Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Ljubljana - Reka

Napisal/-a simply So avg 20, 2011 3:57 pm

Ti primerjaš makadam z asfaltirano cesto.
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Ljubljana - Reka

Napisal/-a dottore So avg 20, 2011 5:49 pm

Mislim predvsem na odsek od Čepovana do Mosta na Soči (kateri je vsaj zame grozljiv ;) ). Sicer pa se vsakemu zdijo domače ceste dobre, neke oddaljene pa :shock: :? .
 
kixs
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 760
Pridružen: Sr feb 09, 2005 5:06 pm

Re: Ljubljana - Reka

Napisal/-a kixs Po avg 22, 2011 8:37 am

Lepo ste se razpisali 8)

Sem pa to stran nazadnje pogledal v petek popoldne in takrat je bil moj prejsnji post se zadnji.

Odlocil sem se, da grem po "klasicni" varianti: Postojna-Pivka-Ribnica-Il.Bistrica-Reka. Start je bil iz Iv.Gorice malo kasneje kot sem nacrtoval - ob cca 6:15, v Basko pa smo prisli ob 9:30. Voznja turisticno pocasna (po AC 100km/h) in nato od Postojne do Baske skoz v "tekoci" koloni. Povprecna hitrost po GPS-u pa 67km/h (z vsemi postanki-cestnina, meja).

Nazaj sem se odlocil, da grem cez Knezak, ceprav guzva ni bila taksna kot prejsnji dan. Start v Baski ob 16:45, prihod v Iv.Gorico ob 18:35. Povprecna hitrost pa 71km/h.

Obe varianti sem peljal prvic in nobena ni prav slaba. Tudi cez Knezak je bilo nekaj turistov, ki ti lahko "pokvarijo" pot.

PS:
Cas "Start in cilj" je bolj od oka, medtem ko je povprecni cas voznje tocen. Voznja na AC in reski obvoznici enaka v obeh primerih, ostale ceste pa koliko se je peljala kolona.

Pa hvala za predloge!
Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov