evo me, da naredim kratek povzetek vsega skupaj. blo je specialno, jaz sem se ogrel da bi podaljsal se za kak dan, ampak mi zelja ni bila uslisana
startali smo v ponedeljek ob 5:30 z Ankarana. po AC za verono, ter naprej do San Michele all'adige (Mezzolombardo). nato po stari cesti do Cles-a
od Cles-a smo se pocasi dvigali na Passo del tonale
nato pa je sledil spust do Ponte di legno. moja rja ni zdrzala vec in je blo treba malo dotankat. seveda so me italijani izropali z njihovo ceno goriva
nato nam je adrenalin in strah po krvi poslal dvig na Passo Gavia
tu je se filem, da se vidi bolj realno stanje
http://www.youtube.com/watch?v=R06D-bEJwj8pot nas je vodila mimo Bormia do Torri di Fraele
malo off road-a do Lago di Cancano
prespali smo v Livignu (hotel Aquila) za smesno ceno, pa tudi tankali smo za 1.09 eura/liter (dizel ce se ne motim je bil 95 centov)
naslednji dan pot preko Forcola di livigno
do Passo del Bernina
spust mimo Poschiava do Tirana
od Tirana mimo Sondria do Colica je bla lepa cesta, ampak malo prevec guzve. od tam proti Chiavenni, ter preko Maloja pass do St. Moritza
iz St. Moritza smo sli na Julierpass (raj za norce
), preko Tiefencastel-a do Davosa in Zernez-a
na tej poti sem se malo lovil za enim Minijem ampak mi je pol punca preprecla da bi se veselje nadaljevalo
konkurenca na poti
iz zerneza proti livignu smo podaljsali na uzivaski Ofenpass in potem povratek nazaj, preko tunela proti livignu
video
http://www.youtube.com/watch?v=WWxS8lF-V7wnocno igrackanje za konec 2. dne
3. dan pa je bil cas povratka. iz livigna preko Passo Eira - Trepalle
do Bormia in nato na Stelvio
video v 4ih delih
http://www.youtube.com/watch?v=kRKgP-UkqVo http://www.youtube.com/watch?v=AVFxD-9Yhx8 http://www.youtube.com/watch?v=vAKiG6aUPpo http://www.youtube.com/watch?v=gBJMOxqcWmEiz stelvia smo sli do merana, kjer sva z davorjem izgubila sled en za drugim
ko smo se spet nasli smo sli proti Sterzingu, preko Jaufenpass-a (nepozabno)
video (kaj naredit, ko te na visini preko 2000m ujame toca, sodra...)
http://www.youtube.com/watch?v=3rS0Kx2X5JI http://www.youtube.com/watch?v=PWFItME2EzIod tam po AC do Bressanona, preko hribov do Brunica in Dobbiaca do Misurine
nato je sledila nocna voznja od Misurine preko Auronza, Forni di sotto, Ampezzo do Tolmezza. od tam pa AC mimo Udin do Trsta
kot vidite je blo mega. avti preziveli. ceprau z uno sodro je postalo malo zanimivo. sicer jaz imam se vedno zimske gor, je pa zato bil davor z njegovimi Eagle F1 malo v dvomih
pa se link od slik
http://www.shrani.si/index.php?kaj=albu ... lija+svica