Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Beograd

Napisal/-a 207sport To apr 26, 2011 12:37 pm

Kot že v naslovu piše se tema nanaša na Beograd. V kratkem se mislim z kolegi odpravit na tri - dnevni izlet v beograd (z avto). Pa me zanima če je že kdo bil?
Kako je kaj z hoteli? kaj se splača it pogledat v Beogradu in na poti?
Tudi kakaršne koli druge informacije so dobrodošle!

tnx, Klemen
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Beograd

Napisal/-a maniaxxx To apr 26, 2011 1:07 pm

Hej, do BG imaš tako ali tako skoz AC, tak da se zgubit nimaš kje, v samem mestu je kr "divje" za vozit, tako da raje avto prakiraj in pojdi ikol z javnim prevozom, taksijev se izogibaj ker te bodo nategnili na "suho". A greš to na sensation white?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Beograd

Napisal/-a ban To apr 26, 2011 1:14 pm

Bil sem lani tri dni, z busom sicer. Bili smo v hotelu Balkan, ki je v centru na Terazijah, poleg hotela Moskva. Vidt pa moraš kalamegdan, titov grob, dedinje, hram sv. save. Če mislš tud žurirat do zore, potem obvezno na savo, na splave. To je neki nepozabnega. :mrgreen: Pa seveda na čevape, mi slo šli Kod tri šešira na Skadarlijo.
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Re: Beograd

Napisal/-a xandrej To apr 26, 2011 2:03 pm

http://www.rentastan.com/

Mi smo našli tukaj. Zelo zelo poceni. To je najem stanovanja na dan za vse ki so noter... Sete lahko kjerkoli. Cene v restavracijah tukajnekje kot pri nas. Splavi tudi tak kot pri nas. Na ulici ješ zelo ugodno. Slovence imajo radi in tudi samo smo to občutili in res smo se imeli svetovno tiste 4 dni kaj smo bli dol...

Pogledat greš na skadarlije, titov grob (hiša cvetja), dedinje, hram svetog save... center beograda, če te zanima imajo avio muzej (celo ono letalo bi naj imeli noter razbito od američanov ko so takrat sklajbali) v ponedeljek zaprto, lep Zoo, ada ciganlija, kalamegdan... Imaš kaj za pogledat.

V trgovinah iste ali pa dražje cene kot pri nas ne moreš vrjet kako živijo dol????

Zvečer pa na splave!

Če se boš vozil s taxijem se v naprej zmeni za ceno ker tebojo nategnili... Mi smo šli iz centra na splave pa smo plačali 4€ ponolči pa nazaj isto furo 16€ seveda smo se pol spomnili, da se je treba v naprej zmenit kolko te bo pihnil...

Hrana pa svetovna seveda doli ješ čevape pa vse te njihove specijalitete.
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Beograd

Napisal/-a 207sport Sr apr 27, 2011 11:41 am

aaa komej čakam xD res hvala za nasvete! tko na hitr je dost podobno s temi taksisti kot dol v egiptu :D če se ne zmenš pre,j al pa če nimaš drobiža, je hitro drugačna cena :?
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Beograd

Napisal/-a Scorp84 Sr apr 27, 2011 12:21 pm

Po beogradu tudi ni ne vem kakšen problem vozit, kot je en uporabnil rekel divje. Če si navajen italije, je beograd mala malica :), vsaj meni nikoli ni predstavljalo težav. Avtobusne povezave so tudi zelo dobre. Imaš hitro in počasno linijo, hitra linija se vstavlja vsako 3jo postajo, plus hitreje vozijo od standarne linije. Sobe najdeš smešno poceni, recimo sam sem za svoj avto našel da je avto lepo v dvorišču skrit, da ga nebi kdo ukradel, plus soba je bila 10 evrov na osebo. Sicer je treba iskat da najdeš tako ponudbo, ampak se najde. Bi ti dal št. od telih, ampak sem bil zdaj vikend dol in imajo vnaprej zasedeno.
Drugače jaz raje dol jem pleskavice, kot kakšne čevape, ali pa pekara v centru nasprot trgovskega centra (pozabil ime) mi je svetovna.
Čevape pa se že ve, kje je treba iti jest.
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Beograd

Napisal/-a 207sport Sr apr 27, 2011 12:58 pm

Scorp84 je napisal/-a:Po beogradu tudi ni ne vem kakšen problem vozit, kot je en uporabnil rekel divje. Če si navajen italije, je beograd mala malica :), vsaj meni nikoli ni predstavljalo težav. Avtobusne povezave so tudi zelo dobre. Imaš hitro in počasno linijo, hitra linija se vstavlja vsako 3jo postajo, plus hitreje vozijo od standarne linije. Sobe najdeš smešno poceni, recimo sam sem za svoj avto našel da je avto lepo v dvorišču skrit, da ga nebi kdo ukradel, plus soba je bila 10 evrov na osebo. Sicer je treba iskat da najdeš tako ponudbo, ampak se najde. Bi ti dal št. od telih, ampak sem bil zdaj vikend dol in imajo vnaprej zasedeno.
Drugače jaz raje dol jem pleskavice, kot kakšne čevape, ali pa pekara v centru nasprot trgovskega centra (pozabil ime) mi je svetovna.
Čevape pa se že ve, kje je treba iti jest.


Sej glede prenočišča se ne bojim preveč, k kolikor spremlam zadne dni so zlo ugodna...
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Beograd

Napisal/-a 207sport Sr apr 27, 2011 1:00 pm

glede teh splavov? k to so ladije kot v nekaterih drugih eu mestih...in pol greš gor pa fešta al kako to zgleda? pa če kdo ve kje je najbolš? ker pomoje tega ni tko mal :|
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Beograd

Napisal/-a Scorp84 Sr apr 27, 2011 1:21 pm

Splavovi so tam na Uščah proti zemunu, zgleda pa kot diskoteka nič posebnega. Jih je pa več stojijo eden za drugim. Če pa želiš pravo srbsko fešto, je treba zavit v stari center beograda pa v gostilno in poslušat tamburaše, nato pa za konec še na splavove :).
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Re: Beograd

Napisal/-a JamesTheMan Pe maj 13, 2011 6:38 pm

speedfreak je napisal/-a:Hej, do BG imaš tako ali tako skoz AC, tak da se zgubit nimaš kje, v samem mestu je kr "divje" za vozit, tako da raje avto prakiraj in pojdi ikol z javnim prevozom, taksijev se izogibaj ker te bodo nategnili na "suho". A greš to na sensation white?


Niti ne, mi smo bili kak mesec nazaj in smo se ponoči kar dosti prevozili od klubov do kafičev pa vse do hotela. Pomembno pri taxiju je, da preden greš vanj vprašaš koliko pride vožnja do tja, kamor si namenjen. Povej da imaš samo toliko in če je dovolj. :D Čisto vsi taksisti so pripeljali na cilj za tisti denar, kot so ga povedali v štartu. Tako, da imam z njimi dobre izkušnje.
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Beograd

Napisal/-a 207sport Sr maj 18, 2011 4:02 pm

Mal z zamudo pa vendarle :D Beograd mimo :P
Bom kr tko začel...sama cesta od NM - Beograda super, skos je AC, cestnina je (slo - vinjeta), HR (13€) ter SR (3,5€). v eno smer okol 450km.
Glede same vožnje po beogradu nč posebnega,po večini je skos dvojni pas ali trojni!, moraš pa bit bol previden k majo trole, tranvaje, avtobuse + vsi ostali z avti in motorji. Ampak se da!
Seveda sem si šel ogledat tudi par stvari omenu bi te k se res splača vidt: Dedinje - hiša cvetja (TITO), hram Sveti Sava, Kalemegdan z beograjsko trdnjavo, Skadarlijaelo dobri čevapčiči ob živi glasbi), obvezno morate it tudi peš po ulici Kneza Mihajla, ter do trga republike, Avala Možno se bo tudi povzpeti na obnovljen telekomunikacijski stolp (204,5m), Splavi.
Hrana ter pijača je pocen! Za apartma, za tri dni, ki smo ga imeli zraven Kalemegdana nas je pršlo 100€(100m2, čist na novo adapteran, ni da ni stvari res špica).
Dražje je samo v šopping centrih npr. Ušče ali Delta city center cca 20€ kot pri nas :/ ter na glavni ulici kralja mihajla.
Mesto je dost podobno Parizu stil stavb, vendar je vozni park najmanj 10 let zadej :D drgač pa vidš povno lepih punc! ješ dobro hrano in uživaš v lepotah Beograda.
Še par slikc...
Priponke
100_1539.JPG
100_1490.JPG
100_1529.JPG
100_1481.JPG
100_1474.JPG
100_1514.JPG
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Beograd

Napisal/-a 207sport Sr maj 18, 2011 4:04 pm

slike
Priponke
100_1634.JPG
100_1596.JPG
DSC_0269.JPG
DSC_0237.JPG
CSC_0420.JPG
100_1532.JPG
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Beograd

Napisal/-a 207sport Sr maj 18, 2011 4:05 pm

slike
Priponke
100_1612.JPG
100_1635.JPG
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Beograd

Napisal/-a ban Če maj 19, 2011 11:41 am

A si tudi kaj takega videl? :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Beograd

Napisal/-a 207sport Če maj 19, 2011 11:54 am

ban je napisal/-a:A si tudi kaj takega videl? :mrgreen:
Slika



Heheh itak :D vidu sem tud kabrio :P
Nekateri majo kr vredu avtomobile, nekateri pa tud jugote in podobno... men se sploh niso zdel neki "reven" narod, kolkr majo visoke cene v trgovinah, pa kolkr se oblačjo po znamkah (gledu sem predusem ženske) :)
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Beograd

Napisal/-a Kegl Če maj 19, 2011 11:59 am

207sport je napisal/-a:Heheh itak :D vidu sem tud kabrio :P
Nekateri majo kr vredu avtomobile, nekateri pa tud jugote in podobno... men se sploh niso zdel neki "reven" narod, kolkr majo visoke cene v trgovinah, pa kolkr se oblačjo po znamkah (gledu sem predusem ženske) :)


jah no...o tem bi se še dal debatirat! znamke so že, sam to je vse fejk in posledično cheap roba :D mam izkušnje s bivšimi sošolci iz srednje šole, k so hodil dol pa še nam ponujal, če rabmo kej itd. :D
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Beograd

Napisal/-a ban Če maj 19, 2011 12:23 pm

Sej v samem Beogradu res vidš bogatijo, pa dobre avte, obleke...sam ko greš malo ven, na podeželje, tam pa vidš realnost, revščino in bedo.
 
ap
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr nov 18, 2009 8:06 pm

Re: Beograd

Napisal/-a ap Pe sep 16, 2011 12:29 pm

207sport je napisal/-a:Mal z zamudo pa vendarle :D Beograd mimo :P
Bom kr tko začel...sama cesta od NM - Beograda super, skos je AC, cestnina je (slo - vinjeta), HR (13€) ter SR (3,5€). v eno smer okol 450km.


Pozdravljeni!
Mene pa zanima kako je s cestnino v Srbiji, ker sem na AMZS-jevi strani prebral, da so na odseku Šid-Beograd uvedli brezgotovinsko cestninjenje, zato me zanima ali se ne da več ročno plačati, ker se mi zdi brezveze kupovati elektronsko tablico za enkratno uporabo.

Hvala, lp
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov