Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
Shadez
Novinec
 
Prispevkov: 139
Pridružen: So maj 15, 2010 5:57 pm
Kraj: Lost in stereo

Grčija (Olimp and beyond)

Napisal/-a Shadez Ne avg 15, 2010 7:28 pm

Lep pozdrav vsem!

Torej moški del naše familije se odpravlja na izlet z avtomobilom, tokrat je planirana Grčija - natančneje vzpon na Olimp in potem še malo znamenitosti po Peloponezu. Plan je tak, da bi se iz Slovenije odpravili okoli polnoči v upanju na čim manjšo gužvo čez Hrvaško, potem pa bi nekje popoldan naslednji dan prišli v grčijo do kampa (spali bomo v šotorih). Nato naslednji dan jaz zategnem nadubudneže pod goro, oni prespijo na gori in jih naslednji dan spet pridem iskat.
Sedaj pa me zanima, ker imamo manj izkušenj z našimi južnimi sosedi in naprej, kje se najbolj splača iti? Kako je s cesto do tja? Na kaj je treba bit pozoren pri raznih prečkanjih mej ipd (če je kaj posebnega treba imeti sabo) in pa če je kdo podobno tam že bil, kje se potem sploh splača spati-išlemo predvsem kempe? Ter tudi kakšne so cene campov?
Res da sem že veliko tudi sam zgooglal in našel, a tukaj me predvsem zanimajo vaše izkušnje.

Najlepša hvala vsem.
Patience is something you admire in the driver behind you and scorn in the one ahead.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Napisal/-a jack86 Ne avg 15, 2010 8:54 pm

Tole sem pa tudi jaz planiral, sam mi je drugo potovanje prekrižalo te načrte (cilj ni bil točn definiran, skratka nekam v Grčijo). Tako da drugo leto če bo vse posreč.
Bom pa z veseljem spremljal, če bo kdo kaj napisal tuki gor, bo tudi meni prav prišlo.

Lp, J
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Napisal/-a T2a Ne avg 15, 2010 9:07 pm

podobno turo sem dal jst letos spomladi skozi.
ne pozabi it pogledat Meteoro.
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a marjan novak Ne avg 15, 2010 9:34 pm

Skoyi vse države na poti do Grčije boš potoval BP in ne zganjaj panike, izogni se le potovanju med vikendi. Problematični so edino makedonski obmejni organi, ker rabijo za obdelavo enega avta okoli 5 minut. Letos naj bi dobili skenerje in sem upravičeno pričakoval, da bodo potekale mejne formalnosti nekoliko hitreje. Med vikendi se za prehod meje čaka tudi do 10 ur. Izhod v sili je mejni prehod Prohor Pčinjski.
Popotniki običajno prenočijo v vasici Litohoron - poceni in prijetno hladno - in potem zjutraj nadaljujejo z vožnjo do parkirišča ob vznožju gore. Lahko prespiž tudi na parkirišču, ne sanjaj pa o kampiranju na Olimpu. Pot je nekoliko težja od triglavske severne stene in ni za začetnike, seveda ne pozabi na gorniško opremo.
Svetujem vam tudi, da se izognete mejnega prehoda Evzoni/Bogorodica in greste skozi Bitolo.
Po sestopu iz olimpa se preprosto vržete v morje. Plaže so mivkaste in čiste. Če hočete višji nivo bivanja se odpeljite na polotok Halkidiki.
Uradni jezik poleg grščine še srbščina.

Za podrobnejše info. me kontaktirajte na PM

LP
 
Uporabniški avatar
Shadez
Novinec
 
Prispevkov: 139
Pridružen: So maj 15, 2010 5:57 pm
Kraj: Lost in stereo

Napisal/-a Shadez Ne avg 15, 2010 10:49 pm

marjan novak je napisal/-a:Skoyi vse države na poti do Grčije boš potoval BP in ne zganjaj panike, izogni se le potovanju med vikendi. Problematični so edino makedonski obmejni organi, ker rabijo za obdelavo enega avta okoli 5 minut. Letos naj bi dobili skenerje in sem upravičeno pričakoval, da bodo potekale mejne formalnosti nekoliko hitreje. Med vikendi se za prehod meje čaka tudi do 10 ur. Izhod v sili je mejni prehod Prohor Pčinjski.
Popotniki običajno prenočijo v vasici Litohoron - poceni in prijetno hladno - in potem zjutraj nadaljujejo z vožnjo do parkirišča ob vznožju gore. Lahko prespiž tudi na parkirišču, ne sanjaj pa o kampiranju na Olimpu. Pot je nekoliko težja od triglavske severne stene in ni za začetnike, seveda ne pozabi na gorniško opremo.
Svetujem vam tudi, da se izognete mejnega prehoda Evzoni/Bogorodica in greste skozi Bitolo.
Po sestopu iz olimpa se preprosto vržete v morje. Plaže so mivkaste in čiste. Če hočete višji nivo bivanja se odpeljite na polotok Halkidiki.
Uradni jezik poleg grščine še srbščina.

Za podrobnejše info. me kontaktirajte na PM

LP

Planiramo iti v sredo/četrtek ponoči. Mi imamo bolj v mislih, da bomo nekje ali v šotorih ali v apartmaju pri morju, tako da potem jaz naslednji dan potegnem četico na parkirišče - tam kjer se začne hoja in potem grejo oni gor do koče, kjer bodo prespali, jaz pa se z avtomobilom odpravim nazaj k obali in si končno privoščim ležanje na plaži. Za nazaj grede pa odvisno koliko se nam bo dalo - ali potegnemo še mimo aten do peloponeza ali pa naredimo krajšo turo do Meteore in jezera..

Za kakšne podrobnosti bom definitivno še kontaktiral, najlepša hvala!

Lp
Patience is something you admire in the driver behind you and scorn in the one ahead.
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a ChuckNorris Po avg 16, 2010 2:17 am

če ni skrivnost, z katerim avtom potujete? lp
 
Uporabniški avatar
Shadez
Novinec
 
Prispevkov: 139
Pridružen: So maj 15, 2010 5:57 pm
Kraj: Lost in stereo

Napisal/-a Shadez Po avg 16, 2010 9:28 am

Šli bomo s Scenicom dol-nič posebnega, neke hude izbire avtomobilov tudi konec koncev nimamo :)

A kdo mogoče ve, kje bi se splačalo dol spati? Lahko je apartma ali pa kemp - nekje pri obali, gledali smo da bi se zategnili malo nižje, kjer je prvič zeleno do obale(google earth ftw :) )-okoli Paralie Panteleimonos tam nekje..

Lp
Patience is something you admire in the driver behind you and scorn in the one ahead.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Napisal/-a jack86 Po avg 16, 2010 9:44 am

Jst bi mau pogledal še na www.hostelworld.com
Se zna kaj zelo dobrega dobit. Malo poglej raitings, lokacijo,...
Pri hostlih moraš bit previden.

Lp, J
 
Uporabniški avatar
Shadez
Novinec
 
Prispevkov: 139
Pridružen: So maj 15, 2010 5:57 pm
Kraj: Lost in stereo

Napisal/-a Shadez Po avg 16, 2010 9:56 am

S hostli je bolj težko v tistem delu,ker jih ni - že hotelov je manj, zato iščemo nek kemp/apartma.
Hvala vseeno.

Lp
Patience is something you admire in the driver behind you and scorn in the one ahead.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov