Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a maniaxxx So feb 19, 2011 11:35 am

Prejšni teden sem bil spet v Budimpešti. Že četrtič v zadnjih dveh letih in še vedno me to mesto navdušuje. Tokrat sem se odločil da ne grem po avtocesti, kjer je živi dolgčas in sem ubral pot čez hrvaško ( mejni prehod nekje pri Ormožu ), nazaj grede sem šel čez Avstrijo in prišel ven nekje na Goričkem :mrgreen: .

Sama vožnja po Madžarski je predvsem izredno nestresna, ker take kulture kot jo tam doživiš v Sloveniji ne poznamo, vsak ti odsopi prednost, noben ni živčen nestrpen..sicer se omejitev ne držijo ravno ampak so čisti dokaz da ogrožajo kreteni za volanom ne pa hitrost sama po sebi.

O mestu samem ne bom kaj veliko pisal ker mislim da vsi veste kaj se splača tam videti, če pa koga zanima kaj konkretnega naj vpraša.

Iz celja do tam je cca 400 km, bencin imajo dražji kot pri nas ( 100 oktanski, ki ga niti ne dobiš posod je 1.5 evra ), če imate čas vam priporočam pot po okoliških poteh, ker je več za videt.

Slikce so pa prevelike za naložit, ma kdo kak nasvet?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a Kegl So feb 19, 2011 11:49 am

jst sm bil prejšno novo leto 3dni tm...in mi je tut všeč mesto :D
 
Uporabniški avatar
Rey
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Ne mar 15, 2009 9:21 pm
Kraj: Ankaran

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a Rey So feb 19, 2011 11:53 am

speedfreak je napisal/-a: Slikce so pa prevelike za naložit, ma kdo kak nasvet?


pomanjšaj jih :)
če lih nimaš Photoshopa uporabi zastonjsko Picaso http://picasa.google.com/.
Še navodila za pomanjševanje: http://www.latech.edu/tech/rural/website%20project/web_tutorial/articles/resize_pictures_picasa.html
 
Uporabniški avatar
ST 13
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: So mar 22, 2008 10:25 am
Kraj: Celje

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a ST 13 So feb 19, 2011 4:04 pm

Če jih shranjuješ preko shrani.si imaš takoj spodaj dodatne možnosti, kjer obkljukaš izbrano velikost.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a Kegl Po feb 28, 2011 11:01 pm

evo mam pa jst zdej eno vprašanje!

kje se bolj splača iz LJ do Budimpešte? čez Ormož ali Lendavo? kilometrov je manj čez Ormož, ampak ne poznam ceste tm! je že kdo šel to pot?

lp
 
Uporabniški avatar
Mdriver
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Sr jan 26, 2011 10:31 am
Kraj: Okolica Kopra

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a Mdriver Po feb 28, 2011 11:07 pm

Bi si želel res enkrat it v Budimpešto ampak brez žene :twisted: .....a bi me zapeljal kdaj gor @speedfreak ?
My Audi A3 1.8T (180HP) !

http://www.youtube.com/watch?v=P0K9b78X ... re=related

speedfreak za moderatorja!
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a a_sist Po feb 28, 2011 11:32 pm

bil že večkrat tam. službeno in privatno. v ponedeljek in torek sem spet tam :) najmanj stresna pot je (iz NM) preko zagreba in neto gor. avtocesta ves čas...
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a Kegl Po feb 28, 2011 11:33 pm

a_sist je napisal/-a:bil že večkrat tam. službeno in privatno. v ponedeljek in torek sem spet tam :) najmanj stresna pot je (iz NM) preko zagreba in neto gor. avtocesta ves čas...


jah mene zanima iz LJ ;)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a pinny Po feb 28, 2011 11:41 pm

Pa sej tko TSI mal pokuri, tk da ni verjetn nobene panike če majo benz dražji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Si kake lpg pumpe tud opazu kje na poti? :D
Si morda že probal kdaj z shrani.si zmanjšat velikost slikam? :D
Jaz vedno in le tako to počnem ;)
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a a_sist To mar 01, 2011 7:49 am

Kegl je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:bil že večkrat tam. službeno in privatno. v ponedeljek in torek sem spet tam :) najmanj stresna pot je (iz NM) preko zagreba in neto gor. avtocesta ves čas...


jah mene zanima iz LJ ;)


iz lj do NM je 66km oz pri 120km/h m malo več kot pol ure.. ;)
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a DaDek To mar 01, 2011 8:21 am

a_sist je napisal/-a:
Kegl je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:bil že večkrat tam. službeno in privatno. v ponedeljek in torek sem spet tam :) najmanj stresna pot je (iz NM) preko zagreba in neto gor. avtocesta ves čas...


jah mene zanima iz LJ ;)


iz lj do NM je 66km oz pri 120km/h m malo več kot pol ure.. ;)


zakaj pa bi iblo manj strestno kot npr lj - mb - lendava - budimpešta.. sej je tut cel čas AC? :)
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a Kegl To mar 01, 2011 2:07 pm

a_sist je napisal/-a:
Kegl je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:bil že večkrat tam. službeno in privatno. v ponedeljek in torek sem spet tam :) najmanj stresna pot je (iz NM) preko zagreba in neto gor. avtocesta ves čas...


jah mene zanima iz LJ ;)


iz lj do NM je 66km oz pri 120km/h m malo več kot pol ure.. ;)


ja in kaj naj zdej grem do NM pa do Zagreba in potem proti Budimpešti? :roll:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a maniaxxx To mar 01, 2011 5:05 pm

Kegl je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:
Kegl je napisal/-a:
a_sist je napisal/-a:bil že večkrat tam. službeno in privatno. v ponedeljek in torek sem spet tam :) najmanj stresna pot je (iz NM) preko zagreba in neto gor. avtocesta ves čas...


jah mene zanima iz LJ ;)


iz lj do NM je 66km oz pri 120km/h m malo več kot pol ure.. ;)


ja in kaj naj zdej grem do NM pa do Zagreba in potem proti Budimpešti? :roll:


Ne, kr naravnost pejt čez Lendavo, mogoče je malo dlje, je pa zelo nestresno in ne moreš se zgubit tudi če bi hotel, če bi te pa še kaj o Budimpešti zanimalo pa kar vprašaj. Vinjeto pa kupi kar v Slo veniji, tu vsaj razumejo slovensko ( skoraj povsod =P )

@pinny..lpg sem videl, mislim da so kr pogoste, nsiem si pa preveč ogledoval, ker nisem na plin :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a pinny To mar 01, 2011 11:10 pm

Slik se videt še tud nisi nauču pomanjšat, saj kolkr je vidt :mrgreen:
drgač so pa hude slike ja :lol:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a maniaxxx Sr mar 02, 2011 6:27 pm

pinny je napisal/-a:Slik se videt še tud nisi nauču pomanjšat, saj kolkr je vidt :mrgreen:
drgač so pa hude slike ja :lol:



mogoče se pa mi ne da ubadat s fotkami..pomanjkanje časa pač.....itak pa so fotke zlo netipične, ker turistične znamenitosti sm si že ogledal, zdj sem bolj skrite kotičke in okolico odkrival.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a pinny Sr mar 02, 2011 6:34 pm

sm drugače pa tema brez vsakih slik sj zame ni prava tema :]
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a maniaxxx Sr mar 02, 2011 6:38 pm

pinny je napisal/-a:sm drugače pa tema brez vsakih slik sj zame ni prava tema :]



Imaš prav, bom dal kake slikce kmalu...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
tomo5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jul 28, 2010 5:36 pm

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a tomo5 Po avg 01, 2011 5:08 pm

Tisti, ki ste že bili/dopustovali na Madžarskem, kaj se splača obiskat, pogledat?
V 7ih dneh bi rad obdelal čim več Madžarske, torej če ima kdo kakšne predloge, katera mesta obiskat, kje se skrivajo kakšne znamenitosti, kaj bi si spet ogledali, če bi se ponovno vrnili, kje prespati (šotor?), bi bil zelo vesel. :)
Hvala.
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Re: Budimpešta skozi oči Celjana

Napisal/-a Symon Po avg 01, 2011 6:02 pm

Huh, jaz sem bil tam 2x, od tega enkrat s svojim avtom, drugič smo bili s kombijem. Vsekakor zanimiva pokrajina. Slab vtis pa naredijo kakšne manjše bencinske ker vse skupaj izgleda kot kak Texas. Ravnina, sami "sumljivi" okoli. Pa skoraj bi povozil enega jelena sredi ničesar ko smo šli skozi en gozd. Ta žvau je bila visoka vsaj 2 metra (ni ljubek bambi kot jih imaš pri nas) in samo refleksom se mam zahvaliti, da nisem pustil avta tam nekje, pa šel domov z avtobusom pa kakšno buško, če ne čim hujšim. Sicer pa nasploh je lepa pokrajina na poti do tja. Če greš po AC so pa vsaj do Budimpešte zelo solidne, je pa res, da sva se peljala po zelo novem delu, kako je kje drugje pa ne vem.
Budimpešta kot mesto je pa pomoje povprečnemu Slovencu kar domača. Se vidi, da so Dunaj, Budimpešta in Ljubljana bili včasih pod eno oblastjo. Kaj ogledati? Huh, mi smo se le peljali čez, malo pešačili in to je bilo to. Bi pa šel še kdaj. oops
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov