Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

New York

Napisal/-a fantom Ne dec 18, 2011 12:19 pm

Pozdravljeni! S punco imava plan, da bi šla maja v New York. Glede datuma odhoda obstajata dve varianti. 1 varianta: 12.5.-18.5. in 2 varianta:19.5.-25.5.. Šla bi v lastni režiji. Glede na to da nimam iskušen o rezervaciji letalskih kart prek spleta oz. jih sploh nimam ker nisem še nikoli letel z tavelikim letalom, bi lepo prosil za vašo pomoč. Se prav kje bi bilo najbolše rezervirati in iz kje leteti? Najraje bi imel letališče v naši bližini (Graz ali Zagreb). Brnik so mi odsvetovali ker je predrag. Kako je z leti z več postanki? Nekaj ponudb sem že pregledal. Vsi so bili slovenjski ponudniki (oskar,...), cene pa so se gibale med 450 in 550e za povratni let (let iz graza). Hotel bi rezerviral prek bookinga ker mi je domač. Lahko pa kdo predlaga kaknš drugo stran ;) . Našel sem nekaj hotelov za 600e +/- ampak so kar oddaljeni od samega "centra" znamenitosti (time square, .....). So pa vsi v bližini podzemne. Prosim za vašo pomoč,za predloge kako in kaj. Za vse informacije se vam najlepše zahvaljujem in vam želim lepe bližajoče se praznike! :pivo
 
Uporabniški avatar
HPF
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po mar 07, 2011 4:21 pm
Kraj: Maribor

Re: New York

Napisal/-a HPF Ne dec 18, 2011 6:16 pm

fantom je napisal/-a:Pozdravljeni! S punco imava plan, da bi šla maja v New York. Glede datuma odhoda obstajata dve varianti. 1 varianta: 12.5.-18.5. in 2 varianta:19.5.-25.5.. Šla bi v lastni režiji. Glede na to da nimam iskušen o rezervaciji letalskih kart prek spleta oz. jih sploh nimam ker nisem še nikoli letel z tavelikim letalom, bi lepo prosil za vašo pomoč. Se prav kje bi bilo najbolše rezervirati in iz kje leteti? Najraje bi imel letališče v naši bližini (Graz ali Zagreb). Brnik so mi odsvetovali ker je predrag. Kako je z leti z več postanki? Nekaj ponudb sem že pregledal. Vsi so bili slovenjski ponudniki (oskar,...), cene pa so se gibale med 450 in 550e za povratni let (let iz graza). Hotel bi rezerviral prek bookinga ker mi je domač. Lahko pa kdo predlaga kaknš drugo stran ;) . Našel sem nekaj hotelov za 600e +/- ampak so kar oddaljeni od samega "centra" znamenitosti (time square, .....). So pa vsi v bližini podzemne. Prosim za vašo pomoč,za predloge kako in kaj. Za vse informacije se vam najlepše zahvaljujem in vam želim lepe bližajoče se praznike! :pivo


Kot si že ugotovil, bo ceneje če greš iz Graza. Verjetno tudi veš, da je pri večini družb tako, da prej kot rezerviraš karte, ceneje je. Jaz osebno bi rezerviral karte pri Lufthansi (http://www.lufthansa.com/si/en/Homepage), sicer je to moja čisto osebna izbira.. Glej da res vzameš povratno karto, ker je včasih karta za eno stran dražja kot karta v obe smeri skupaj. Letov z več postanki večinoma ni, večinoma se gre Graz -> Munchen -> NY. Od Graza do Munchna letiš z eno "prdalico", pol pa greš na nekaj pravega.
No, včasih je vmes postanek v Parizu, odvisno s kom pač potuješ. Letališču v Parizu se je mogoče dobro izognit, če je potrebno hitro prestopit, ker je ogromno. Najboljše je pač, da je čez celo pot ena letalska družba, da ne rabiš ti skrbet za prtljago, ko je potrebno prestopit. Glede prenočišča, si poglej to: http://www.airbnb.com/new-york-city. Koncept je dober, uporablja ga veliko ljudi. Namesto da razlagam si poglej po strani, pa bo hitro vse jasno.

Uživajta na potovanju, dosti slikajta, da lahko potem narediš eno reportažo :D
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: New York

Napisal/-a fantom So dec 31, 2011 12:31 pm

hvala za pomoč. sem gledal in preverjal ampak je zelo drago. na osebo je skoraj 750e. za to ceno letim iz ljubljane. ima kdo mogoče iskušnje s to stranjo WWW.MOMONDO.COM?
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: New York

Napisal/-a GorazdO So dec 31, 2011 12:37 pm

Občasno se dobi v akciji karte za cca 500 eur; leti iz Trsta/Benetk. Spremljaj - kontakiraj Goopti - http://www.facebook.com/GoOpti?sk=wall
Meni so rekli, da bodo sedaj po novem letu spet akcije.

Trije gremo gor konec aprila za 3 tedne (krožna pot NY, Detroit, Chicago, Denver, Washington, NY); za spanje poglej prej omenjeni Airbnb.
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: New York

Napisal/-a fantom So dec 31, 2011 6:33 pm

bom. hvala!
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: New York

Napisal/-a hrošč So dec 31, 2011 7:35 pm

Od Goopti vsake tolko dobim mail obvestilo o posebnih akcijah - najnizja do sedaj povratna karta do NY je bila okol 360 eur. Se splaca malo posnofati okoli.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: New York

Napisal/-a adamovc To jan 03, 2012 11:19 am

GorazdO je napisal/-a:Občasno se dobi v akciji karte za cca 500 eur; leti iz Trsta/Benetk. Spremljaj - kontakiraj Goopti - http://www.facebook.com/GoOpti?sk=wall
Meni so rekli, da bodo sedaj po novem letu spet akcije.

Trije gremo gor konec aprila za 3 tedne (krožna pot NY, Detroit, Chicago, Denver, Washington, NY); za spanje poglej prej omenjeni Airbnb.


Za New York bi moral dobiti karto z malce sreče za okoli 400€, trenutno je verjetno še malce prezgodaj za najcenejše karte, običajno so te ponudbe na voljo okoli 3 mesece pred odhodom. Iz Benetk imaš tudi direktni let do NY, tako da ni potrebno prestopati. Predlagam, da se naročiš na mailing liste letalskih družb (Lufthansa Slovenija, Italia in Avstrija, Air France Slovenija in Italija, Austrian, Swiss, Delta...), pa boš dobil akcije po mailu, ko bodo.

Dobri iskalniki za karte so poleg Momondo še Kayak.co.uk in Skyscanner.net.
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: New York

Napisal/-a gecco To jan 03, 2012 11:25 am

Jaz sem lani za prvomajske letel v NY iz Zagreba (prestopanje v Frankfurtu in Montrealu brez problemov, za prtljago nisem nič skrbel). Nasploh kokr sem gledal so najcenejše karte iz Trsta/Benetk in pa Zagreb. Povratna karta je prišla 600€, celotno potovanje (letalo+hotel) sem si pa uštimal na STA.
Drugače pa dobra tema, kar obveščaj kako bo šlo. Sam imam namen vrniti se v NY za novo leto 2013.

Kar se pa tiče lokacije...priporočam da si najdeš nekaj na Manhattnu. Midva sva spala v Cosmopolitanu (najcenejši ponudnik) v Tribeci. Hotel je bil res odličen, lokacija pa najboljša. Direktno pred vhodom je bil metro, v parih minutah si bil že na Times Squaru ali na Penn Station-u. Drugače pa...predno izbereš hotel obvezno preberi komentarje na TripAdvisor-ju.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: New York

Napisal/-a fantom To jan 03, 2012 5:50 pm

kakšna se vam zdi pa ta ponudba http://www.sta-lj.com/coolakcije/q/prikazi/196
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Re: New York

Napisal/-a adamovc Sr jan 04, 2012 2:30 pm

fantom je napisal/-a:kakšna se vam zdi pa ta ponudba http://www.sta-lj.com/coolakcije/q/prikazi/196


Ta ponudba iz Zagreba za 415/430€ je zelo dobra, če so le ure/št. prestopanj/ čas med prestopanji normalne (npr do max 3 prestopanja, recimo 2 v eno stran in 1 v drugo, ter skupni čas od vzleta do pristanka ne več kot 20h (idealno okoli 15h). Kot sem napisal že v drugem mailu je dobrih 400€ tista cena, ki je normalno dosegljiva, vse kar je nižje je stvar srečnega naključja, nad 500€ pa napačnega pristopa do nakupa karte ali pa slab timing (recimo v času praznikov)
http://www.posvetu.si/ - nasveti za brezskrbna in ugodna potovanja po svetu

Slika
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: New York

Napisal/-a GorazdO To jan 10, 2012 3:20 pm

Mi smo včeraj dobil karte za 480 benetke, lizbona, NY. :D
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: New York

Napisal/-a fantom Če mar 08, 2012 9:20 pm

da malce osvežim temo....pred enim tednom mi je uspel najt karto na momono.com za 390e (po en prestov v munchnu). tja se leti 11h 40 nazaj pa 12h30. leti pa se iz trsta. ima mogoče kdo iskušnje z travel papa (ameriška agencija ki se ukvarja z letalskimi kartami)? ta ponudnik oglašuje na momondo.com in je imel zame pravo ponudbo. zdaj pa samo še prenočišče zrihtam in lahko grem :DDD
 
Uporabniški avatar
nevermind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2836
Pridružen: To jun 16, 2009 2:49 pm

Re: New York

Napisal/-a nevermind Če mar 08, 2012 11:48 pm

Napiši še o prenočišču ko dobiš, da bom vedel ko bom šel :)
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: New York

Napisal/-a GorazdO Pe mar 09, 2012 12:00 am

mi (trije) smo vzeli preko airbnb.com; manjše stanovanje 80$ na dan; brooklin.
bom videli kako bo...
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Re: New York

Napisal/-a splash Pe apr 13, 2012 6:00 pm

Pa kaj sploh rinete v New York. Če greste tja zato da bi vidli ameriko se pošteno motite. Ker tam ni nič ameriškega, razen zabitih ljudi... pa brez zamere (nimam nič proti ameriki, ker se mam namen tja preselit) Če hočete videt Ameriko morate v notranjost...
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Re: New York

Napisal/-a DragonForce Pe apr 13, 2012 6:39 pm

splash je napisal/-a:Pa kaj sploh rinete v New York. Če greste tja zato da bi vidli ameriko se pošteno motite. Ker tam ni nič ameriškega, razen zabitih ljudi... pa brez zamere (nimam nič proti ameriki, ker se mam namen tja preselit) Če hočete videt Ameriko morate v notranjost...


Da bi pa kdo hotel videt New York kot mesto samo ti pa ni prišlo na pamet?

Pa kaj ti sploh veš po kaj grejo tam, vprašajo za informacije pa lahko.
 
Uporabniški avatar
tomson
Uporabnik
 
Prispevkov: 1386
Pridružen: Po sep 19, 2005 9:21 pm
Kraj: LJ / MB

Re: New York

Napisal/-a tomson Pe apr 13, 2012 6:43 pm

pusti ga, on gre tja živet

aren't ya boy?
AUDI A6 c5 3.0 220hp Quattro Benzin/LPG
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Re: New York

Napisal/-a splash Po apr 16, 2012 6:33 pm

tomson je napisal/-a:pusti ga, on gre tja živet

aren't ya boy?


a greš z mano? ja fak, lol. to sem napisal, ker če ne bi, bi pa nekdo napisal da sem USA hater...
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: New York

Napisal/-a gecco Po apr 16, 2012 8:00 pm

DragonForce je napisal/-a:
splash je napisal/-a:Pa kaj sploh rinete v New York. Če greste tja zato da bi vidli ameriko se pošteno motite. Ker tam ni nič ameriškega, razen zabitih ljudi... pa brez zamere (nimam nič proti ameriki, ker se mam namen tja preselit) Če hočete videt Ameriko morate v notranjost...


Da bi pa kdo hotel videt New York kot mesto samo ti pa ni prišlo na pamet?

Pa kaj ti sploh veš po kaj grejo tam, vprašajo za informacije pa lahko.


http://www.youtube.com/watch?v=aqlJl1LfDP4
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: New York

Napisal/-a 106 Po apr 16, 2012 8:32 pm

Če hočete videt Ameriko morate v notranjost...


Med še bolj zabite pravzaprav v totalno kmetijo kjer vlada vse v stilu cotton eye joe sploh zlata sredina Nebraska pa recimo Oklahoma al pa recimo Iowa jaooo nikol več tja ,če že samo pod palmo na FL in CA
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov