Informacije o državah, nasveti, zanimivi kraji
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Po jul 23, 2012 7:58 pm

Kegl je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
U ČG sm bil js tud ,tako da poznam. Če grem na Ohrid poročam vsekakor, samo ni še nič 100%, so še kake opcije v igri. Bomo videli.

@Furby...js grem 30.7, kasneje skor da ne morem zarad dopusta. Sta pa tvoji turi tud zanimivi, samo trenutno bolj rabim mal morja, take ture bi ble zame bolj tm v septembru oktobru primerne..


kaj pa albanija...čeprav durres (drač) je nasičen s folkom (baje je tko k zlata plaža-bolgarija), če greš pa še proti jugu je baje kul...


Tudi to je bla opcija, ki pa je odpadla zaradi mojih predsodkov do Albancev, čeprav bi pa moja rada šla ( je gledale neke slike plaž pa so tak lepe pa sej veš kak to gre :mrgreen: :mrgreen: ). Drugo leto bi raje preko Grčije šel do Turčije z avtočkom, samo bomo videli kako bom s časom in denarjem, letos je bol tako tako z obojim.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Ohrid

Napisal/-a _furby_ Po jul 23, 2012 9:36 pm

bomo se culi za BG.
glede turcije pa se lahko pozanimam pri kolegu... so sli z 2 motorji in avtom vse do gruzije ;)
turbo inside
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx To jul 24, 2012 7:13 pm

_furby_ je napisal/-a:bomo se culi za BG.
glede turcije pa se lahko pozanimam pri kolegu... so sli z 2 motorji in avtom vse do gruzije ;)


Malo se pozanimaj, sej je še čas, to bo za drugo leto ( če bo ).

Po 15.8 se bomo počas fiksno zmenli za BG, tako da malo razmisli pa se čujemo
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ohrid

Napisal/-a hrošč Pe jul 27, 2012 4:34 pm

Jaz sem bil par let nazaj v Draču z jadrnico, pa so se mi vsi predsodki o Albancih in predvsem Albankah ( ;) ) sesul v prah. Vsi jo priporočajo, tako da je v planu. V Makedoniji bil letos, tudi super, vendar samo v Skopju na poti iz Grčije z avtom. Mislim, da ti ne bo žal..
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Ohrid

Napisal/-a mevden Pe avg 17, 2012 12:32 am

naslednji teden se bom odpravil do odhrida, preko srbije, preko prištine itd.
Baje da se pri vstopu v kosovo plača "njihova" zelena karta 50€. Lahko to kdo potrdi, je to nujno potrebno?
Se lahko plača samo z gotovino ali lahko tudi z kartico-visa?

Ker za 50€, bi se mogoče bilo pametno izogniti kosova in iti čez albanijo..prosim za hiter odgovor.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Ohrid

Napisal/-a PogachnyK Pe avg 17, 2012 6:29 am

Kolikor jaz vem je 15 evrov, vsaj toliko je blo 5 let nazaj

edti evo so pocenl

Cena eko vinjete je odvisna od vrste vozila:

1. Motorna vozila namenjena prevozu potnikov:
ki imajo poleg sedeža za voznika še največ 8 sedežev: 10 €
ki imajo poleg sedeža za voznika več kot 8 sedežev in njihova največja dovoljena masa ne presega 5 t: 30€
ki imajo poleg sedeža za voznika šveč kot 8 sedežev in njihova največja dovoljena masa presega 5 t: 50€
2. Motorna vozila namenjena prevozu tovora:
katerih največja dovoljena masa ne presega 3,5 t: 80€
katerih največja dovoljena masa presega 3,5 t, vendar ne presega 12 t: 100€
katerih največja dovoljena masa presega 12 t: 150€
Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Pe avg 17, 2012 4:14 pm

mevden je napisal/-a:naslednji teden se bom odpravil do odhrida, preko srbije, preko prištine itd.
Baje da se pri vstopu v kosovo plača "njihova" zelena karta 50€. Lahko to kdo potrdi, je to nujno potrebno?
Se lahko plača samo z gotovino ali lahko tudi z kartico-visa?

Ker za 50€, bi se mogoče bilo pametno izogniti kosova in iti čez albanijo..prosim za hiter odgovor.


A ni najbližja pot preko Niša in Leskovca, mislim da ni potrebe preko Kosova it...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Ohrid

Napisal/-a PogachnyK Pe avg 17, 2012 8:18 pm

Opa, šele sedaj opazil, da govoris o kosovu....

Jaz sem podatke prilepil za črno goro, tako da se opravičujem (sej 5let nazaj kosovo še obstaju ni)

Se opravičujem
Slika
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx Pe avg 17, 2012 9:38 pm

PogachnyK je napisal/-a:Opa, šele sedaj opazil, da govoris o kosovu....

Jaz sem podatke prilepil za črno goro, tako da se opravičujem (sej 5let nazaj kosovo še obstaju ni)

Se opravičujem


v Črni gori pa ne računajo nič, samo zeleno karto moraš obvezno imeti. Preverjeno
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Ohrid

Napisal/-a mevden Pe avg 17, 2012 10:34 pm

ko računam preko viamichelin mi daje pot skoz niš, nato pa do prištine in do makedonije dol.
Je bolje iti čez niš, leskovec, vranje-skopje?
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ohrid

Napisal/-a hrošč So avg 18, 2012 9:55 am

Če ne misliš namenoma skozi Kosovo, je pomoje boljše, če greš na Niš, Kumanovo in Skopje. Sploh za nazaj je treba paziti te fore s Kosovom, ker če se ne motim Srbi smatrajo vstop iz Makedonije preko Kosova v Srbijo kot ilegalen vstop (vsaj bilo je tako nedolgo nazaj). Nepriznavanje Kosova in to..
Cesta je verjetno tudi boljša, do Leskovca nekje imaš AC, potem pa povsem dobro regionalko, od makedonske meje pa spet AC do Skopja.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Ohrid

Napisal/-a ghandaed So avg 18, 2012 10:32 am

Če nimaš nekih ekstra želja ti je zagotovo NAJHITREJŠA, NAJUDOBNEJŠA in NAJCENEJŠA pot po avtoputu bratstva i jedinstva mimo Niša - Leskovca, Vranja, Preševa, čez Skopje, Tetovo, Gostivar, Kičevo do Ohrida.

V zadnjih letih, so jo dostojno vzdrževali, tako da se da lepo in hitro peljat. Pri Leskovcu se avtocesta konča in imaš skozi Grdeličko klisuro magistralko, potem pa je do meje spet nova avtocesta. Čim greš cez Kosovo, boš imel mnogo nižjo povprečno hitrost, teren je zelo gorat in se zaradi tega jajcaš čez neke prelaze, prehitevanje je težje...

Za zgoraj opisano varianto imaš iz LJ do Ohrida pri umirjeni vožnji z malo rezerve za mejne prehode približno 15 ur vožnje. Če imaš s seboj otroke ali se ti ne mudi, si lepo pot razdeliš na 2 dela in prenočiš v Nišu. Je prijetno mesto, tam si ogledaš trdnjavo, se sprehodiš malo po Vožda Karađorđa, si privoščiš vrhunsko kosilo in naslednji dan naprej... :)
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ohrid

Napisal/-a hrošč So avg 18, 2012 4:51 pm

Se strinjam ja. Mi smo si tudi letos pot iz Skopja malo razdelili in prespali v Nišu. Zelo prijetno mesto, simpatično, z dobro hrano in dobrim vzdušjem.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx So avg 18, 2012 5:19 pm

hrošč je napisal/-a:Se strinjam ja. Mi smo si tudi letos pot iz Skopja malo razdelili in prespali v Nišu. Zelo prijetno mesto, simpatično, z dobro hrano in dobrim vzdušjem.


V Nišu si je dobro ogledati tudi čelekulo pa še kaj se najde, ima svoj čar mesto, čeprav se bo mogoče kateremu zdelo preveč "balkansko"
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Ohrid

Napisal/-a mevden So avg 18, 2012 6:47 pm

hvala vsem za komentarje. bomo šli čez leskovac, vranje in naprej do skopja.
Mislim štartati jutri zvečer, tako da bi moral biti tam v ponedeljek dopoldne da si še najdem prenočišče.

Za nazaj bova šla z ženo verjetno preko črne gore, sarajeva, banja luke (tam imamo tudi stanovanje-prespimo in nazaj do ljubljane)

Poročam kako sem se imel :D
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ohrid

Napisal/-a maniaxxx So avg 18, 2012 6:57 pm

mevden je napisal/-a:hvala vsem za komentarje. bomo šli čez leskovac, vranje in naprej do skopja.
Mislim štartati jutri zvečer, tako da bi moral biti tam v ponedeljek dopoldne da si še najdem prenočišče.

Za nazaj bova šla z ženo verjetno preko črne gore, sarajeva, banja luke (tam imamo tudi stanovanje-prespimo in nazaj do ljubljane)

Poročam kako sem se imel :D


Uživaj, če te še kaj zanima okoli poti pa kr vprašaj, sam sem letos šel iz Čg preko Sarajeva in Banja luke v SLO
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Ohrid

Napisal/-a mevden Po avg 20, 2012 3:55 pm

prisel sem v ohrid po tocno 12 urah iz lj. bilo bi se uro manj ce ne bi bila guzva na makedonski meji. sedaj sem se naspal, grem v izvidnico...hvala vsem za pomoc.
Vrni se na Potovanja in izleti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov