Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Pe jan 25, 2013 4:57 pm

Jaz sem vzel avto pri agenciji Dollar preko Izzirent.com.

Pri njih ni bilo problema, izbiral sem lahko med vsemi kar so imeli na voljo. Ko sem zagledal polno garažo popolnoma novih mustangov, ne veš pri kateremu bi začel... Najbližji opis je tole:
http://www.youtube.com/watch?v=hwWzHqipWug
 
Uporabniški avatar
Volvej
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: So okt 03, 2009 3:50 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a Volvej Pe jan 25, 2013 5:59 pm

Ko si omenil mustanga, se da rentat kakšnega V8 tam okrog 500 HP, ali pa mogoče kakšen muscle car iz 70's, meni najljubši bi bil 69 dodge charger?
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller So jan 26, 2013 11:39 am

Adamovc, kako je pa kaj s cestninami v teh koncih ZDA?

Na vzhodni obali je baje za plačevat, a je tukaj enako? Viamichelin sicer pravi, da ni - vendar nisem prepričan v verodostojnost...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 So jan 26, 2013 2:43 pm

tRoller, a gremo mi slucajn skup? :lol:


Po Florid sva uporabljala sunpass, nas pa zanima kako je po zahodnih drzavh?


Volvej, avtomobili so vsi novi, s povprecno opremo. Kake mocnejse razlicice nisem opazil. Sem pa preprican, da bi se moralo kaj hujsega dobit, seveda za primerno ceno.
 
tRoller
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jan 23, 2013 10:15 am

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a tRoller So jan 26, 2013 4:00 pm

Zgleda :D
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc So jan 26, 2013 8:56 pm

tRoller je napisal/-a:Adamovc, kako je pa kaj s cestninami v teh koncih ZDA?

Na vzhodni obali je baje za plačevat, a je tukaj enako? Viamichelin sicer pravi, da ni - vendar nisem prepričan v verodostojnost...


Na zahodu cestnin praktično ni, izjema je ena ali dve bližnjici v bližini LA (ki se ji brez težav izogneš) ter mostovi v smeri San Francisca (torej enak sistem kot pri mostu na Krk, cena mislim da okoli 5$).

@volvej: če hočeš rezervirati konkreten model ima to možnost Hertz - glej http://www.hertz.com/rentacar/vehicleguide/index.jsp?targetPage=vehicleGuideHomeView.jsp&countryCode=US&category=Other%20Reservable%20Models
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 To jan 29, 2013 10:50 am

Je kdo kampiral po parkih v zda?

Zanima me če ste si camp opremo rentali, ali vzeli od doma?
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Sr jan 30, 2013 10:33 pm

jack86 je napisal/-a:Je kdo kampiral po parkih v zda?

Zanima me če ste si camp opremo rentali, ali vzeli od doma?


@jack86 - eno vprašanje za Avstralijo - je potrebno mednarodno vozniško?

Glede kampiranja osebnih izkušenj nimam, kot pa sem bral na drugih forumih večina kupi opremo v WalMartih, lahko jo tudi predhodno naročiš in potem osebno prevzameš (isti način ima tudi Amazon). Mi okvirno načrtujemo takšno pot za drugo leto poleti in sam bi verjetno s sabo vzel tisto kar že imam dobro in majhno/lahko - npr. majhne in lahke spalke, majhen in lahek šotor, ... Ostalo pa bi kupil tam, je načeloma precej poceni.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Če jan 31, 2013 9:18 am

adamovc je napisal/-a:
jack86 je napisal/-a:Je kdo kampiral po parkih v zda?

Zanima me če ste si camp opremo rentali, ali vzeli od doma?


@jack86 - eno vprašanje za Avstralijo - je potrebno mednarodno vozniško?

Glede kampiranja osebnih izkušenj nimam, kot pa sem bral na drugih forumih večina kupi opremo v WalMartih, lahko jo tudi predhodno naročiš in potem osebno prevzameš (isti način ima tudi Amazon). Mi okvirno načrtujemo takšno pot za drugo leto poleti in sam bi verjetno s sabo vzel tisto kar že imam dobro in majhno/lahko - npr. majhne in lahke spalke, majhen in lahek šotor, ... Ostalo pa bi kupil tam, je načeloma precej poceni.


O, saj res! Kako potekajo priprave za Au?
Jaz sem šel naredit mednarodno vozniško (cca pol ure na AMZS, s sabo rabiš sliko + vozniško).
Odkar so enotne vozniške po EU, nisem prepričan če je za Avstralijo še potrebna mednarodna. Pokliči na AMZS.
Nas so ravno sredi največje divjine ustavli (med Uluru in Alice Springs), tam kjer ni civilizacije in kjer bi nazadnje pričakoval kontrolo prometa.

Takole izgleda:
Slika
Zadnjič spremenil jack86, dne Če jan 31, 2013 9:21 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Če jan 31, 2013 9:19 am

...verjetno pa ne bomo kampiral, sem mislil da si lahko sposodiš opremo. Da bi še vso to kramo s sabo vleku... :roll:
Verjamem, da je posebni čar kampirat po nacionalnih parkih, ampak kdaj drugič.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Če jan 31, 2013 1:57 pm

jack86 je napisal/-a:...verjetno pa ne bomo kampiral, sem mislil da si lahko sposodiš opremo. Da bi še vso to kramo s sabo vleku... :roll:
Verjamem, da je posebni čar kampirat po nacionalnih parkih, ampak kdaj drugič.


Pa saj je nakup zagotvo cenejši od najema:

recimo šotor za 6-8 ljudi - 50€ http://www.walmart.com/browse/camping/tents-amp;-accessories/4125_4128_887708?browsein=true&catNavId=4128&ic=48_0&povid=cat4128-env452043-moduleA052412-lLinkLHN12Tents&fromPageCatId=4128

spalke po 10€, dvojna napihljiva blazina 10€, ...

Če pa si Balkanc :) pa imaš še 90 dni časa, da vrneš izdelke nazaj v trgovino, če ti niso "všeč" (izjema blazine, ki jih moraš vrniti v 15 dneh), glej pravila: http://help.walmart.com/app/answers/detail/a_id/9/session/L2F2LzEvdGltZS8xMzU5NjM2NjM4L3NpZC92WEFFRkdobA%3D%3D#Sports :))

To je bolj za hec, ti pa iz prve roke povem, da pri vračilu nič ne komplicirajo, samo vrnejo denar. Je pa bilo naše vračilo sicer odprto a nerabljeno, sem pa pri drugih v vrsti videl, da se vrača vse sorte. Da ne bo pomote - tega ne priporočam in ne izvajam!
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
groh
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 7:16 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a groh Če feb 21, 2013 9:55 pm

jack86 je napisal/-a:Je kdo kampiral po parkih v zda?

Zanima me če ste si camp opremo rentali, ali vzeli od doma?



Jaz sem lani kampiral po Z delu ZDA. Priblizno 2 tedna pred odhodom smo v walmart online stacuni narocili vso potrebno opremo, katero ti potem posljejo v walmart po tvoji izbiri, kjer te caka mislim da 2 tedna! Samo sprintas si racun in robo prevzames na customer service oknu :) ti pa priporocam da si nastimas paypal ce ga se nimas, ker EU kreditnih ne sprejemajo v online stacuni :)

Ce te se karkoli zanima pa vprasaj
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 To apr 23, 2013 12:00 pm

Še dober mesec in pol do 3 tedenskega oddiha.

Me pa je razjezilo, ko sem na mednarodni vozniški videl datum veljavnosti 15.2.2013.
Narediti sem jo dal pred 3 leti, nato sem jo uporabljal v Avstraliji in ZDA, sedaj pa spet 30€ za kos papirja? Pa še grda je. Skoraj A3 format.

Samo kartica (nova vozniška) ni dovolj za vožnjo po ZDA?
 
Uporabniški avatar
m_z
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: To apr 27, 2004 8:52 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a m_z To apr 23, 2013 1:42 pm

@jack86: jaz na svoji 3 tedenski turneji po zahodu vzel majhen šotor in spalko iz SLO, ker sem opremo pač imel.
Na poti nazaj se je nabralo precej več prtljage :), zato sem šotor in nekaj "utrujene" opreme pustil tam.
Sicer nisem vsak dan kampiral (SF,LV,LA), ampak izpustiti Yosemite, Zion, Bryce in podobne bi bil greh.

Zgolj za info: pri najemu avtomobila priporočam da imaš poleg mednarodnega tudi slovensko vozniško s sabo. Imel sem primer, ko je "prijazna" gospa na okencu pokazala debelo knjigo (vse države sveta in njihove vozniške) in vztajala, da ji pokažem še naš pink listek. Razlaga, da je moje mednarodno dovoljenje pridobljeno na osnovi slovenskega dovoljenja jo ni premaknilo - ona je naučena, da mora preverit oba. To je bil 1 primer, ostalih 5 najemov sem prišel skozi "le" z mednarodnim :).
...:::Cavallino Rampante:::...
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a GorazdO To apr 23, 2013 5:02 pm

V mojem primeru jih ne na rentacarju (Alamo, NY) zanimala le plačilna kartica.
Policist v Clevelandu (pozabili prižgat luči) pa ni bil zadovoljen z nobenim, a nas je spustil z opozorilom ("dejte mal merkat vi jugoslovani...").

V osnovi je bolje imeti oba. Si vsaj malo bolj pokrit če do česa pride.
Čeprav se mi zdi, da ZDA niso podpisale neke deklaracije na to temo.
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Sr apr 24, 2013 10:34 am

Tud pri Dollar rent a car v Miamiu jih je lani zanimala le plačilna kartica :D

@m_z: imaš kak zemljevid poti, kjer si se vozil po zahodu?
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc Po apr 29, 2013 10:53 am

m_z je napisal/-a:@jack86: jaz na svoji 3 tedenski turneji po zahodu vzel majhen šotor in spalko iz SLO, ker sem opremo pač imel.
Na poti nazaj se je nabralo precej več prtljage :), zato sem šotor in nekaj "utrujene" opreme pustil tam.
Sicer nisem vsak dan kampiral (SF,LV,LA), ampak izpustiti Yosemite, Zion, Bryce in podobne bi bil greh.

Zgolj za info: pri najemu avtomobila priporočam da imaš poleg mednarodnega tudi slovensko vozniško s sabo. Imel sem primer, ko je "prijazna" gospa na okencu pokazala debelo knjigo (vse države sveta in njihove vozniške) in vztajala, da ji pokažem še naš pink listek. Razlaga, da je moje mednarodno dovoljenje pridobljeno na osnovi slovenskega dovoljenja jo ni premaknilo - ona je naučena, da mora preverit oba. To je bil 1 primer, ostalih 5 najemov sem prišel skozi "le" z mednarodnim :).


Mednarodno samo po sebi ni veljaven dokument, tako da si imel še srečo. Uporaben je edino kot prevod veljavnega dokumenta, v tem primeru slovenskega (tudi roza). Veljavnost mednarodnega pa je res kratka, jaz ki obiskujem ZDA na 3 leta se mi vedno zgodi, da mi ravno preteče, tako da v zadnjem primeru in letos v Avstraliji sem vzel s sabo kar pretečenega, saj je original nespremenjen. V Avstraliji so bili policaji z njim čisto zadovoljni, ne vem pa kako bi bilo v ZDA.

@jack86 - vidim, da se bova ravno zgrešila - mi zapustimo San Diego 11.6, v pridete 14.6 :))
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a jack86 Po maj 06, 2013 11:29 am

Jaz sem MDV moral delati - obnoviti, ker imam novo stalno prebivališče.

@adamovc, kam letite po San Diegu? Hehe, ta je dobra, če se tukaj ne vidmo, se bomo pa na kateri drugi celini ;)
 
nooblette
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr feb 06, 2013 3:25 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a nooblette Po maj 06, 2013 9:02 pm

@adamovc, bi te lahko prosil če lahko poveš kaj več o vegasu... :pivo V bistvu me zanima,da bi skočil za kakšnen teden in si malo "privoščil" v pravem pomenu besede. 8) Predvsem me zanimajo stvari cenovno...
Only music takes me there, where i can be me.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: Amerika skozi vetrobransko steklo - 3.

Napisal/-a adamovc To maj 07, 2013 7:52 am

jack86 je napisal/-a:Jaz sem MDV moral delati - obnoviti, ker imam novo stalno prebivališče.

@adamovc, kam letite po San Diegu? Hehe, ta je dobra, če se tukaj ne vidmo, se bomo pa na kateri drugi celini ;)


grem(o) coast-to-coast, vračamo se iz Washingtona - sem potem vzel tiste karte po 360€ (sva se mislim da tudi midva pogovarjala, samo tebi se terminsko ni izšlo). Bo pa bolj delovno kot turistično - RAAM.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov