Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Gasper`
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Po okt 18, 2004 5:11 pm

Provansa in azurna obala

Napisal/-a Gasper` Ne jul 17, 2011 1:46 pm

Pozdravljeni!

Čez teden dni se odpravljam na potep po provansi in azurni obali. Za provanso že imam približen načrt (kakšen nasvet je ravno tako dobrodošel), bolj me pa zanima za azurno obalo. Dolžina dopusta bo do 14 dni, ca. 4 dni provanse, ostalo pa azurna obala. Kakršni koli nasveti glede kampov, plaž ter ostalih ogleda vrednih znamenitosti bi bili zelo dobrodošli iz prve roke.

Lp
Lp, Gašper
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Provansa in azurna obala

Napisal/-a Matey_ Ne jul 17, 2011 3:09 pm

Sam sem bil na azurni obali za silvestrovo in moram priznati, da je bilo vzdušje res nekaj posebnega.
Nastanjen sem bil v Nici, ki je zlo lepo mesto, ogledal pa sem si še Monaco oz. Monte Carlo in pa Cannes.
Več si lohk ogledaš tuki http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=51&t=81920.
V Cannes-u se definitivno splača ogledat dvorano v kateri poteka vsakoletni filmski festival, Monaco je tako ali tako ena sama turistična točka (še posebno za avtomobilističnega navdušenca), v Nici se pa splača peljat z tistim velikim kolesom/vrtiljako al kar pač je že =P ... dobiš prečudovit razgled.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Provansa in azurna obala

Napisal/-a simply So jul 30, 2011 6:42 pm

Odvisno od finančnih zmožnosti :
* Marineland Antibes - orke
* "Grad" nad Nico - izjemen pogled
* Monte Carlo - restavracija Sophies - ob morju na gladini vode - steklen pod - fantastičen občutek
* St. Tropez - najem ferrarija ( smešna cena 80 EUR )
* St. Tropez - ogled obale z barčico - z peko rib na nji
* St. Tropez - Le papagayo - boš sam videl ;)
* Nica - aqua and florist park - v bližini letališča

Vsekakor je najbolje da spoznaš kakšnega domačina - ki ti bo povedal še za kakšne bolj zanimive zadeve ( zasebne žurke na jahtah... ) če te to zanima seveda.

Sicer pa je vse odvisno od - no saj veš koga - na žalost.

Lepo se imejte.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov