Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
kamnčan
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Po jan 19, 2009 8:36 am
Kraj: kamnik

Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a kamnčan Sr dec 22, 2010 5:52 pm

Živjo

No jest mam eno vprašanje. Z prijatelji smo se odločili iti na izlet (enodnevni), v Salzburg. Stvar je pa sledeča. Zanima me kako je z parkingom in kaj se splača iti pogledat. Zanima me kako je glede javnih prevozov. Ali je mogoče tako kot je na Dunaju (vozovnica za javni prevoz poceni?). Ali v Salzburgu je podzemna?
No sedaj pa glavna stvar. Kaj naj si gremo ogledati? Ali so restavracije 1.1. odprte?
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Re: Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a croma_man Sr dec 22, 2010 9:49 pm

salzburg imaš 1 dan premalo, računaj že vožnja iz slovenije do gor je 4 ure v eno smer.

sem bil za 1 dan pa je bilo res premalo. Za videt? za moje pojme najlepše mesto v avstriji.
the brand with the three stripes :)
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a PogachnyK Če dec 23, 2010 9:26 am

Salzburg je kr mal kaotičen z prometom, jaz sem bil poleti v nedeljo gor, gužva za popenit, (pazi bila je nedelja)
Parkirna hiša je v hribu pod gradom, (v njej smo nazadnje parkirali 5 let nazaj, in je bilo relativno poceni, med vikendi pa maš po ulicah free parkirišča
Se mi pa zdi da je 1 dan za Solnigrad čist zadosti, je velikosti ljubljane, (tudi struktura mesta je neverjetno podobna ljubljani),
Slika
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a 2Fast&2Furious Če dec 23, 2010 9:47 am

Bil sem pred dvema letoma dva dni v Salzburgu. Če bi imel en dan na voljo bi si verjetno ogledal na hitro park Hellbrunn, nato se sprehodil po starem delu mesta, se povzpel na grad in za koncu mogoče še kratek sprehod čez park Mirabell. Aja, v Salzburgu ni podzemne.

Če nameravate prenočiti pa vam predlagam, da se vračate po malo daljši poti mimo jezer Fuschl in Wolfgang. Na poti se lahko ustavite še pri Salzburg ringu, pri jezeru Fuschl pa stoji sedež podjetja RedBull.
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Re: Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a branee Sr feb 16, 2011 7:28 am

uh skoda ker nisem prebral pravi cas da bi svetoval.. Drugace pa ja tko kot je nekdo omenil je tudi zame to najlepse avstrijsko mesto.. Obrezje reke izjemo lepo urejeno same ulice.. Tam okoli mozartove hise zgleda kot da bi bil v filmu harryja potterja :D

Bom dodal se nekaj slik ce bo se koga zamikalo iti tja da si mal predstavlja:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a _furby_ Če sep 22, 2011 6:40 pm

bom kar tukaj vprasal. dobil sem idejo da bi se odpravil na en izlet (najvrjetneje 1 dan, ce bo treba bomo pa na 2 potegnili)
ideja je ta, da bi si ogledali rudnik soli v salzburgu in po poti domou bi sel se mimo grossglocknerja pogledat. kaki nasveti in ideje kako najbolje izpeljat vse skupaj? :)

najlepsa hvala ;)
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a maniaxxx Če sep 22, 2011 6:44 pm

_furby_ je napisal/-a:bom kar tukaj vprasal. dobil sem idejo da bi se odpravil na en izlet (najvrjetneje 1 dan, ce bo treba bomo pa na 2 potegnili)
ideja je ta, da bi si ogledali rudnik soli v salzburgu in po poti domou bi sel se mimo grossglocknerja pogledat. kaki nasveti in ideje kako najbolje izpeljat vse skupaj? :)

najlepsa hvala ;)



Spet greste porscheje v hribe lovit :mrgreen: . Na grossglocknerju je že sneg, tako da to pazi, ostaliega ti ne znam povedat, ker tam še nisem bil. Kdaj pa maste namen iti?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a _furby_ Če sep 22, 2011 6:51 pm

speedfreak je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:bom kar tukaj vprasal. dobil sem idejo da bi se odpravil na en izlet (najvrjetneje 1 dan, ce bo treba bomo pa na 2 potegnili)
ideja je ta, da bi si ogledali rudnik soli v salzburgu in po poti domou bi sel se mimo grossglocknerja pogledat. kaki nasveti in ideje kako najbolje izpeljat vse skupaj? :)

najlepsa hvala ;)



Spet greste porscheje v hribe lovit :mrgreen: . Na grossglocknerju je že sneg, tako da to pazi, ostaliega ti ne znam povedat, ker tam še nisem bil. Kdaj pa maste namen iti?


ha ha...upam da tokrat ne bo porschejev, kr me bo punca iz avta vrgla oops
sneg je okoli, cesta pa je suha, tko da se ni panike. namen je it v soboto. se mi pridruzis :?:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a 2Fast&2Furious Če sep 22, 2011 7:02 pm

Jst bi raztegnil na 2 dni, šel lepo v Hallein v rudnik soli, nato na ogled Salzburga, mogoče še ZOO v Hellbrunu. Predlog za pot nazaj je cesta mimo Salzburg ringa, Wolfgangseeja do Bad Ischla (lepa cesta in pokrajina), nato pa mimo Bischofshofna na Grossglockner.

Kot namig, imaš v bližini mesteca Werfen, v gori ledeno jamo (gondola + malo hoje), ki je bojda vredna ogleda (mi2 si je nisva ogledala, ker je bila pred 1.majom še zaprta), pri Gmundu pa vodi cesta na Maltatal (če še nisi bil), se splača :)

lp
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Za novo leto v Salzburg, Austria

Napisal/-a tristan01 Pe sep 23, 2011 8:01 am

_furby_ je napisal/-a:bom kar tukaj vprasal. dobil sem idejo da bi se odpravil na en izlet (najvrjetneje 1 dan, ce bo treba bomo pa na 2 potegnili)
ideja je ta, da bi si ogledali rudnik soli v salzburgu in po poti domou bi sel se mimo grossglocknerja pogledat. kaki nasveti in ideje kako najbolje izpeljat vse skupaj? :)

najlepsa hvala ;)


Če že greš na tako pot, obvezno dva dneva. En dan rezerviraj za Grossglockner in prihod v Salzburg, preostanek pa za ogled mesta. Moj predlog je, da se prvi dan odpravite na prelaz. Idealno bi bilo, da se vzpnete na Grossglockner iz Italjanske strani (preko tromeje). Na prelazu predlagam postanek pod vrhom in ogled ledenika, obvezno obisk razgledne ploščadi poimenovane po nekem cesarju (imena se žal ne spomnim), saj je tam za uporabo namenjenih kar nekaj daljnogledov Swarowskega in okoliški vrhovi so res vredni ogleda. Nato nadaljujte na vrh prelaza. Takoj za tunelom je drugo počivališče in stranska cesta vodi še do najvišje točke (okrog 2850m), nato sledi odličen spust v dolino (čudoviti razgledi in hitra, vendar za zavore zelo nevarna cesta). Ko prispete v dravsko dolino pot nadaljujete do Spittala (dobre pol ure regionalke), nato v Spittalu na AC proti Salzburgu, vnedar ne direktno. Saj je obvezni postanek v Gmundu - čudovita alpska vasica, ki je primerna za kratek sprehod (po spustu je treba noge pretegniti). Ker je vasica rojstni kraj Ferdinanda Porscha se tu v starem skendju skriva manjši muzej Porschov. Lastnik je lokalni doktor in velik navudšenec. Vstopnina je ugodna in se splača vzeti še dobre pol ure za ogled. Nato sledi hiter skok do Salzburga - približno ura in pol vožnje s čudovitimi razgledi na okoliške vrhove, ki segajo krepko preko 2.000m. Sledi popoldansko večerni sprehod skozi mesto, drugi dan pa malce bolj resni ogledi...

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov