Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Dopust-Bolgarija

Napisal/-a TUNING_BOY To apr 03, 2012 10:17 am

Pozdravljeni. Mene pa zanima če je že kdo bil v Bolgarijji na dopustu in izkušnje (dobre, slabe). Sem rezerviral dopust 3.9. v hotelu Bellevue beach na sončni obali. Zanima me kaj priporočate pa take stvari.. Hvala :D
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a dask To apr 03, 2012 10:42 am

Če ti paše svalkanje ob hotelskem bazenu in all inclusive ponudbi, pojdi. Če ti rado postane dolgčas, ne pojdi. Simple as that.
Meni te ponudbe hotelskih kompleksov nikakor ne potegnejo, mi je stokrat boljša varianta bungalov ali apartma z vrtom in žarom nekje v bližini obale (če že mora biti morje, naj bo max. 1 km stran ;) ). Sem bolj svoboden, več vidim, grem kamorkoli mi paše in kadar mi paše. Je pa malo več dela s "prehrano".
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a Kegl To apr 03, 2012 12:50 pm

jst sm bil na zlati obali, pomoje ne more bit dost razlike. Obala mal spominja na floridsko s pridihom balkana (pa ne v slabem smislu). mivka, na milijone ležalnikov in dosti hotelov. jst sm bil sicer za maturanca, tko da se ga je žural na polno. V okolici je bilo 8 diskačov + eden na plaži. cene so bile takrat skor pol nižje kot pri nas (danes vrjetno ni več zaradi EU-je pa bil kolega lani dol in je reku da je še vedno malenkost ceneje ali pa približno isto). Polno je enih ulic, kjer se dogaja svega in svašta. Potem so tle stojnice, ki jih je ogromno, kupiš pa lahko dobesedno vse :D mi smo si ogledali Varno, ki je v bližini in pa priporočam vodni park, ki je v bližini zlate obale.

edino eno slabo izkušnjo sem imel: s kolegom sva mela sobo v pritličju, ki je gledala na ulico, in ko smo šli zvečer vn, je eden od naju (alkohol pač =P ) pozabil zaprt balkon, tako da je šlo pol kufra po gobe :mrgreen: vrjetno so šle cunje na stojnice :lol:
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a TUNING_BOY Sr apr 04, 2012 9:13 am

dask je napisal/-a:Če ti paše svalkanje ob hotelskem bazenu in all inclusive ponudbi, pojdi. Če ti rado postane dolgčas, ne pojdi. Simple as that.
Meni te ponudbe hotelskih kompleksov nikakor ne potegnejo, mi je stokrat boljša varianta bungalov ali apartma z vrtom in žarom nekje v bližini obale (če že mora biti morje, naj bo max. 1 km stran ;) ). Sem bolj svoboden, več vidim, grem kamorkoli mi paše in kadar mi paše. Je pa malo več dela s "prehrano".


Ma js sm biu zdaj par let zapored apartma, bungalov, pa je res tolk dela s hrano, s tem kaj bi jedel, pomivanje :) (bol ženski del), pa na dopust grem res zato da si odpočijem od dela pa vsega. Zato sem se odloču za allinclusive, mam tud na plaži vse všteto (prigrizki, pijača), pa da lahko grem kamor mi paše ne pa da morem vedet da je treba za jest pripravlat pa vse.


@Kegl

Kolk mi je na agenciji reku je razlika zlata pa sončna v tem da na sončni je kao bol za mlade, pa morje je bližje, na zlati so pa hoteli malo višje. Js upam da bo vredu, tud kolk sm gledal razne ocene hotela po forumih so ljudje kar zadovoljni...
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a Kegl Sr apr 04, 2012 10:47 am

TUNING_BOY je napisal/-a:
Kolk mi je na agenciji reku je razlika zlata pa sončna v tem da na sončni je kao bol za mlade, pa morje je bližje, na zlati so pa hoteli malo višje. Js upam da bo vredu, tud kolk sm gledal razne ocene hotela po forumih so ljudje kar zadovoljni...


en kolega je bil lani, pa 3 kolegice so ble skupaj predlani, in so bli vsi zadovoljni, tko da pomoje ne boš zgrešil, jst imam pa tut namen it še enkrat s svojo drago ;) ja glede hotela je pa res, da je bil mjčkeno v hribu, samo ni to spet neka razdalja do morja...par 100m se dol spustiš, žur za mlade je bil pa lih tko na zlati plaži. užiwej, pa potem kšno fotko prilepi :D

lp
 
Uporabniški avatar
splash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2352
Pridružen: To nov 16, 2004 9:27 pm

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a splash Sr apr 04, 2012 12:15 pm

Če boš mel kolegico al pa 2 s seboj, ti ne bi smelo bit dolgačas :)

jaz sem bil tam parkrat business and plesure. kr ok je. cene so ok, res da je bilo včasih 10x ceneje, ampak je še vedno ok, če ga češ žurat ni panike, če bi rad ležal na plaži tud ni panike dokler ne začne pihat iz črnega morja :)
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a TUNING_BOY Sr apr 04, 2012 10:25 pm

Ma ja gremo štirje komadi (fant-punca). Pa všeč mi je blo tud to da imam v sobi brezplačno tud brezžični internet, tak da se jevim sem tudi od tam :D
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a Scorp84 Sr apr 04, 2012 11:01 pm

Jaz sem bil, pa ne grem več tja. Hrana in pijača ni toliko draga, ampak domačini so bolj p.... Da prideš do plaže, smo morali iti čez cesto, da bi ti kdo ustavil lahko sanjaš. Prej bi te še povozili, enega prijatelja je skor avto povozil, voznik niti zabremzal ni. Pa če si gost lokala, moreš plačat še za wc. Sicer malenkosti, ampak se je preveč tega nabralo, da bi še kdaj šel k njim. Sicer je vse lepo, urejeno, veliko ljudi je prijaznih. Ampak vseeno sem v celoti bolj razočaran, ker se nisi mogel sprostiti, kot je recimo sprehod.
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a TUNING_BOY Če apr 05, 2012 8:57 am

Med hotelom pa plažo mislim da nimam ceste, je samo sprehajalna pot, sicer se pa tud pri nas najdejo, da takrat ko je gužva pešcu noben ne ustavi. Po drugih lokalih nimam namena nekaj hodit, bom lepo užival na plaži v baru kjer mam tud pijačo všteto, pa se ga bom tu rajš namagnetu :D . Nevem lej, še nisem bil in ne morem rečt, je pa fajn tud take stvari zvedet. Kaj pa jezik kaj? Baje govorijo tud srbsko/hrvaško... Nebi se rad neki preveč trudu angleško :D
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a Kegl Če apr 05, 2012 10:57 am

naš hotel tut ni bil ob prometni cesti. bil je od sprehajalni, tm k je blo polno stojnic, je bla pa v bližini cesta samo ni bla glih neka glavna, da bi blo veliko avtomobilov. bili so predvsem busi in taxiji in pa kšni "mafijozoti" z avtomobili, s katerimi bi lah bolgarijo kupu :mrgreen:

jezik: se da z nekako polomljeno srbo-hrvaščino...ti njega razumeš in on tebe, mal si še z rokam pomagaš in si zmagu :D v hotelu so pa govoril angleško...
 
Uporabniški avatar
more
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Ne sep 17, 2006 11:26 pm
Kraj: ljubljana

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a more Če apr 05, 2012 11:21 am

Po lastnih izkušnjah in izkušnjah prijateljev lahko trdim da je zlata obala veliko boljša lokacija. Je dosti bolj uveljavljena, medtem ko je sončna obala še pred kratkim bila eno veliko gradbišče. Poleg tega sem imel na zlati obali hotel 15m od obale tako da so tole s hribom mal bučke. Sej je res da je nekaj hotelov tudi bolj v hrib ampak to samo zato ker jih je ogromno že tik ob obali. Drugače pa če greš s punco pol itak nima veze, važn da se spočiješ in ne rabš neki diskotek pa popivanja po klubih...
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a TUNING_BOY Pe apr 06, 2012 8:38 am

Bomo vidli kak bo, treba je probat, ker itak vsak ma drugačne zahteve. Zdaj glede sončne da je gradbišče, po slikah sodeč ni videt nikjer nobenga gradbišča :D je pa tud res da je sončna obala dolga skor 10km če se ne motim
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
Trekkster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr apr 18, 2007 7:27 pm

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a Trekkster Po apr 09, 2012 9:57 am

Jaz se že dve leti odločam, da bi šel v Bolgarijo, pa mi je vedno prekrižala pot Turčija. Letos odločitev še ni padla, tako da mogoče grem. Imam pa težavo s hrano, ker mora biti dovolj solidna vegetarijanska ponudba (če je že all inclusive). V Turčiji recimo s tem sploh ni težav, za Bolgarijo pa kar malo dvomim.
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a Kalos Po apr 09, 2012 10:10 am

Kegl je napisal/-a:v hotelu so pa govoril angleško...


To si si ti sam mislu, un omar naber nas je pa gledu s kjerga planeta smo :lol:

btw, to je že 7 let nazaj, pa še zmer čakam une razglednice k sm jih pošilju :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Dopust-Bolgarija

Napisal/-a Kegl Po apr 09, 2012 11:25 am

Kalos je napisal/-a:
Kegl je napisal/-a:v hotelu so pa govoril angleško...


To si si ti sam mislu, un omar naber nas je pa gledu s kjerga planeta smo :lol:

btw, to je že 7 let nazaj, pa še zmer čakam une razglednice k sm jih pošilju :lol:


jah una na recepciji je govorila, k sva midva brez kufrov ostala ;)
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov