Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Mb- Zadar

Napisal/-a soso So jul 14, 2012 8:01 pm

Lansko leto, začetek glavne sezone 2. avgusta sem imel prekleto smolo z vožnjo na dopust Iz Mb, odhod ob 3.00 do Splita cca. 9 ur vožnje, zastoji na cesti zaradi prometnih nesreč itd.., dalje raje ne bom razlagal ( mb- korčula 23 ur :) ). No letos grem do Zadra in potem trajekt na Dugi otok, ampak spet v začetku glavne sezone,
sob. 28 julij ( dan kasnje ali prej žal ne pride v poštev). Gledam da bi se izognil avtocestam.
Razmišljam o tej poti :
- Mb - Đurmanec- Karlovac- Plitvička- Gračac- Zadar.
Google map mi izračuna 7 ur, po avtocesti 4 ure. Ok tri ure razlike je ogromno, ampak če upoštevam, da bom skoraj zagotovo stal na cestninskih in zgubil kakšno urco sem že na 5 urah vožnje. Zanima me vaše mnenje?

Še to. Google map mi zračuna mb- sl. bisrica 15 min., vožnje po avtocesti po omejitvah je cca. 10 min. Je ta izračun po g.mapu točen mb- zadar 7 ur ?
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Mb- Zadar

Napisal/-a Jerch_ So jul 14, 2012 8:12 pm

če te tako zelo skrbi in veš, da boš preživel precej ur v avtu, bi se jst ognil vsemu... je pa dolga potem. 8h. ampak, kje pa piše da po AC nebo tako dolga.

Slika
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Mb- Zadar

Napisal/-a sašo5 So jul 14, 2012 8:28 pm

spusti se lepo do Slov. Bistice, potem dol z AC in nadaljuješ do Atomslkih toplic, potem preko Bizeljskega in Brežic zopet na AC in da se izogneš vseh mej, lepo po AC preko NM in v Metliki na tisti novi prehod in via Zadar./kot v tisti temi ko uporabnik sprašuje pot LJ-Zadar)......4,5 ure zlahkega bo pa približno 420 km

PS.- Brežice -Zadar preko Karlovca je točno 300 km .-
 
GTI_Mk4
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Pe jan 08, 2010 1:57 pm

Re: Mb- Zadar

Napisal/-a GTI_Mk4 Ne jul 15, 2012 8:34 pm

lp
jaz imam prikolico v biogradu, glih sem zdaj prišel nazaj iz morja...
jaz hodim po stari cesti dol...torej po avtocesti do karlovaca, potem pa na plitvička jezera, gračac, pa po velebiti dol proti zadru...glej cesta je ful prazna....danes sem štartal iz biograda točno ob 12h, na meji pa sem bil ob 17h....kaj je problem je ta meja, če naletiš na gužvo, kajti npr, danes sem čakal na njej 1,5h.....
torej biograd-meja 5h po stari cesti...
bil sem pa letos doli že 7x in vedno grem po tej cesti.....tak da ti priporočam to..
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Mb- Zadar

Napisal/-a sašo5 Ne jul 15, 2012 8:56 pm

ka s delo 5 ur :shock: si 3x janca jedel :?: =P
 
GTI_Mk4
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Pe jan 08, 2010 1:57 pm

Re: Mb- Zadar

Napisal/-a GTI_Mk4 Po jul 16, 2012 11:46 am

pardon zmoto sem se, preko meje sem prišel ob 17.00...drugače pa 4 ure do meje
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Mb- Zadar

Napisal/-a soso Po jul 16, 2012 8:21 pm

Biograd - meja 4 ure??? To res ni dosti. Od kod pa štartaš? Kaj do Karlovca je gužva po AC?
AH NI NAM LAHKO!
 
LinuxFuter
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 641
Pridružen: Ne jun 01, 2008 1:26 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Mb- Zadar

Napisal/-a LinuxFuter Če jul 19, 2012 5:31 pm

A zakaj je pa pot po AC no-go? Res da si na dopustu pa se ti ne mudi, po drugi strani pa zna bi vožnja po ac bolj sproščena kot pa cijazenje za kolono 10 avtodomov, 15 avtov ki vlačijo prikolico, 20 italjanov in 15 italjanskih avtodomov. Če greš takrat kot pa večina folka bo pa itak vse zabasano :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Mb- Zadar

Napisal/-a soso Po jul 30, 2012 6:37 pm

Evo, če bo komu pomagalo. Do zadnjega sem odlašal al po AC ali po stari iz mb. Na navigaciji sem nastavil najkrajšo pot. Šel sem čez Rogatec in prehod Đurmanec, nato en kos do Karlovca po AC in potem spet po stari čez Plitvička, 60 km pred Zadrom me je dalo spet na AC in potem do Zadra. Cesta čisto, čisto prazna. Z enim postankom cca. 10. min točno 5 ur vožnje do trajekta v Zadru. Na AC naj bi bilo po google mapu 4h24min. Skoraj nobene razlike, ne morem verjet s tem, da sem imel porabo za 0,5 manjšo na 100km in pri cestninah je ostalo 12 eur :)
lp
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Mb- Zadar

Napisal/-a sašo5 To jul 31, 2012 5:30 pm

soso je napisal/-a:Evo, če bo komu pomagalo. Do zadnjega sem odlašal al po AC ali po stari iz mb. Na navigaciji sem nastavil najkrajšo pot. Šel sem čez Rogatec in prehod Đurmanec, nato en kos do Karlovca po AC in potem spet po stari čez Plitvička, 60 km pred Zadrom me je dalo spet na AC in potem do Zadra. Cesta
p


več ali manj po D1, torej tako kot sem ti že povedal....dobro je da si se izognil Gruškovlja in izbral Rogatec....

Se pravi, malo za Udbino si se uključil pri Gornja Ploča na AC in nato čez Sv, Rok do Zadra.....lahko bi šel še malo naprej po D1 do Gračca in tam na AC, tudi dobra varijanta....
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov