Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Napisal/-a jack86 Pe sep 17, 2010 2:22 pm

Hvala!

Jaz bi še "potegnil" do atlantika. Koliko dni vam je vzela ta pot?
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Napisal/-a Kalos Pe sep 17, 2010 2:27 pm

U Fajn :) To smo šli tudi mi s kolegi lansko leto, ampak precej skrajšano Menton, Monaco, Nica, Antibes, Cannes...

Naslednje leto bomo mogoče obdelali še Marsielle in Saint tropez :)
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Pe sep 17, 2010 2:28 pm

Bucko99 je napisal/-a:Zanimivo :) Kako je pa z nočitvami ? Ste to vnaprej rezervirali kakšne hotele, apartmaje... ali kako ? Tudi mene mika takale tura, kako je pa kaj s sporazumevanjem v Franciji ?


Zaradi otrok smo imeli vse naprej rezervirano, a razen kempa (spali smo 4 dni v mobilni hišici) nismo nič plačali vnaprej (dali le št. kreditne kartice za rezervacijio) in bi lahko vse nočitve brezplačno preklicali do 18:00 na dan nočitve. Tekom potovanja smo tako spremenili eno nočitev, ostalo pa se je kar lepo poklopilo. Večinoma smo spali v motelih verig Formule1 in Etap - poceni, ni problema s parkiranjem in lokacije so blizu avtocest. V sobah smo tako ali tako le spali, tako da nekega luksuza nismo potrebovali. S sporazumevanjem je lahko problem, na srečo se je žena spomnila nekaj svoje srednješolske francoščine, ki nam je nekajkrat prišla prav (npr. predstavnica agencije, kjer smo najeli hiško, ni znala nobenega tujega jezika in smo se morali dogovoriti o pogojih najema, menjavi plinske bombe, ...), a tudi brez tega se da preživeti. Je pa znanje tujih jezikov zelo redko z izjemo najbolj turističnih lokacij a se z nekaj iznajdljivosti, z naborom petih francoskih besed ter nekaj italianščine, angleščine in govorice rok da vseeno dogovoriti skoraj vse.

jack86 je napisal/-a:Hvala!

Jaz bi še "potegnil" do atlantika. Koliko dni vam je vzela ta pot?


Atlantik ostane za kdaj drugič, res pa je od Carcassonna le še dobre tri ure vožnje, od Španije pa smo bili oddaljeni tudi le slabo uro vožnje. A za dvanajst dni z otroki je bilo to kar dovolj.
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: Južna Francija (Azurna obala, Provansa, Languedoc, Alpe)

Napisal/-a fantom Ne nov 21, 2010 2:01 pm

super potovanje :DDD sem tudi sam razmišljal o podobnih potovanjih ampak me je vedno nekaj ustavilo. predvsem to kako organizirati zedeve. kakšne organizirane zadeve pa mi ne dišijo. vse je nekak preveč natrpano in nepregledno, da o ceni sploh ne govorim. če imaš kakšen nasvet glede planiranja bi bil slednjega zelo vesel in hvaležen.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov