Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc To maj 07, 2013 9:56 am

nooblette je napisal/-a:@adamovc, bi te lahko prosil če lahko poveš kaj več o vegasu... :pivo V bistvu me zanima,da bi skočil za kakšnen teden in si malo "privoščil" v pravem pomenu besede. 8) Predvsem me zanimajo stvari cenovno...


Glede žuranja v Vegasu na žalost nisem pravi naslov.... pred 8 leti sva bila sicer še sama, a bolj brez denarja, tako da sva se ga zastonj napila v igralnicah :) Z otroki pa potem ni ravno veliko prilik za spoznavanje "sin city-a".

Glede drugih stroškov pa:
letalska karta (izven glavne poletne sezon in novega leta) cca 600€ iz bližnjih letališč
hoteli: med tednom 30-80€ na sobo (3-5*) na glavni ulici ali v njeni neposredni bližini, med vikendom cene vsaj 2x višje.
zabava: od 0-neskončno
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 To maj 07, 2013 10:07 am

@adamovc, s kolesom?
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller To maj 07, 2013 10:49 am

Gledam malce za rent-a-car in se precej orientiram po nasvetih, ki sem jih našel tukaj, tukaj in tukaj.

Gledam na billiger-mietwagen in ker ne znam nemško, si pomagam z google translate in sem sedaj malce zmeden, ker se ta zavarovanja ne imenujejo točno tako in se bojim, da bom kaj zgrešil. Če mi lahko kdo pomaga pri naslednjih stvareh kaj pomenijo, ker nisem siguren, da mi Google čisto pravilno prevede:
- Einweggebühren: auf Anfrage (Way Fee: on request): a je to mišljeno, če avto vrneš drugje kot si ga prevzel?
- Vollkaskoversicherung (CDW) inklusive: ohne Selbstbeteiligung (Collision damage waiver (CDW) included: no deductible): no deductible ali to pomeni, da je brez odbitne?
- razlika med Comprehensive Insurance in Full insurance (v primeru, če imaš SLI vključen - je sploh važno?)
- nekje piše, da dodatno plačilo za voznike v Kaliforniji ni potrebno - a to velja za agencije v Kaliforniji (tudi, če se potem zapelješ npr. v Nevado ali Arizono?) ali samo za vožnjo v Kaliforniji?
- v večini primerov imaš na voljo poln tank bencina, ki ti ga zaračunajo, nazaj pa naj bi vrnil čim bolj praznega. Mogoče kdo ve koliko zaračunajo oz. če je opcija, da vzameš polnega in vrneš polnega - se lahko to dogovoriš na lokaciji ali mora biti posebej specificirano v pogojih?

Še glede avtomobila - adamovc, ti si mel Kia Sorento. Glede na velikost je precej primerljivo s Ford Escape (Kuga) ter Jeep Liberty (Cherokee) - nisem pa prepričan. Mi bomo štirje odrasli s precej prtljage za 3 tedenski trip. Bo ta avto dovolj ali raje pogledamo za večjim Grand Cherokee? Če rezerviramo Ford Escape or similar lahko potem na lokaciji vzameš večjega? Obstaja možnost, da večjega ne bodo imeli ali pa da bo precej za doplačat?

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.

P.S.: Sem v ekipi z Jack86, tako da se bomo res na žalost za malo zgrešili v San Diegu
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 To maj 07, 2013 11:31 am

tRoller, glede velikosti avta in doplačila dodatnega voznika mi je adamovc pred kratkim pisal. Ti pošljem na gmail ;)
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc To maj 07, 2013 11:54 am

jack86 je napisal/-a:@adamovc, s kolesom?


jaz ne :ne, Marko Baloh
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
nooblette
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr feb 06, 2013 3:25 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a nooblette To maj 07, 2013 3:22 pm

adamovc je napisal/-a:
nooblette je napisal/-a:@adamovc, bi te lahko prosil če lahko poveš kaj več o vegasu... :pivo V bistvu me zanima,da bi skočil za kakšnen teden in si malo "privoščil" v pravem pomenu besede. 8) Predvsem me zanimajo stvari cenovno...


Glede žuranja v Vegasu na žalost nisem pravi naslov.... pred 8 leti sva bila sicer še sama, a bolj brez denarja, tako da sva se ga zastonj napila v igralnicah :) Z otroki pa potem ni ravno veliko prilik za spoznavanje "sin city-a".

Glede drugih stroškov pa:
letalska karta (izven glavne poletne sezon in novega leta) cca 600€ iz bližnjih letališč
hoteli: med tednom 30-80€ na sobo (3-5*) na glavni ulici ali v njeni neposredni bližini, med vikendom cene vsaj 2x višje.
zabava: od 0-neskončno


V mislih sem imel bolj razvajanje od a-ž. V glavnem po tvoje se vedno najde nekaj v Vegas-u.?
Zabava od 0-neskončno, lahko kakšno besedo več o tem, potem ti pa ne bom več "težil". :D
Only music takes me there, where i can be me.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Če maj 09, 2013 3:23 pm

nooblette je napisal/-a:
adamovc je napisal/-a:
nooblette je napisal/-a:@adamovc, bi te lahko prosil če lahko poveš kaj več o vegasu... :pivo V bistvu me zanima,da bi skočil za kakšnen teden in si malo "privoščil" v pravem pomenu besede. 8) Predvsem me zanimajo stvari cenovno...


Glede žuranja v Vegasu na žalost nisem pravi naslov.... pred 8 leti sva bila sicer še sama, a bolj brez denarja, tako da sva se ga zastonj napila v igralnicah :) Z otroki pa potem ni ravno veliko prilik za spoznavanje "sin city-a".

Glede drugih stroškov pa:
letalska karta (izven glavne poletne sezon in novega leta) cca 600€ iz bližnjih letališč
hoteli: med tednom 30-80€ na sobo (3-5*) na glavni ulici ali v njeni neposredni bližini, med vikendom cene vsaj 2x višje.
zabava: od 0-neskončno


V mislih sem imel bolj razvajanje od a-ž. V glavnem po tvoje se vedno najde nekaj v Vegas-u.?
Zabava od 0-neskončno, lahko kakšno besedo več o tem, potem ti pa ne bom več "težil". :D


V Vegasu imaš veliko koncertov, muziklov, cirkusov, bazenov, druge zabave (npr. simulator prostega pada, ogromen brezplačen muzej starih vozil, dirkališče(oval) NASCAR z možnostjo vožnje športnih avtomobilov, ... ter seveda nočnih klubov in podobno, poleg tega imaš le nekaj ur stran veliko izjemno lepe narave, lahko tudi npr. greš direktno iz Vegasa s helikopterjem ali letalom nad Grand Canyon. Več čez vikend, sedaj precej v gužvi, samo toliko - sedaj so na voljo zelo dobre karte za celotno jesen - iz Trsta in Benetk že za 520€, kar je za Vegas super cena.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
nooblette
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr feb 06, 2013 3:25 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a nooblette Če maj 09, 2013 4:25 pm

Hvala za odgovor. ;) Mi lahko prilepiš link za karto (520 eur), ker jaz je pod 740 nisem našel. Vnaprej hvala
Only music takes me there, where i can be me.
 
Uporabniški avatar
groh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 7:16 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a groh Pe maj 10, 2013 9:36 am

tRoller je napisal/-a:
Še glede avtomobila - adamovc, ti si mel Kia Sorento. Glede na velikost je precej primerljivo s Ford Escape (Kuga) ter Jeep Liberty (Cherokee) - nisem pa prepričan. Mi bomo štirje odrasli s precej prtljage za 3 tedenski trip. Bo ta avto dovolj ali raje pogledamo za večjim Grand Cherokee? Če rezerviramo Ford Escape or similar lahko potem na lokaciji vzameš večjega? Obstaja možnost, da večjega ne bodo imeli ali pa da bo precej za doplačat?

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.

P.S.: Sem v ekipi z Jack86, tako da se bomo res na žalost za malo zgrešili v San Diegu


Ti lahko jaz svetujem, da lahko kar pozabis na tak SUV, ce boste 4 odrasli z veliko prtljage. Mi smo lani rezervirali 1 full size in en SUV (ala escape, liberty...) in ti povem da ko smo hoteli dati prtljago v liberty-ja smo ugotovili, da smo bili zelo optimisticni! Poleg tega prostora na zadnjih sedezih ni nic, zato smo se s tipom v rentalu zmenili da vzamemo se 1 full size brez doplacila (tako ali tako je malenkost cenejsi) in dobili forda taurusa, kjer smo imeli 4je odrasli dovolj prostora v kabini in v prtljazniku za 3-tedensko potovanje (pa smo kampirali, tako, da smo imeli s seboj tudi vso kamping opremo).

Jaz vam svetujem da vzamete full size sedan, boste imeli dovolj placa. V nasem rentacaru so bili na izbiro Ford Crown Victoria (V8 :D ), nissan altima (malce manjsi od ostalih), chevy impala in pa ford taurus, ki se nam je najbolje dopadel (imel je 3.5 v6 z 270 konji, pil je pa v povprecju 22mpg kar je priblizno 10l/100km ;) )
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller Pe maj 10, 2013 9:51 am

Če prav razumem, ste bili štirje in ste imeli dva avta? Ali ste štirje namesto Libertyja vzeli Full size sedana?

Zdaj smo že rezervirali Mid-size SUV (npr. Jeep GrandCherokee), bomo videli kaj bomo dobili...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Pe maj 10, 2013 10:07 am

tRoller je napisal/-a:Če prav razumem, ste bili štirje in ste imeli dva avta? Ali ste štirje namesto Libertyja vzeli Full size sedana?

Zdaj smo že rezervirali Mid-size SUV (npr. Jeep GrandCherokee), bomo videli kaj bomo dobili...



Veš da bo. Če nas bo do Zagreba spravil en Grand Scenic al a4 avant, pol se bomo že spravl v terenca.
Jaz sem to skrb že dal na stranski tir =P
 
Uporabniški avatar
groh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 7:16 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a groh Pe maj 10, 2013 10:53 am

tRoller je napisal/-a:Če prav razumem, ste bili štirje in ste imeli dva avta? Ali ste štirje namesto Libertyja vzeli Full size sedana?

Zdaj smo že rezervirali Mid-size SUV (npr. Jeep GrandCherokee), bomo videli kaj bomo dobili...


Bilo nas je 7, rezervirali smo 2 avta. Mislili smo, da bo v SUV vec prostora, ampak smo se motili. Ze ce dolzino pogledas vidis razliko...liberty ima 4,5m taurus pa 5,2m.
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller Pe maj 10, 2013 12:32 pm

No bomo vidli. Grand Cherokee je 4,8m v dolžino. Verjetno bo pa tut malce več prostora po višini v prtljažniku kokr v sedanu.
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a GorazdO Pe maj 10, 2013 4:18 pm

Mi smo bili trije v Mazdi CX7, pa ni bilo pretiranega luksuza s prostorom. Kufer je bil hitro poln (trije kufri, par galon vode, še kakšna malenkost,... )

Upoštevajte, da so razdalje velike in omejitve hitrosti na interstejtih nizke (varirajo od države do države). V treh urah skor nikamor ne prideš.
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Sr maj 15, 2013 10:12 am

Živjo.

Imam še eno vprašanje; je kdo bil v Antelope Canyon-u? Je res potrebno najeti vodiča za ogled?

Hvala za odgovore, lp
 
Uporabniški avatar
groh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 7:16 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a groh Če maj 16, 2013 6:35 am

Antelope canyon imajo v ''lasti'' indijanci, tako da oni racunajo vstopnino in vodenje v kanjon. Brez njih ne bos imel vstopa, ker je okoli postavljena ograja :) Sicer pa brez vodica nebi bilo tako zanimivo. Racunajo pa 43$ po glavi in te potem z jeepi peljejo do vhoda, kjer vodic zacne svojo turo ;)
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller Sr maj 22, 2013 5:05 pm

Kako je pa kaj s plačilnimi sredstvi? Priporočate gotovino? Plačilne kartice (Mastercard, Visa)? Ali se da z našimi karticami tudi kaj plačevati (npr. Maestro od NLB)? Kaj pa dvig kakšne gotovine na bankomatih?
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Bucko99 Sr maj 22, 2013 8:57 pm

tRoller je napisal/-a:Kako je pa kaj s plačilnimi sredstvi? Priporočate gotovino? Plačilne kartice (Mastercard, Visa)? Ali se da z našimi karticami tudi kaj plačevati (npr. Maestro od NLB)? Kaj pa dvig kakšne gotovine na bankomatih?


Samo kartice, priporočam Viso, Americanexperss se ponavadi izogibajo, ker banka pobere najveć provizije ;)
Gotovine ne imej vse na enem mestu, sploh pa ne v denarnici!


http://www.antelopeslotcanyon.com/tours/antelope.html - cene varirajo glede na čas - je tudi različno osvetljen - odvisno pod katerim kotom je sonce ;)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adis Če maj 23, 2013 7:15 am

tRoller je napisal/-a:Kako je pa kaj s plačilnimi sredstvi? Priporočate gotovino? Plačilne kartice (Mastercard, Visa)? Ali se da z našimi karticami tudi kaj plačevati (npr. Maestro od NLB)? Kaj pa dvig kakšne gotovine na bankomatih?



Visa je "ameriška" tako, da z njo ni problema...tudi ni problema pri rabi kartice Maestro a le na označenih mestih, kar isto velja za kartico Visa.

če pa ni ne ene ne druge možnosti imaš pa zasilni izhod - western union.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Če maj 23, 2013 7:50 am

1. Visa
2. MasterCard
(3. Diners? lani sva jo lahko razmeroma veliko uporabljala, letos je pa...)
...
n+1 Iz gat potegneš zmečkane dolarje :)

Viso (electron) si zrihtaj, res pa da nisem bil pozoren koliko je bilo mogoče plačvat z MasterCardom (ti že imaš MC?), večina sva uporabljala Viso in Diners.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov