Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Ne jul 22, 2012 4:18 pm

Razmišljam, da bi naslednji teden skočil do Ohrida, potem pa čez Albanijo do Črne Gore. Je kdo že bil na Ohridu? Kako je kaj s prenočišči v tem času? Se da dobiti kaj cenovno ugodnega, luksuza ne rabim, samo da je čisto.

Hvala za vsakršen nasvet.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ohrid

Napisal/-a marjan novak Ne jul 22, 2012 4:45 pm

Prenočišča v Ohridu so zelo poceni in seveda popolnoma čista. Le kako ti je prišlo na misel, da bi bila "čista".
Greš na avtobusno postajo, kjer te lastniki apartmajev/sob sami ponudijo sobo/apartma z ustrezno ceno. Vse je zelo fer in priročno.
Poti preko Albanije so odlične. Včeraj sem bil s kolesom. Pričakoval sem krš, videl pa sem cestno infrastrukturo, ki bi si jo želeli tudi kakšni Švedi.
Črno goro ti za kopanje odsvetujem - drago, umazano, pomanjkanje vode, neprijazni gostinci. Albanija, posebej južni del je zelo priporočljiv.
Predvsem brez panike in predsodkov.

LP
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Ne jul 22, 2012 4:50 pm

marjan novak je napisal/-a:Prenočišča v Ohridu so zelo poceni in seveda popolnoma čista. Le kako ti je prišlo na misel, da bi bila "čista".
Greš na avtobusno postajo, kjer te lastniki apartmajev/sob sami ponudijo sobo/apartma z ustrezno ceno. Vse je zelo fer in priročno.
Poti preko Albanije so odlične. Včeraj sem bil s kolesom. Pričakoval sem krš, videl pa sem cestno infrastrukturo, ki bi si jo želeli tudi kakšni Švedi.
Črno goro ti za kopanje odsvetujem - drago, umazano, pomanjkanje vode, neprijazni gostinci. Albanija, posebej južni del je zelo priporočljiv.
Predvsem brez panike in predsodkov.

LP


V Črni Gori sem že bil in imam vsaj kar se vode tiče drugačne izkušnje kot ti, res pa je, da ne grem se kopat v center Budve ampak na malo bolj oddaljene, lepše plaže, v sami Budvi je pa res pretirana gneča in umazanija.

Kaj misliš s čistočo na Ohridu, ali je "čisto" ali čisto, na to sem dokaj občutljiv, ker rad spim na čistem, kako je pa z okolico po balkanu nasplošno mi je pa znano :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: Ohrid

Napisal/-a hribko Ne jul 22, 2012 7:09 pm

v soboto sta se starša podala na pot z motorjem proti ohridu,prej sta se pozanimala glede prenočišča in vsega,cene spodaj so zelo ugodne,če bi imel čas bi šla z mojo zraven ker je menda zelo lepo spodaj......................
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Ne jul 22, 2012 7:11 pm

hribko je napisal/-a:v soboto sta se starša podala na pot z motorjem proti ohridu,prej sta se pozanimala glede prenočišča in vsega,cene spodaj so zelo ugodne,če bi imel čas bi šla z mojo zraven ker je menda zelo lepo spodaj......................


Koliko bosta kaj odštela za prenočišče?

Kolikor sem bral po vseh možnih forumih je dol zelo lepo, mogoče celo ostanem v MK in ne grem v Črno goro, odvisno kako mi bo všeč.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ohrid

Napisal/-a _furby_ Ne jul 22, 2012 9:10 pm

maniaxxx je napisal/-a:
hribko je napisal/-a:v soboto sta se starša podala na pot z motorjem proti ohridu,prej sta se pozanimala glede prenočišča in vsega,cene spodaj so zelo ugodne,če bi imel čas bi šla z mojo zraven ker je menda zelo lepo spodaj......................


Koliko bosta kaj odštela za prenočišče?

Kolikor sem bral po vseh možnih forumih je dol zelo lepo, mogoče celo ostanem v MK in ne grem v Črno goro, odvisno kako mi bo všeč.


gres z mano v Romunijo :?: :twisted: samo potem nama punce dajo odpoved :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: Ohrid

Napisal/-a hribko Po jul 23, 2012 3:03 am

maniaxxx je napisal/-a:
hribko je napisal/-a:v soboto sta se starša podala na pot z motorjem proti ohridu,prej sta se pozanimala glede prenočišča in vsega,cene spodaj so zelo ugodne,če bi imel čas bi šla z mojo zraven ker je menda zelo lepo spodaj......................


Koliko bosta kaj odštela za prenočišče?

Kolikor sem bral po vseh možnih forumih je dol zelo lepo, mogoče celo ostanem v MK in ne grem v Črno goro, odvisno kako mi bo všeč.

štirje so šli z 2 motorjema,pa mislim da se našli prenočišče za 17€,več kaj ti bom pa lahko povedal čez 7-10 dni ko se vrnejo
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Ohrid

Napisal/-a abbe Po jul 23, 2012 8:42 am

prenočišče je približno 5€ na osebo.
spet je mal odvisn a znaš njihu jezik al ne.kot povsod radi malo "obrijejo" tujce..
Ni vse res kar napišem
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Ohrid

Napisal/-a marjan novak Po jul 23, 2012 9:11 am

Kopanje na Ohridu priporočam v Sv. Naumu in kampu Ljubaništa na skrajnem jugu jezera. Če se le da, se izogibajte vikendov zaradi navala domačinov. Glede hrane, je Mkd. še poslednja oaza v Evropi, kjer ima hrana res okus po hrani in ne po plastiki, cene pa so v primerjavi s slovenskimi do trikrat nižje.
Ne bo vam žal, če obiščete še Bitolo - najbolj avtentično makedonsko mesto in bližnji nacionalni park Pelister, kjer se lahko odpočijete in nadihate čistega zraka.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ohrid

Napisal/-a _furby_ Po jul 23, 2012 12:01 pm

aja Igor ... a si razmisljal, da bi skocil se malo nizje pogledat Meteoro :?:
kdaj bi sel in za kolko casa?
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Po jul 23, 2012 4:03 pm

abbe je napisal/-a:prenočišče je približno 5€ na osebo.
spet je mal odvisn a znaš njihu jezik al ne.kot povsod radi malo "obrijejo" tujce..


Makedonsko ne govorim, srbohrvaščina ni problem...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Po jul 23, 2012 4:06 pm

_furby_ je napisal/-a:aja Igor ... a si razmisljal, da bi skocil se malo nizje pogledat Meteoro :?:
kdaj bi sel in za kolko casa?


Meteora? Verjetno misliš na Grčijo a ne?

Trenutno bolj kaže da bom vseeno šel v ČG, greš zravn? :mrgreen: . Aja štartam 30.7 če bo vreme OK, če ne bom mogu na hitr neki druzga pogruntat.
_furby_ je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
hribko je napisal/-a:v soboto sta se starša podala na pot z motorjem proti ohridu,prej sta se pozanimala glede prenočišča in vsega,cene spodaj so zelo ugodne,če bi imel čas bi šla z mojo zraven ker je menda zelo lepo spodaj......................


Koliko bosta kaj odštela za prenočišče?

Kolikor sem bral po vseh možnih forumih je dol zelo lepo, mogoče celo ostanem v MK in ne grem v Črno goro, odvisno kako mi bo všeč.


gres z mano v Romunijo :?: :twisted: samo potem nama punce dajo odpoved :mrgreen:



Eh, če misliš na ovinke, je moja navajena, :mrgreen: .
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ohrid

Napisal/-a _furby_ Po jul 23, 2012 7:18 pm

ce je navajena, pol nimas problemov :D
meteora ... grcija ja. za pogledat ni slabo, jaz sem reku da bom moral it enkrat. 30.7. ne bi jaz mogu, ker me nima kdo na delu za zamenjat :(
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Po jul 23, 2012 7:19 pm

_furby_ je napisal/-a:ce je navajena, pol nimas problemov :D
meteora ... grcija ja. za pogledat ni slabo, jaz sem reku da bom moral it enkrat. 30.7. ne bi jaz mogu, ker me nima kdo na delu za zamenjat :(


Kdaj bi pa ti lahko?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ohrid

Napisal/-a _furby_ Po jul 23, 2012 7:23 pm

maniaxxx je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:ce je navajena, pol nimas problemov :D
meteora ... grcija ja. za pogledat ni slabo, jaz sem reku da bom moral it enkrat. 30.7. ne bi jaz mogu, ker me nima kdo na delu za zamenjat :(


Kdaj bi pa ti lahko?


ma po moje od enega 3.8. naprej. sicer se razmisljam al bi sel raje turo po italiji (rimini,san marino,pisa,monte carlo...) in se eno turo po svici (marsikaj za videt) :twisted:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Ohrid

Napisal/-a Kegl Po jul 23, 2012 7:26 pm

ČG je fajn, sm skor celo obdelal, nasploh z balkanom mam dobre izkušnje...na ohridsko jezero mam pa še v planu it (enkrat) :D boš poročal kako je dol....
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Po jul 23, 2012 7:30 pm

Kegl je napisal/-a:ČG je fajn, sm skor celo obdelal, nasploh z balkanom mam dobre izkušnje...na ohridsko jezero mam pa še v planu it (enkrat) :D boš poročal kako je dol....



U ČG sm bil js tud ,tako da poznam. Če grem na Ohrid poročam vsekakor, samo ni še nič 100%, so še kake opcije v igri. Bomo videli.

@Furby...js grem 30.7, kasneje skor da ne morem zarad dopusta. Sta pa tvoji turi tud zanimivi, samo trenutno bolj rabim mal morja, take ture bi ble zame bolj tm v septembru oktobru primerne..
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Ohrid

Napisal/-a Kegl Po jul 23, 2012 7:41 pm

maniaxxx je napisal/-a:
U ČG sm bil js tud ,tako da poznam. Če grem na Ohrid poročam vsekakor, samo ni še nič 100%, so še kake opcije v igri. Bomo videli.

@Furby...js grem 30.7, kasneje skor da ne morem zarad dopusta. Sta pa tvoji turi tud zanimivi, samo trenutno bolj rabim mal morja, take ture bi ble zame bolj tm v septembru oktobru primerne..


kaj pa albanija...čeprav durres (drač) je nasičen s folkom (baje je tko k zlata plaža-bolgarija), če greš pa še proti jugu je baje kul...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ohrid

Napisal/-a _furby_ Po jul 23, 2012 7:53 pm

maniaxxx je napisal/-a:Sta pa tvoji turi tud zanimivi, samo trenutno bolj rabim mal morja, take ture bi ble zame bolj tm v septembru oktobru primerne..


aja tocno...morje. jaz ga mam pun ku*ac :mrgreen:
lahko gremo septembra proti alpam (ce bos nasu cas), tako mi je bilo sprva tudi v planu ;)
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Po jul 23, 2012 7:56 pm

_furby_ je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Sta pa tvoji turi tud zanimivi, samo trenutno bolj rabim mal morja, take ture bi ble zame bolj tm v septembru oktobru primerne..


aja tocno...morje. jaz ga mam pun ku*ac :mrgreen:
lahko gremo septembra proti alpam (ce bos nasu cas), tako mi je bilo sprva tudi v planu ;)


Ja mal bližje si doma morju kot jaz, kake 200 km bližje :mrgreen: ,

Alpe bi znale bit pa zelo zanimive, mamo pa s Patrikom itak namen še it na letalski miting v Bg če te take stvari zanimajo.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov