mraz ne pride do zivega =P


sej jst tut motim zračni promet :mrgreen:

3x sm ga že vidu pa še nisem porajtu da je dizlaš...zato sm mal :shock:
glede tebe in mraza pa vem ja...se spomnem aprila v domžalah, k je bil en cajt mraz ti pa tkole "po primorsko" :D
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a ggorenc Po avg 08, 2011 11:48 am

U lepe slikice! Fino, da zna se kdo uzivati kje drugje kot na 40C na morju. :D

Kolikokrat sta pa bremza skurila?
 
Uporabniški avatar
Rey
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Ne mar 15, 2009 9:21 pm
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a Rey Po avg 08, 2011 12:14 pm

pinny je napisal/-a:huda malca :mrgreen:


Mortadela rulzzz :mrgreen:

Kegl je napisal/-a:
Rey je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:uuuu :-:o glede porabe

jaz ko ga stisnem vsaj uzivam, zvok, moc... ti pa povzrocas preglavice v zracnem prometu :mrgreen:


v času recesije je bolj pomembno kolkokrat si na pumpi =P
Traktor power :mrgreen:



a ti maš dizlaša rey??? :o


Diesel powah :evil:
Kia tako lepo prede, da niti ne opaziš da je traktor mašina :lol:
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Po avg 08, 2011 7:48 pm

ggorenc je napisal/-a:U lepe slikice! Fino, da zna se kdo uzivati kje drugje kot na 40C na morju. :D

Kolikokrat sta pa bremza skurila?


ja, dosti boljse od morja je to.
bremze so pri meni 2x trpele, pa se to bom reku zaradi malo pretiravanja :twisted:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Mindflash
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: To sep 19, 2006 6:27 pm
Kraj: Koper

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a Mindflash Po avg 08, 2011 8:21 pm

Kako sta pa vajina navigatorja preživela? :D Sta lahko kaj sedli za volan ali ne? :) No, resno me zanima kakšen vtis je na njiju pustila cela tura... Da vidim, če se sploh splača mojega kopilota s sabo jemat na take ture ali je bolje it samo v moški družbi.

PS: Furby, sedaj na slikcah vidim da sta tvoja in moja draga sošolki. Sem razmišljal od kje si mi znan pa sem se spomnil, da smo se enkrat srečali v Cityparku v LJ. ;)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Po avg 08, 2011 8:31 pm

Mindflash je napisal/-a:Kako sta pa vajina navigatorja preživela? :D Sta lahko kaj sedli za volan ali ne? :) No, resno me zanima kakšen vtis je na njiju pustila cela tura... Da vidim, če se sploh splača mojega kopilota s sabo jemat na take ture ali je bolje it samo v moški družbi.

PS: Furby, sedaj na slikcah vidim da sta tvoja in moja draga sošolki. Sem razmišljal od kje si mi znan pa sem se spomnil, da smo se enkrat srečali v Cityparku v LJ. ;)


ha ha...majhen je ta svet. se mi zdi da se spomnem ja. drugic :pivo

ma na koncu je blo moji lepo en tak izlet naredit. ne sprasuj pa kaj je blo med voznjo. :roll:
parkrat smo se zalovili z enim minijem, pa z A3 in se z par drugimi in sem jih pol poslusal se celo popoldne. das ji fotoaparat v roke, pa je reseno =P
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a maniaxxx Po avg 22, 2011 4:16 pm

_furby_ je napisal/-a:
Mindflash je napisal/-a:Kako sta pa vajina navigatorja preživela? :D Sta lahko kaj sedli za volan ali ne? :) No, resno me zanima kakšen vtis je na njiju pustila cela tura... Da vidim, če se sploh splača mojega kopilota s sabo jemat na take ture ali je bolje it samo v moški družbi.

PS: Furby, sedaj na slikcah vidim da sta tvoja in moja draga sošolki. Sem razmišljal od kje si mi znan pa sem se spomnil, da smo se enkrat srečali v Cityparku v LJ. ;)


ha ha...majhen je ta svet. se mi zdi da se spomnem ja. drugic :pivo

ma na koncu je blo moji lepo en tak izlet naredit. ne sprasuj pa kaj je blo med voznjo. :roll:
parkrat smo se zalovili z enim minijem, pa z A3 in se z par drugimi in sem jih pol poslusal se celo popoldne. das ji fotoaparat v roke, pa je reseno =P


Furby..al pa Lukata zraven povabit pa Anjo k njemu, pol pa maš mir za kak športen dan :mrgreen: . Drugače pa lepe fotke, seveda pa nisem niti pričakoval da boš ti "oblečen", bomo vidli če bomo naredli kak snow meet če boš vsaj takrat pršu v dolgih rokavih :mrgreen: .

Kr žal mi je, da nisem šel zraven, naslednjič če bo le možno me štejte zraven.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Po avg 22, 2011 5:25 pm

ja drugic povabimo lukca kot spremljevalno vozilo. ze ki ima najbolj zanesljiv voz :mrgreen:

ja no...neki prevec se mi ni dalo oblacit. itak je bilo najmanj okoli 11 stopinj, razen ko je bila nevihta se je spustilo na 4-5. pa kaj je to za primorca =P
v dolgih rokavih bom na kakem zimskem meetu (ampak brez bunde)

ne skrbi...se bo slo se kdaj v prihodnje. v najslabsem primeru gremo spet naslednje leto :twisted:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Ne jun 10, 2012 4:02 pm

da malo obudim tole temo. razmisljam tudi letos eno tako turo vzgat, sicer se razmisljam v kero smer. :)
malo sem gledal, da bi se odpravu na Gotthard Pass in okoliske prelaze. ce bo cas, bi morda potegnu do Monaka, Nice ...

je bil kdo tam okoli, ima kdo se kako idejo :?:
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a maniaxxx Ne jun 10, 2012 4:12 pm

_furby_ je napisal/-a:da malo obudim tole temo. razmisljam tudi letos eno tako turo vzgat, sicer se razmisljam v kero smer. :)
malo sem gledal, da bi se odpravu na Gotthard Pass in okoliske prelaze. ce bo cas, bi morda potegnu do Monaka, Nice ...

je bil kdo tam okoli, ima kdo se kako idejo :?:



Kdaj približno pa mislite tole izvedit? Kolk kilometrov je tole vse skup?


Drugače še vedno ostane najlepša cesta na svetu ( Romunija.press )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Ne jun 10, 2012 4:28 pm

Koper - San Gotthard je 600 km, Furkapass je v blizini ... od tam do Monte Carla je malo manj kot 500 km. vse skupaj okoli 2000km
nimam se datuma. avgusta po moje enkrat.

Romunija je plan B :twisted: ce bo volja (beri denar) lahko da bo se letos tudi to. do tam pa je okoli 1200km :?
Zadnjič spremenil _furby_, dne Ne jun 10, 2012 4:30 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
turbo inside
 
Uporabniški avatar
davorz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 604
Pridružen: Pe apr 20, 2007 10:43 am
Kraj: Velenje

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a davorz Ne jun 10, 2012 4:29 pm

Jaz sem bil prejšnji teden gor in je fenomenalno. Naredili smo tridnevno turo po Dolomitih, prvi dan smo prespali v Arrabi, drugi dan, po spustu s Stelvia pa v Livignu. Tam so cene goriva občutno nižje kot pri nas (diesel 1.008€). Naslednje jutro nas je presenetil sneg v Livignu :)
zakaj imamo moški radi ženske v usnju?? ker dišijo po novem avtu :):)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Ne jun 10, 2012 4:32 pm

davorz je napisal/-a:Jaz sem bil prejšnji teden gor in je fenomenalno. Naredili smo tridnevno turo po Dolomitih, prvi dan smo prespali v Arrabi, drugi dan, po spustu s Stelvia pa v Livignu. Tam so cene goriva občutno nižje kot pri nas (diesel 1.008€). Naslednje jutro nas je presenetil sneg v Livignu :)


ce bos pogledal par strani nazaj bos videl, da smo mi lani imeli podobno turo.
letos pa gledam, da bi sem nekam drugam ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Po jun 11, 2012 7:42 am

Gotthard pass
Slika

Furkapass
Slika
turbo inside
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a 4vale6 Po jun 11, 2012 8:44 am

davorz je napisal/-a:Jaz sem bil prejšnji teden gor in je fenomenalno. Naredili smo tridnevno turo po Dolomitih, prvi dan smo prespali v Arrabi, drugi dan, po spustu s Stelvia pa v Livignu. Tam so cene goriva občutno nižje kot pri nas (diesel 1.008€). Naslednje jutro nas je presenetil sneg v Livignu :)


A Italija nima enotne cene goriva al kako?

Grem pa tudi jaz čez Stelvio v kratkem (čez dober teden), kot del roadtripa po švici (pot za nazaj pa je začrtana čez Gotthard Pass), že komej čakam, upam da bo vreme vredu...
A je drugače kak prelaz za plačat, tako kot npr. tunel?
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Po jun 11, 2012 11:26 am

4vale6 je napisal/-a:
davorz je napisal/-a:Jaz sem bil prejšnji teden gor in je fenomenalno. Naredili smo tridnevno turo po Dolomitih, prvi dan smo prespali v Arrabi, drugi dan, po spustu s Stelvia pa v Livignu. Tam so cene goriva občutno nižje kot pri nas (diesel 1.008€). Naslednje jutro nas je presenetil sneg v Livignu :)


A Italija nima enotne cene goriva al kako?

Grem pa tudi jaz čez Stelvio v kratkem (čez dober teden), kot del roadtripa po švici (pot za nazaj pa je začrtana čez Gotthard Pass), že komej čakam, upam da bo vreme vredu...
A je drugače kak prelaz za plačat, tako kot npr. tunel?


Livigno je brezcarinsko obmocje (naj kdo popravi ce se motim) zato je bencin, alkohol itd. tolko bolj poceni. lani je bil dizel okoli 90 centov, bencin pa drobiz preko 1 euro ;)

tako da se ti splaca tam tankat, pa tudi prenocisca niso draga. sicer malo poglej vreme, ker te dni snezi na Stelviu :)
za placat je samo tunel z livigna proti severu (svici), pa se to ni neki dosti
turbo inside
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a 4vale6 Po jun 11, 2012 11:31 am

_furby_ je napisal/-a:... sicer malo poglej vreme, ker te dni snezi na Stelviu :)

Fak pa res majo sneg, jst upam da bo kej bolš do 21.6 ...

btw: hvala za info!
Zadnjič spremenil 4vale6, dne Po jun 11, 2012 11:32 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Po jun 11, 2012 11:32 am

4vale6 je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:... sicer malo poglej vreme, ker te dni snezi na Stelviu :)

Fak pa res majo sneg, jst upam da bo kej bolš do 21.6 ...


verige zraven =P
turbo inside
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a 4vale6 To jun 26, 2012 4:20 pm

Evo v nedeljo sem sem vrnil iz Švice, blo je super. Stelvio je res neverjeten :shock: , ni pa neki za divjat. Ogromno motoristov in kolesarjev (kljub temu da je bil to četrtek dopoldne) ter ozka cesta ne dajejo neki samozavestnih občutkov za tiščat :D . Druga stran (proti Švici) se nekolko bolj odpre, tam se je dalo pa malo lepše peljat.

Sva pa z punco naletel na eno težavico na poti domov, na cestninski postaji v Italiji je bil pokvarjen avtomat za plačilo z gotovino, tako da nisem mogel plačat, ampak sem samo dobil račun. Zdej me pa zanima kje lahko to poravnam. Na naslednji cestninski tega nisem mogel narest ker je že od druge "firme" in so rekli da ne gre, pošte so ble v nedeljo zaprte, tud na letališču sva se vstavla pa ni nobene pošte, danes sem bil pa na banki da bi plačal v račun tujino pa tudi ne gre, ker je na računu premalo podatkov. Baje da se da plačat prek neta, mi lahko kdo prosim pove kje?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a GiGi1985 To jun 26, 2012 5:04 pm

@4vale6
Katero podjetje trži ta odsek, naboljše, da njih kontaktiraš, če imaš na listku napisane podatke?
Drugače pa poizkusi tukaj:
http://www.autostrade.it/en/rmpp/index.html

lp
Freude am Fahren
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov