Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Monte Carlo - Nica - Cannes - St. Tropez

Napisal/-a simply Pe avg 13, 2010 5:11 pm

Slike povedo več kot 1000 besed. Velikost sem pustil originalno.

Več slik sledi kasneje - če bo čas. ;)

Najprej živalice, nato živali.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

[/img]
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl Pe avg 13, 2010 7:17 pm

lepo lepo

jst sm bil tut lani monako-sospel-nica-cannes-antibes-menton in je blo zakon! :D
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11008
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan So avg 14, 2010 6:39 am

Super slike :tomidelej:

Si potovall tja z avtom?

Jaz razmišljam, da bi šli enkrat do Monaca z avtomobilom in bi bili vsi napotki in predlogi dobrodošli.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply So avg 14, 2010 9:31 am

Kaj posebnega ni. Italia AC : 45 EUR v eno smer - okrog 700km od SLO-ITA meje.

Okoli Nice so cestnine vsakih 5km po cca. 2 EUR.

Imaš dosti za videt, marsikam it...

Skupno je prišlo cca. 2300km.

Edinole St. Tropez je bil nabit do amena - pred leti ni bilo tako. Postaja nekakšna meka za bogate mladostnike, ki se udeležujejo takšnih in drugačnih zabav.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl So avg 14, 2010 10:14 am

martin_krpan je napisal/-a:Super slike :tomidelej:

Si potovall tja z avtom?

Jaz razmišljam, da bi šli enkrat do Monaca z avtomobilom in bi bili vsi napotki in predlogi dobrodošli.


ti sam pejt, maš kej za videt, sam si poglejte še druga mesta, k so dost blizu :D edino kar je, je mal dražje (benz, cestnine, itd) sam se splača...

vse ostalo je pa tko kot ti je simply povedal
 
Uporabniški avatar
grizli
Novinec
 
Prispevkov: 337
Pridružen: So dec 26, 2009 1:47 pm

Napisal/-a grizli So avg 14, 2010 12:23 pm

Po Azurni obali in Provansi je skoraj greh uporabljati AC :)

Bolj se splača voziti po vzporednih regionalkah - vožnja ne bo bistveno daljša, odpadejo pa drage cestnine, pa še precej več lahko vidiš in doživiš. In tudi benz je bistveno cenejši tam kot pa ob avtocestah.
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11008
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan So avg 14, 2010 3:22 pm

Kaj pa prenočitev?

A ste že pred potovanjem rezervirali sobo ali pa ste našli hotel/motel/whatever takrat, ko ste se odločli za počitek? Prespat v avtu na postajališču je varno?
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Napisal/-a Kegl So avg 14, 2010 3:31 pm

martin_krpan je napisal/-a:Kaj pa prenočitev?

A ste že pred potovanjem rezervirali sobo ali pa ste našli hotel/motel/whatever takrat, ko ste se odločli za počitek? Prespat v avtu na postajališču je varno?


mi smo bli kr v kempu in je blo vse super, drago pa tut ni! francija ma pocen kempe...hoteli pa znajo bit kr zasoljeni pomoje...sploh če boš kje ob obali :D mal si poglej na amzs k majo linke od prenočišč...ti bo zihr kej pomagal! kar se tiče pa postajališč vrjetno je varno samo ne vem pa če je dovoljeno! se pa spomnem ko sm bil v španiji in ko smo se vračal v LJ smo se ustavl nad monakom na enmu počivališču, ki je dobesedno skrit...tko se spustiš ene par 10m dol ob avtocesti, obdan je z drevesi, tm maš neke WCje in zakon razgled na monako, in če bi to najdl bi blo fajn za prespat, k tm ti nebi pomoje noben težil :D

aja pa v franciji maš tut motele ob avtocesti, kjer lahko prespiš! pa kokr se spomnem ni blo neki drago, pa še zajtrk maš :D
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply Po avg 16, 2010 6:41 pm

Mi smo spali v hotelu - Cannes.

Res pa so hoteli kar dragi, eno noč pa sva prespala v St. Tropezu ( ni šlo več nazaj oops) in ker nisva imela rezervirano je bilo zelo drago.

Malček se pa da tudi zdilat če ste v večih. Mi smo bili trije pari.

Kampov je ogromno - predvsem v okolici St. Tropeza.
Zadnjič spremenil simply, dne Ne avg 29, 2010 12:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Napisal/-a moj-avto So avg 28, 2010 1:49 pm

Jaz sem bil v MonteCarlu. Vidi se dosti luksuza in dragega kiča. Sicer mesto ni nič posebnega. Drago za znoret!
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic Ne sep 05, 2010 11:28 pm

grizli je napisal/-a:Po Azurni obali in Provansi je skoraj greh uporabljati AC :)

Bolj se splača voziti po vzporednih regionalkah - vožnja ne bo bistveno daljša, odpadejo pa drage cestnine, pa še precej več lahko vidiš in doživiš.
Iz lastnih izkušenj lahko to vsekakor potrdim.

moj-avto je napisal/-a:Jaz sem bil v MonteCarlu. Vidi se dosti luksuza in dragega kiča. Sicer mesto ni nič posebnega. Drago za znoret!
Če ni skrivnost, kaj recimo pa si tam kupil, da je bilo tako drago?

Jaz sem tam sicer nisem kupil drugega kot le plačal dve kavici (v priobalnem kafiču tam zraven tribun, kjer je štart dirke F1, kadar je v Monte Carlu, skratke dokaj centralna lokacija, bi človek rekel), ampak je bila kava vseeno cenejša kot v kateremkoli zakotnem mestecu v južni Franciji... (BTW, Francija je draga)

Človek bi skorajda pomislil, da v resnici nikoli nisi bil tam...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
AU
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To maj 23, 2006 10:30 am

Napisal/-a AU Po sep 06, 2010 9:35 am

Se strinjam da je v tem delu vožnja po avtocesti skoraj kriminal. Lokalne ceste v okolici Saint Trope-ja, Nice, Cannes-a, MonteCarla se mi zdijo kot pravljica. (bil pred leti za prvomajske počitnice, ko vse cveti in zeleni...:). Sigurno se bom vrnil še kdaj.

Hotel tri zvezdice v mestecu EZE(mestece kot pravljica), ki je takoj nad MonteCarlom (5km) je bil 50EUR (nočitev in zajtrk 2 osebi).

Podobno kot je napisal že nekdo pred mano, so določenni lokali dragi v povprečju pa nič posebnega (Recimo pizza v MonteCarlu skoraj tik ob morju 6EUR). Kava na obmorski promenadi v SAN Remu 0,80 EUR.

Skratka splač se it, glede stroškov pa kot so ti že napisali!

Lp
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Po sep 06, 2010 9:48 am

Podobno turo sem nardil lani. Sam še mal podaljšano :) Slo-firence-piza-san remo-montecarlo-nica-cannes-st.tropez.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To sep 07, 2010 1:01 pm

Tudi mi smo bili v zadnjih avgustovskih tednih na tem področju, a smo potem nadaljevali še naprej proti Provansi ter skoraj do meje s Španjio. Azurna obala je lepa, a zelo turistična in predvsem avgusta precej polna. Celoten turizem je naravnan predvsem proti ljudem z debelejšimi denarnicami, medtem ko je za popotnike ponudba malce manj prijazna. V glavni sezoni, ki je v Franciji predvem avgusta, bi zato raje predlagal kakšen drug del Francije, Azurno pa raje obiščite septembra ali junija, začetek julija,
 
marinakorosec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jan 15, 2011 6:55 am

Re: Monte Carlo - Nica - Cannes - St. Tropez

Napisal/-a marinakorosec So jan 15, 2011 7:04 am

So še lepša mesta ob obali tega sveta, majhna in pristna. Monte in ostali so dogovor bogate elite, da privabi ostale a žal so pretirali s cenami. Kvadrat 12-18.000 Eur ?
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov