Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Dunaj - zoo

Napisal/-a MateSLO Če jul 05, 2012 9:52 pm

Pozdravljeni petrolheadi :)

Se odpravljam na Dunaj pa me zanima kje je vhod v živalski vrt? :D Malo velika zadeva je to pa iščem parkirišče v bližini, da si lahko splaniram pot in, da se ne zabavam tam kje bom parkiral in vse to.

LP
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a dobek Če jul 05, 2012 9:55 pm

SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a ban Pe jul 06, 2012 6:20 am

 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a gecco Pe jul 06, 2012 7:38 am

Malo poročaj o potovanju ko prideš nazaj. Planiram isti izlet v avgustu.
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a gore Pe jul 06, 2012 10:45 am

Jaz sem bil (zelo na hitro) v omenjenem živalskem vrtu pred dvema tednoma. Glej blog - sicer ni veliko slikic, ker ni bilo časa.

Lahko pa kaj vprašaš, če bom vedel.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a ban Pe jul 06, 2012 10:52 am

Sem bil že 2x tam, če si boš vse bolj podrobno pogledal boš notri kar nekaj ur. Je pa to najstarejši zoo na svetu.
 
Uporabniški avatar
gecco
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1726
Pridružen: To nov 13, 2007 2:20 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a gecco Pe jul 06, 2012 11:01 am

Slike so super. Sem že takoj videl 2 živali ki ju še nisem videl :) Definitivno bo treba iti za en vikend gor!
''you cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa''
''Four wheels move the body. Two wheels move the soul.''
Slika
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a tristan01 Pe jul 06, 2012 11:32 am

MateSLO je napisal/-a:Pozdravljeni petrolheadi :)

Se odpravljam na Dunaj pa me zanima kje je vhod v živalski vrt? :D Malo velika zadeva je to pa iščem parkirišče v bližini, da si lahko splaniram pot in, da se ne zabavam tam kje bom parkiral in vse to.

LP


Če potuješ na Dunaj, naštudiraj mesto z U bahnom. Je hitreje in manj stresno, avtomobil pa parkiraj nekje na obrobju mesta. Dnevna karta za U bahn pa tudi ni draga.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a 2Fast&2Furious Pe jul 06, 2012 11:40 am

Vhod je na skrajno desnem delu schonbrunna preden se začne park vzpenjati.

Je pa ZOO res čudovit in vsekakor vreden ogleda.

LP
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a cruiser1 Pe jul 06, 2012 1:56 pm

tristan01 je napisal/-a:
MateSLO je napisal/-a:Pozdravljeni petrolheadi :)

Se odpravljam na Dunaj pa me zanima kje je vhod v živalski vrt? :D Malo velika zadeva je to pa iščem parkirišče v bližini, da si lahko splaniram pot in, da se ne zabavam tam kje bom parkiral in vse to.

LP


Če potuješ na Dunaj, naštudiraj mesto z U bahnom. Je hitreje in manj stresno, avtomobil pa parkiraj nekje na obrobju mesta. Dnevna karta za U bahn pa tudi ni draga.

LP Tristan01


Jaz tudi predlagam U bahn! Je zelo učinkovit in hiter mestni potniški promet in, kot rečeno popolnoma nič stresen in v primeru, da si želiš ogledati še kaj po drugih koncih mesta te pride tudi ceneje in hitreje, kot vožnja z avtom gor in dol. Razen, če greš samo za en dan, v tem primeru boš ves dan porabil za ogled ZOOja. Jaz sem šel že dvakrat v ta ZOO, da sem si vse ogledal. Se splača je res hudo.
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a gore Po jul 09, 2012 5:58 am

gecco je napisal/-a:Slike so super. Sem že takoj videl 2 živali ki ju še nisem videl :) Definitivno bo treba iti za en vikend gor!


Hvala. Saj bi bilo več fotk, ampak sem res predirkal živalski vrt ...

Načeloma tudi sam predlagam javni prevoz, ki je na Dunaju lepo delujoč. Sam sem sicer uporabljal avto in se v bližini najde nekaj parkirišč. Niso najbolj poceni, ampak ok, če sem v štiridesetih letih prvič na Dunaju =P
Sam sem parkiral v neki avtohiši (pod hotelom), nato pa samo preko ceste (zanimivo - ni prehoda za pešce v bližini, pa sva s športnico kar stekla mimo policaja :D).
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a maniaxxx Po jul 09, 2012 4:45 pm

Sam sem parkiral par 10 m od vhoda v ZOO in to zastojn, najdeš pa tudi BP, zato ne vidim smisla v U-bahnu.

Pa tudi ne vem, kaj imate cel dan za delat v ZOO, par ur je čist dost. Je pa lep za videt, tu se strinjam.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a tristan01 Po jul 09, 2012 6:43 pm

maniaxxx je napisal/-a:Sam sem parkiral par 10 m od vhoda v ZOO in to zastojn, najdeš pa tudi BP, zato ne vidim smisla v U-bahnu.

Pa tudi ne vem, kaj imate cel dan za delat v ZOO, par ur je čist dost. Je pa lep za videt, tu se strinjam.


Brezplačno se da marsikje parkirat, če imaš malce sreče, če je nimaš pa dobiš kazen cca. 20 - 25 EUR, razen v primeru da si oviral promet. Se je pa potrebno zavedati, da je lep del mesta Dunaj modra cona, čeprav ni nikjer nič označeno - parkirat na pamet brez poznavanja modrih con in parkiranja v njih... Sam tega nebi počel, kazni so sicer smešno poceni, nebi pa rad iskal kam avto odpelje pajek.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a maniaxxx Po jul 09, 2012 6:49 pm

tristan01 je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Sam sem parkiral par 10 m od vhoda v ZOO in to zastojn, najdeš pa tudi BP, zato ne vidim smisla v U-bahnu.

Pa tudi ne vem, kaj imate cel dan za delat v ZOO, par ur je čist dost. Je pa lep za videt, tu se strinjam.


Brezplačno se da marsikje parkirat, če imaš malce sreče, če je nimaš pa dobiš kazen cca. 20 - 25 EUR, razen v primeru da si oviral promet. Se je pa potrebno zavedati, da je lep del mesta Dunaj modra cona, čeprav ni nikjer nič označeno - parkirat na pamet brez poznavanja modrih con in parkiranja v njih... Sam tega nebi počel, kazni so sicer smešno poceni, nebi pa rad iskal kam avto odpelje pajek.

LP Tristan01



Parkiral sem na urejeno in označeno prakirišče, tudi sam ne bi parkiral v "neznanem" mestu nekje, kjer bi mi lahko avto odpeljal pajek, predvsem, ker ne bi vedel kje ga iskati potem.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
AMR
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne jul 08, 2012 3:35 pm

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a AMR To jul 10, 2012 6:07 pm

Lahko pakiraš v predmestju Dunaja Siebenhirten. Tam avto nebo nikogar motil, nprej greš s podzemno. Sam sem parkiral na parkirišču pokopališča nedaleč od Schonbruna.
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a MateSLO Po jul 30, 2012 4:33 pm

Kolikor sem pa jaz gledal je pa nekje 200-300 metrov stran neka parkirna hiša, kjer niti ni tako drago -> http://www.parkeninwien.at/garage-2-628.html
Razmišljam, da bi tukaj parkiral, mogoče pa celo kje v predmestju parkiram in grem na U-bahn, kar tudi ne bi blo slabo, ker imajo lepo poštiman javni prevoz.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a tristan01 Po jul 30, 2012 8:32 pm

MateSLO je napisal/-a:Kolikor sem pa jaz gledal je pa nekje 200-300 metrov stran neka parkirna hiša, kjer niti ni tako drago -> http://www.parkeninwien.at/garage-2-628.html
Razmišljam, da bi tukaj parkiral, mogoče pa celo kje v predmestju parkiram in grem na U-bahn, kar tudi ne bi blo slabo, ker imajo lepo poštiman javni prevoz.


Parkiraj kar v predmestju in tistih 30 EUR kolikor te stane parkiranje v hiši nameni za karto podzemne. Je res hitra in učinkovita, pa tudi enostavna. Karto mesta z vsemi zanemnitostmi, linijami javnega prevoza pa dobiš na vsaki info točki. Za piko na i pa tako še lažje začutiš utrip mesta.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a ban To jul 31, 2012 1:27 pm

Lahko parkiraš pred šoping centrom SCS, ki je pred dunajem, tam v ikei za 1.5€ kupš enosmerno karto za ikea bus, ki te pripelje v center pred znamenito opero. V kontra smeri vozi taisti bus brezplačno.
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a tristan01 To jul 31, 2012 8:13 pm

ban je napisal/-a:Lahko parkiraš pred šoping centrom SCS, ki je pred dunajem, tam v ikei za 1.5€ kupš enosmerno karto za ikea bus, ki te pripelje v center pred znamenito opero. V kontra smeri vozi taisti bus brezplačno.


Zakaj kupovati karto za IKEA bus, ko pa je v SCS tudi postaja U bahna. Temno modra linija z oznako VLB na spodnjem levem delu priložene karte, postaja Vosendorf SCS od tu pa je povezava v sam center mesta....

http://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/metro/m/largemap-s.html

24 urna karta za dnevni obisk mesta zadostuje, stane pa komaj 6,70 EUR, kupiš pa jo na vsaki postaji preko avtomata, plačaš pa z gotovino ali s kartico. Avtomat "govori" angleško, nemško, italjansko in morda še kak jezik. Bolj preprosto že skoraj ne more biti.

Pa še link do cenika kart:

http://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/metro/deutsch/tarife.html

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Dunaj - zoo

Napisal/-a ban To jul 31, 2012 10:17 pm

tristan01 je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Lahko parkiraš pred šoping centrom SCS, ki je pred dunajem, tam v ikei za 1.5€ kupš enosmerno karto za ikea bus, ki te pripelje v center pred znamenito opero. V kontra smeri vozi taisti bus brezplačno.


Zakaj kupovati karto za IKEA bus, ...


Ker je to najcenejši način da prideš v center, zgolj to :D
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov