Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
sviz2000
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po dec 19, 2005 3:11 pm
Kraj: nova gorica

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a sviz2000 So feb 19, 2011 9:00 am

bil na obeh, sicer ne v kampu, osebno bi se težko odločil kateri mi je bolj ušeč. Edino izogibaj se sardinije avgusta
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Blink-182- Ne feb 20, 2011 12:20 pm

TommyGun super podatki hvala :D bo treba res na oba otoka :) za potopis korzike bi pa tud lepo prosil ja :D imaš zs.
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a ChuckNorris Sr feb 23, 2011 1:25 pm

prilepi še potopis tukaj, ali mi ga pošlji na zs

lp:D
 
Uporabniški avatar
alennn2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: To feb 22, 2011 8:04 pm

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a alennn2 Če feb 24, 2011 10:56 pm

Spotoma se splača ustavit še malo v Toskani, ki je meni osebno prečudovita ;)
opozorilo: kršitev pravilnika, člen 2.1
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a esem Pe feb 25, 2011 2:47 am

TommyGun je napisal/-a:Če pa nucaš potopis iz Korzike ti ga lahko pošlem ;)


Tu ga objavi (s fotkami, po možnosti). Ravno to je namen tega podforuma - vtisi (in nasveti) iz prve roke. Za nas virtualne turiste (vsaj letos) in ponaredke le-teh.
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a jack86 Pe feb 25, 2011 10:00 am

Super!

Se da preživeti z angleškim jezikom?
Pred parimi leti sem bil v Calabriji in na Siciliji, pa je bla angleščina bol tako-tako... Da se kaj zment, ampak težko.
Mafija je pa prav zaščitniška do turistov, ker se zavedajo da jim denar prinašajo(mo). Oni se uglavnem ukvarjajo z gradnjo cest ipd. (tako kot pri nas :lol: )
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Kegl Pe feb 25, 2011 6:55 pm

jack86 je napisal/-a:Super!

Se da preživeti z angleškim jezikom?Pred parimi leti sem bil v Calabriji in na Siciliji, pa je bla angleščina bol tako-tako... Da se kaj zment, ampak težko.
Mafija je pa prav zaščitniška do turistov, ker se zavedajo da jim denar prinašajo(mo). Oni se uglavnem ukvarjajo z gradnjo cest ipd. (tako kot pri nas :lol: )


se DA...nekje bolj tko-tko, nekje pa ful dobr obvladajo, se pa da vse zment-vsaj jst nism mel nobenih težav razn z enim francozom (ki je bil turist na otoku) in je veter moja vrata butnu v njegov rentan avto :!: ...ampak se je vse iztekel dobr, sm mislu da bo sranje ker je mel sposojen avto in ker mudel ni znal niti 0,00000001% angleščine :roll:
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Blink-182- To maj 31, 2011 1:37 pm

Da mal obnovim temo :D z punco greva sedaj 100% na korziko, pa me zanima, kaj menite, se splača karto rezervirati že zdaj, ali mislite da bo npr. čez en mesec kaj padla cena? Namreč karte so letos veliko dražje kot prejšnja leta, za 2 osebi + avto brez kakršnih koli dodatkov pride 170€ povratna in to z upoštevanimi JP.
Greva pa ali 2 ali 3 teden julija (se bova prilagajala glede na cene trajekta).
Pa če mogoče kdo ve kakšna je možnost da naletiva na slabo vreme? So tam večkrat padavine, ali je julij bolj kot ne sončen :D
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Kegl To maj 31, 2011 2:15 pm

Blink-182- je napisal/-a:Da mal obnovim temo :D z punco greva sedaj 100% na korziko, pa me zanima, kaj menite, se splača karto rezervirati že zdaj, ali mislite da bo npr. čez en mesec kaj padla cena? Namreč karte so letos veliko dražje kot prejšnja leta, za 2 osebi + avto brez kakršnih koli dodatkov pride 170€ povratna in to z upoštevanimi JP.
Greva pa ali 2 ali 3 teden julija (se bova prilagajala glede na cene trajekta).
Pa če mogoče kdo ve kakšna je možnost da naletiva na slabo vreme? So tam večkrat padavine, ali je julij bolj kot ne sončen :D


žal vama ne bo, ker sta se odločila za korziko :D zdej za karte bi jst še mal počaku, ker se cene spreminjajo. vsak dan spremljaj ponudbe in pol k bo najcenej zagrab...svetujem ti da iščeš termine med tednom, ker so cenej in ne petke in sobote...če se prou spomnem sem jih jst rezerviru slab mesec pred odhodom-dubu sm povratno za 59€!!! šla sva pa prva dva tedna septembra :D jst sm delu na tak način in sm lepo skozi pršu, je pa res da so cene letos ful visoke :?

glede vremena pa mislm da ti ni kej bat, razn če boš res naletu na slab tedn...midva sva mela skos sonce, nekje povprečje 28`C edin eno noč je bla mala plohica, to je pa vse od dežja...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a jack86 To maj 31, 2011 2:30 pm

....Jaz grem z boljšo polovico od 8.8. do 20.8., ker drugače žal ne dobi dopusta. Karte se pa gibljejo od 230€ dalje.
Zaenkrat je še nisva rezervirala, ker še vedno upava, da bo ocena kj padla.

A je še kak drug prevoznik razen Corsica ferries in Moby line?

Je že bil kdo na Korziki avgusta? Predvidevam da bo kar dost turistov, zato si bom za prvih par noči rezerviral kamp. Kampirala bova verjetno v največ treh kampih, ker se bojim da bo preveč gneče vsepovsod (ferragosto) :roll:
Ampak za letos drugače ne gre.


Lp, J
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Kegl To maj 31, 2011 2:51 pm

ja avgusta je naval italijanov :?
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a Blink-182- To maj 31, 2011 2:57 pm

Ja jaz grem raje julija, ravno zaradi navala italjanov, čeprav bo vrjetno že julija kar gužva.
Sicer pa ja, karte gledam med tednom, gledam od pon-pet pa so vseeno take cene :evil: ampak bo že, bom dnevno spremljal, pa če bo kaj ceneje hitro rezerviral :D
Glede prevoznikov pa mislim da sta le ta dva - sej zato se pa lahko zmišljujeta in skupaj uskljajujeta cene, ki so pri obeh praktično iste +- 5€
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a pinny To maj 31, 2011 3:34 pm

Je morda bil kdo že na Korziki ali Sardiniji z avtodomom, oz. kako je kaj z kampi na teh področjih? :)
Se nekej dogovarjamo da bi šli z avtodomom nekam, pa malo zbiramo informacije :)
Samo kakor so nekteri neresni, sploh ne vem če bom avtodom kj zalaufal :mrgreen:
 
cordo
Novinec
 
Prispevkov: 342
Pridružen: Po okt 25, 2004 1:08 pm

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a cordo Ne jun 19, 2011 9:21 pm

Bili smo lani z ADjem, naredili cel krog po V obali na jug, po Z obali nazaj na sever in na trajekt... Nepozabno. Fenomenalno urejeno infrastrukturo imajo za ta način potovanja. :-D
Uporabljaš pač Navigacijo in koordinate za PZAje, en kup je tudi zanimivosti, gostiln , vsega zgodovinskega s***ja. Če ti ni všeč ko prideš na destinacijo, pač gajbo obrneš in gasa na prvo naslednjo koordinato. Če rabiš koordinate, javi.
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Korzika ali Sardinija

Napisal/-a gecco To jan 03, 2012 12:18 pm

Da malo obudim temo...letos grem pa jaz na Korziko. Trajekte gledam že neki časa, in izgleda da pod 220€ ne bo pršilo za avto+2osebi. Imam pa eno vprašanje...kakšno vreme lahko pričakujem na Korziki med prvomajskimi? Se bo že dalo šotorit?
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov