Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Po avg 09, 2010 10:41 pm

23.6.09 je bilo tako na Timmelsjochi
Slika

:)
 
gofra
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 22, 2007 8:56 pm

Napisal/-a gofra Sr sep 01, 2010 2:50 pm

No, kak update glede Stelvia morda?

Zdajle je verjetno ze prepozno (sneg) za gor rinit, pa vendar...


LpF
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Sr sep 01, 2010 4:54 pm

gofra je napisal/-a:No, kak update glede Stelvia morda?

Zdajle je verjetno ze prepozno (sneg) za gor rinit, pa vendar...


LpF


Jaz imam orožje X, za take razmere :lol: :lol:
Zdaj ko je konec dobe avtodomov po tisti ozki cesti, sem se odločil da grem 15 oktobra malo preleteti ovinke 8) 8) , čeprav sem zadnjikrat preklel to gužvo sredi poletja da so me bolje bolela usta kot rit od sedenja ;)

P.S. če ne veš kakšno orožje poglej pod moj podpis
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Sr sep 01, 2010 6:49 pm

jaz nisem uspel se it. zdej cez kak teden bom mel dopust (al ta ali pa naslednji) in sem neki studiral it en tak malo daljsi giro z avtom. tko da ce bodo razmere ok pride vmes definitivno stelvio, potem pa se naprej ;)
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a airmike So okt 02, 2010 10:18 pm

Priporočam Nockalmstrasse v Avstriji! Sem bil danes gor in je noro! Sam bremze si porihtajte če mislite tiščat.
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Ne okt 03, 2010 6:55 pm

:tomidelej: Odličen post airmike. Samo priporočam, da si vzamete cel vikend :vrum

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Napisal/-a Kalos Ne okt 03, 2010 7:16 pm

Hehe ravno danes sem razmišljal o Stelviu, in vidim to temo :)
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a airmike Ne okt 03, 2010 9:10 pm

@ Zian za mene se je skoraj slabo končalo ker serijske bremze niso zdržale oz so se pregrele.

Evo en filmček

http://www.youtube.com/watch?v=xV8RWuVjTLc
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a tristan01 Ne okt 03, 2010 9:23 pm

airmike je napisal/-a:@ Zian za mene se je skoraj slabo končalo ker serijske bremze niso zdržale oz so se pregrele.

Evo en filmček

http://www.youtube.com/watch?v=xV8RWuVjTLc


Me sploh ne preseneča. Vožnja na taki cesti je umetnost, še posebej če voziš dinamično da ne rečem hitro. Vzpon je naporen za motor, spust za zavore.

Pri spustu je potreno zelo dobro poznati svoje vozilo in njegove meje. Hiter spust je lovljenje tanke meje med pregretimi zavorami in polnim izkoristkom le teh, to pa zahteva veliko odločnega dela z menjalnikom in motorjem, da se vsaj del zaviralne sile prenese z zavor na motor.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
airmike
Uporabnik
 
Prispevkov: 1214
Pridružen: Po okt 12, 2009 12:20 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Napisal/-a airmike Ne okt 03, 2010 9:28 pm

tristan01 je napisal/-a:
airmike je napisal/-a:@ Zian za mene se je skoraj slabo končalo ker serijske bremze niso zdržale oz so se pregrele.

Evo en filmček

http://www.youtube.com/watch?v=xV8RWuVjTLc


Me sploh ne preseneča. Vožnja na taki cesti je umetnost, še posebej če voziš dinamično da ne rečem hitro. Vzpon je naporen za motor, spust za zavore.

Pri spustu je potreno zelo dobro poznati svoje vozilo in njegove meje. Hiter spust je lovljenje tanke meje med pregretimi zavorami in polnim izkoristkom le teh, to pa zahteva veliko odločnega dela z menjalnikom in motorjem, da se vsaj del zaviralne sile prenese z zavor na motor.

LP Tristan01


Se popolnoma strinjam :D Čeprav moj avto ma neventilirane diske tak da ne rabi velik da se skurijo :D
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a =ZiAn= Po okt 04, 2010 10:45 am

airmike je napisal/-a:@ Zian za mene se je skoraj slabo končalo ker serijske bremze niso zdržale oz so se pregrele.


No to res ni fajn, ampak nč skrbet, je poskrbljeno za ustavljanje ;) Maš PM.

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Po jul 11, 2011 10:20 pm

kar nam lani ni uspelo, nam bo pa letos. danes je padla odlocitev in ce bo vreme ok se odpravljamo giro na Stelvio, pa se na okoliske prelaze itd. slo naj bi se 2. avgusta. ce je se kdo zainteresiran se lahko javi, ce ne pa gremo sami =P

zdej pa me zanima, ce je bil kdo gor zadnje case, kako je stanje... in pa predvsem, kam se lahko se odpravimo drugam?
plan naj bi bil Belluno, Cortina d Ampezzo, Brunico, Bolzano, Merano, Stelvio in povem po drugi strani nazaj. druga varjanta pa bi bila za Tolmezzo, Forni in pol naprej proti Stelviu :D
turbo inside
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a ban To jul 12, 2011 10:27 pm

_furby_ je napisal/-a:kar nam lani ni uspelo, nam bo pa letos. danes je padla odlocitev in ce bo vreme ok se odpravljamo giro na Stelvio, pa se na okoliske prelaze itd. slo naj bi se 2. avgusta. ce je se kdo zainteresiran se lahko javi, ce ne pa gremo sami =P

zdej pa me zanima, ce je bil kdo gor zadnje case, kako je stanje... in pa predvsem, kam se lahko se odpravimo drugam?
plan naj bi bil Belluno, Cortina d Ampezzo, Brunico, Bolzano, Merano, Stelvio in povem po drugi strani nazaj. druga varjanta pa bi bila za Tolmezzo, Forni in pol naprej proti Stelviu :D

Passo Gavia ;)
 
Uporabniški avatar
Eazy-O
Uporabnik
 
Prispevkov: 1119
Pridružen: Po jun 07, 2004 11:36 am
Kraj: Somewhere Over The Rainbow...

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a Eazy-O To jul 19, 2011 9:52 am

Hm, zanimivo... Lani sva bila gor s tamalo in to ravno enkrat julija-avgusta, pa je bila cesta precej prazna. Je pa res, da sva morala počakat neko kolesarsko dirko, potem pa hop gor.

Ena na poti gor iz Bormia, sva si naredila piknik in snežaka. :D
Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ To jul 19, 2011 10:29 am

upam da tudi mi ne bomo ujeli kake guzve. bi blo ze prelepo imet malo prazne ceste :twisted:

konec tedna mi bo pa kolega porocal kako je gor, tko da samo pot se splaniramo in akcija :D
turbo inside
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Sr jul 27, 2011 6:33 pm

zdej sem malo studiral in po moje bi prespal v Livignu. naslednji dan pa bi lahko potegnil proti Davosu. naj bi bila lepa cesta in pokrajina do gor. :D
ima kdo izkusnje z tem koncem :?:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a mihaing Sr jul 27, 2011 6:42 pm

Če bi štartali tretjega bi šel še jaz z mojim skuterjem :mrgreen: :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Sr jul 27, 2011 6:43 pm

mihaing je napisal/-a:Če bi štartali tretjega bi šel še jaz z mojim skuterjem :mrgreen: :mrgreen:


gres resno? se en kolega je omenjal da bi sel zraven z "skuterjem" :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a mihaing Sr jul 27, 2011 7:07 pm

Res bi šel, samo povej za koliko časa mislite iti, ker ga nimam ravno veliko na voljo.

In če bo deževje ne grem, ker se z motorjem ne mislim jehati po hribih in zgulenih cestah
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Prelaz Stelvio

Napisal/-a _furby_ Sr jul 27, 2011 7:15 pm

zdej se tko na hitro pogledal vreme in napovedujejo od srede naprej malenkost padavin (nic hujsega) mozno da celo ne bo nic.
zdej se moramo se z kolegom zmenit za tocen datum, ceprau bo vrjetno kar ponedeljek, torek, kr upamo da bo cim manj guzve pa lepse vreme.

smo se na vezi ;)
turbo inside
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov