Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Pe sep 27, 2013 9:03 am

adamovc je napisal/-a:
jack86 je napisal/-a:Evo družba, čas je za pregled slik dopusta :)

@adamovc, glede na to, da si ti avtor teme, lahko dodamo nekaj naših slik?



da razmislim... naj ti bo, ampak samo pod pogojem, da jih bo več kot 10! Ni pa nujno, da so vse tako lepe, da ne bo mene sram glede mojih slik :)


Ok, pol bom pa raje črnobele slike limal :D . Prejšnja je bla HDR..

Vegas, Stratospehere Tower:

Slika
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller Pe sep 27, 2013 9:51 am

Slika
Zion National Park, UT

Slika
Horseshoe Bend, AZ

Slika
Monument Valley Navajo Tribal Park, AZ

Slika
Bodie, CA

Slika
Vernal Fall, Yosemite National Park, CA

Nekaj samo za pokušino, ker imam 1600 slik in se še vedno nisem prebil skozi vse. Verjetno se še lep čas ne bom :)
 
Dinzi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Ne avg 18, 2013 12:29 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Dinzi To dec 03, 2013 11:40 am

Lepo lepo, tudi jaz moram enkrat na obisk v ameriko :D
 
Uporabniški avatar
Suicidal
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Pe apr 22, 2011 12:45 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Suicidal Če mar 13, 2014 10:44 pm

Lep pozdrav,
septembra greva z mojo na turo po vzhodni obali ZDA pa me zanima, če ima kdo izkušnje z najemom avtomobila pri SIXT-u? Za 8 dni najema v Miamiju pride z zavarovanji (Supplemental Liability Insurance, Personal accident protection) za malega SUV-ja (Toyota Rav4, Tiguan...) cca. 250€, meni se zdi zelo ugodno, sploh glede na to, da še nisem dopolnil 25 let in je treba plačat dodatek 50$... Btw. ko označim Loss damage waiver pri zavarovanju mi dodatno vključi Supplemental Liability Insurance, ki drugače stane 11$ na dan, kje je tu logika? Evo še print screen, če kdo opazi kj nenavadnega :)
Slika
Hvala za odgovor(e).
Slika
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Bucko99 So mar 15, 2014 8:56 pm

Priporočam da vzameš vsa možna zavarovanja - najbolje da se pozanimaš ob prevzemu v Miamiju. Nama s kolegom so sredi belega dne pred ogromnim hotelom vlomili v avto, odnesli navigacijo + še nekaj $$. V 4h urah sva imela drug avto, vse urejeno in ko sva prišla nazaj v Slo dobila odškodnino za ukradene stvari ;)
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a sonic To mar 18, 2014 11:40 am

Suicidal je napisal/-a:septembra greva z mojo na turo po vzhodni obali ZDA pa me zanima, če ima kdo izkušnje z najemom avtomobila pri SIXT-u? Za 8 dni najema v Miamiju pride z zavarovanji (Supplemental Liability Insurance, Personal accident protection) za malega SUV-ja (Toyota Rav4, Tiguan...)


Sicer odgovora na tvoje vprašanje ne vem, le zanima me, kako to da sta se odločila za to kategorijo avta (kompaktni/crossover SUV)?
Ker cenejši bi bil najem limuzinskega avta (manjši Ford Fusion/VW Jetta ali večji Ford Taurus/Chevy Impala), kjer bi bila tudi poraba goriva nekoliko nižja, po vsej verjetnosti pa tudi vožnja bolj udobna. Razen višjega položaja sedenja (enim to paše, drugim ne) in nekoliko boljših offroad zmogljivosti (ampak res le nekoliko, pa vprašanje če bosta to sploh kdaj potrebovala na vajinem potovanju V obali) jaz ne vidim nekih prednosti teh malih SUV-ov. Pa ne mislit da bosta dobila velik prtljažnik - pri VW Tiguanu je recimo komaj kaj večji od hatchback Golfa...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Bucko99 Sr mar 19, 2014 10:01 pm

Imata že plan ? Karte ?
 
Uporabniški avatar
Suicidal
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Pe apr 22, 2011 12:45 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Suicidal Pe mar 21, 2014 11:25 pm

sonic je napisal/-a:
Suicidal je napisal/-a:septembra greva z mojo na turo po vzhodni obali ZDA pa me zanima, če ima kdo izkušnje z najemom avtomobila pri SIXT-u? Za 8 dni najema v Miamiju pride z zavarovanji (Supplemental Liability Insurance, Personal accident protection) za malega SUV-ja (Toyota Rav4, Tiguan...)


Sicer odgovora na tvoje vprašanje ne vem, le zanima me, kako to da sta se odločila za to kategorijo avta (kompaktni/crossover SUV)?
Ker cenejši bi bil najem limuzinskega avta (manjši Ford Fusion/VW Jetta ali večji Ford Taurus/Chevy Impala), kjer bi bila tudi poraba goriva nekoliko nižja, po vsej verjetnosti pa tudi vožnja bolj udobna. Razen višjega položaja sedenja (enim to paše, drugim ne) in nekoliko boljših offroad zmogljivosti (ampak res le nekoliko, pa vprašanje če bosta to sploh kdaj potrebovala na vajinem potovanju V obali) jaz ne vidim nekih prednosti teh malih SUV-ov. Pa ne mislit da bosta dobila velik prtljažnik - pri VW Tiguanu je recimo komaj kaj večji od hatchback Golfa...

Odločil sem se čisto po filingu. Na začetku sem gledal, da bi vzel prvo kategorijo, torej hyundai accent oz. podobni, vendar sem prišel do zaključka, da bi nekaj s čimer se je bolj fajn peljat. Ubistvu praktično ne potrebujeva ne vem kaj, ker bova celotno prtljago peljala samo od letališča do stanovanja, po tem bova pa od tam naprej se vozila na dnevne ture... tud velikost mi ni pomembna, ker sva dva. Je pa cena vozil, ki si jih naštel vseeno dražja od crossover SUV-ja? :)

@Bucko99
Ja imava že plan in plačane karte :) te kaj konkretnega zanima?

Lp, S.
Slika
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Bucko99 So mar 22, 2014 6:41 pm

Suicidal je napisal/-a:[
Ja imava že plan in plačane karte :) te kaj konkretnega zanima?
Lp, S.


Hja, je najbrs prepozno za svetovanje ;) Npr letela bi lahko za Miami, nazaj pa iz Npr. Orlanda. Mi2 ko sva bila tam sva najela Chevrolet Blazerja.
Spala sva na vsaki lokaciji največ 2x, pa še to je bilo npr u Daytoni in Disneylandu , kjer je res veliko za pogledat ( samo Disneyland parkov je 7 ce se ne motim - pogledala sva enega , pa je sel ceu dan)
Vso robo imas lahko v prtlaznikov, motelov je kot listja... v 15h dneh sva prevozila cca 3000km.

Samo upam da nista rezervirala enega hotela za ves čas bivanja ;)

Uzivajta ! :)

Aja približen najin plan je bil: Miami , potem dol do Key Westa, Nazaj grede potem do Daytone, Nasa center in Orlando.
V Miamiju bi lahko en teden samo avtomobile gledal :o :D Pa še avtosalon je bil takrat v Miamiju - Noro :D
 
Uporabniški avatar
Suicidal
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Pe apr 22, 2011 12:45 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Suicidal Ne mar 23, 2014 12:03 am

Bucko99 je napisal/-a:
Suicidal je napisal/-a:[
Ja imava že plan in plačane karte :) te kaj konkretnega zanima?
Lp, S.


Hja, je najbrs prepozno za svetovanje ;) Npr letela bi lahko za Miami, nazaj pa iz Npr. Orlanda. Mi2 ko sva bila tam sva najela Chevrolet Blazerja.
Spala sva na vsaki lokaciji največ 2x, pa še to je bilo npr u Daytoni in Disneylandu , kjer je res veliko za pogledat ( samo Disneyland parkov je 7 ce se ne motim - pogledala sva enega , pa je sel ceu dan)
Vso robo imas lahko v prtlaznikov, motelov je kot listja... v 15h dneh sva prevozila cca 3000km.

Samo upam da nista rezervirala enega hotela za ves čas bivanja ;)

Uzivajta ! :)

Aja približen najin plan je bil: Miami , potem dol do Key Westa, Nazaj grede potem do Daytone, Nasa center in Orlando.
V Miamiju bi lahko en teden samo avtomobile gledal :o :D Pa še avtosalon je bil takrat v Miamiju - Noro :D

Aja, ful fajn :) Ma ne, jst tukaj sprašujem samo za Miami. Drugače letiva najprej v NY sva potem tam 8 dni, greva ponoči z avtobusom do Washingtona za 3 dni pa potem z notranjim letom do Miamija, kjer bova zadnjih 8 dni :) Avto bova torej rentala samo za Miami, ker se nama zdi bolj priročno, sploh ker se mava namen zafurat do Keywesta. Kaj pa drugače kj svetuješ, da si nujno pogledava? :) Aja pa hvala za odgovor.
Slika
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Bucko99 Ne mar 23, 2014 11:15 am

https://www.google.si/maps/@29.146549,- ... 2!2e1!3e10 - edina plaža kjer se lahko voziš z avtom :) - must see !
potem blizu daytona https://www.google.co.in/maps/place/Day ... 11!6m1!1e1
en kup plaž , probajta skenslat hotel, al pa vsaj zmanjšat nočitve.
Npr k bosta Sla na Key west, je za en dan samo vožnje dol in nazaj - umes komot nekje prespita. Npr na samem Key westu je malce dražje, aje ob cest polno motelov.
Enako za Daytono - za en dan vožnje. u Miamiju sva Šla mi2 na NBA tekmo, pa malce okol pogledat in gre takoj par dni. Največja ''neumnost'' je da spita ceu teden na eni lokaciji - moje mnenje!
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a dennisCe Ne mar 23, 2014 11:44 am

vidim, da veliko potujete po ZDA.. zanima me predvsem, kako je tam z varnostjo? je podobno kot pri nas, ali je res pravi divji Zahod? hvala za inf
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tristan01 Pe mar 28, 2014 4:30 pm

dennisCe je napisal/-a:vidim, da veliko potujete po ZDA.. zanima me predvsem, kako je tam z varnostjo? je podobno kot pri nas, ali je res pravi divji Zahod? hvala za inf


Amerika ni nič bolj ali manj varna kot Evropa. Ljudje so prijazni le nekoliko bolj radovedni. V večjih mestih se najde tudi kakšna manj varna četrt, ampak kaj podobnega najdeš tudi v Ljubljani ali kakšnem drugem evropskem mestu. Dokler uporabljaš malo zdravega razuma nisi nikjer ogrožen.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov