Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
groh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 7:16 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a groh Sr apr 25, 2012 10:24 pm

Tudi jaz sem bil po lanskoletnem obisku vzhodnega dela ZDA tako navdusen, da smo se letos s punco in druzbo odlocili za 3-tedenski road trip po zahodu ZDA. Zaceli bomo v LA, kjer bomo rentali chargerja in libertyja, potem bomo pot nadaljevali proti San Diegu in popoldan skocili cez mejo v Tijuano. Sledi pot do Phoenixa in nato naprej proti Las Vegas-u, kjer bomo dva dni. Iz Vegasa bomo pot nadaljevali proti San Franciscu in nato nazaj proti LA. Namen si imamo ogledati vse vecje in bolj zanimive nacionalne parke (Joshua Tree, Antelope Canyon, Monument Valley, Death Valley, Grand Canyon, Sequoia NP, Yosemite), Napa Valley in ostale znamenitosti/zanimivosti. Plan je tak, da se spi v kampih, ker je vse skupaj misljeno kot budget varianta.

Karte smo kupili konec februarja za 530€/osebo, nasel sem jih na kayak.com in kupil direkt na deltini strani, kjer so bile dalec najcenejse. Letimo pa iz münchena do atlante in iz atlante v LA. Kljub prestopu v atlanti pa letimo ugodnih 16 ur. Kar se tice pa rent-a-car-a pa so trenutno najbolj ugodni na edreams.com

Letimo pa 13.6., kar je ze cez 48 dni, vrnemo pa se 4.7. in na zalost zamudimo njihov drzavni praznik :(

@adamovc: mas mogoce se kaksen predlog, kaj se splaca pogledat?

To je to, kaj vec pa ko pridem nazaj :D ;)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a _furby_ Če apr 26, 2012 11:03 am

neko tako pot bomo tudi mi uzgali. samo 3 mesece za tabo :)
obvezno porocaj kako je bilo :!:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Če apr 26, 2012 11:47 am

_furby_ je napisal/-a:neko tako pot bomo tudi mi uzgali. samo 3 mesece za tabo :)
obvezno porocaj kako je bilo :!:


Kuga boste rental? Že imaš kaj v ožjem krogu izbora?
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a _furby_ Če apr 26, 2012 12:00 pm

jack86 je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:neko tako pot bomo tudi mi uzgali. samo 3 mesece za tabo :)
obvezno porocaj kako je bilo :!:


Kuga boste rental? Že imaš kaj v ožjem krogu izbora?


upam da mi uspe dobit Challengerja. ce ne pa kaj v tem stilu :D
turbo inside
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Če apr 26, 2012 12:36 pm

_furby_ je napisal/-a:
jack86 je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:neko tako pot bomo tudi mi uzgali. samo 3 mesece za tabo :)
obvezno porocaj kako je bilo :!:


Kuga boste rental? Že imaš kaj v ožjem krogu izbora?


upam da mi uspe dobit Challengerja. ce ne pa kaj v tem stilu :D

:tomidelej:

Jaz pa bom za po sončni Floridi nekaj podobnega, po možnosti nekaj zgoraj brez :D
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Če apr 26, 2012 2:29 pm

groh je napisal/-a:Tudi jaz sem bil po lanskoletnem obisku vzhodnega dela ZDA tako navdusen, da smo se letos s punco in druzbo odlocili za 3-tedenski road trip po zahodu ZDA. Zaceli bomo v LA, kjer bomo rentali chargerja in libertyja, potem bomo pot nadaljevali proti San Diegu in popoldan skocili cez mejo v Tijuano. Sledi pot do Phoenixa in nato naprej proti Las Vegas-u, kjer bomo dva dni. Iz Vegasa bomo pot nadaljevali proti San Franciscu in nato nazaj proti LA. Namen si imamo ogledati vse vecje in bolj zanimive nacionalne parke (Joshua Tree, Antelope Canyon, Monument Valley, Death Valley, Grand Canyon, Sequoia NP, Yosemite), Napa Valley in ostale znamenitosti/zanimivosti. Plan je tak, da se spi v kampih, ker je vse skupaj misljeno kot budget varianta.

Karte smo kupili konec februarja za 530€/osebo, nasel sem jih na kayak.com in kupil direkt na deltini strani, kjer so bile dalec najcenejse. Letimo pa iz münchena do atlante in iz atlante v LA. Kljub prestopu v atlanti pa letimo ugodnih 16 ur. Kar se tice pa rent-a-car-a pa so trenutno najbolj ugodni na edreams.com

Letimo pa 13.6., kar je ze cez 48 dni, vrnemo pa se 4.7. in na zalost zamudimo njihov drzavni praznik :(

@adamovc: mas mogoce se kaksen predlog, kaj se splaca pogledat?

To je to, kaj vec pa ko pridem nazaj :D ;)


3 tedne je pa ni veliko, pazi, da ne boste preveč divjali in se le vozili od zanimivosti do zanimivosti, ampak si boste vzeli tudi čas za uživat. Meni osebno je bilo najlepše v Moabu (Arches, Canyonlands, sploh kampiranje tam je baje čudovito, ker se vidi toliko zvezd), samo je potem kar veliko vožnje, če greste tudi v San Diego.

Iz Joshua Tree parka se ti po moje ne splača iti na Phoenix ampak severneje na avtocesto I-40, tam se ustaviš še v Selingmanu (Route 66) in potem proti Grand Canyon.

Iz Death Valley obvezno pojdi na sever po cesti 395 in potem čez Tioga pass v Yosemite, tudi seqvoje si oglej kar tam in ti ni potrebno posebaj v park Sequioa, s tem prihraniš precej časa in vožnje. Pred prelazom Tioga pa ti svetujem da greš še do mesta duhov Bodie.

Glede ene precej podobne ture sem ravno pred kratkim svetoval kolegu, zapis si lahko prebereš na forumu Severna Amerika. Tam je tudi še nekaj namigov za cenejše nočitve in hrano.

Če mislite opremo za kampiranje kupovati tam razmisli o predhodnem naročilu na spletni strani Wal-marta (site-to-store), potem pa robo samo prevzameš v izbrani trgovini (v praksi namreč te bolj redke opreme pogosto nimajo na zalogi, iskanje naokoli pa ti vzame preveč dragocenega časa). Če ti kaj ni všeč lahko brez vprašanj vrneš in dobiš denar nazaj. Če si malo balkanca lahko teoretično celo vrneš večino stvari po 3eh tednih brezplačno, čeprav sam tega osebno nisem in ne bi delal.

Koliko pa boste dali za avto?
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
groh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 7:16 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a groh Ne apr 29, 2012 2:06 pm

@adamovc: hvala za nasvete....imamo vmes se nekaj prostih dni, tako, da ne bomo samo noreli okrog. Seveda pa se ruta lahko malo tudi spremeni in ni nujno da bo vse tako, kot sem zgoraj napisal...bomo videli kaksne bodo zelje :) zelo koristna informacija je pa tole z walmartom, bom malo pocekiral v kratkem! Avtomobila sta pa vsak po priblizno 520€ trenutno (vkljucno z vsemi zavarovanji).
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Če maj 03, 2012 2:09 pm

groh je napisal/-a:@adamovc: hvala za nasvete....imamo vmes se nekaj prostih dni, tako, da ne bomo samo noreli okrog. Seveda pa se ruta lahko malo tudi spremeni in ni nujno da bo vse tako, kot sem zgoraj napisal...bomo videli kaksne bodo zelje :) zelo koristna informacija je pa tole z walmartom, bom malo pocekiral v kratkem! Avtomobila sta pa vsak po priblizno 520€ trenutno (vkljucno z vsemi zavarovanji).


Cena je dobra, samo verjetno misliš Chargerja, ne Challengerja :(
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
groh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 7:16 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a groh Če maj 03, 2012 3:54 pm

Seveda charger in pa liberty...challengerji & co pridejo od 1200€ naprej, pa se neuporabni so za nas, ker bomo rabili vecje prtljaznike :D
 
Uporabniški avatar
Misak
Uporabnik
 
Prispevkov: 809
Pridružen: To mar 09, 2004 9:13 pm
Kraj: Grosuplje

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Misak Pe maj 25, 2012 5:48 am

Hej.

Ko boš ravno tam, razmisli tudi o tem, da si v najbližjem ponudniku T-mobile vzameš predplačniško SIM kartico. Imajo namreč varjanto, kjer za dva dolarja na dan dobiš neomejeno količino klicev in smsev po ameriki in neomejen prenos podatkov v 2G omrežju. Če ima kdo od vas smartphone, naj si naloži Google navigacijo, ki v sodelovanju z internetom deluje odlično! Navigacije iz rent-a-cara so ponavadi neuporabne.

Pa zahtevamo slikce :)

LP
Da bi zmanjšali število prometnih nesreč na naših cestah,
bi morali moškim prepovedati točiti alkohol.
In ženskam bencin!
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a _furby_ Ne maj 27, 2012 8:29 pm

zadnje dni malo studiram te letalske karte... za termin od 20.9. (21.9.) do 12.10. gledal sem na http://www.airtickets.com/ in http://www.kayak.com/

milano- istanbul- los angeles :arrow: cca. 570€

benetke- amsterdam- los angeles :arrow: cca. 760€

budimpesta- rim- los angeles :arrow: cca. 613€

imate se kak predlog kaj pogledat :?:
turbo inside
 
sixtoo
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Ne sep 05, 2004 5:05 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a sixtoo Ne maj 27, 2012 11:07 pm

Poglej še na http://www.momondo.com
Lansko leto sem karte za USA gledal tudi pri Irskem prevozniku AerLingus. Letos imajo akcijo od Novembra 2012-Marec 2013, žal izven tvojega datuma, ampak vseeno vredno ogleda ;)
http://www.aerlingus.com/travelinformat ... safrom249/
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a _furby_ Po maj 28, 2012 7:42 am

sixtoo je napisal/-a:Poglej še na http://www.momondo.com


hvala :D
cena je tam tam, par eurou razlike.
turbo inside
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Po maj 28, 2012 7:52 am

_furby_ je napisal/-a:zadnje dni malo studiram te letalske karte... za termin od 20.9. (21.9.) do 12.10. gledal sem na http://www.airtickets.com/ in http://www.kayak.com/

milano- istanbul- los angeles :arrow: cca. 570€

benetke- amsterdam- los angeles :arrow: cca. 760€

budimpesta- rim- los angeles :arrow: cca. 613€

imate se kak predlog kaj pogledat :?:


Trst-Rim-LA (z Alitalio) - 756€ (smao mogoče malo premalo časa za prestopanje v Rimu?)
Benetke-Philadelphia-LA 721€ (US Airways) - 19/9-12/10, 18/9-10/10
Benetke-LA z America A. 741€ (2 stops) 20/9-12/10

Do septembra je sicer še kar nekaj časa, tako da je možno, da bo še kaj bolj ugodno. Mislim da iz Benetk se bo vsaj po tej ceni še dalo dobiti, ponudba iz Milana pa je zelo ugodna (in odlična povezava) in če ti to ni predaleč bi zagrabil.

Razmisli tudi, če se ti mogoče splača iti "open-jaw" - se pravi da v eno smer letiš v LA, v drugo pa Las Vegas, San Francisco, ..., cene iz Benetk so v tovrstni kombinaciji celo nekaj evrov cenejše, pri najemu avta pa ni nobenih doplačil.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a _furby_ Po maj 28, 2012 10:55 am

fora je, ker v milanu bi lahko kolega pustil avto pri sorodnikih (zato gledamo tudi to varjanto).

a to mislis, da bi recimo sel dol v LA, za domou pa startal z kje drugje? bi blo za prestudirat ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Po maj 28, 2012 11:48 am

_furby_ je napisal/-a:fora je, ker v milanu bi lahko kolega pustil avto pri sorodnikih (zato gledamo tudi to varjanto).

a to mislis, da bi recimo sel dol v LA, za domou pa startal z kje drugje? bi blo za prestudirat ;)


Če lahko v Milanu brezplačno pustiš avto potem jaz ne bi dosti razmišljal, bistveno ceneje ne boš prišel skozi, Do Milana pa te pot (v primerjavi z Benetkami) stane ravno toliko več, kot privarčuješ pri parkiranju.

Iz Milana trenutno ni kakšnih ugodnih kombinacij (LA, Las Vegas, SF...), te bi prišle v poštev pri trenutni ceni z Benetk.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
groh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 7:16 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a groh Sr maj 30, 2012 9:48 pm

Misak je napisal/-a:Hej.

Ko boš ravno tam, razmisli tudi o tem, da si v najbližjem ponudniku T-mobile vzameš predplačniško SIM kartico. Imajo namreč varjanto, kjer za dva dolarja na dan dobiš neomejeno količino klicev in smsev po ameriki in neomejen prenos podatkov v 2G omrežju. Če ima kdo od vas smartphone, naj si naloži Google navigacijo, ki v sodelovanju z internetom deluje odlično! Navigacije iz rent-a-cara so ponavadi neuporabne.

Pa zahtevamo slikce :)

LP


Eno sim bomo nabavili pri t-mobile, 2gb podatkov in nevem kolko klicev ter sms za 60$...net se bo sharal, tako, da vec kot ene sim ne rabimo :D Avti so rezervirani, bukiran je tudi hotel v Vegasu (stratosphere -> 75$ za 2 nocitvi za 2 osebi), sotori naroceni v Walmartu, nalozen TomTom USA na iPhone, tako da samo se odstevam dni do odhoda (danes 14 dni ob tej uri bom ze na avionu iz Atlante proti LA :D :D 8) )
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Če maj 31, 2012 9:17 am

groh je napisal/-a:
Misak je napisal/-a:Hej.

Ko boš ravno tam, razmisli tudi o tem, da si v najbližjem ponudniku T-mobile vzameš predplačniško SIM kartico. Imajo namreč varjanto, kjer za dva dolarja na dan dobiš neomejeno količino klicev in smsev po ameriki in neomejen prenos podatkov v 2G omrežju. Če ima kdo od vas smartphone, naj si naloži Google navigacijo, ki v sodelovanju z internetom deluje odlično! Navigacije iz rent-a-cara so ponavadi neuporabne.

Pa zahtevamo slikce :)

LP


Eno sim bomo nabavili pri t-mobile, 2gb podatkov in nevem kolko klicev ter sms za 60$...net se bo sharal, tako, da vec kot ene sim ne rabimo :D Avti so rezervirani, bukiran je tudi hotel v Vegasu (stratosphere -> 75$ za 2 nocitvi za 2 osebi), sotori naroceni v Walmartu, nalozen TomTom USA na iPhone, tako da samo se odstevam dni do odhoda (danes 14 dni ob tej uri bom ze na avionu iz Atlante proti LA :D :D 8) )


Uživajte!

edino razmisli glede hotela v Vegasu - Stratosphere je precej oddaljen od centra Stripa in se boste morali voziti z avti. Za podobno nizko ceno se običajno da dobiti kaj tudi čisto blizu centra dogajanja (npr. Imperial Palace, Excalibur, Hooters, ...), tako da lahko zvečer tudi malo bolj zažurate.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a fantom Če maj 31, 2012 10:51 am

groh je napisal/-a:
Misak je napisal/-a:Hej.

Ko boš ravno tam, razmisli tudi o tem, da si v najbližjem ponudniku T-mobile vzameš predplačniško SIM kartico. Imajo namreč varjanto, kjer za dva dolarja na dan dobiš neomejeno količino klicev in smsev po ameriki in neomejen prenos podatkov v 2G omrežju. Če ima kdo od vas smartphone, naj si naloži Google navigacijo, ki v sodelovanju z internetom deluje odlično! Navigacije iz rent-a-cara so ponavadi neuporabne.

Pa zahtevamo slikce :)

LP


Eno sim bomo nabavili pri t-mobile, 2gb podatkov in nevem kolko klicev ter sms za 60$...net se bo sharal, tako, da vec kot ene sim ne rabimo :D Avti so rezervirani, bukiran je tudi hotel v Vegasu (stratosphere -> 75$ za 2 nocitvi za 2 osebi), sotori naroceni v Walmartu, nalozen TomTom USA na iPhone, tako da samo se odstevam dni do odhoda (danes 14 dni ob tej uri bom ze na avionu iz Atlante proti LA :D :D 8) )

super! upam da bote čimbolje iskoristili čas v ameriki. uživajte še za nas.... ;)
 
Uporabniški avatar
groh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 7:16 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a groh Pe jul 13, 2012 12:37 pm

Pretekli teden sem se vrnil iz potovanja...bilo je fenomenalno. Zadnji dan smo prespali v pomoni in ker smo bili samo 20 milj oddaljeni od corone, kjer ima barry white svoj speed shop, smo se odlocili, da gremo pogledat, ce pred garazo stoji kaksen strup. Nihce si ni mislil, da nas bo barry osebno povabil in sprejel v svojem shopu...dec je res kralj! Vsakemu je dal roko, klepetal z nami in nam dovolil poslikati celotno delavnico, razen enega avtomobila, ki ga delajo za tekmovanje. Slikano je s telefonom, zato slike niso ravno najboljse :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

lp,
groh
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov