Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 Po feb 20, 2012 8:47 am

Lukl,

Hvala, da si objavil slike še iz Siam parka. Morda pri Tower of Power dodam še to, da v tistem bazenu plavajo morski psi, kar da vsej zadevi še dodaten čar....

Gorilo sem tudi sam videl prvič v živalskem vrtu. Najprej pa se je zdela lutka. Koža in krzno se svetita kar nerealno, pa tudi večino časa je sedela pred steklom negibno... Ko se je mogočen samec premaknil, je med publiko kar završalo - verjetno nas je večina šele takrat dojela da res gledamo živo gorilo.

Še slika iz predstave s kiti:

Poročno potovanje 1265.jpg


No takole pa zgleda Orka, ko poleti iz vode (na sliki je odrasla žival). Sva pa imela srečo, saj imajo od lani v parku tudi naraščaj - mladiča, ki je bil v času najinega obiska star dobre pol leta in je že takrat presegel velikost odraslega delfina.

Poročno potovanje 1270.jpg


Prve vrste so z razlogom proste... saj je to "Splas zone". Že pri delfinih so gledalci prijetno mokri. Po tej predstavi pa se poutiš kot bi plaval v bazenu. Doma imam še nekaj filmčkov, ki sem jih posnel med predstavo, vendar moram zadeve spravit na youtube, da si jih lahko ogledate.

Poročno potovanje 1285.jpg


Pa še ponos tega parka - ptice. Tokrat flamingi, ki jih večinoma poznamo iz kakšnega filma na Animal planetu.

Poročno potovanje 1301.jpg


Poročno potovanje 1349.jpg


Še predstava s papigami in papiga v kletki. Lep del parka zavzemajo ogromne kletke polne različnih vrst papig. Posebno presenečenje pa se skriva v centru za vzrejo. Kjer za zatemnjenim steklom skrivajo valilnico teh krasnih ptic. Steklo je toliko zatemnjeno, da obiskovalci ptic ne motijo, vseeno pa se vidi j***a iz katerih se bodo izvalile papige. V sosednjem oddelku pa še večje presenečenje, saj lahko vidimo kakšnega papagaja starega komaj nekaj ur. Fotografiranje žal ni mogoče, saj so stekla preveč zatemnjena in odsevna.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a 2Fast&2Furious Sr feb 29, 2012 1:06 pm

Tako, nama so Tenerifi padli v vodo :evil: Za termin ki ga imava na voljo so letalske karte enostavno predrage (800-900€-sem naredil napako da nism bookiral kar v začetku januarja po polovični ceni). Mogoče pa septembra, ko bo verjetno bolj primeren termin (cenovno).

Sedaj pa načrtovati nek avtotrip po EU :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
=ZiAn=
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: Pe okt 13, 2006 4:27 pm
Kraj: LJ

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a =ZiAn= Sr feb 29, 2012 1:28 pm

Off topic: Če imata možnost da si zrihtata dopust v kratkem času, si poglej si kakšne last minute varjante. Ravno zadnjič našel opcijo 14dni v Hurgadi (Egipt) All Inclusive (4*) + letalske karte 270€ po osebi, 14 dni Turčija All Inclusive (5*) + letalske 450€ itd. Mi je prav žal da nisem mogel premakniti obveznosti, ker drugače me naslednji teden ne bi bilo več tu =) /konec offtopica

Lp
...Prava nemška zverina bučno zahrumi v turobno jutro, ljudje prično padati na kolena, ko se mimo njih zapeljem v audi a šest petici. "Mati tudi jaz bom nekoč" zašepeta mladi fant svoji materi, ki ji spolzi solza po zgubanem licu...
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a 2Fast&2Furious Sr feb 29, 2012 7:42 pm

Žal ne gre, bo potrebno počakati na 1.maj :) Vsekakor pa hude ponudbe ni kaj.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 Če mar 01, 2012 10:01 pm

2Fast&2Furious je napisal/-a:Žal ne gre, bo potrebno počakati na 1.maj :) Vsekakor pa hude ponudbe ni kaj.


Škoda da se vama ni izšlo. Morda pa se najde na jesen kakšna ponudba ali pa drugo leto... Vsekakor se splača enkrat doživet nekaj takega.

Ker se tole moje poročanje vleče v nedogled bom poskusil danes objaviti še preostanek slik.

Še šov z morskimi levi:

Poročno potovanje 1369.jpg


Pingvini in njihovo high tech bivališče s simulacijo vremenskih pogojev in temnega obdobja.

Poročno potovanje 1383.jpg


Poročno potovanje 1390.jpg


Poročno potovanje 1394.jpg


In še nekaj fotk iz akvarija, ki je ogromen. Posebno doživetje pa je sprehod pod bazenom polnim morskih psov in velikih rib. Žal pa zaradi svetlobe od zgoraj in čudnega odseva na steklenem tunelo po katerem sva se sprehajala žal nimam slike za objavit.

Poročno potovanje 1421.jpg


Poročno potovanje 1434.jpg


LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 Če mar 01, 2012 10:06 pm

Še par fotk hotela in okolice. Slike so sicer lepe, vendar se mi je vse skupaj zamerilo zaradi prenatrpanosti. Povsod le hoteli.

Pogled iz hotelske sobe:
Poročno potovanje 1435.jpg


Plaža, do katere je kakšnih 15 min sprehoda ob obali:

Poročno potovanje 1440.jpg


Poročno potovanje 1444.jpg


In pa muhica ki naju je odpeljala do Munchenskega letališča.

Poročno potovanje 1450.jpg


Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a zan0088 Po mar 12, 2012 7:49 pm

Zelo lepo si tole izbral. Predstavitev pa tut lepa, interaktivna, poucna bom bral cel teden :) Zanima pa me kolk okvirno na pamet te je vse skup prislo? :) lp
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 To mar 13, 2012 8:11 am

zan0088 je napisal/-a:Zelo lepo si tole izbral. Predstavitev pa tut lepa, interaktivna, poucna bom bral cel teden :) Zanima pa me kolk okvirno na pamet te je vse skup prislo? :) lp


Da ti ne bo treba brati vsega, bila sva 15 dni, za hotel, rent-a-car, letalske karte sva zapravila za dve osebi skupaj 2.500 EUR. Vsi hoteli so bili 4 zvezdice in zelo kakovostni. Če nebi bilo tole poročno potovanje bi sigurno izbral hotele s 3 zvezdicami in občutno prihranil. Transferjev z letališča do hotela ni bilo, saj sva potovanje imela organizirano individualno (pri ponudbi iz kataloga so transferji vključeni v ceno), sva si pa zato za ves čas privoščila najem avtomobila - Opel Corsa (mislim da je celo na nekaj slikah). Za gorivo sva zapravila slabih 100 EUR - s porabo se nisem obremenjeval, saj sva lani plačala za liter okrog eura, medtem ko je bila pri nas cena že okrog 1,3 EUR. Za vstopnine sva zapravila še dobrega stotaka po osebi, nadražji sta bili vstopnici za Loro park in Siam park (obe skupaj cca 50 EUR/osebi). K temu dodaj še prevoz v Munchen na letališče, parkiranje (60 - 70 EUR), ter nekaj malega hrane in pijače, ki sva jo nabavljala ob poti. V lokalnih trgovinah je sadnje in kakšen sendvič ter voda po približno enakih cenah kot pri nas. Glede na to, da so vsi obroki v hotelih samopostrežni in je izbira res velika dodatnih stroškov ni bilo kaj dosti. Paziti je treba le, da popiješ dovolj in ne dehidriraš. Morda še nasvet: Pijač ne kupuj v turističnih centrih, saj je lahko steklenica vode (1,5l) lahko tudi preko 2 EUR, medtem ko je za vogalom v supermarketu ista voda več kot pol ceneje.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a zan0088 To mar 13, 2012 9:07 pm

tristan01 je napisal/-a:
zan0088 je napisal/-a:Zelo lepo si tole izbral. Predstavitev pa tut lepa, interaktivna, poucna bom bral cel teden :) Zanima pa me kolk okvirno na pamet te je vse skup prislo? :) lp


Da ti ne bo treba brati vsega, bila sva 15 dni, za hotel, rent-a-car, letalske karte sva zapravila za dve osebi skupaj 2.500 EUR. Vsi hoteli so bili 4 zvezdice in zelo kakovostni. Če nebi bilo tole poročno potovanje bi sigurno izbral hotele s 3 zvezdicami in občutno prihranil. Transferjev z letališča do hotela ni bilo, saj sva potovanje imela organizirano individualno (pri ponudbi iz kataloga so transferji vključeni v ceno), sva si pa zato za ves čas privoščila najem avtomobila - Opel Corsa (mislim da je celo na nekaj slikah). Za gorivo sva zapravila slabih 100 EUR - s porabo se nisem obremenjeval, saj sva lani plačala za liter okrog eura, medtem ko je bila pri nas cena že okrog 1,3 EUR. Za vstopnine sva zapravila še dobrega stotaka po osebi, nadražji sta bili vstopnici za Loro park in Siam park (obe skupaj cca 50 EUR/osebi). K temu dodaj še prevoz v Munchen na letališče, parkiranje (60 - 70 EUR), ter nekaj malega hrane in pijače, ki sva jo nabavljala ob poti. V lokalnih trgovinah je sadnje in kakšen sendvič ter voda po približno enakih cenah kot pri nas. Glede na to, da so vsi obroki v hotelih samopostrežni in je izbira res velika dodatnih stroškov ni bilo kaj dosti. Paziti je treba le, da popiješ dovolj in ne dehidriraš. Morda še nasvet: Pijač ne kupuj v turističnih centrih, saj je lahko steklenica vode (1,5l) lahko tudi preko 2 EUR, medtem ko je za vogalom v supermarketu ista voda več kot pol ceneje.

LP Tristan01


Ah sej je zanimiv prebrat k je lepo postopno napisano pa se slikce, pa bom cel turisticni vodic k bom svojo pelu k bo taprava se najdla pa taprav cas za to :D
No se pravi okrog 4000€, v primerjavo s Hrvasko - Pag, bil v apartmaju v Kusticih - cca 50€ na dan apartma + hrana, pijaca, cigareti, cajtung... 30€ na dan = 80€/dan * 14 dni = 1120€ skupno samo za osnovne stvari, potem pa so se stojnice ob plazi, kaksna voznja z ladjo, potni stroski so bli okrog 150€, ostalo pa so pobrale Zrce. Skupno 2000-2500€ pa nisem videl nic pametnega, nic novega, noci se pa sploh spomnim ne :D
In me res preseneca, ko kdaj preberem take zgodbe iz egzoticnih krajev, kako so cene v bistvu nizke, oziroma Hrvaske cene visoke. :DDD Tisto eno placo s par nadurami vec si zapravu pa si se res mel tko dobr, k si marsikdo misl da se nemore met. Bo treba res pozabt Hrvasko hehehehe :)))
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 Sr mar 14, 2012 3:59 pm

zan008,

Po mojem računu nisva vsega skupaj zapravila več kot dobre tri tisočake. Morda max 3.250, s tem da nisva niti enkrat razmišljala ali se splača kaj kupiti ali ne...

Tvoja primerjava s Hrvaško pa je res na mestu... Če pogledaš malo ponudbo raznih agencij v času sezone (da lahko primerjaš vremenske pogoje s tistimi na Kanarih), hitro ugotoviš da tudi v ceni ni bistvene razlike. Nekje v Dalmaciji stane hotel s 4* med 500 in 600 EUR/teden. K temu dodaj še lasten prevoz cca 400km na eno stran, cestnine ki so precej drage... pa smo tam. Katera pokrajina je lepša je težko primerjati, saj imajo vsake oči svojega malarja. Lepo je povsod. Če pa dopust ocenjuješ le skozi stroškovni vidik, pa tudi eksotika ni nujno draga, le pogledati je treba za pravo ponudbo. Konec koncev imamo dokaj blizu tudi Grčijo, Turčijo, Bolgarijo, Romunijo, Tunizijo, Egipt... Tudi tak dopust ni nič dražji kot Lepa njihova, le kdaj pa kdaj je treba videti malce dlje kot le do prvega žurerskega kotička.

Ampak vse to pride s časoma. Tudi sam sem bil v letih ko je bilo najbolj zanimivo preskušati koliko pijače prenesem v eni noči, koliko dni zapored zmoremo žurat po diskotekah... S časoma pa v življenju dobijo prednost druge stvari, takrat si poiščeš dopust kot sva si ga midva.

Pa morda še nasvet: Če te mika videti svet nisi nikdar premlad da bi ga začel raziskovat. Ne čakaj na "pravo" ki jo boš peljal na rajski otok ali kaj podobnega. Raje poišči kakšnega prijatelja, kolega, prijateljico, kolegico, morda tudi "napačno" punco ki ima podobne želje in se odpravite. Če si lahko privoščite teden dni Zrč vam bo zneslo tudi za takšno pot. Če se organizirate štirje zna biti opazno ceneje, saj je marsikje mogoče najeti apartmaje, ki so ugodnejši od hotelskih sob, pa tudi rent-a-car je cenejši če ga razdeliš med 4 osebe...

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
mihajlo
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Po avg 30, 2004 6:40 am

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a mihajlo Pe mar 16, 2012 10:55 am

Mi gremo dol v kratkem, pa me zanima ali rentacar kaj komplicira glede naši vozniških dovoljenj? moraš imeti s seboj mednarodno ali pa vsaj novo vozniško (kartico) al je vseeno?

Je potrebno vzeti kakšno xtra zavarovanje pri rentacarju al je dost klasična njihova ponudba?

Klimo v apartmaju rabiš?
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 Pe mar 16, 2012 1:15 pm

mihajlo je napisal/-a:Mi gremo dol v kratkem, pa me zanima ali rentacar kaj komplicira glede naši vozniških dovoljenj? moraš imeti s seboj mednarodno ali pa vsaj novo vozniško (kartico) al je vseeno?

Je potrebno vzeti kakšno xtra zavarovanje pri rentacarju al je dost klasična njihova ponudba?

Klimo v apartmaju rabiš?


Po najinih izkušnjah je dovolj veljavno vozniško dovoljenje. Sam imam že kartico, tako da ne vem kakšen je odziv na rdečo knjižico, mislim pa da ne bo težav.

Glede zavarovanj je dobro, da je avtomobil kasko in da so zavarovani tudi potniki (mislim da vse to pri večini ponudnikov že vračunano v ceno najema). Sama sva uredila vse zadeve že preko agencije in sva se po vozilo prikazala le z voucherjem.

Klime v apartmaju načeloma ne rabiš (malce je odvisno tudi od lege). Čez dan sva bila tako ali tako ves čas zunaj, zvečer ko se stemni pa svoje opravi veter, ki je skoraj vedno piha (si pač sredi Atlantika) - za pol ure odpreš okna in apartma je prijetno ohlajen. Je pa klima naprava obvezna v avtomobilu, saj je sonce večji del dneva navpično nad tabo (Kanari se nahajo precej južno) in zato ima temu primerno moč. Zaradi slabe poraščenosti otokov senčnih parkirnih mest skoraj ni, tako je tudi težko shladiti pregret avtomobil brez pomoči klime.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
mihajlo
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Po avg 30, 2004 6:40 am

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a mihajlo Po mar 19, 2012 8:31 am

Ima kdo izkušnje z tole rentacar agencijo: http://www.tenerife-hire-a-car.com/alqu ... 3wodNV5YIw

Za cel teden je najem ford focusa 108 EUR. Meni se to zdi sumljivo poceni... Verjetno je avto iz leta 2001 :)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 Po mar 19, 2012 1:01 pm

mihajlo je napisal/-a:Ima kdo izkušnje z tole rentacar agencijo: http://www.tenerife-hire-a-car.com/alqu ... 3wodNV5YIw

Za cel teden je najem ford focusa 108 EUR. Meni se to zdi sumljivo poceni... Verjetno je avto iz leta 2001 :)


Ponudba ni nič sumljiva, velja le za mesec september. Na spletni strani spremeni jezik na angleški in si preberi droben tisk... To so ponudbe ki veljajo le v omejenih časovnih obdobjih - verjetno v času ko ni sezone... Za preostanek sezone pa preveri kakšne ponudbe imajo, verjetno bodo v sezoni cene cca 30 EUR/dan.

Lp Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
mihajlo
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Po avg 30, 2004 6:40 am

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a mihajlo Po mar 19, 2012 2:33 pm

Kako je s parkingom - za cel teden sem sedaj rezerviral avto in ker hotel nima lastnega parkirišča (v opisu hotela piše da je public parking v bližini) me zanima kakšne so cene, so kakšni problemi,...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 Po mar 19, 2012 5:42 pm

mihajlo je napisal/-a:Kako je s parkingom - za cel teden sem sedaj rezerviral avto in ker hotel nima lastnega parkirišča (v opisu hotela piše da je public parking v bližini) me zanima kakšne so cene, so kakšni problemi,...


Ne sekiraj se no toliko, če je public parking je to to. Načeloma so tako ali tako ulice med hoteli. Parkirnih ur nisem videl nikjer, tako da avtomobil pač parkiraš na označenem mestu in to je to... Kolikor vem nimajo nikjer modrih con ali parkirnih hiš kot jih poznamo pri nas.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a LukL Po mar 19, 2012 10:18 pm

na tenerife so ga moji teti odpelal :D

prav tako je na fuerteventuri v glavnem mestu Puerto Rosario neko čudno pravilo za parkiranje, sam na žalost se ne spomnim točno...
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 To mar 20, 2012 8:52 am

LukL je napisal/-a:na tenerife so ga moji teti odpelal :D

prav tako je na fuerteventuri v glavnem mestu Puerto Rosario neko čudno pravilo za parkiranje, sam na žalost se ne spomnim točno...



LukL si me nasmejal... eni pač nimajo sreče na dopustu... Sam sem parkiral marsikje... Vedno sem postavil avtomobil na označeno mesto, pred tem pa preveril če je kje kakšna sumljiva označba. Težav ni bilo nikjer. Kar se tiče pa turističnih središč so public parkingi brezplačni, le včasih so malce skriti ali prezasedeni v bližini nekaterih hotelov. Povprečen hotel ima kakšnih 150 - 200 sob, prostora pa za 30 ali 40 vozil. Sicer za večino gostov tako ali tako nepomemben podatek. Prileteli so z letalom, avtobus jih pripelje v hotel in nazaj na letališče. Če si zaželijo zapustiti hotel pa se udeležijo organiziranih izletov (v glavnem upokojenci).

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kanarski otoki

Napisal/-a tristan01 To mar 20, 2012 8:52 am

LukL je napisal/-a:na tenerife so ga moji teti odpelal :D

prav tako je na fuerteventuri v glavnem mestu Puerto Rosario neko čudno pravilo za parkiranje, sam na žalost se ne spomnim točno...



LukL si me nasmejal... eni pač nimajo sreče na dopustu... Sam sem parkiral marsikje... Vedno sem postavil avtomobil na označeno mesto, pred tem pa preveril če je kje kakšna sumljiva označba. Težav ni bilo nikjer. Kar se tiče pa turističnih središč so public parkingi brezplačni, le včasih so malce skriti ali prezasedeni v bližini nekaterih hotelov. Povprečen hotel ima kakšnih 150 - 200 sob, prostora pa za 30 ali 40 vozil. Sicer za večino gostov tako ali tako nepomemben podatek. Prileteli so z letalom, avtobus jih pripelje v hotel in nazaj na letališče. Če si zaželijo zapustiti hotel pa se udeležijo organiziranih izletov (v glavnem upokojenci).

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov