Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tristan01 Ne nov 18, 2012 8:43 pm

meganer je napisal/-a:eno vprašanje, zanima me če ima kdo podatek kolioko bi prišel en čhoper za rentat pa da bi šel po cesti 66? na oko a je to ene 3000 al 6000 al 15000eur? mogoče se mal smesno slisi ampak vseen?


Glede route 66 malce premisli ko prebereš tale link:

http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._Route_66

Cesta kot takšna ni več del avtocestnega omrežja, kot je prebrati pa tudi nekateri deli niso več primerni za vožnjo. Če že planiraš tako pot, morda prevozi le kakšen odsek ki je še vozen. Sicer pa tudi z izposojenim motorjem prevoziti slabih 4.000km kolikor je cesta obsegala... Precej optimističen plan, tudi za izkušene motoriste.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Po jan 21, 2013 1:59 pm

Živjo,

mene pa zanima, kakšne so kaj vremenske razmere za obisk zahodnega dela zda (San F, Grand Canyon, dolina smrti, Las Vegas,...) konec avgusta - september?
Letalske karte so za omenjeno destinacijo iz Benetk cca po 760$, za mesec maj - junij, medtem ko so za avgust po 1100$ :/

Je normalno, da imajo karte konec poletja - jeseni tako ceno?
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Po jan 21, 2013 2:18 pm

jack86 je napisal/-a:Živjo,

mene pa zanima, kakšne so kaj vremenske razmere za obisk zahodnega dela zda (San F, Grand Canyon, dolina smrti, Las Vegas,...) konec avgusta - september?
Letalske karte so za omenjeno destinacijo iz Benetk cca po 760$, za mesec maj - junij, medtem ko so za avgust po 1100$ :/

Je normalno, da imajo karte konec poletja - jeseni tako ceno?


Cene so posledica sezone, julij/avgust (+ božič/novo leti) je daleč najdražje.

Vreme je drugače OK, Las Vegas, dolina smrti seveda vroče, a za preživet (v primerjavi z Avstralijo prav hladno, te še moram kaj vprašati @jack86, preden gremo). Poglej ta link za zgodovinska povprečja: http://www.holiday-weather.com/las_vegas/averages/
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Po jan 21, 2013 2:50 pm

Vidim, da september ni prehladen za dopust. Sem malo pogledal kombinacije za september na kayak.com. Cene so bistveno nižje kot julij - avgust.

Heh, uporabno :D :
Slika

Kar se tiče Avstralije, ti sam vprašaj, lahko se tudi kje na kavi dobiva!

Fajn bodi,

Lp, J
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Matjazy Po jan 21, 2013 2:59 pm

jack86 je napisal/-a:Vidim, da september ni prehladen za dopust. Sem malo pogledal kombinacije za september na kayak.com. Cene so bistveno nižje kot julij - avgust.

September je super. Lani sem bil septembra na zahodni obali in razen prvega tedna, ko sem bil na VmWorld, izključno v kratkih hlačah :)
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Po jan 21, 2013 3:44 pm

Prijatelj je bi oktober/november pa je bilo vreme čisto lepo (tud npr. Bryce), dejansko glede vremena greš lahk kadar koli, tudi sredi zime, s tem da vzameš se potem v primeru slabe vremenske napovede držiš južno od Grand Canyona. Cenovno ugodni poleti so tudi pri odhodih do srede junija ter potem od 4. septembra naprej (to pomeni cene pod 600€).

edit: ravnokar dobil na mail reklamo do Austrian, cena 539€ do San Francisca (iz Dunaja) za lete po 17. avgustu (ter nekje do srede junija). Dobra cena!
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a _furby_ Po jan 21, 2013 6:15 pm

par dni nazaj je bila cena iz benetk do LA-ja za september okoli 570 eur ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 To jan 22, 2013 8:29 am

Uf, tale varianta iz Dunaja mi je precej všeč. Še uskladit se moramo (tokrat gremo 4-je), pol rezervacija karte...
Vreme me zato zanima, če bo dovolj toplo, da se bi lahko še kje kopal. Se Pacifik ohladi?

V Sydneyu (Coogee Beach), se marca (po našem septembra - oktobra) morje precej ohladi, zaradi hladnih pacifiških tokov iz smeri antakrtike in se ni za kopat. Poleg tega se pridejo pa še kiti gont, tako da si ne želiš plavati v njihovih izcedkih... :D
@adamovc, kakšen plan imate za "tam spodaj"?
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller Sr jan 23, 2013 10:41 am

Živjo!

Super potopis, sem z zanimanjem prebral. Zanima me kje si tako poceni rental avto. Vse kar jaz uspem najt (nekaj, kar bo lahko prevažalo 4 ljudi v relativnem udobji in bo imelo dovolj prtljažnega prostora za vso prtljago štirih oseb), je od 1000$ naprej za 3 tedne...
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Če jan 24, 2013 10:41 am

jack86 je napisal/-a:Uf, tale varianta iz Dunaja mi je precej všeč. Še uskladit se moramo (tokrat gremo 4-je), pol rezervacija karte...
Vreme me zato zanima, če bo dovolj toplo, da se bi lahko še kje kopal. Se Pacifik ohladi?

V Sydneyu (Coogee Beach), se marca (po našem septembra - oktobra) morje precej ohladi, zaradi hladnih pacifiških tokov iz smeri antakrtike in se ni za kopat. Poleg tega se pridejo pa še kiti gont, tako da si ne želiš plavati v njihovih izcedkih... :D
@adamovc, kakšen plan imate za "tam spodaj"?


Za kopat v morju ne hodit v Kalifornijo, boš razočaran. Temperature morja redko presežejo 20°C, mogoče v San Diegu kakšno stopinjo več, najvišje temperature pa so običajno v začetku septembra.
Glej nekaj linkov za povprečne temp.:

http://www.surf-forecast.com/breaks/Coronado-Beaches/seatemp
http://www.holiday-weather.com/los_angeles/averages/

"tam spodaj" bomo šli ne čisto turistično pot. Najprej na hitro en dan v Sydneyu, nato let do Alice Springs in tam najamemo 4WD avtodom in z njim mimo Uluru-ja čez 1000km puščavsko makadamsko cesto Great Central Road proti zahodu mimo narodnih parkov (Karijini) do koralnega grebena (Ninagloo Reef) ter potem ob obali do Pertha. Če koga zanima nas lahko spremlja tudi na blogu Avstralija.Posvetu.si.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Če jan 24, 2013 10:57 am

tRoller je napisal/-a:Živjo!

Super potopis, sem z zanimanjem prebral. Zanima me kje si tako poceni rental avto. Vse kar jaz uspem najt (nekaj, kar bo lahko prevažalo 4 ljudi v relativnem udobji in bo imelo dovolj prtljažnega prostora za vso prtljago štirih oseb), je od 1000$ naprej za 3 tedne...


ceno imaš v dolarjih - gledaš na ameriških straneh? Bolje je, če gledaš na evropskih straneh, so ponudbe bolj ugodne in vključujejo več zavarovanj.

Če ne gledaš ravno za vrhunec sezone je npr, trenutno solidna cena (ne nujno najnižja, a npr. preko glavnih in preizkušenih agencij) do 200€ na teden (z vsemi zavarovanji) za avto razreda Midsite SUV (mi npr, dobili Kia Sorento, kolega Nissan Murano, pogost je Ford Escape/Kuga) ali Standard/Full Size (srednji/višji srednji razred - npr. rang passata). Glede prtljage je v SUV lahko relativno na tesno, v limuzini pa skoraj ne bi smelo biti problema, za še več prtljage potem moraš iti na Minivan. Točno agencij ne bi pisal, da ne bi izgledalo kot reklama, jih je kar nekaj na netu. Je pa fajn, če lahko avto izbiraš sam - t.i. choiceline - to pomeni, da npr. izmed 5-10 avtov istega ranka sam izbereš tistega, ki ti je najbolj všeč - če ti je bolj kot oblika/imidž važna prostornost/udobje potem izbereš najbolj prostornega, tako smo naredili tudi mi.
Zadnjič spremenil adamovc, dne Če jan 24, 2013 6:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Če jan 24, 2013 11:08 am

Poštena tura!

Tukaj boste okusili pravo Avstralijo. Midva sva prepotovala vzhodno polovico, zahod pa enkrat drugič.
Na fb imam nekaj prijateljev iz Alice Springs (spoznali smo se "tam dol") in so "usekani" na brezpotja z offroadi po centru avstralije.

Uživajte, bom spremljal vaš blog!
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Če jan 24, 2013 11:12 am

adamovc je napisal/-a:
tRoller je napisal/-a:Živjo!

Super potopis, sem z zanimanjem prebral. Zanima me kje si tako poceni rental avto. Vse kar jaz uspem najt (nekaj, kar bo lahko prevažalo 4 ljudi v relativnem udobji in bo imelo dovolj prtljažnega prostora za vso prtljago štirih oseb), je od 1000$ naprej za 3 tedne...


ceno imaš v dolarjih - gledaš na ameriških straneh? Bolje je, če gledaš na evropskih straneh, so ponudbe bolj ugodne in vključujejo več zavarovanj.

Če ne gledaš ravno za vrhunec sezone je npr, trenutno solidna cena (ne nujno najnižja, a npr. preko glavnih in preizkušenih agencij) do 200€ na teden (z vsemi zavarovanji) za avto razreda Midsite SUV (mi npr, dobili Kia Sorento, kolega Nissan Murano, pogost je Ford Escape/Kuga) ali Standard/Full Size (srednji/višji srednji razred - npr. rang passata). Glede prtljage je v SUV lahko relativno na tesno, v limuzini pa skoraj ne bi smelo biti problema, za še več prtljage potem moraš iti na Minivan. Točno agencij ne bi pisal, da ne bi izgledalo kot reklama, jih je kar nekaj na netu, lahko na zs. Je pa fajn, če lahko avto izbiraš sam - t.i. choiceline - to pomeni, da npr. izmed 5-10 avtov istega ranka sam izbereš tistega, ki ti je najbolj všeč - če ti je bolj kot oblika/imidž važna prostornost/udobje potem izbereš najbolj prostornega, tako smo naredili tudi mi.


Za 4 odrasle, vsak s svojim kufrom, bo SUV (Escape, sorento, murano) premajhen? Do zdaj sem bil prepričan, da je to boljša izbira kot limuzina ranga passata.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Če jan 24, 2013 2:55 pm

jack86 je napisal/-a:
Za 4 odrasle, vsak s svojim kufrom, bo SUV (Escape, sorento, murano) premajhen? Do zdaj sem bil prepričan, da je to boljša izbira kot limuzina ranga passata.


Če se spomnim na prtljažnik očetovega tiguana(ki so tudi sedaj baje kar pogosti pri agencijah v ZDA) :roll: in ga primerjam z prejšnjim pasatom je razlika 1:2

Če pa dobiš, tako kot mi, 7 sedežnega sorenta, pa imaš prostora na pretek, uradno pa je to isti razred, lahko imaš srečo ali pa smolo. Da pa ne bom samo strašil - baje ni nobenih problemov avto zamenjati kasneje na isti ali na na drugi postaji (ki so v vsakem kraju), če ravno takrat na razpolago ni nobenega prostornega modela.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller Če jan 24, 2013 3:26 pm

Adamovc - a lahko na privat napišeš katere agencije priporočaš?

Kar jaz najdem, so več al manj ameriške agencije, kjer cene niso najbolj ugodne, voznik je samo eden, avtomobilov za izbirat pa tudi ni ravno na pretek (mišljeno za določen razdred).

Hvala že vnaprej.
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller Pe jan 25, 2013 8:16 am

Pišem kar tukaj, ker očitno nimam dovoljenj za pisanje ZS.

Adamovc, hvala za odgovor. Tvoj blog mam v zaznamkih, vendar še nisem uspel vsega prebrat, sem samo tale potopis šel skozi :) Bom pogledal variante, ki jih priporočaš. Najemal bomo verjetno v SF, odvisno kako bomo rezervirali karte. V planih imamo neko podobno turo, kot si jo ti dal skozi.

EDIT: Aja, še to... Rezervacijo opraviš prek neta, avto pa dejansko izbereš potem na lokaciji?
 
Uporabniški avatar
Matjazy
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: To maj 11, 2004 8:24 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Matjazy Pe jan 25, 2013 8:25 am

Poglej malo izzirent, meni so vedno ponudili najcenejšo opcijo in vedno brez težav.

tRoller je napisal/-a:
EDIT: Aja, še to... Rezervacijo opraviš prek neta, avto pa dejansko izbereš potem na lokaciji?


Rezerviraš preko neta, kjer izbereš klaso avtomobila. Na lokaciji te potem ali avto čaka in ga pač odpelješ ali pa si lahko izbereš med nekaj avtomobili iz klase, ki si jo rezerviral.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a sonic Pe jan 25, 2013 9:33 am

adamovc je napisal/-a: do 200€ na teden (z vsemi zavarovanji) za avto razreda Midsite SUV (mi npr, dobili Kia Sorento, kolega Nissan Murano, pogost je Ford Escape/Kuga) ali Standard/Full Size (srednji/višji srednji razred - npr. rang passata). Glede prtljage je v SUV lahko relativno na tesno, v limuzini pa skoraj ne bi smelo biti problema, za še več prtljage potem moraš iti na Minivan.

Koliko dražji od zgoraj omenjenih midsize SUV, je pa najem za full-size SUV? (npr. Ford Expedition, Chevy Tahoe/Suburban)?

Točno agencij ne bi pisal, da ne bi izgledalo kot reklama, jih je kar nekaj na netu.

No, jaz sicer mislim da ne bi bilo čisto nič narobe, če omenil katere se ti zdijo dobre, zlasti če si imel sam konkretne pozitivne izkušnje. Meni se zdi to ena glavnih prednosti forumov, da si ljudje take stvari povemo...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Pe jan 25, 2013 10:19 am

sonic je napisal/-a:
adamovc je napisal/-a: do 200€ na teden (z vsemi zavarovanji) za avto razreda Midsite SUV (mi npr, dobili Kia Sorento, kolega Nissan Murano, pogost je Ford Escape/Kuga) ali Standard/Full Size (srednji/višji srednji razred - npr. rang passata). Glede prtljage je v SUV lahko relativno na tesno, v limuzini pa skoraj ne bi smelo biti problema, za še več prtljage potem moraš iti na Minivan.

Koliko dražji od zgoraj omenjenih midsize SUV, je pa najem za full-size SUV? (npr. Ford Expedition, Chevy Tahoe/Suburban)?

Razlika v ceni je med 50-100% - konkretni teden: Midsize 175€, Full-size 300€;

Ta razlika je predvsem pri evropskih ponudbah Alamo in Dollar/Thrifty. Jaz osebno in tudi drugi imamo dobre izkušnje predvsem z Alamotom, ki ima tudi na skoraj vseh postajah t.i. choiceline - da sam izbereš konkretni avto. V praksi to izgleda tako, da v pisarni urediš splošne papirje (osebni dokumenti, vozniška - že pred tem pa lahko skočiš na parkiršče pogledat, če je kakšen avto tebi všeč), potem greš na parkirišče, kjer so vsi avti odklenjeni in ključi v ključavnici. Ko se odločiš za konkreten model se samo vsedeš in odpelješ in na izhodu iz parkirišča (rampa) ti samo še označijo, kateri avto si si izbral.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a sonic Pe jan 25, 2013 3:24 pm

[quote="adamovc"][/quote]Hvala za info!
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov