Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
touran23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr avg 11, 2010 4:40 pm

EUROPA PARK - NEMČIJA

Napisal/-a touran23 Pe avg 27, 2010 7:57 pm

Živjo. Je bil že kdo v Europaparku v nemčiji? Baje hud vlak smrti da dol padeš, sodeč po internetnih podatkih.. Če je mogoče kdo bil, kje točno se nahaja to, se da mogoče kje dobiti karte - kot darilo komu..?

Uzivajte, LP
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm
 
Uporabniški avatar
Tilen18
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Po nov 08, 2004 2:09 pm

Napisal/-a Tilen18 Pe avg 27, 2010 8:38 pm

 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Pe avg 27, 2010 8:43 pm

Po moje je boljš gardaland, pa še bližje je
 
Uporabniški avatar
mihant
Novinec
 
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr avg 25, 2004 12:43 am
Kraj: Lj

Napisal/-a mihant So avg 28, 2010 1:31 am

Sem bil letos v EuropaParku, vse informacije dobiš na internetu. Je vse dobro poskrbljeno, tudi za nahrbtnike (skoraj povsod jih imaš lahko sabo, samo na najhujših dveh vlakih ne, jih pa varno shranijo). Svetujem ti, da greš na večdnevni izlet, npr. 1 dan gor, prespiš v kampu (ti lahko svetujem dobrega in poceni), dan v parku in en dan nazaj. Če boš šel za vikend, boš v enem dnevu lahko ravno vse vlake preizkusil. Jaz sem bil med tednom pa sem do petih obdelal cel park, nato še dve uri za najboljše vožnje. Sicer so se takrat ravno začele počitnice v Nemčiji, najdaljša čakalna doba na vlak, ki sem jo videl, je bila 45 minut. En dan je bil kar premalo, tako da bom šel definitivno spet.

Moja ocena je, da je EuropaPark trikrat boljši kot Gardaland.

Sicer pa najhujša vlaka:
Blue Fire http://www.youtube.com/watch?v=mOXTupSag6M
Silver Star http://www.youtube.com/watch?v=Jm0xCc0f9xA
jaz niti nimam kej dost pojma o avtih.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing So avg 28, 2010 7:56 am

Sem vsako leto vsaj enkrat tam 8) 8)

Definitivno si moraš zrihtat prenočišče že zaradi same vožnje. Od ljubljane je točno 867km v eno smer. Park je urejen bolj kot bela hiše. Gardaland je ciganija v primerjavi z Evropaparkom.

Če hočeš ti dam števiko in naslov za odličen apartma (poceni in lepo urejen)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po avg 30, 2010 9:38 am

2 tedna nazaj bil v gardalandu. Najkrajši čas za čakanje je bil 80 minut, za vse bolj adrenalinsko je bil čas 120 minut in več čakanja.

Uglavnem ne grem več v gardaland med poletjem, samo še aprila ali oktobra, ko ni tok ljudi.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda To avg 31, 2010 10:36 am

nebivedu je napisal/-a:2 tedna nazaj bil v gardalandu. Najkrajši čas za čakanje je bil 80 minut, za vse bolj adrenalinsko je bil čas 120 minut in več čakanja.

Uglavnem ne grem več v gardaland med poletjem, samo še aprila ali oktobra, ko ni tok ljudi.


Ko imajo otroc počitnice so vdno gužve, sploh ob vikendih. JAz grem jutri in ne pričkujem gužve, ker se je začela šola in še sredi tedna je
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To avg 31, 2010 11:06 am

pskoda je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:2 tedna nazaj bil v gardalandu. Najkrajši čas za čakanje je bil 80 minut, za vse bolj adrenalinsko je bil čas 120 minut in več čakanja.

Uglavnem ne grem več v gardaland med poletjem, samo še aprila ali oktobra, ko ni tok ljudi.


Ko imajo otroc počitnice so vdno gužve, sploh ob vikendih. JAz grem jutri in ne pričkujem gužve, ker se je začela šola in še sredi tedna je


Jaz sem bil sredi tedna, tako da mislim, ne bo nič manj ljudi.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda To avg 31, 2010 12:48 pm

nebivedu je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:2 tedna nazaj bil v gardalandu. Najkrajši čas za čakanje je bil 80 minut, za vse bolj adrenalinsko je bil čas 120 minut in več čakanja.

Uglavnem ne grem več v gardaland med poletjem, samo še aprila ali oktobra, ko ni tok ljudi.


Ko imajo otroc počitnice so vdno gužve, sploh ob vikendih. JAz grem jutri in ne pričkujem gužve, ker se je začela šola in še sredi tedna je


Jaz sem bil sredi tedna, tako da mislim, ne bo nič manj ljudi.


Upam, da jih bo ker ni več feragoste in otroc imajo šolo
 
Crazyhorse
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne feb 20, 2011 6:17 pm

Re: EUROPA PARK - NEMČIJA

Napisal/-a Crazyhorse Ne feb 20, 2011 6:36 pm

Pozdravljeni!
Potreboval bi kakšno informacijo glede EUROPA-parka v Rust-u.Glede prenočišča bi potreboval kakšen nasvet.Šli bi štiričlanska družina , otroka stara 7 in 13 let .Je morda še prezgodaj vendar info so že zdaj dobrodošle.Šli bi namreč v sredini julija (med tednom)za ene pet dni . Kaj bi si pogledali v okolici (Strassbourg) Kaj še?V Stutgartu muzej.....V Legolandu smo bili 2009.Pa še mihaing-a (forumaša )bi vprašal za tisti naslov apartmaja ,ki ga je omenil čas nazaj.

Lep začetniški pozdrav iz Kopra, Crazyhorse :hi :hi
 
roman1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr mar 12, 2014 7:36 pm

Re: EUROPA PARK - NEMČIJA

Napisal/-a roman1234 Sr mar 12, 2014 7:44 pm

Lep pozdrav.Mihaing zanima me naslov apartmaja.
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re:

Napisal/-a carloabarth Sr mar 12, 2014 7:57 pm

pskoda je napisal/-a:Po moje je boljš gardaland, pa še bližje je


Ne, ni, garant. 8)
Fiat klub Slovenija
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: EUROPA PARK - NEMČIJA

Napisal/-a _furby_ Sr mar 12, 2014 9:38 pm

Gardaland je 3x blizje in ce ves kdaj it si tam kot car, brez guzve ;)
Bi moral malo preracunat kdaj sem ponavadi sel. Ma je blo odprto od 10ih zjutraj do 1ih ponoci. Vec kot dovolj.
turbo inside
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re:

Napisal/-a fare Sr mar 12, 2014 9:42 pm

mihaing je napisal/-a:Sem vsako leto vsaj enkrat tam 8) 8)

Definitivno si moraš zrihtat prenočišče že zaradi same vožnje. Od ljubljane je točno 867km v eno smer. Park je urejen bolj kot bela hiše. Gardaland je ciganija v primerjavi z Evropaparkom.

Če hočeš ti dam števiko in naslov za odličen apartma (poceni in lepo urejen)
Daj meni na zs številko in naslov k letos gremo tja. Tnx...
 
roman1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr mar 12, 2014 7:36 pm

Re: EUROPA PARK - NEMČIJA

Napisal/-a roman1234 Če mar 13, 2014 7:41 am

Lahko še jaz dobim naslov za apartma na zs.hvala Fare ali si mogoče dobil naslov aparmaja?Po moje ker sem komaj prijavljen še ne morem dobiti zs.
 
roman1234
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr mar 12, 2014 7:36 pm

Re: EUROPA PARK - NEMČIJA

Napisal/-a roman1234 So mar 15, 2014 9:29 am

Takole najcenejši hotel je Euro-hotel 5 min vožnje do parka,stane pa 70 eurov na noč z zajtrkom za eno osebo.Zelo ugodno je spanje v njihovem kampu.Če najameš indijanski šotor za 4 osebe pride 88 evrov na noč za vse štiri.V šotoru imaš luč in eno vtičnico,4 postelje vzglavnik spalko in brisače pa moraš prinesti s sabo.V njihovem kampu je tudi nekaj restavracij ena tudi samopostrežna.Seveda so tudi wcji in tuši.Najameš lahko tudi kavbojsko prikolico ali pa leseno hiško.Prideš lahko tudi z svojom avtodomom ali pa z avtom in šotorom.To je še ceneje za 4 odrasle pribl. 30 do 40 evrov.Če bivaš v njihovem kampu imaš tudi cenejše vstopnice za v europa park.Torej jaz sem se odločil da grem v park z lastnim prevozom.Z sabo bom vzel manjši šotor.Če v njihovem kampu ne bo možno najeti šotora bom postavil svoj šotor če pa bo vse zasedeno pa je v bližnji okolici polno lepih in zelo ugodnih kampov.Tudi v Bljižni Franciji je en zanimiv kamp 5 min vožnje do parka.Vendar moraš prečkat reko reihn z nekakšnim splavom.Tako da če ne bo šlo drugače bomo šli v tale kamp http://www.campingpark-oase.de/de .Od tega kampa pa do europa park je 12km.lep pozdrav
 
MTROJA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne maj 18, 2014 4:43 pm
Kraj: MB

Re: EUROPA PARK - NEMČIJA

Napisal/-a MTROJA Ne maj 18, 2014 4:45 pm

Kakšne so pa gužve v europa parku?
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov